Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (1)Буковина (6)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Етнос<.>
Загальна кількість знайдених документів : 61
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-61      
1.


    Ємець, Д. О.
    До питання про трансгенераційну передачу колективної травми у представників українського етносу [Текст] / Д. О. Ємець // Габітус. - 2021. - Вип. 31. - С. 26-30. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Український етнос--Колективна травма--Трансгенераційна передача--Історична травма
Анотація: Стаття має на меті аналіз особливостей трансгенераційної передачі травти в рамках представників українського етносу, пошук потенційно вирішальних кроків на шляху до зменшення прояву трансгенераційної передачі у наступних поколіннях.


Знайти схожі

2.


    Барабаш, Юрій.
    Чуже-Інакше-Своє. Північно-східне етно- й лінґвокультурне пограниччя України [Текст] / Юрій Барабаш // Слово і час. - 2020. - № 6. - С. 3-30. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Культурологія--Етнос
Кл.слова (ненормовані):
поліетнічність -- ідентичність -- лінгвокультурна ситуація -- шістдесятництво -- донбаський сегмент -- харківський сегмент -- пограниччя
Анотація: Стаття містить розгляд фактів і проблематики, що стосуються етно- й лінґвокультурного пограниччя на Північному Сході України. Проведено діахронічний аналіз основних етапів літературного процесу на Слобожанщині, передовсім у її центрі, Харкові («Харківський сеґмент»), схарактеризовано роль заснованого 1805 року Харківського університету, харківських російсько- й українськомовних періодичних видань і збірників, діяльності таких ключових постатей реґіону, як Г. Сковорода, Г. Квітка-Основ’яненко, П. Гулак-Артемовський, І. Срезневський, М. Костомаров, О. Потебня та ін., особливостей літературного життя Харкова в добу національного культурного відродження 20-х - початку 30-х рр. і в наступні періоди до останніх років включно. Аналіз етно- й лінґвокультурної проблематики в «донбаському сеґменті» провадиться в синхронічному зрізі, у компаративному зіставленні різних письменницьких доль і творчих феноменів, і то на тлі сучасних драматичних подій у цьому реґіоні України.


Знайти схожі

3.


    Барабаш, Юрій.
    Чуже-Інакше-Своє. Етнокультурне пограниччя: концептуальний, типологічний та ситуативний аспекти [Текст] / Юрій Барабаш // Слово і час. - 2020. - № 2. - С. 3-32. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Культурологія--Етнос
Анотація: Це перша стаття авторського дискурсивного триптиха з проблематики етнокультурного пограниччя. У розвідці визначено ключові теоретичні та методологічні принципи підходу до етнокультурного пограниччя як концепту, вирізнено кілька його типологічних моделей (пограничні літературні зони, перехідні періоди та стани в літературному процесі, у творчості та психології того чи того митця, компаративні зіставлення тощо). Вибірково, під кутом зору світоглядно-філософської тріади «Чуже-Інакше-Своє», розглянуто приклади літературно-історичних ситуацій у геополітичних та етнокультурних зонах України, наразі австро-українського та польсько-українського.


Знайти схожі

4.


    Яровенко, Тетяна.
    Актуальність лінгвістичних досліджень поетичного ономастикону Яра Славутича в умовах сучасного освітнього процесу [Текст] / Тетяна Яровенко // Українська мова і література в школах України. - 2020. - № 6. - С. 21-23. - Бібліогр.: 11 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська література--Яр Славутич
Кл.слова (ненормовані):
версифікація -- етнонім -- етнос -- конотативність -- ономастика -- парадигма -- перифраза -- семантика -- синонім -- соціолінгвістика -- вивчення творчості Яра Славутича
Анотація: Недостатній рівень лінгвістичних досліджень художнього тексту на освітніх етапах у ЗЗСО й ЗВО зумовлює звернення автора статті до постаті відомого в Україні й діаспорі поета, наукового й громадського діяча Яра Славутича. Об'єктом розгляду постає його поетичний ономастикон, зокрема лексико-тематична група етнонімів, з метою подальшого практичного застосування їх у процесі знайомства студентів технічних ЗВО з лексичним розмаїттям української літературної мови.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

5.


