Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Буковина (3)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Згуртованість<.>
Загальна кількість знайдених документів : 24
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-24 
1.


    Степико, Михайло Тимофійович.
    Трансформації ідентичностей громадян України в умовах російської агресії [Текст] / Михайло Тимофійович Степико // Стратегічна панорама. - 2022. - № 2. - С. 76-84. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Ідентичність громадян--Трансформація ідентичності--Згуртованість--Російська агресія--Україна
Анотація: Метою статті є аналіз трансформацій ідентичностей громадян України, що стались унаслідок російського вторгнення на її територію 24 лютого 2022 р. Російська воєнна агресія суттєво вплинула на життєдіяльність кожного громадянина України, особистісну та колективну ідентичності. На основі аналізу соціальних опитувань показано, що поряд із погіршенням таких показників індексу соціального самопочуття, як-от: професійна самореалізація, харчування, дозвілля, адаптація до нової реальності тощо, у березні 2022 р. порівняно з березнем 2021 р. більше ніж удвічі зросло відчуття згуртованості. Війна зумовила також суттєве переосмислення цінностей українців і спонукала їх більше цінувати те, що вони мають, а також зменшила рівень очікуваннь і претензій щодо задоволення своїх потреб.


Знайти схожі

2.


    Романюк, А.
    Стаціонарне населення, іміграція, соціальна згуртованість і національна ідентичність: який між ними зв'язок і які наслідки для політики держави? Погляд демографа - з особливою увагою до канадських проблем [Текст] / А. Романюк // Демографія та соціальна економіка. - 2018. - № 1. - С. 11-28. - Бібліогр.: с. 26-28
Рубрики: Демографічна політика
   Міграція населення

Анотація: За останні роки автор присвятив частину своїх досліджень питанню про стаціонарне населення як стратегію державної політики для Канади та інших країн. Основну увагу приділено економіці та екології. Стверджувалося, що перевага стаціонарного населення полягає в тому, що воно відповідає як довгостроковим запитам екологів, так і короткостроковим - економістів. У цій статті, наводячи деякі з тих самих економічних переваг, автор розглядає стаціонарне населення як варіант вибору державної політики з погляду національної ідентичности та соціальної згуртованости. З цією метою вивчено політичні й ідеологічні вимiри політики багатокультурности в Канаді. Розглянуто також іміграційні тенденції в Канаді й Західній Европі, наведено приклади з історії держав-космополітів, їхніх досягнень та невдач. Автор доходить висновку, що з погляду національної ідентичности та соціальної згуртованости стаціонарне населення є оптимальним розв'язком.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Короленко, Лілія.
    Сприятливий психологічний клімат і згуртованість колективів [Текст] / Л. Короленко // Професійна освіта : Науково-методичний журнал. - 2021. - N 3. - С. 35-38
Рубрики: Соціально-психологічний мікроклімат--Миробудування--Інноваційна діяльність
Анотація: Висвітлено досвід практичних психологів та соціальних педагогів в системі миробудування.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Колот, А.
    Соціальна згуртованість як доктрина забезпечення стійкості розвитку суспільства в умовах глобальних викликів [Текст] / А. Колот // Україна: аспекти праці. - 2009. - № 7. - С. 11-19. - Бібліогр. в примітках
Рубрики: Соціально-економічні відносини
   Соціальна політика

Анотація: Розглядаються теоретичні та прикладні аспекти соціальної згуртованості як доктрини забезпечення стійкості розвитку суспільства в умовах глобальних викликів. Обгрунтовується необхідність віднесення соціальної згуртованості до числа національних стратегій та пріоритетів.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Нестерова, Мар'я.
    Соціальна згуртованість університетської спільноти [Текст] / Мар'я Нестерова, Марина Дєліні, Андрій Заможський // Вища освіта України. - 2019. - № 3. - С. 42-50. - Бібліогр.: 5 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Вища освіта--Соціальне виховання--Соціологія молоді
Кл.слова (ненормовані):
соціальні відносини -- освітній простір -- соціальна згуртованість -- університетська спільнота -- освітня політика -- згуртованість студентського колективу
Анотація: У статті розглядається роль соціальної згуртованості як соціального феномена та її вплив на розвиток суспільства, а також соціальна роль освіти, зокрема, в розвиткуу соціальної згуртованості. Показано, що важливим завданням є розвиток соціальної згуртованості в освітньому просторі. В цьому напрямі особливою проблемою є робота з внутрішньо переміщеними особами, в т. ч. з молоддю, студентством. Складна політична та соціально-економічна ситуація в Україні вимагає негайного вирішення цієї проблеми для якомога швидшого та ефективнорго об'єднання нашого суспільства, зокрема, через розвиток освітніх спільнот. Проведене дослідження є адаптацією на рівні університетської спільноти моделі соціальної згуртованості "Радар соціальної згуртованості" і базується на первинних даних авторського опитувальника.


