Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (26)Буковина (56)Бібліотека П.В.Рихла (1)Бібліотека О.С.Романця (1)Шевченко Т. Г. (5)Хотинська бібліотека (4)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Картина<.>
Загальна кількість знайдених документів : 185
Показані документи с 1 за 20
 1-20    21-40   41-60   61-80   81-100   101-120      
1.


    Долгієр, Ольга Валеріївна.
    Калейдоскоп життя [Текст] ; Любов навіки ; Безцінний скарб ; Сумна картина ; Рідна мова : [поезії] / О. В. Долгієр // Золотослів. - 2023. - верес. (№ 1 (24)). - С. 43 : фото
Рубрики: Художня література--Поезії--Україна, 21 ст.


Знайти схожі

2.


    Старюк, Наталя.
    Картина у спадок [Текст] / Наталя Старюк // Слово Просвіти. - 2022. - 8-14 верес. (№ 31). - С. 11, 12
Рубрики: Художники українські--Персналії--Україна, 20 ст.


Дод.точки доступу:
Гречанов, Стас (укр. худож. ; 1977-1997) \про нього\

Знайти схожі

3.


    Мінчук, Р. І.
    Сучасний стан проблеми синдрому больової дисфункції (клінічна картина та підходи до лікування). Огляд літератури [Текст] / Р. І. Мінчук // Габітус. - 2021. - Вип. 31. - С. 129-139. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Больовий синдром спини--Діагностика та лікування--Психоостеосоматичний метод


Знайти схожі

4.


    Калита, Оксана.
    Структура концепту «хрест» [Текст] : на матеріалі українських фразеологізмів / Оксана Калита // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2021. - № 5/6. - С. 27-29. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фразеологія українська--Усне мовлення--Коцептуальний аналіз
Кл.слова (ненормовані):
концептуальна картина світу
Анотація: У статті побудовано схему, яка репрезентує структуру концепту «хрест» у фразеологізмах уснорозмовного походження. Проаналізовано концептуалізацію цієї біблійної лексеми у фразеологічних одиницях народнорозмовного походження, зокрема виділено ядро й периферію семантичних реалізацій її.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Шелестова, Людмила.
    Формування картини світу дошкільників та молодших школярів засобами живопису [Текст] / Людмила Шелестова // Український педагогічний журнал. - 2021. - № 1. - С. 90-99. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Розвивальні завдання--Картина світу--Пізнання--Діти
Анотація: У статті обґрунтовано важливість формування картини світу в дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Проаналізовано особливості раціонального та чуттєвого пізнання. Зроблено висновки про необхідність гармонізації світосприйняття дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. З’ясовано функції мистецтва у розвитку особистості. Описано авторські підходи до гармонізації пізнання дітей означеного віку, використання живопису як засобу збагачення картини світу. Показано критерії відбору змісту та підходи щодо організації пізнання світу дошкільниками та молодшими школярами засобами живопису. Описано сутність технології особистісного розвитку «Світ у картинах художників» та відповідних альбомів розвивальних завдань для дітей різного віку.


Знайти схожі

6.


    Тараненко, О. О.
    Явище мовного андроцетризму і сучасний рух за гендерну рівність [Текст]. [Ч. 1] / О. О. Тараненко // Мовознавство. - 2020. - № 1. - С. 20-46. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мовна картина світу--Андроцентризм--Гендерна рівність
Анотація: У статті розглядаються вияви андроцентизму в умовах патріархальних і постпатріархальних суспільств (до останніх належать і народи сучасної європейської цивілізації) - як одного з орієнтирів у системі мовних координат Я - ТУТ - ТЕПЕР (поряд з антропоцентризмом, принципом "господаря", принципом соціально активної особи та ін.), який становить один з провідних принципів організації граматичного і словотвірного рівнів мов з вираженою категорією роду, а також достатньо помітне явище в структуруванні лексико-семантичного й фразеолого-паремійного рівнів і в побудові текстів, та його неоднозначне сприйняття в сучасному суспільстві.


Знайти схожі

7.


    Швець, Петро.
    Що ми знаємо про українську та інші мови [Текст] / Петро Швець // Наука і суспільство. - 2020. - № 1-2. - С. 28-32. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мовна картина світу--Державна політика
   Українська мова--Історичне дослідження--Наукові праці

Анотація: В останні роки науковці попрацювали досить плідно й на тисячах фактів довели давність української мови, що побутувала на території теперішньої України. Вона зафіксована як мовне явище в найстарішій будові - Софійському соборі, Велесовій книзі, Кам'яній Могилі, в літописах, у книгах. Звичайно, вона змінювалася, розвивалася під різними впливами, як внутрішніми, так і зовнішніми, але зберігала свою материнську основу.


Знайти схожі

8.


    Заскальний, Сергій.
    Картина з елементами Далі [Текст] : [поезії] / Сергій Заскальний // Дзвін. - 2020. - № 3. - С. 188-192. - Зміст: Прощавай ; Прокляті мури ; На згадку ; Сповідь дракона ; В моїй голові ; Коти на місяці ; Ліліт ; Мене звати вітер ; Маніфест творця ; На згадку ; Осінь ; Десь там ; Подружка ; Сліди на піску ; Справжній поет
Рубрики: Художня література--Поезія--Україна, 21 ст.