    Моця, О. П.
    Нагальні питання досліджень етнічної історії східних слов’ян середньовічних часів / О. П. Моця // Археологія : науковий журнал з проблем археології та давньої історії. - 2019. - № 1. - С. 28-42. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 0235-3490
Рубрики: Історія України--Раннє середньовіччя (300-1240)
Кл.слова (ненормовані):
народ -- народність -- етнос -- слов’яни -- племена -- руси -- розселення -- Східна Європа -- Київська Русь -- матеріальна культура
Анотація: Твердження частини сучасних науковців та політиків про існування єдиного східнослов’янського народу у вигляді т. зв. давньоруської народності робить необхідним ще раз звернутися до цієї складної проблеми і в першу чергу - до вивчення на сучасному рівні першооснов такого процесу у середньовічні часи. Наявна інформація дозволяє говорити про початкові імпульси у розселенні в різні регіони Східної Європи із півдня східнослов’янської ойкумени.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Каблова, Тетяна.
    Музичний етнос культури: специфіка поняття [Текст] / Тетяна Каблова // Музика і філософія: до 150-ліття знайомства Вагнера і Ніцше : матеріали міжнар. наук. конф. (7-8 листоп. 2018 р., Львів). - 2018. - С. 84-86. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Культура--Музичний етос--Поняття


Знайти схожі

7.


    Фаріз Тейюб Огли Велієв
    Азербайджанський етнос: підходи до розуміння сутнісних атрибутів [Текст] / Фаріз Тейюб Огли Велієв // Вісник Львівського університету. - 2018. - Вип. 18: Філософсько-політологічні студії. - С. 61-66. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Азербайджанський етнос--Світоглядні орієнтації--Атрибути--Культура
Анотація: У статті виявлено та розглянуто основні атрибути азербайджанського етносу: історія становлення етносу, мову, світоглядні орієнтації, державність, культуру. Дається характеристика впливу сасанидського, арабського й огузького завоювань, а також перебування в складі Російської імперії та СРСР на формування специфіки азербайджанського етносу в різних сферах його соціального буття. Визначаються основні напрями подальшого розвитку азербайджанського соціуму.


Знайти схожі

8.


    Тарасевич, В. М.
    Чверть століття незалежності України: актуальні контексти та імперативи соціально-економічних реформ [Текст] / В. М. Тарасевич // Економіка України. - 2017. - № 7. - С. 3-21. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціально-економічний розвиток--Україна, 1991-2017 рр.
Кл.слова (ненормовані):
етнос -- суперетнос -- стратегія розвитку -- нація -- цивілізація -- світ-система -- глобалізм -- економічні інтереси -- власне інститути -- протоінститути -- розвинутий центр -- напівпериферія -- периферія -- державний капіталізм -- національні злагода і консолідація
Анотація: Розглянуто актуальні аспекти етнонаціонального, цивілізаційного і глобального контекстів, а також соціально-економічних умов назрілих національно орієнтованих реформ в Україні. Зроблено акцент на їх життєво важливих імперативах, недооцінювання яких загрожує безповоротною периферізацією національної економіки і суспільства.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Тарасевич, В. М.
    Чверть століття незалежності України: актуальні контексти та імперативи соціально-економічних реформ [Текст] / В. М. Тарасевич // Економіка України. - 2017. - № 8. - С. 14-28. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціально-економічний розвиток--Реформи--Україна, 1991-2017 рр.
Кл.слова (ненормовані):
суперетнос -- нація -- цивілізація -- світ-система -- глобалізм -- економічні інтереси -- власне інститути -- протоінститути -- розвинутий центр -- периферія -- державний капіталізм -- етнос -- національні злагода -- консолідація -- напівпериферія -- стратегія розвитку
Анотація: Розглянуто актуальні аспекти етнонаціонального, цивілізаційного і глобального контекстів, а також соціально-економічних умов назрілих національно орієнтованих реформ в Україні. Зроблено акцент на їх життєво важливих імперативах, недооцінювання яких загрожує безповоротною периферізацією національної економіки і суспільства.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

10.


    Гетьман, В.
    Етнос як культурно-географічне явище [Текст] / В. Гетьман // Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. - 2017. - № 1 (66)/ 2 (67): Георгафія. - С. 100-104. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Етнос--Нація--Україна
Анотація: Єдність етносу і біосфери - основна умова існування життя на Землі. Життєвий процес будь-якого народу повинен вписуватися в загальний еволюційний розвиток біосфери. У противному випадку він буде викинутий "відцентровою" силою за "борт" еволюції.


Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-61      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)