Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Буковина (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Державна політика<.>
Загальна кількість знайдених документів : 43
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-43 
1.


    Риндзак, Ольга Тадеївна.
    Державне регулювання грошових переказів вітчизняних мігрантів з-за кордону [Текст] / Ольга Тадеївна Риндзак // Економіка України. - 2021. - № 3. - С. 87-98. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Трудова міграція--Грошові перекази--Державне регулювання--Україна
Кл.слова (ненормовані):
офіційні канали переказів -- державна політика
Анотація: Розглянуто світовий досвід реалізації механізмів стимулювання надходжень від міжнародних мігрантів і основні способи їх залучення в розвиток країн – донорів робочої сили. Проаналізовано головні канали міжнародних грошових трансфертів і вартість їх послуг. За результатами соціологічного опитування мігрантів з України висвітлено окремі аспекти їх економічної поведінки. Дослідження підтвердило необхідність формування державної політики у сфері регулювання грошових переказів з-за кордону. Заходи такого регулювання систематизовано за двома напрямами. Перший стосується безпосередньо самих переказів і каналів їх пересилання. Метою такого регулювання є грошові трансферти від мігрантів з-за кордону офіційними каналами та збільшення їх обсягів. Другий напрям пов'язаний з використанням переказів. Його метою є витрачання таких коштів в інтересах розвитку та їх продуктивне використання.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Римарчук, Римма.
    Система міжнародно-правового захисту меншин [Текст] / Римма Римарчук // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 7. - С. 11-17. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Національні меншини--Міжнародно-правовий захист--Законодавчі інструменти--Аналіз
Кл.слова (ненормовані):
захист прав -- етнічні конфлікти -- державна політика -- міжнародні огранізації
Анотація: Захист меншин є частиною захисту прав людини, тому питання його конкретного характеру має бути глибоко обговорене й розроблене. Різниця між групами суспільства робить очевидними відмінності в житті більшості та меншин. При цьому виникає низка питань, наприклад питання про те, які групи мають такі права, як меншість. Незважаючи на наявні договори на універсальному й регіональному рівнях, захист меншин не є повністю задовільним. Кожна ситуація та кожен конфлікт потребують особливої уваги і глибокого аналізу історичного, політичного й соціального фону.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Безпалова, Ольга.
    Сутність та значення координаційних органів як суб’єктів реалізації державної політики [Текст] / Ольга Безпалова // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 6. - С. 105-109. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Органи державної влади--Координаційна діяльність
Кл.слова (ненормовані):
функція управління -- координаційні заходи -- державна політика -- суб’єкти
Анотація: У статті встановлено, що основним призначенням діяльності координаційних органів є упорядкування діяльності органів виконавчої влади щодо реалізації державної політики у відповідних сферах суспільного життя. Наведено приклади таких координаційних органів та сфери, для забезпечення належного функціонування яких вони мають право реалізовувати координаційні заходи. У результаті аналізу нормативно-правових актів, в яких окреслено коло повноважень координаційних органів, визначено коло заходів, які вказані органи уповноважені вживати під час реалізації державної політики.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Саліхова, О. Б.
    Ендогенізація розвитку промисловості через технологоорієнтовані стартапи: досвід США, уроки для України [Текст] / О. Б. Саліхова, О. О. Курченко // Економіка України. - 2020. - № 11. - С. 60-86. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Промислове виробництво--Інноваційне підприємництво--США
Кл.слова (ненормовані):
венчурний капітал -- індустрія -- інновації -- ендогенний розвиток -- державна допомога -- державна політика
Анотація: Виявлено ключові детермінанти розбудови стартапів у США, показано їх вплив на нарощування потенціалу ендогенного розвитку американської індустрії; висвітлено роль держави, досліджено еволюцію законодавчих та інституційних рішень, що сприяли успіху стартап-екосистеми. Обґрунтовано, що центральною ланкою політики заохочення інноваційного підприємництва в Україні має стати розбудова технологоорієнтованих стартапів, націлених на створення продуктів, процесів, послуг на базі власних розробок для посилення потенціалу національної промисловості та економічного зростання.


Дод.точки доступу:
Курченко, О. О.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Хвесик, Михайло.
    Потенціал взаємодії природних ресурсів та економіки [Текст] / Михайло Хвесик, Анатолій Сундук // Економіст. - 2020. - № 6. - С. 16-21
Рубрики: Природокористування--Сталий розвиток--Системний аналіз
Кл.слова (ненормовані):
трансформація тенденцій -- реалії колаборації -- капіталізація -- рентні платежі -- інвестиції -- екосистемні послуги -- державна політика
Анотація: Для забезпечення сталого розвитку необхідним є подолання існуючих розривів між пріоритетами функціонування. Проблемні питання локалізовано переважно в площині економіки та природних ресурсів, адже саме ці системи впливають одна на одну та сприяють реалізації стратегічних цілей, а отже, потребують пошуку спільної платформи їх взаємодії.


Дод.точки доступу:
Сундук, Анатолій
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Брусакова, Оксана.
    Правове забезпечення державного регулювання в галузі авіаційного транспорту [Текст] / Оксана Брусакова // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 9. - С. 114-118. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Авіаційний транспорт--Державне регулювання--Правове забезпечення
Кл.слова (ненормовані):
адміністративне законодавство -- державна політика
Анотація: Обґрунтовано, що ефективність державного регулювання в галузі авіаційного транспорту безпосередньо залежить від стану правового забезпечення такого регулювання. Розкрито зміст правового забезпечення державного регулювання в галузі авіаційного транспорту. Встановлено, що особливе місце норм адміністративного законодавства в системі правового забезпечення державного регулювання в галузі авіаційного транспорту зумовлено тим, що таке регулювання здійснюється у ході формування та реалізації державної політики у сфері авіаційного транспорту, яка одночасно виступає складником економічної, соціальної та екологічної політики.


