Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (26)Буковина (56)Бібліотека П.В.Рихла (1)Бібліотека О.С.Романця (1)Шевченко Т. Г. (5)Хотинська бібліотека (4)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Картина<.>
Загальна кількість знайдених документів : 185
Показані документи с 1 за 20
 1-20    21-40   41-60   61-80   81-100   101-120      
1.


    Лящук, Т.
    Як народжувалася картина [] / Т. Лящук // Українська культура. - 2007. - № 5. - С. 12-13
Рубрики: Художники--Персоналії--Україна
   Письменники--Персоналії--Україна, ХІХ ст.

Анотація: З історії написання картини.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (1814-1861) \про нього\; Лящук, Тиміш \о нем\

Знайти схожі

2.


    Тараненко, О. О.
    Явище мовного андроцетризму і сучасний рух за гендерну рівність [Текст]. [Ч. 1] / О. О. Тараненко // Мовознавство. - 2020. - № 1. - С. 20-46. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мовна картина світу--Андроцентризм--Гендерна рівність
Анотація: У статті розглядаються вияви андроцентизму в умовах патріархальних і постпатріархальних суспільств (до останніх належать і народи сучасної європейської цивілізації) - як одного з орієнтирів у системі мовних координат Я - ТУТ - ТЕПЕР (поряд з антропоцентризмом, принципом "господаря", принципом соціально активної особи та ін.), який становить один з провідних принципів організації граматичного і словотвірного рівнів мов з вираженою категорією роду, а також достатньо помітне явище в структуруванні лексико-семантичного й фразеолого-паремійного рівнів і в побудові текстів, та його неоднозначне сприйняття в сучасному суспільстві.


Знайти схожі

3.


    Тараненко, О. О.
    Явище мовного андроцентризму і сучасний рух за гендерну рівність [Текст]. [Ч. 3] / О. О. Тараненко // Мовознавство. - 2020. - № 3. - С. 3-36. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мовна картина світу--Андроцентризм--Гендерна рівність
Анотація: У статті розглядаються вияви андроцентризму в умовах патріархальних і постпатріархальних суспільств (до останніх належать і народи сучасної європейської цивілізації) - як одного з орієнтирів у системі мовних координат Я - ТУТ - ТЕПЕР (поряд з антропоцентризмом, принципом "господаря", принципом соціально активної особи та ін.), який становить один з провідних принципів організації граматичного і словотвірного рівня мов з вираженою категорією роду, а також достатньо помітне явище в структуруванні лексико-семантичного й фразеолого-паремійного рівня і в побудові текстів, та його неоднозначне сприйняття в сучасному суспільстві.


Знайти схожі

4.


    Тараненко, О. О.
    Явище мовного андроцентризму і сучасний рух за гендерну рівність [Текст]. [Ч. 2] / О. О. Тараненко // Мовознавство. - 2020. - № 2. - С. 27-41. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Андроцентризм--Мовна картина світу--Гендер
Анотація: У статті розглядаються вияви андроцентризму в умовах патріархальних і постпатріархальних суспільств (до остонніх належать і народи сучасної європейської цивілізації) - як одного з орієнтирів у системі мовних координат Я - ТУТ - ТЕПЕР (поряд з антропоцентризмом, принципом "господаря", принципом соціально активної особи та ін.), який становить один з провідних принципів організації граматичного і словотвірного рівня мов з вираженою категорією роду, а також достатньо помітне явище в структуруванні лексико-семантичного й фразеолого-паремійного рівня і в побудові текстів, та його неоднозначне сприйняття в сучасному суспільстві.


Знайти схожі

5.


