Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (19)Каталог журналів (1)Буковина (14)Шевченко Т. Г. (11)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Етнологія<.>
Загальна кількість знайдених документів : 988
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.


    Katarzyna, K.-R.
    Research potential of Center of ethnology and anthropology of the contemporary Polish Academy of Sciences, Warsaw and the prospects of scientific cooperation with folklorists and ethnologists of the National Academy of Sciences of Ukraine [Text] / K.-R. Katarzyna, O. Tangad // Народна творчість та етнологія. - 2019. - N 1(січень-лютий). - С. 17-30. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Етнологія--Дослідницькі проекти--Україна--Польща
   Фольклористика--Дослідницькі проекти--Україна--Польща

   Народна культура--Дослідницькі проекти--Україна--Польща

   Релігієзнавство--Дослідницькі проекти--Україна--Польща

   Пограниччя--Дослідницькі проекти--Україна--Польща

Анотація: Статтю присвячено святкуванню сторіччя Національної академії наук України. Наголошено на важливості дослідження польсько-українського пограниччя та проаналізовано співпрацю ПАН і НАНУ в цьому напрямі. Передусім увагу зосереджено на дослідницькій роботі Центру етнології та антропології сучасності ПАН. Зокрема, охарактеризовано студії релігійності, віросповідання і побутової обрядовості, виконані К. Баранецькою-Ольшевською, етнічні, міграційні, транскультурні дослідження К. Кость-Рижко та питання вивчення Монголії, аналізовані та продовжені О. Танґад.


Дод.точки доступу:
Tangad, O.

Знайти схожі

2.


    Kononenko, N.
    Secular plays in churches: folklore based drama on the Canadian prairies [Текст] / N. Kononenko // Народна творчість та етнологія. - 2019. - N 2(березень-квітень). - С. 28-40 : ілюстр. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Культура українська--Проекти--Канада
Анотація: Від кінця ХІХ ст. українців завербовували заселятися й займатися сільським господарством у преріях Центральної та Західної Канади. Канадський уряд намагався асимілювати українців, які приїхали, і тому практикував агресивну мовну політику, особливо в системі освіти. Щоб протистояти урядовому натиску англізації, українці заснували власні інституції: православну церкву та греко-католицьку церкву. Церкви та організації, які були з ними пов'язані, наприклад жіночі ліги, виховували дітей українських піонерів згідно з народними традиціями, навчали їх писанкарству, вишиванню та народним танцям. Церковні зали й народні доми дозволяли світські розваги, наприклад, україномовні п’єси на фольклорні теми. Вистави, що були популярними у 1950-1960-х роках, відображали надії та переживання українських канадців щодо родичів і друзів, яких вони залишили в Україні. Нині п’єси не ставляться, а багато сільських церков закрито. Віднайдення цих п’єс стало частиною проекту Sanctuary - багаторічне зусилля задокументувати українсько-канадську сакральну культуру.


Знайти схожі

3.


    Rasa, P.
    Christmas in the families of contemporary Lithuanian city [Text] / P. Rasa // Народна творчість та етнологія. - 2016. - N 1(січень-лютий). - P33-40
Рубрики: Звичаї і обряди--Різдво
   Звичаї і обряди--Святий вечір

Анотація: У статті авторка прагне розкрити зміни, що відбуваються в системі звичаїв на Святий вечір і Різдво, що побутують у сучасному Вільнюсі, а також окреслити їхню роль у структурі річних ритуалів. Польові записи авторки, здійснені у цьому місті, засвідчують, що молодь сприймає Святий вечір та Різдво як найбільш традиційні свята, успадковані від предків.


Знайти схожі

4.


    Senjov-Makohon, N.
    Globalization and cultural identity in Australia [Text] / N. Senjov-Makohon // Народна творчість та етнологія. - 2019. - N 1(січень-лютий). - P6-16. - Бібліографія в приміт.
Рубрики: Діаспора українська--Культурна ідентичність--Австралія
Анотація: У статті йдеться про культурну ідентичність та глобалізацію українців, які прибули до Австралії з двох різних регіонів Європи, щоб сформувати українську спільноту, яка відтоді існує там уже понад 70 років.


Знайти схожі

5.


   
    [Архівний матеріал] (2019) Архівні наукові фонди рукописів та аудіозаписів Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Рильського, фонд 1 7, одиниця випуску 707, 143 аркуші [Текст] // Народна творчість та етнологія. - 2019. - N 3(травень-червень). - С. 89-113
Рубрики: Етнографія--Луганська область (Україна)
   Звичаї і обряди--Луганська область (Україна)

Анотація: До уваги читача пропонуються архівні матеріали, що представляють польові записи членів Етнографічної комісії Всеукраїнської академії наук. Вони страчені в 1920-1930-х роках на території нинішнього часу Луганської області (колишня Ворошиловградська область). Матеріали стосуються сімейних та календарних обрядів, суспільного життя та звичаїв, світоглядних концепцій жителів зазначеного регіону. Результати цих експедиційних досліджень зберігаються в Архівних наукових фондах рукописів та фонографій Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Рильського Української національної академії наук (АСФМП ім. М. Рильського ІАНФЕ).


