Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Буковина (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Державна політика<.>
Загальна кількість знайдених документів : 43
Показані документи с 1 за 20
 1-20    21-40   41-43 
1.


    Савчук, С. О..
    Інституційне забезпечення державної політики запобігання та протидії тероризму [Текст] / С. О. Савчук // Вісник Національної академії державного управління при Президентові України : науковий журнал. - 2019. - N 1. - С. 23-30. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Тероризм--Державна політика--Міністерство оборони--Україна
Кл.слова (ненормовані):
Тероризм -- Державна політика -- Міністерство оборони України
Анотація: У статті висвітлюються особливості інституційного забезпечення державної політики потидії тероризму на теренах України.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Казміришин, Ернест.
    Адміністративно-правовий механізм забезпечення реалізації державної політики у сфері європейської інтеграції України / Ернест Казміришин // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 7. - С. 84-92. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Європейська інтеграція--Адміністративно-правове забезпечення
Кл.слова (ненормовані):
державна політика -- механізм -- європейська інтеграція -- сутність -- структура
Анотація: Стаття присвячена дослідженню сутності та структури адміністративно-правового механізму державної політики у сфері європейської інтеграції України. У статті проаналізовані наукові дослідження українських та німецьких вчених, які присвячені аналізу сутності та будови механізму реалізації державної політики. Констатовано те, що вітчизняне вчення про механізм реалізації державної політики поступається німецькому. Перевагами останнього є те, що німецькі вчені пропонують чіткий, логічно побудований механізм реалізації будь-якого напряму державної політики. Такий механізм включає послідовне проходження таких стадій реалізації державної політики: розробка та схвалення стратегії державної політики; розробка та схвалення плану реалізації стратегії державної політики; реалізація плану; звітування про наслідки реалізації плану. Кожен із названих елементів механізму реалізації державної політики перебуває у причинно-наслідковому зв’язку з іншими елементами названого механізму. Крім того, єдність елементів механізму державної політики забезпечується єдиною метою та завданнями державної політики, які є орієнтирами у реалізації як стратегії державної політики, так і плану. Запропоновано застосувати такий механізм для реалізації державної політики у сфері європейської інтеграції України. Оскільки реалізація названого напряму зовнішньої політики України не може здійснюватися у позаправових формах, то запропоновано низку змін і доповнень до законодавства України з метою впорядкування нормативного забезпечення механізму державної політики у сфері європейської інтеграції України.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Колінько, Олена Олександрівна.
    Віктимологічна профілактика доведення до самогубства [Текст] / О. О. Колінько // Держава і право. - 2012. - Вип. 57. - С. 444-450. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Злочинці--Кримінологія--Україна
Кл.слова (ненормовані):
доведення до самогубства -- віктимологічна профілактика -- потерпілий -- державна політика
Анотація: Розкриваається обсяг заходів віктимологічної профілактики доведення до самогубства з урахуванням особистісних якостей потерпілого.


Знайти схожі

4.


    Семенова, М.
    Господарсько-правове регулювання діяльності суб'єктів, що надають екскурсійні послуги [Текст] / М. Семенова // Юридична Україна. - 2009. - № 11/12. - С. 88-93
Рубрики: Туристичні послуги--Правове регулювання
Кл.слова (ненормовані):
ліцензування -- державна політика -- ліцензування -- туризм
Анотація: Стаття присвячена дослідженню державного регулювання діяльності суб'єктів господарювання, що надають екскурсійні послуги, та визначенню понять у цій сфері діяльності. Надано пропозицію створення механізму належного правового захисту прав туристів, що збільшує привабливість України для відвідувань.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)

Знайти схожі

5.


    Савченко, О.
    Громадська рада як суб’єкт здійснення громадського контролю в Україні: правові засади й тенденції розвитку [Текст] / О. Савченко // Юридичний вісник. - 2015. - № 1. - С. 67-72. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Громадські ради--Історія--Україна
Кл.слова (ненормовані):
громадський контроль -- громадянське суспільство -- державна політика
Анотація: Стаття присвячена розкриттю історії становлення громадських рад в Україні й аналізу нормативно правової бази розвитку громадських рад як одному із засобів громадського контролю в Україн.

Є примірники у відділах:
(26.11.2015р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

6.


