Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=ДЕРЖАВНИЙ БОРГ<.>
Загальна кількість знайдених документів : 25
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-25 
1.


    Огданська, Ольга Дмитрівна.
    Аналіз стану та динаміки державного боргу України [Текст] / О. Д. Огданська, В. М. Макаренко // Економіка. Фінанси. Право. - 2019. - № 12. - С. 23-25. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Державний бюджет--Аналіз--Динаміка--Україна
Кл.слова (ненормовані):
державний борг -- гарантований державою борг -- стан -- динаміка -- структура
Анотація: Зазначено, що високий рівень боргового навантаження в Україні негативно впливає не тільки на економіку країни, а й на всі сфери народного господарства. Метою роботи є аналіз стану та динаміки державного боргу України у контексті вирішення проблем його обслуговування. Встановлено, що провідною тенденцією в Україні є прискорене збільшення загального розміру днржавного боргу. Виявлено, що протягом певного періоду державний та гарантований державою борг перевищив критичну межу, що свідчить про кризові явища у економіці. Обгрунтовано, що існує тісний зв’язок між державним боргом та зміною валютного курсу.


Дод.точки доступу:
Макаренко, Вікторія Михайлівна

Знайти схожі

2.


    Тимошенко, Марина.
    Боргова стійкість у системі середньострокового бюджетного планування [Текст] / Марина Тимошенко // Банківська справа. - 2013. - № 7. - С. 118-127. - Бібліогр.: 13 назв.
Рубрики: Бюджетне планування--Фіскальна стійкість
Кл.слова (ненормовані):
державний борг -- первинний баланс
Анотація: У контексті методики Європейської Комісії з економічних і фінансових питань аналізуються певні аспекти визначення фіскальної стійкості з використанням індикаторів стійкості. Запропоновано підходи до вибору варіантів обслуговування державнрнр боргу за видами боргів з урахуванням відсоткової ставки, темпів зростання ВВП, безпечного рівня боргу та розривів фіскальної стійкості.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

3.


    Бутук, Олександр.
    Бюджетні виклики сучасності та пошук відповідей на них [Текст] / Олександр Бутук // Банківська справа. - 2012. - № 3. - С. 122-127. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бюджетний дефіцит
Кл.слова (ненормовані):
державний борг -- глобалізація -- валютні обмеження -- протекціонізм
Анотація: Розглядаються причини формування колосальних бюджетних дефіцитів і суверенних боргів, проблема яких різко загострилася у країнах так званого "золотого мільярду" в умовах глобалізації та сучасної світової кризи. Обгрунтовується необхідність реінтнграції країн СНД з додатковим проотекціоністським захистом іхнього майбутнього спільного ринку.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

4.


    Західна, Оксана Романівна.
    Вплив бюджетної безпеки на соціально-економічний розвиток України на сучасному етапі [Текст] / Оксана Романівна Західна, Ольга Вікторівна Кравцова, Наталія Володимирівна Назар // Економіка. Фінанси. Право. - 2019. - № 4. - С. 31-34. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Соціально-економічний розвиток--Бюджетна система--Безпека--Україна
Кл.слова (ненормовані):
бюджетна безпека держави -- доходи -- бюджетна система -- державний бюджет -- ризики бюджетній безпеці -- державний борг
Анотація: У статті розглянуто взаємозв’язок та вплив бюджетної безпеки на економіку України. Визначено її основні складові. У розрізі індикаторів бюджетної безпеки проаналізовано її стан, встановлено загрози, ризики та чинники, що здійснюють на неї негативний вплив.


Дод.точки доступу:
Кравцова, Ольга Вікторівна; Назар, Наталія Володимирівна

Знайти схожі

5.


    Коптюх, Олена.
    Вплив рефінасування банків на інноваційний розвиток економіки у післякризовий період [Текст] / Олена Коптюх // Банківська справа. - 2015. - № 1-2. - С. 117-125 : граф. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інноваційний розвиток України--Рефінансування банків
   Монетарна політика України--Рефінансування

Кл.слова (ненормовані):
центральний банк -- міжбанківський кредитний ринок -- державний борг -- фінансова криза -- нестандартні інструменти
Анотація: Досліджується вплив рефінансування банків на інноваційний розвиток економіки. Виявлено, що одним із способів фінансування інноваційного розвитку економік розвинутих країн, особливо у післякризовий період, виступає рефінасування банків.

Є примірники у відділах:
(10.08.2015р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

6.