Знайти схожі

6.


    Єкельчик, С.
    Просторова історія: українська перспектива [Текст] / С. Єкельчик // Народна творчість та етнологія. - 2018. - N 5(вересень-жовтень). - С. 59-65
Рубрики: Історіографія--Україна, 20-21 ст.
Кл.слова (ненормовані):
Просторова історія -- Геопозиціонування
Анотація: У статті обговорюється розвиток просторового підходу в українській історіографії, починаючи з 1920-х років, та його відродження у 2000-х, що ґрунтується на сучасній західній теоретичній літературі й технології геопозиціонування. Автор доводить, що поважна традиція регіональних студій та сучасне зацікавлення урбаністикою живлять розвиток просторової історії в Україні, а також пропонує можливі напрями майбутніх досліджень у цій ділянці.


Знайти схожі

7.


    Єфремова, Л. О.
    Перша ластівка - антологія українського музичного фольклору / Л. О. Єфремова // Народна творчість та етнологія. - 2012. - № 3. - С. 120-121
Рец. на кн. : Український обрядовий фольклор західних земель: регіональна музична антологія : Бессарабія. Бойківщина. Буковина. Волинь. Галичина. Гуцульщина. Закарпаття. Лемківщина. Підляшшя. Поділля. Полісся. Покуття. Холмщина / відп. ред. Г. А. Скрипник ; упоряд. та вступ. ст. А. І. Іваницький. - Вінниця : Нова Книга, 2012. - 624 с. : ноти

Рубрики: Народна музика--Українці


Дод.точки доступу:
написано про Вінниччину, але автор не з Вінниччини

Знайти схожі

8.


    Іваневич, Л. А.
    Історико-географічні та історико-етнографічні межі дослідження народного вбрання українців Поділля / Л. А. Іваневич // Народна творчість та етнологія. - 2013. - № 5. - С. 88-100. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Народний костюм український--Поділля
Кл.слова (ненормовані):
Локальні зони -- Поділ території етнографічного регіону Поділля
Анотація: У статті висвітлено науковийстан питання визначення історико-географічних та історико-етнографічних меж дослідження народного одягу українців Поділля як однієї з важливих складових традиційної народно-побутової культури. Подано аналіз поділу території етнографічного регіону Поділля на окремі локальні зони у вітчизняній науці та підсумкова оцінка розкриття проблематики.


Дод.точки доступу:
написано про Вінниччину, але автор не з Вінниччини

Знайти схожі

9.


    Іваневич, Л. А.
    До особливостей класифікації жіночого натільного одягу кураїнців Поділля [Текст] / Л. А. Іваневич // Народна творчість та етнологія. - 2013. - N 3(травень-червень). - С. 91-98. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Народний костюм український--Жіноча білизна
   Жіноча білизна--Українці

Кл.слова (ненормовані):
Народний натільний одяг -- Жіночі сорочки
Анотація: Завдяки аналізу відомих і маловідомих праць у статті висвітлено проблему формування загальної та єдиної класифікації жіночого натільного одягу українців Поділля. Подано порівняльну характеристику й наукову оцінку різноманітних джерел XX-XXI ст., присвячених дослідженню української народної сорочки та особливостей її класифікації.


Знайти схожі

10.


    Іваневич, Л. А.
    Матеріали для виготовлення та декорування народного вбрання українців Поділля: класифікація та особливості [Текст] / Л. А. Іваневич // Народна творчість та етнологія. - 2014. - N 6(листопад-грудень). - С. 42-54. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Народний костюм український--Поділля
Кл.слова (ненормовані):
Український народний стрій -- Історико-етнографічний регіон поділля -- Традиційний комплекс убрання подолян -- Складові елементи народного костюма -- Способи і техніка виготовлення -- Етнографічні колекції
Анотація: У статті завдяки аналізу відомих і маловідомих праць та музейних фондових колекцій висвітлюються характерні особливості матеріалів для виготовлення й оздоблення традиційного вбрання українців Поділля, а також порушується проблема формування загальної класифікації матеріалів. Уперше подається розширена класифікація матеріалів для створення складових елементів народного костюма подолян XIX - початку XX ст.


Дод.точки доступу:
написано про Вінниччину, але автор не з Вінниччини

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)