    Мульска, О. П.
    Державна політика забезпечення інноваційних форм зайнятості в умовах цифровізації економіки [Текст] / О. П. Мульска, О. О. Левицька, В. І. Куцик // Регіональна економіка. - 2020. - № 3. - С. 81-90 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державна політика--Зайнятість населення--Україна
Кл.слова (ненормовані):
зайнятість -- інноваційні форми -- цифровізація економіки -- державна політика
Анотація: Обгрунтовано актуальність формування та реалізації державної політики забезпечення зайнятості населення в умовах сучасних тенденцій і процесів цифровізації економіки. Визначено найбільш суттєві характеристики сфери зайнятості в умовах цифровізації економіки, зокрема кількісну гнучкість, функціональну гнучкість, просторово-часову гнучкість. Ідентифіковано сфери економіки, в яких найбільш затребувані нові професії в Україні в умовах розвитку процесів цифровізації національної економіки, зокрема інформаційно-комунікаційні технології, біотехнології, медицина, енергетична сфера, енергомережі та управління енергоспоживанням, транспорт, особливо водний та авіація, освіта та екологія. Визначено напрями, сфери, галузі та конкретні підгалузі, де утворюються нові професії, затребувані в умовах цифровізації економіки. Вказано на провідну роль сектору інформаційно-комунікаційних технологій, розвиток якого значною мірою визначає появу нових професій. Доведено, що глобальні та українські ринки праці реформуються під впливом стрімкого розвитку сфери ІКТ, що призводить до зміни концепцій праці та формування нових трудових відносин. Показано, що розвиток процесів цифровізації дисбалансує попит і пропозицію на ринках праці багатьох країн, включно з Україною, призводить до проблеми неефективної політики зайнятості, яка не відповідає викликам, новим правилам і принципам швидкого зростання ринків праці. Зроблено висновки, що за такої ситуації нові форми зайнятості охоплюють великий інноваційний потенціал, а також тіньові аспекти (неформальні домовленості), котрі загострюють проблему недостатнього наповнення соціальних фондів і скорочення податкових надходжень до державного бюджету. Визначено пріоритети ефективної політики зайнятості в Україні за глобальної цифровізації економічних відносин, які грунтуються на принципах флексік’юріті, передовому досвіді та впровадженні інноваційних рішень за умови побудови взаємовигідних і соціально відповідальних відносин роботодавця з працівником.


Дод.точки доступу:
Левицька, О. О.; Куцик, В. І.

Знайти схожі

7.


    Романюк, І. А.
    Державна соціальна політика в забезпеченні продуктивної зайнятості сільського населення [Текст] / І. А. Романюк // Економіка АПК. - 2014. - № 10. - С. 105-109. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сільські території--Зайнятість населення
   Соціальна політика--Робочі місця

   Економіка праці--Зайнятість населення--УКРАЇНА

Кл.слова (ненормовані):
основні суб'єкти економіки -- державна політика -- ринкова економіка -- структура зайнятості
Анотація: Обґрунтовано теоретико-методичні засади державної політики забезпечення продуктивної зайнятості сільського населення. Методичну основу становлять загальнонаукові прийоми досліджень і спеціальні методи, що ґрунтуються на сучасних наукових засадах управлінської, економічної та споріднених із ними наук.


Знайти схожі

8.


    Риндзак, Ольга Тадеївна.
    Державне регулювання грошових переказів вітчизняних мігрантів з-за кордону [Текст] / Ольга Тадеївна Риндзак // Економіка України. - 2021. - № 3. - С. 87-98. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Трудова міграція--Грошові перекази--Державне регулювання--Україна
Кл.слова (ненормовані):
офіційні канали переказів -- державна політика
Анотація: Розглянуто світовий досвід реалізації механізмів стимулювання надходжень від міжнародних мігрантів і основні способи їх залучення в розвиток країн – донорів робочої сили. Проаналізовано головні канали міжнародних грошових трансфертів і вартість їх послуг. За результатами соціологічного опитування мігрантів з України висвітлено окремі аспекти їх економічної поведінки. Дослідження підтвердило необхідність формування державної політики у сфері регулювання грошових переказів з-за кордону. Заходи такого регулювання систематизовано за двома напрямами. Перший стосується безпосередньо самих переказів і каналів їх пересилання. Метою такого регулювання є грошові трансферти від мігрантів з-за кордону офіційними каналами та збільшення їх обсягів. Другий напрям пов'язаний з використанням переказів. Його метою є витрачання таких коштів в інтересах розвитку та їх продуктивне використання.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Козаченко, О. А.
    Державне регулювання розвитку комбікормових підприємств [Текст] / О. А. Козаченко // Економіка АПК. - 2009. - № 9. - С. 55-58. - Бібліогр. в підряд. прим.
Рубрики: Тваринництво--Споживчий ринок--Україна
   Комбікормова промисловість--Україна

Кл.слова (ненормовані):
Квазіінтегровані об'єднання -- Вертикальний контроль -- Державна політика -- Споживчий кошик
Анотація: Розглянуто проблеми розвитку комбікормових підприємств, запропоновано інструменти державного управління, спрямовані на створення сприятливих ринкових умов для їх функціонування.