Знайти схожі

9.


    Коваль-Фучило, І. М.
    Номінація локусів та персонажів в оповідях про примусове переселення із зони затоплення [Текст] / І. М. Коваль-Фучило // Мовознавство. - 2020. - № 6. - С. 44-56. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мовна картина світу--Номінація--Примусове переселення
Анотація: У статті проаналізовано найменування локусів та персонажів у спогадах про примусове переселення із зон затоплення внаслідок побудови ГЕС. Це продовження студій переселенської лексики, що її використовують переселенці у своїх спогадах і яка репрезентує вербальний образ примусового переселення. Номінація у спогадах розкриває особливості бачення пережитої події її учасниками, класифікує набутий досвід.


Знайти схожі

10.


    Тараненко, О. О.
    Явище мовного андроцентризму і сучасний рух за гендерну рівність [Текст]. [Ч. 2] / О. О. Тараненко // Мовознавство. - 2020. - № 2. - С. 27-41. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Андроцентризм--Мовна картина світу--Гендер
Анотація: У статті розглядаються вияви андроцентризму в умовах патріархальних і постпатріархальних суспільств (до остонніх належать і народи сучасної європейської цивілізації) - як одного з орієнтирів у системі мовних координат Я - ТУТ - ТЕПЕР (поряд з антропоцентризмом, принципом "господаря", принципом соціально активної особи та ін.), який становить один з провідних принципів організації граматичного і словотвірного рівня мов з вираженою категорією роду, а також достатньо помітне явище в структуруванні лексико-семантичного й фразеолого-паремійного рівня і в побудові текстів, та його неоднозначне сприйняття в сучасному суспільстві.


Знайти схожі

11.


    Рак, Ганна.
    Фантасмагорична картина безумства натовпу в оповіданні Хуліо Кортасара "Менади" [Текст] / Ганна Рак // Зарубіжна література в школах України. - 2020. - № 4. - С. 56-59. - Зміст: "Менади"
Рубрики: Уроки зарубіжної літератури--Розробки уроків
   Письменники аргентинські, 20 ст.

   Уроки зарубіжної літератури--Форми проведення--Урок-дослідження

Анотація: Розробка уроку за оповіданням Х. Кортасара "Менади".


Дод.точки доступу:
Кортасар, Хуліо (аргентинський письменник ; 1914-1984) \про твір\
Є примірники у відділах:
(01.08.2020р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

12.


    Тараненко, О. О.
    Явище мовного андроцентризму і сучасний рух за гендерну рівність [Текст]. [Ч. 3] / О. О. Тараненко // Мовознавство. - 2020. - № 3. - С. 3-36. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мовна картина світу--Андроцентризм--Гендерна рівність
Анотація: У статті розглядаються вияви андроцентризму в умовах патріархальних і постпатріархальних суспільств (до останніх належать і народи сучасної європейської цивілізації) - як одного з орієнтирів у системі мовних координат Я - ТУТ - ТЕПЕР (поряд з антропоцентризмом, принципом "господаря", принципом соціально активної особи та ін.), який становить один з провідних принципів організації граматичного і словотвірного рівня мов з вираженою категорією роду, а також достатньо помітне явище в структуруванні лексико-семантичного й фразеолого-паремійного рівня і в побудові текстів, та його неоднозначне сприйняття в сучасному суспільстві.


Знайти схожі

13.


    Бровко, Олена
    "Життя - це картина в картині": типологія текстів у текстах у художній прозі 20-30-х рр. ХХ ст. [Текст] / Олена Бровко // Українська мова і література в школі. - 2020. - № 3. - С. 20-24. - Бібліогр.: 11 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська література--Методика
Кл.слова (ненормовані):
текст у тексті -- українська проза
Анотація: Мета дослідження полягає в систематизації модифікацій тексту в тексті в епічній структурі на матеріалі української прози 20-30-х років. Стаття висвітлює питання авангардності експериментального роману в українській літературі. Автор зупиняється на перспективі вивчення новели як структурного елемента прози.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

14.


   
    Картина "В'їзд Богдана Хмельницького до Києва 1649 року" створена не в Львові, як вважалося раніше, а в Чернівцях на вул. Йосифа [Текст] / підгот. Л. Р. Равлюк // Освіта Буковини. - 2020. - 3 верес. (№ 33). - С. 8 : іл.
Рубрики: Художники--Івасюк М.


Дод.точки доступу:
Равлюк, Л. Р. (Викладач ЧНУ) \підгот.\; Івасюк, Микола Іванович (художник ; 14.04.1865-загинув 25.11.1937) \про твір\; чернівецький автор, про Чернівці (Чернівецьку область)

Знайти схожі

15.