    Гарсія, Хесус Фернандес.
    "Я, Алонсо кіхано добрий" : п‘єса [Текст] / Хесус Фернандес Гарсія Х. Ф.; Пер. з іспанської С. Борщевський // Всесвіт. - 2016. - № 7-8. - С. 112-162. - Зміст: Персонажі в порядку їхньої появи ; Картина перша. Молодий Мігель де Сервантес обирає шлях ; Картина друга. Мігель де Севантес у Римі ; Картина третя. Солдат на прізвисько Однорукий з Лепанто ; Картина четверта. Алжирський полон Мігеля де Сервантеса ; Картина п‘ята. Мігель де Сервантес повертається до Іспанії. Помешкання родини Сервантесів у Мадриді ; Картина шоста. Мігель де Сервантес при мадридському дворі ; Картина сьома. Мігель де Сервантес одружуується. Помешкання Сервантесів у Толедо ; Картина восьма. Невдалий шлюб Мігеля де Сервантеса ; Картина дев‘ята. Мігель де Сервантес- комісар з постачання. Непереможної армади ; Картина десята. Мігель де Сервантес у севільській тюрмі ; Картина одинадцята. Наролдження безсмертного твору :"Примудрий ідальго Дон Кіхот з Ламанчі" ; Картина дванадцята. Суд через смерть дона Гаспара де Еспелети ; Картина тринадцята. Мігель де Сервантес знову при дворі. Фальшивий "Дон Кіхот" Фернандеса де Авельянеди ; Картина чотирнадцята. Агонія смерті Мігеля де Сервантеса
Рубрики: Драматургія іспанська, 17 ст.
   П‘єси--Іспанія, 17 ст.



Дод.точки доступу:
Борщевський, Сергій \пер. з іспанської.\; Борщевський, Сергій (перекладач, лауреат прімії імені Миколи Лукаша за 2015 рік ) \про нього\; Сервантес, Сааведа Мігель де (ісп. письменник, основоположник сучасної прози ; 1547-1616) \про нього\

Знайти схожі

6.


    Кононко, Олена
    Щоб у житті не заблукали: головне завдання виховання [Текст] / Олена Кононко // Дошкільне виховання. - 2012. - № 2. - С. 5-10 . - ISSN 0321-1401
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Педагогіка--Дошкільне виховання--Організація
   Педагогіка--Дошкільна--Соціальне виховання

Кл.слова (ненормовані):
уміння -- навички -- бесіди -- цілісна наукова картина світу
Анотація: Автор статті розгядає питання цілісного загального розвитку дитини, пізнання нею світу і дає конкретні поради педагогам і батькам щодо гармонійного входження дошкільника до складного життя.


Знайти схожі

7.


    Швець, Петро.
    Що ми знаємо про українську та інші мови [Текст] / Петро Швець // Наука і суспільство. - 2020. - № 1-2. - С. 28-32. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мовна картина світу--Державна політика
   Українська мова--Історичне дослідження--Наукові праці

Анотація: В останні роки науковці попрацювали досить плідно й на тисячах фактів довели давність української мови, що побутувала на території теперішньої України. Вона зафіксована як мовне явище в найстарішій будові - Софійському соборі, Велесовій книзі, Кам'яній Могилі, в літописах, у книгах. Звичайно, вона змінювалася, розвивалася під різними впливами, як внутрішніми, так і зовнішніми, але зберігала свою материнську основу.


Знайти схожі

8.
CUKK-VDPU
Ц29


   
    Це цікаво знати [Текст] : інформація "Газети по-українськи" // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2008. - № 2. - С. 122.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Письменники--Персоналії--Україна, ХІХ ст.
Кл.слова (ненормовані):
картина "Замковий краєвид"
Анотація: Про знайдену у Вінницькій області картину "Замковий краєвид".


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (1814-1861) \про нього\
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

9.


    Гузь, О. О.
    Художня картина світу і людини у сонетах Вільяма Шекспіра [Текст] / О. О. Гузь // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. - 2010. - № 7/8. - С. 44-49.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Література англійська--Персоналії
   Англія--Література
Кл.слова (ненормовані):
урок зарубіжної -- поезія відродження -- ренесанс -- сонети шекспіра
Анотація: В статті розкривається роль ліричного доробку В. Шекспіра як "вінця" англійської поезії доби Відродження, показано новаторство використання сонетної форми та розширення тематики сонета у порівнянні з його розвитком за доби Раннього і Зрілого європейського Ренесансу.


Дод.точки доступу:
Шекспір Вільям-письменник англійський, 17 ст.
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

10.


    Білоус, Петро.
    Художній простір у "Повісті минулих літ" [Текст] / Петро Білоус // Слово і час. - 2013. - № 1. - С. 63-69. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Давня література--Літописи, 12 ст.
Кл.слова (ненормовані):
средньовічна художня свідомість -- символіка -- картина світу
Анотація: У статті розглянуто художню парадигму простору літописної прози з погляду середньовічної естетики та поетики. Як складова частина літописного хронотопу простір має в давньому тексті свої конкретні символи та міфологізовані образи.