Знайти схожі

10.


    Саліхова, О. Б.
    Ендогенізація розвитку промисловості через технологоорієнтовані стартапи: досвід США, уроки для України [Текст] / О. Б. Саліхова, О. О. Курченко // Економіка України. - 2020. - № 11. - С. 60-86. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Промислове виробництво--Інноваційне підприємництво--США
Кл.слова (ненормовані):
венчурний капітал -- індустрія -- інновації -- ендогенний розвиток -- державна допомога -- державна політика
Анотація: Виявлено ключові детермінанти розбудови стартапів у США, показано їх вплив на нарощування потенціалу ендогенного розвитку американської індустрії; висвітлено роль держави, досліджено еволюцію законодавчих та інституційних рішень, що сприяли успіху стартап-екосистеми. Обґрунтовано, що центральною ланкою політики заохочення інноваційного підприємництва в Україні має стати розбудова технологоорієнтованих стартапів, націлених на створення продуктів, процесів, послуг на базі власних розробок для посилення потенціалу національної промисловості та економічного зростання.


Дод.точки доступу:
Курченко, О. О.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

11.


    Купрійчук, В. М..
    Культурні чинники консолідації українського суспільства [Текст] / В. М. Купрійчук // Вісник Національної академії державного управління при Президентові України : науковий журнал. - 2019. - N 1. - С. 67-75. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державна політика--Культурна сфера--Децентралізація
Кл.слова (ненормовані):
Державна політика -- Культурна сфера -- Децентралізація
Анотація: У статті проаналізовано проблематику та стан розвитку культурної сфери, її чинники, що сприяють консолідації українського суспільства.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

12.


    Волинець, Віталій Валентинович.
    Ліберально-правова теорія держави Б. Чичеріна (до методології дослідження) [Текст] / В. В. Волинець // Держава і право. - 2012. - Вип. 56. - С. 23-29. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Державна політика--Правова система--Теорія--Україна
Кл.слова (ненормовані):
правопорядок -- функції держави -- державна політика -- права і свободи людини
Анотація: Характеризується теорія функцій держави Бориса Чичеріна в аспекті його ліберального вчення про сутність держави і права.


Знайти схожі

13.


    Суховецький, Анатолій.
    Маючи такий потужний природно-ресурсний, науково-технічний та кадровий потенціал, Волинська область залишається суто аграрною і відсталою [Текст] / Анатолій Суховецький ; підгот. Олександр Некрот // Економіст. - 2014. - № 10. - С. 6-8
Рубрики: Волинська область (Україна)--Соціально-економічний розвиток--Регіональні програми, 2015-2020 рр.
Кл.слова (ненормовані):
інноваційно-інвестиційний розвиток -- сільськогосподарська продукція -- наукові розробки -- мотивація праці -- державна політика -- кластерні структури
Анотація: За 23 роки незалежності в господарському комплексі Волинської області відбулися значні структурні зміни, які в переважній більшості мали деструктивний характер та негативний вплив на темпи соціально-економічного розвитку, що знайшло свій прояв у зменшенні реальних доходів громадян, в першу чергу у сільській місцевості, втраті окремими адміністративними районами (особливо Поліської зони) своєї традиційної спеціалізації (льонарство, тваринництво, картоплярство), деіндустріалізації сільськогосподарського виробництва та погіршення використання сільськогосподарських угідь. Прискорений соціально-економічний розвиток області передбачає втілення практичних напрацювань та пропозицій вчених і практиків регіону. Однією з останніх розробок є регіональна Програма «Інвестиційно-інноваційний розвиток області в перід 2015-2020 років".


Дод.точки доступу:
Некрот, Олександр \підгот.\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

14.


Колесниченко, В. В.

    Трусов, С. І.
    Механізм участі громадськості в управлінні митною справою через звернення громадських об`єднань [Текст] / С. І. Трусов // Митна справа. - 2012. - № 2. - С. 50-61. - Библиогр.: с. 61 (7 назв.)
Рубрики: Розбудова правової держави--Україна
   Громадське суспільство України

   Держмитслужба України--Громадська рада

Кл.слова (ненормовані):
Державна політика -- Зовнішньоекономічна діяльність
Анотація: Досліджується роль і місце громадських об`єднань (організацій, бізнес-асоціацій) в економічному розвитку України, зокрема в експортно-імпортній галузі та митній справі. Окреслюється модель участі громадськості в управлінні митною справою через звернення громадських об`єднань, формулюються варіанти пропозицій громадським організаціям щодо технології звернень, які стосуються змін редакції регуляторних актів з митної справи; на підставі Критеріїв Економічного-соціального комітету ЄС сформованні вимоги до громадських об`єднань, за умови виконання яких вони можуть бути визначені європейськими і залучені до співпраці з ЄСК.