    Яцкова, Лідія.
    Ронделі [Текст] : [поезії] / Лідія Яцкова // Дзвін. - 2020. - № 11. - С. 90-94. - Зміст: Рон-де-лю-бов ; Шліфуються дні... ; Історію не нам судити ; Річка ; Випав сніг... ; Серце б'ється ; Учительці ; Світиться обрій... ; Відгомін ; Твоє мовчання ; Змінність ; Страх ; Аксіома ; Пазли ; Антитеза, або подолання ; Клепсидра ; Рани болять не від болю ; Модерна картина ; Метелик ; Благання ; Простір часу
Рубрики: Художня література--Поезія--Україна, 21 ст.


Знайти схожі

16.


    Лещенко, Вікторія.
    "Прихований навчальний план у школі" як фундамент укорінення дискримінаційних практик і стереотипів у суспільстві / Вікторія Лещенко // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2020. - № 12. - С. 2-7 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Засоби навчання--Підручники з української мови та літератури--Дискримінаційні практики--Дискримінаційні стереотипи
Кл.слова (ненормовані):
видимий образ навчання -- об’єктивна картина світу -- концептуальна картина світу -- мовна картина світу -- пряма дискримінація -- непряма дискримінація -- андроцентризм
Анотація: Розглянуто вплив «прихованого навчального плану у школі» на вкорінення дискримінаційних практик і стереотипів у суспільстві; наведено випадки транслювання учнівству дискримінаційних практик і стереотипів через засоби навчання, зокрема підручники з української мови та літератури для різних класів, під час засвоєння офіційної навчальної програми.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

17.


    Ткаченко, Роман.
    Мотив надії у творчості Миколи Бажана [Текст] / Роман Ткаченко // Слово і час. - 2019. - № 7. - С. 26-32. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Поезія, 20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
Мотив -- Філософічність -- Культура -- Динамічна картина світу
Анотація: Стаття – спроба прочитати творчість М. Бажана крізь призму еволюції мотиву надії. Стверджується, що цей мотив має в поета культурно-історичний масштаб і практично-діяльнісний зміст. Переживання надії стає енергією прогресу й творення культури. Надія живиться активною діяльністю й сама живить труд, мистецтво, науку, творчість. Способи долання безнадії в поезії М. Бажана оновлювалися впродовж десятиліть у зв’язку зі зміною уявлень про суспільну роль поезії. Якщо спочатку осягнення цілісності бачиться в річищі класової боротьби, то пізніше поет схиляється до культуротворення. Філософічність автора “Гофманової ночі” не мала споглядального характеру, була перейнята екзистенційними й соціальними проблемами, спрямовувалась гуманістичними цінностями.


Дод.точки доступу:
Бажан, Микола Платонович (укр. поет, перекладач, культуролог, енциклопедист, філософ, громад. діяч ; 1904-1983) \про нього\

Знайти схожі

18.


    Беценко, Тетяна.
    До питання мови і поетичного стилю Василя Голобородька / Тетяна Беценко // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2019. - № 6. - С. 27-32. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Художній стиль
Кл.слова (ненормовані):
поетична мова -- ідіостиль -- художньо-образна система -- поетичне мовомислення -- художня картина світу -- фольклорні знаки-символи -- сюрреалізм -- естетика мовних одиниць
Анотація: Розглянуто ознаки поетичної мови Василя Голобородька як митця-сюрреаліста, виявлено прикметні риси стильової манери художника слова. Установлено, що митець сформував суто індивідуально-авторський художній мовосвіт; поєднав фольклорні традиції образного позначення дійсності з сучасною мовною практикою.


Дод.точки доступу:
Голобородько, Василь Іванович (укр. письм., поет, лауреат республік. премії ім. В. Симоненка 1990 р., Нац. премії ім. Т. Шевченка 1999 р. ; 7.04.1945-) \про нього\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

19.


    Шамрай, Світлана.
    Письмовий твір-опис природи за картиною в художньому стилі : 6 клас / Світлана Шамрай // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2019. - № 12. - С. 2-4
Рубрики: Українська мова--Методика викладання--Твір-опис за картиною--Побудова
   Уроки--Розробки

Кл.слова (ненормовані):
картина -- пейзаж -- ландшафт -- живопис -- репродукція
Анотація: Урок містить план-конспект заняття, присвяченого побудові твору-опису картини. На прикладі репродукції картини Юрія Клапоуха «Зимовий пейзаж» розглядаються види опису, особливості зображення ландшафту, аналізується зміст живописного твору.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

20.


    Кресін, Олексій.
    Особливе в праві та класифікація національних правопорядків у другій половині XVIII - першій третині ХІХ ст. (до питання про генезис порівняльно-правової картини світу) [Текст] / Олексій Кресін // Право України. - 2019. - № 3. - С. 107-130. - Бібліогр. в підрядк. прим. та в кінці ст.
Рубрики: Порівняльне правознавство--Дослідження--Картина світу, 18-19 ст.
Анотація: У статті надана реконструкція зв'язку між філософськими вченнями, розвитком філософії та теорії різних наук і становленням учення про особливе в праві в контексті становлення теоретичних засад порівняльно-правових досліджень, зокрема, генезою порівняльно-правової наукової картини світу.


Знайти схожі

 1-20    21-40   41-60   61-80   81-100   101-120      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)