Знайти схожі

11.
4
М 545


    Алефиренко, Николай.
    Художественное слово и поэтическая картина мира [Текст] / Николай Алефиренко // Методи аналізу тексту = Methods of text analysis. - Чернівці : ЧНУ, 2009. - С. 3-12. - Библиогр. в конце ст.
УДК
Рубрики: Художня література--Поетика

Є примірники у відділах:
1 Інв.Б 518905 - Б.ц. (вільний)

Знайти схожі

12.


    Голик, О.
    Хто смів сказать, що не богиня ти? [Текст] : українська література : 10 клас : [урок за поезією І. Франка "Сікстинська мадонна"] / Олена Голик, Тетяна Голик // Українська мова і література в школах України. - 2015. - № 12. - С. 51-58. - Бібліогр.: 4 назви. - Зміст: "Сікстинська мадонна" / М. Рльський; М. Рильський. "Сікстинська мадонна" / С. Данилов.
Рубрики: Українська література--Франко Іван Якович (1856-1916 рр.)
   Українська література--Урок

Кл.слова (ненормовані):
урок-дослідження -- урок-синтез мистецтв -- символ вічної жіночості та материнства -- картина Рафаеля "Сікстинська мадонна" -- пісня О. Гейнца "Сікстинська мадонна" -- аналіз вірша І. Франка -- образ Богоматері
Анотація: Подано розробку уроку за темою: "І. Франко. Символ вічної жіночості, материнства й краси в поезії "Сікстинська мадонна". Інтегрований урок-дослідження має на меті наступне: використовуючи міжпредметні зв'язки (українська література, музичне мистецтво, всесвітня історія та ін.), допомогти учням збагнути значущість постаті Івана Франка в розвитку української та світової культури, поезії; стимулювати учнів до пошуково-дослідницької діяльності; розвивати навички роботи в групах, виразного читання, самостійної роботи з додатковою літературою; вчити розуміти й поціновувати красу і неповторність мистецьких шедеврів; виховувати загальнолюдські цінності, почуття прекрасного.


Дод.точки доступу:
Голик, Т.; Франко, Іван Якович (укр. письм., поет, публіцист, пер., учений, громад. і політ. діяч, д-р філософії (1893) ; 1856-1916) \про твір\
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

13.


    Шелестова, Людмила.
    Формування картини світу дошкільників та молодших школярів засобами живопису [Текст] / Людмила Шелестова // Український педагогічний журнал. - 2021. - № 1. - С. 90-99. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Розвивальні завдання--Картина світу--Пізнання--Діти
Анотація: У статті обґрунтовано важливість формування картини світу в дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Проаналізовано особливості раціонального та чуттєвого пізнання. Зроблено висновки про необхідність гармонізації світосприйняття дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. З’ясовано функції мистецтва у розвитку особистості. Описано авторські підходи до гармонізації пізнання дітей означеного віку, використання живопису як засобу збагачення картини світу. Показано критерії відбору змісту та підходи щодо організації пізнання світу дошкільниками та молодшими школярами засобами живопису. Описано сутність технології особистісного розвитку «Світ у картинах художників» та відповідних альбомів розвивальних завдань для дітей різного віку.


Знайти схожі

14.


    Жила, С.
    Фольклорні поля у романі Мирослава Дочинця "Вічник" [Текст] / Світлана Жила // Українська мова і література в школах України. - 2016. - № 6. - С. 13-17. - Бібліогр.: 2 назви.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська література--Дочинець Мирослав Іванович (р.н. 1959)
Кл.слова (ненормовані):
фольклорні поля -- картина світу -- замовляння -- народна магія -- повір'я -- стрілецькі пісні -- прислів'я -- приказки
Анотація: У статті проаналізовано фольклорні поля (пласти, шари) роману українського письменника Мирослава Дочинця, розкрито їх зміст, висвітлено роль різних жанрових видів усної поетичної творчості для моделювання художньої картини світу та головних персонажів твору.


Дод.точки доступу:
Дочинець, Мирослав Іванович (укр. письм., журналіст ; 1959-) \про твір\
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

15.