Знайти схожі

15.


    Клименко, І. М..
    Моделі державного регулювання корпоративної соціальної відповідальності [Текст] / І. М. Клименко // Вісник Національної академії державного управління при Президентові України : науковий журнал. - 2019. - N 4. - С. 105-112. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державна політика--Соціальний розвиток--Соціальна відповідальність бізнесу
Кл.слова (ненормовані):
Державна політика -- Соціальний розвиток -- Соціальна відповідальність бізнесу
Анотація: У статті досліджуються моделі державного регулювання корпоративної соціальної відповідальності у світі.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

16.


    Козоріз, М. А.
    Напрями модернізації механізмів реалізації державної політики регіонального розвитку в Україні [Текст] / М. А. Козоріз // Регіональна економіка. - 2013. - № 2. - С. 52-61 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Регіональна економіка--Державне управління
   Регіональна економіка--Соціально-економічний розвиток--Україна

Кл.слова (ненормовані):
державна політика -- ресурси регіону -- механізми реалізації державної політики регіонального розвитку
Анотація: На основі дослідження причин, що гальмують впровадження державної політики регіонального розвитку в Україні, визначені напрями модернізації механізмів, призначення яких полягає у забезпеченні її реалізації в практиці господарювання.


Знайти схожі

17.


    Шушкова, Юлія Володимирівна.
    Напрями та інструменти удосконалення державної політики фінансово-кредитної підтримки суб’єктів малого підприємництва в Україні [Текст] / Юлія Володимирівна Шушкова, Володимир Андрійович Дронський // Економіка. Фінанси. Право. - 2018. - № 12. - С. 15-19. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Підприємництво--Фінансово-кредитні відносини--Державна політика
Кл.слова (ненормовані):
Мале підприємництво -- фінансово-кредитна підтримка -- державна політика -- Напрями та інструменти
Анотація: Встановлено, що вітчизняні суб’єкти малого підприємництва мають труднощі та потребують фінансово-кредитної підтримки для власного подальшого поступу. В умовах посткризового відновлення економіки визначальною в процесах фінансово-кредитної підтримки є роль саме держави. У статті визначено напрями удосконалення державної політики фінансово-кредитної підтримки суб’єктів малого підприємництва в Україні. Обгрунтовано обсяги та джерело фінансування малого підприємництва. Розроблено методичні основи квотування обсягів фінансування заходів сприяння розвитку малого підприємництва. Запропоновано механізм надання фондом підтримки малого підприємництва часткової компенсації відсотків за кредитами суб’єктів підприємництва в установах банків.


Дод.точки доступу:
Дронський, Володимир Андрійович

Знайти схожі

18.


   
    Основні показники економічного та соціального розвитку України [Текст] // Економіст. - 2003. - № 1. - С. 29-31
Рубрики: Економічний розвиток України
Кл.слова (ненормовані):
ІНВЕСТИЦІЇ -- ІНФЛЯЦІЯ -- ДЕРЖАВНА ПОЛІТИКА -- зовнішньоекономічна діяльність -- ФІСКАЛЬНА ПОЛІТИКА

Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)

Знайти схожі

19.


    Калатур, Максим.
    Особливості діяльності та розвитку Державної фіскальної служби України [Текст] / Максим Калатур // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 9. - С. 127-131. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державна фіскальна служба України--Діяльність--Проблеми і перспективи розвитку
Кл.слова (ненормовані):
юридична особа -- службова особа -- адміністративні послуги -- державна політика
Анотація: Сформульовані основні завданнями Державної фіскальної служби України. З’ясовано, що Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» технічно виключено розділ Податкового кодексу про податкову міліцію, що позбавило останню повноважень, яка, незважаючи на це, продовжувала функціонувати. Аргументовано доцільність прийняття Закону України «Про Національне бюро фінансової безпеки України» із чітким унормуванням правового статусу, основ співпраці такого суб’єкта з державними органами, підприємствами, установами та організаціями, компетентними органами інших держав і міжнародними організаціями, юридичними та фізичними особами.


Знайти схожі

20.


    Махортов, О. Ю.
    Особливості приватизації майна підприємств АПК [Текст] / О. Ю. Махортов // Економіка АПК. - 2005. - №6. - С. 57-61. - Бібліогр. в прим.
Рубрики: Приватизація в Україні--Підприємства--Державні
   Майно АПК

Кл.слова (ненормовані):
Державна політика -- Власність -- Приватизовані підприємства
Анотація: Розглядається процес приватизації майна об'єктів АПК та нормативно-правова база. Зазначаються головні пріоритети в реалізації державної політики у сфері приватизації.


Знайти схожі

 1-20    21-40   41-43 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)