   
    Економічні проблеми України [Текст] : погляд юних науковців / підгот. О. Виговська // Директор школи, ліцею, гімназії. - 2012. - № 5. - С. 31-33. - Зміст: "Соціальний капітал" як мистецтво об'єднання / Леся Задорожна. Теми досліджень нові й перспективні / Олександр Рожко. Зміна форми власності в житлово-комунальному господарстві / Тетяна Побуренна. Проблеми фінансової безпеки України в контексті сучасного стану державного боргу / Валерія Товкач. Державна політика зайнятості в країнах з розвиненою ринковою економікою / Ольга Копач. . - Реферативний огляд науково-дослідницьких робіт учнів підготовлено О. Виговською за матеріалами учасників Другого всеукраїнського конкурсу "Первоцвіт" *(лютий 2012 р., м. Київ) та виданням: Інформаційно-аналітичний звіт 2012: ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів - членів Малої академії наук України / [відп. за випуск: Лісовий О. В. та ін.]. - К. : Праймдрук, 2012. - 264 с.
Рубрики: Економіка--Дослідження--Мала академія наук--Україна
Кл.слова (ненормовані):
системна криза -- українське суспільство -- соціальний капітал -- фінансова криза -- фінансова безпека -- державний борг -- ринок праці
Анотація: Піоритетні засади української освіти - дитиноценризм та особистісно орієнтована освіта - справедливо вибудовують освітню діяльність навколо школяра-вихованця. Зазначені засади, як і демократичний принцип розбудови нашого суспільства, пропонують нам, дорослим і відповідальним громадянам країни, дослухатися, що хвилює наших вихованців. Читачеві пропонується знайомство з деякими авторами дослідницьких робіт, висловленими ідеями яких не гріх і скористатися в щоденній управлінській практиці як на державному, місцевому, так і на шкільному рівнях.


Дод.точки доступу:
Виговська, О. \підгот.\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Москаленко, О. М.
    Економія та демократія у фіскальній політиці [Текст] / О. М. Москаленко // Економічна теорія. - 2018. - № 4. - С. 57-78. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Макроекономіка--Дослідження
Кл.слова (ненормовані):
фіскальна демократія -- жорстка економія -- економічне зростання -- державний борг
Анотація: Проаналізовано причини імплементації політики жорсткої економії, яка виникла як реакція на боргову кризу в глобальній економіці та, за неоліберальною логікою, передбачає доцільність скорочення бюджетних видатків країн з метою стримування зростання державного та гарантованого державою боргу (зовнішнього і внутрішнього), збалансування державного бюджету і, що найголовніше, відновлення довіри до інститутів влади з боку населення, інвесторів та інших стейкхолдерів. Доведено, що причиною збільшення боргового тягаря країн є не зростання фінансування соціальної сфери, а підтримка урядами зруйнованої банківської системи в умовах перманентної кризи. Показано, що в розвинених країнах індекс фіскальної демократії прямує до нуля, що є результатом залежності економіки країни від зовнішніх і внутрішніх боргів: обов’язкові видатки, враховуючи і "м’які інвестиції", фінансуються за рахунок боргів.


Знайти схожі

8.


    Панфілова, Т. О.
    Конвергенція та дивергенція сфери державних фінансів країн — членів ЄС і України [Текст] / Т. О. Панфілова // Економіка України. - 2020. - № 7. - С. 108-120
Рубрики: Державні фінанси--Антикризові заходи--Порівняльний аналіз--Європейський Союз--Україна
Кл.слова (ненормовані):
Маастрихтські критерії -- державний борг -- дефіцит -- державного бюджету -- глобальна фінансово-економічна криза
Анотація: Узагальнено основні чинники конвергенції країн – членів ЄС у сфері державних фінансів у контексті дотримання Маастрихтських критеріїв у періоди 2000-2008 і 2008-2019 рр., зокрема, щодо ролі спільного бюджету ЄС, регламентації бюджетних процесів на наднаціональному і національному рівнях. Обгрунтовано дивергентний характер динаміки показників фіскальної сфери в період розгортання кризових явищ у країнах – членах ЄС і в Україні.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Мороз, Павло.
    Координація бюджетної та грошово-кредитної політики України з метою стимулювання економічного зростання [Текст] / Павло Мороз // Банківська справа. - 2013. - № 9-10. - С. 86-96 : граф. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Грошово-кредитна політика в Україні
Кл.слова (ненормовані):
бюджетний дефіцит -- фінансовий ринок -- державний борг -- обмінний курс -- економічне зростання
Анотація: Проаналізовано бюджетну та грошово-кредитну політики України та їх вплив на розвиток вітчизняної економіки в посткризових умовах розвитку. На основі виявлених суперечностей та дисбалансів надано рекомендації з оптимізації напрямів координації дій УрядуУкраїни та Національного банку України з метою стимулювання економічного зростання.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

10.


    Кудряшов, В. П.
    Коригування публічних бюджетів у період загострення фіскальних ризиків [Текст] / В. П. Кудряшов // Економіка України. - 2015. - № 7. - С. 41-57. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державні фінанси--Бюджетне регулювання
Кл.слова (ненормовані):
дефіцит сектору державного управління -- державний борг -- фіскальна консолідація -- посилення контролю -- бюджетні видатки -- податкова реформа -- фінансування фіскального дефіциту
Анотація: Розкрито причини загострення ризиків розбалансування публічних бюджетів у зарубіжних країнах у посткризовий період. Висвітлено механізми коригування фіскальних диспропорцій, що застосовуються в рамках програм фіскальної консолідації у державах-членах ЄС. Розглянуто позитивні та негативні впливи їх запровадження на економічне зростання, зайнятість, забезпечення фінансової стабільності. Запропоновано заходи, спрямовані на досягнення стійкого стану державних фінансів у нашій країні з урахуванням позитивного та негативного досвіду фіскального коригування за кордоном.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-25 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)