    Рак, Ганна.
    Фантасмагорична картина безумства натовпу в оповіданні Хуліо Кортасара "Менади" [Текст] / Ганна Рак // Зарубіжна література в школах України. - 2020. - № 4. - С. 56-59. - Зміст: "Менади"
Рубрики: Уроки зарубіжної літератури--Розробки уроків
   Письменники аргентинські, 20 ст.

   Уроки зарубіжної літератури--Форми проведення--Урок-дослідження

Анотація: Розробка уроку за оповіданням Х. Кортасара "Менади".


Дод.точки доступу:
Кортасар, Хуліо (аргентинський письменник ; 1914-1984) \про твір\
Є примірники у відділах:
(01.08.2020р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

16.


    Лебедівна, Лариса
    Українське обличчя війни [Текст] / Лариса Лебедівна // Слово і час. - 2004. - № 12. - С. 50-56. - Бібліогр.: 12 назв. - Зміст: "Поза межами болю. Картина в безодні"
Рубрики: Українські письменники, 20 ст.--Турянський Осип
Анотація: Сторінки біографії та творчості українського письменника Осипа Турянського (1880-1933).


Дод.точки доступу:
Турянський, Осип Васильович (укр. письм. і літ. критик, поліглот, учитель серед. шкіл Галичини ; 1880-1933) \про нього\

Знайти схожі

17.
061
Ч-492


    Сніжко, Н. В.
    Українська мовна картина світу: здобутки і перспективи автоматизованого моделювання [Текст] / Н. В. Сніжко, М. Д. Сніжко // Науковий вісник Чернівецького університету : зб. наук. пр. - Чернівці : ЧНУ, 2009. - Вип. 484: Романо-слов'янський дискурс. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Українська мова--Лексика


Дод.точки доступу:
Сніжко, М. Д.
Є примірники у відділах:
1 Інв.В 71798 - Б.ц. (вільний)

Знайти схожі

18.


    Осадча, Наталія.
    Українська мовна картина світу: інтерпретаційні моделі інтегративного потенціалу [Текст] / Наталія Осадча // Українознавство. - 2017. - № 3. - С. 201-213. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мовна картина світу--Українська мова
Анотація: У статті розглядаються погляди українських мовознавців, які займалися розробкою мовної картини світу загалом та мовної картини світу українців зокрема. Автором зроблено спробу систематизувати та конкретизувати поняття "українська мовна картина світу". Визначено та проаналізовано інтерпретаційні моделі інтеграривного потенціалу української мовної картини світу та її функціональні особливості в контексті суспільної діяльності в державі.


Знайти схожі

19.


    Ткач, І.
    У вічних пошуках краси [Текст] : нарис про англійське мистецтво кінця ХІХ - початку ХХ століття / Ірина Ткач // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. - 2016. - № 10. - С. 16-21. - Бібліогр.: 4 назви.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Мистецтво--Англія
Кл.слова (ненормовані):
О. Уайльд -- Дж. Раскін -- У. Пейтер -- прерафаеліти -- роман "Портрет Доріана Грея" -- завдання для учнів -- картина Россетті "Леді Ліліт" -- картина Дж. Міллеса "Офелія"
Анотація: Запропоновано нарис англійського мистецтва кінця ХІХ - початку ХХ ст., який стане в нагоді учителю-словеснику при вивченні творчості відомого представника англійської літератури цього періоду Оскара Уайльда. Докладно ознайомлено з біографією і творчістю письменника, його філософсько-естетичними поглядами, відомими сучасниками, теоретичні засади яких утілено у романі О. Уайльда "Портрет Доріана Грея". Подано комплекс завдань та запитань для учнів при використанні на уроці картин художників-прерафаелітів.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

20.


    Полюжин, Михайло.
    Типологія й аналіз концептів [Текст] / Михайло Полюжин // Актуальні проблеми романо-германської філології та прикладної лінгвістики. - 2010. - № 1. - С. 112-125. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мовознавство--Когнітивна лінгвістика
   Мовознавство--Мовна картина світу--Концептуальний аспект

   Наукові видання ЧНУ--Факультет іноземних мов



Знайти схожі

 1-20    21-40   41-60   61-80   81-100   101-120      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)