Знайти схожі

7.


    Мульска, О. П.
    Державна політика забезпечення інноваційних форм зайнятості в умовах цифровізації економіки [Текст] / О. П. Мульска, О. О. Левицька, В. І. Куцик // Регіональна економіка. - 2020. - № 3. - С. 81-90 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державна політика--Зайнятість населення--Україна
Кл.слова (ненормовані):
зайнятість -- інноваційні форми -- цифровізація економіки -- державна політика
Анотація: Обгрунтовано актуальність формування та реалізації державної політики забезпечення зайнятості населення в умовах сучасних тенденцій і процесів цифровізації економіки. Визначено найбільш суттєві характеристики сфери зайнятості в умовах цифровізації економіки, зокрема кількісну гнучкість, функціональну гнучкість, просторово-часову гнучкість. Ідентифіковано сфери економіки, в яких найбільш затребувані нові професії в Україні в умовах розвитку процесів цифровізації національної економіки, зокрема інформаційно-комунікаційні технології, біотехнології, медицина, енергетична сфера, енергомережі та управління енергоспоживанням, транспорт, особливо водний та авіація, освіта та екологія. Визначено напрями, сфери, галузі та конкретні підгалузі, де утворюються нові професії, затребувані в умовах цифровізації економіки. Вказано на провідну роль сектору інформаційно-комунікаційних технологій, розвиток якого значною мірою визначає появу нових професій. Доведено, що глобальні та українські ринки праці реформуються під впливом стрімкого розвитку сфери ІКТ, що призводить до зміни концепцій праці та формування нових трудових відносин. Показано, що розвиток процесів цифровізації дисбалансує попит і пропозицію на ринках праці багатьох країн, включно з Україною, призводить до проблеми неефективної політики зайнятості, яка не відповідає викликам, новим правилам і принципам швидкого зростання ринків праці. Зроблено висновки, що за такої ситуації нові форми зайнятості охоплюють великий інноваційний потенціал, а також тіньові аспекти (неформальні домовленості), котрі загострюють проблему недостатнього наповнення соціальних фондів і скорочення податкових надходжень до державного бюджету. Визначено пріоритети ефективної політики зайнятості в Україні за глобальної цифровізації економічних відносин, які грунтуються на принципах флексік’юріті, передовому досвіді та впровадженні інноваційних рішень за умови побудови взаємовигідних і соціально відповідальних відносин роботодавця з працівником.


Дод.точки доступу:
Левицька, О. О.; Куцик, В. І.

Знайти схожі

8.


    Саліхова, Олена.
    Фармацевтична індустрія Мексики: урок для України [Текст] / Олена Саліхова, Дар'я Гончаренко // Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право. - 2020. - № 4. - С. 47-68
УДК
Рубрики: Фармацевтичне виробництво--Інноваційний розвиток--Досвід--Мексика--Україна
Кл.слова (ненормовані):
фармацевтична промисловість -- інновації -- фармацевтичні товари -- транснаціональні корпорації -- ринок -- державна політика
Анотація: Досліджено особливості розбудови мексиканської індустрії стероїдних гормонів і конкурентні переваги, що забезпечити їй провідні позиції на світовому ринку; визначено, що усунення захисних бар'єрів, політика невтручання та відсутність стратегії розвитку галузі призвели до її падіння та домінування іноземних ТНК. Обґрунтовано необхідність запровадженгня в Україні заходів з технологічного розвитку фармацевтичних виробництв шляхом ендогенних інновацій.


Дод.точки доступу:
Гончаренко, Дар'я
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Калатур, Максим.
    Особливості діяльності та розвитку Державної фіскальної служби України [Текст] / Максим Калатур // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 9. - С. 127-131. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державна фіскальна служба України--Діяльність--Проблеми і перспективи розвитку
Кл.слова (ненормовані):
юридична особа -- службова особа -- адміністративні послуги -- державна політика
Анотація: Сформульовані основні завданнями Державної фіскальної служби України. З’ясовано, що Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» технічно виключено розділ Податкового кодексу про податкову міліцію, що позбавило останню повноважень, яка, незважаючи на це, продовжувала функціонувати. Аргументовано доцільність прийняття Закону України «Про Національне бюро фінансової безпеки України» із чітким унормуванням правового статусу, основ співпраці такого суб’єкта з державними органами, підприємствами, установами та організаціями, компетентними органами інших держав і міжнародними організаціями, юридичними та фізичними особами.


Знайти схожі

10.


    Купрійчук, В. М..
    Культурні чинники консолідації українського суспільства [Текст] / В. М. Купрійчук // Вісник Національної академії державного управління при Президентові України : науковий журнал. - 2019. - N 1. - С. 67-75. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державна політика--Культурна сфера--Децентралізація
Кл.слова (ненормовані):
Державна політика -- Культурна сфера -- Децентралізація
Анотація: У статті проаналізовано проблематику та стан розвитку культурної сфери, її чинники, що сприяють консолідації українського суспільства.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-43 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)