Дод.точки доступу:
Дєліні, Марина; Заможський, Андрій
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

6.


    Нестерова, Мар'я.
    Соціальна згуртованість та спільні європейські цінності в системі вищої педагогічної освіти України [Текст] / Мар'я Нестерова, Алісія Цимбал // Вища освіта України. - 2019. - № 4. - С. 53-58. - Бібліогр.: 9 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Вища освіта--Педагогічна освіта--Україна
Кл.слова (ненормовані):
європейські цінності -- освітній процес -- соціальна згуртованість -- університетські спільноти -- ціннісно-орієнтована освіта
Анотація: У статті обґрунтовано необхідність і конкретні кроки імплементації спільних європейських цінностей та соціальної згуртованості в систему вищої педагогічної освіти України. Показано взаємодію та ключову роль європейських цінностей у розвитку соцільної згуртованості, а також їх потенціал у вирішенні проблеми ефективного розвитку та євроінтеграції України не лише в освітньому, а й у соціальному просторі. Проаналізовано європейський досвід ціннісно-орієнтованої освіти, наведено принципи її реалізації. Представлено конкретні напрямки практичної імплементації європейських цінностей в університетських спільнотах.


Дод.точки доступу:
Цимбал, Алісія
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

7.


    Нестерова, Мар'я.
    Соціальна згуртованість та інклюзія в освіті: європейські практики молодіжної роботи [Текст] / Мар'я Нестерова // Вища освіта України. - 2019. - № 2. - С. 45-49. - Бібліогр.: 3 назви.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Освіта--Інклюзивна освіта
Кл.слова (ненормовані):
інклюзивна освіта -- молодіжна робота -- соціальна згуртованість -- освітній простір
Анотація: Показано зв'язок розвитку соціальної згуртованості та вирішення проблем інклюзії у сфері молодіжної роботи. Наведено міжнародний та український досвід, проаналізовано як існуючі здобутки в цьому напрямку, так і наступні практичні завдання щодо імплементації європейських цінностей молодіжної політики, зокрема соціальній згуртованості в український освітній простір.

Утримувачі документа:
НБ УІПА

Знайти схожі

8.


    Колот, А. М.
    Соціальна згуртованість суспільства як доктрина: основні засади, причини актуалізації, складові розвитку [Текст] / А. М. Колот // Економічна теорія. - 2010. - № 1. - С. 18 - 28. - Бібліогр. у підрядк. прим.
Рубрики: Суспільство--Розвиток--Концепції
Анотація: В статті розглянуто доктрину "соціальної згуртованості", її генезис, змістові характеристики та напрями практичного втілення.


Знайти схожі

9.


    Назаренко, Л. М.
    Система формування громадянських цінностей учнівської молоді [Текст] / Л.М. Назаренко // Виховна робота в школі. - 2010. - № 4. - С. 16-33. - Зміст: Ціннісні ідеї як передумова формування особистості громадянина ; Референтна група та її місце у формуванні ціннісних орієнтирів особистості старших підлітків ; Програма виховної роботи з учнями 5-7 класів на основі проектної діяльності та рольового підходу ; Програма громадянського моніторингу діяльності загаоьноосвітніх навчальних закладів району ; Програма практикуму "Психолого-педагогічні основи процесу саморозвитку особистості школяра" ; Проекти, реалізовані школою, що впливають на ефективність комунікацій ; Технологічна карта уроку з метою відстеження професійної компетентності вчителя (процесуальний блок) щодо забезпечення мотивації формування ціннісної сфери особистості школяра
Рубрики: Виховання--Громадянське виховання
Кл.слова (ненормовані):
громадянські цінності -- самореалізація -- саморозвиток -- особисті цінності -- група -- референтна група -- конформізм -- згуртованість -- види згуртованості -- колектив
Анотація: В статті розглянуто сутність окремих ціннісних ідей, які бажано продукувати в життєвому просторі особистості з метою підготовки учнівської молоді до життя в глобалізованому просторі, де відбувається незчисленна кількість динамічних і часто суперечливих комунікативних впливів на людину; розкрито роль референтної групи (колективу) у формуванні особистісних цінностей старших підлітків.


Знайти схожі

10.


    Дараган, І.
    Родина та школа разом - програма для всіх [Текст] / І. Дараган // Відкритий урок: розробки, технології, досвід. - 2010. - № 10. - С. 74-75.
Рубрики: Школознавство--Школа і сім'я
Кл.слова (ненормовані):
родинне виховання -- згуртованість родини -- співпраця школи та сім'ї
Анотація: Представлено програму "Родина та школа разом", яка добре зарекомендувала себе в США, Канаді, ряді європейських країн та Австралії. Метою цієї програми є створення умов для успішної адаптації дитини в родині, школі й у суспільстві через посилення центрального захисного фактора - згуртованості родини.


Знайти схожі

 1-10    11-20   21-24 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)