Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (1)Буковина (6)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Етнос<.>
Загальна кількість знайдених документів : 61
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-61      
1.


    Ємець, Д. О.
    До питання про трансгенераційну передачу колективної травми у представників українського етносу [Текст] / Д. О. Ємець // Габітус. - 2021. - Вип. 31. - С. 26-30. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Український етнос--Колективна травма--Трансгенераційна передача--Історична травма
Анотація: Стаття має на меті аналіз особливостей трансгенераційної передачі травти в рамках представників українського етносу, пошук потенційно вирішальних кроків на шляху до зменшення прояву трансгенераційної передачі у наступних поколіннях.


Знайти схожі

2.


    Єфимищ, Надія.
    Суб'єктивність етнічної спільноти комі та питання мовної політики у дискусії 1990-х років [Текст] / Н. Єфимищ // Політичний менеджмент. - 2009. - № 6. - С. 117-126. - Библиогр.: с. 126 (20 назв)
Рубрики: Етнополітологія--Етнос--Мовна політика


Знайти схожі

3.


    Істоміна, Надія.
    Переселення вихідців з українських губерній на Ставропольщину у ХVІІІ-ХІХ ст. [Текст] / Н. Істоміна // Українознавство. - 2009. - №4. - С. 309-314. - Библиогр.: с. 314 (14 назв)
Рубрики: Етнос--Українські губернії--Ставропольщина


Знайти схожі

4.


    Іщук, О.
    Міжнародна наукова конференція "Соціальні катастрофи першої половини ХХ століття в Україні та світі: історичний контекст, демографічні втрати" [Текст] / Олександр Іщук // Мандрівець. - 2016. - № 3. - С. 57-65.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Історія України--Україна в ХХ ст.
Кл.слова (ненормовані):
міжнародна конференція -- демографічні втрати -- український етнос
Анотація: Стаття інформує про міжнародну наукову конференцію, яка відбулася 18-20 жовтня 2016 р. у КНУ ім. Т. Г. Шевченка.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

5.


    Балабкіна, Інна.
    Державна мова як засіб формування національної свідомості українського суспільства [Текст] / Інна Балабкіна // Підприємництво, господарство і право. - 2016. - № 3. - С. 121-125. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державна мова--Політико-правові аспекти--Україна
Кл.слова (ненормовані):
національна мова -- мовна група -- мовна меншина -- мовне законодавство -- мовна політика -- національна свідомість -- двомовність -- етнос
Анотація: Статтю присвячено аналізу сучасної мовної ситуації в Україні загалом, державної мови як формуючого засобу національної свідомості суспільства України, взаємовпливу в системі «мова – держава» та правового статусу державної мови в Україні.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Балагура, Олена.
    Глобалізація морально-духовних цінностей в освітньому просторі / О. Балагура // Вища школа : наук.-практ. вид. - 2013. - № 8. - С. 89-94. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1682-2366
Рубрики: Вища освіта--Філософія освіти
   Філософія освіти

Кл.слова (ненормовані):
мораль -- культура -- моральні цінності -- освіта -- духовність -- наука -- духовні цінності -- цивілізація -- глобалізація -- українське громадянське суспільство -- етнос
Анотація: Аналізуються основні складові системи морально-духовних цінностей на сучасному етапі розвитку країни. Автор акцентує увагу на пріоритетній ролі вітчизняної освіти та науки у вирішенні актуальних проблем у сфері духовності та моралі.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Балушок, В.
    Етнічна ситуація на слов'янських землях України в епоху Київської Русі [Текст] / В. Балушок // Народна творчість та етнографія. - 2004. - № 4. - С. 46-57
Рубрики: Етнос--Український етнос--КИЇВСЬКА РУСЬ


Знайти схожі

8.


    Барабаш, Юрій.
    Чуже-Інакше-Своє. Етнокультурне пограниччя: концептуальний, типологічний та ситуативний аспекти [Текст] / Юрій Барабаш // Слово і час. - 2020. - № 2. - С. 3-32. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Культурологія--Етнос
Анотація: Це перша стаття авторського дискурсивного триптиха з проблематики етнокультурного пограниччя. У розвідці визначено ключові теоретичні та методологічні принципи підходу до етнокультурного пограниччя як концепту, вирізнено кілька його типологічних моделей (пограничні літературні зони, перехідні періоди та стани в літературному процесі, у творчості та психології того чи того митця, компаративні зіставлення тощо). Вибірково, під кутом зору світоглядно-філософської тріади «Чуже-Інакше-Своє», розглянуто приклади літературно-історичних ситуацій у геополітичних та етнокультурних зонах України, наразі австро-українського та польсько-українського.


Знайти схожі

9.


    Барабаш, Юрій.
    Чуже-Інакше-Своє. Північно-східне етно- й лінґвокультурне пограниччя України [Текст] / Юрій Барабаш // Слово і час. - 2020. - № 6. - С. 3-30. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Культурологія--Етнос
Кл.слова (ненормовані):
поліетнічність -- ідентичність -- лінгвокультурна ситуація -- шістдесятництво -- донбаський сегмент -- харківський сегмент -- пограниччя
Анотація: Стаття містить розгляд фактів і проблематики, що стосуються етно- й лінґвокультурного пограниччя на Північному Сході України. Проведено діахронічний аналіз основних етапів літературного процесу на Слобожанщині, передовсім у її центрі, Харкові («Харківський сеґмент»), схарактеризовано роль заснованого 1805 року Харківського університету, харківських російсько- й українськомовних періодичних видань і збірників, діяльності таких ключових постатей реґіону, як Г. Сковорода, Г. Квітка-Основ’яненко, П. Гулак-Артемовський, І. Срезневський, М. Костомаров, О. Потебня та ін., особливостей літературного життя Харкова в добу національного культурного відродження 20-х - початку 30-х рр. і в наступні періоди до останніх років включно. Аналіз етно- й лінґвокультурної проблематики в «донбаському сеґменті» провадиться в синхронічному зрізі, у компаративному зіставленні різних письменницьких доль і творчих феноменів, і то на тлі сучасних драматичних подій у цьому реґіоні України.


Знайти схожі

10.


    Барашева, Д.
    Гендерная и этническая идентификация в условиях гетерогенного социума [Текст] / Д. Барашева // Практична психологія та соціальна робота. - 2013. - № 8. - С. 43-48. - Бібліогр. : 11 назв.
Рубрики: Особистість--Індентифікація--Емпіричне дослідження
Кл.слова (ненормовані):
Гендер -- Етнос
Анотація: У статті приведено результати емпіричного дослідження специфіки семантики етнокультурних образів росіян, українців і татар в асоціаціях респондентів - татар і слов'ян (росіян, українців), що мешкають у севастопольському регіоні Крима, України ; виявлено диференціальні особливості гендерної та етничної ідентичфікації в умовах гетерогенного соціуму.


Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-61      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)