Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=ДЕРЖАВНИЙ БОРГ<.>
Загальна кількість знайдених документів : 25
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-25 
1.


    Кудряшов, В. П.
    Коригування публічних бюджетів у період загострення фіскальних ризиків [Текст] / В. П. Кудряшов // Економіка України. - 2015. - № 7. - С. 41-57. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державні фінанси--Бюджетне регулювання
Кл.слова (ненормовані):
дефіцит сектору державного управління -- державний борг -- фіскальна консолідація -- посилення контролю -- бюджетні видатки -- податкова реформа -- фінансування фіскального дефіциту
Анотація: Розкрито причини загострення ризиків розбалансування публічних бюджетів у зарубіжних країнах у посткризовий період. Висвітлено механізми коригування фіскальних диспропорцій, що застосовуються в рамках програм фіскальної консолідації у державах-членах ЄС. Розглянуто позитивні та негативні впливи їх запровадження на економічне зростання, зайнятість, забезпечення фінансової стабільності. Запропоновано заходи, спрямовані на досягнення стійкого стану державних фінансів у нашій країні з урахуванням позитивного та негативного досвіду фіскального коригування за кордоном.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Кудряшов, В. П.
    Рекомендації МВФ з питань фіскальної політики та їх урахування в Україні [Текст] / В. П. Кудряшов // Економіка України : Науковий журнал. - 2016. - № 10. - С. 3-19. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Податкова політика--Міжнародне співробітництво--Україна
Кл.слова (ненормовані):
фіскальна консолідація -- дефіцитно-боргове коригування -- бюджетний дефіцит -- державний борг -- квазі-фіскальні операції -- державні цільові фонди -- державні корпорації
Анотація: Доведено, що в Україні протягом останніх років фіскальні ризики продовжують загострюватися. Проаналізовано заходи, спрямовані на відновлення стійкості державних фінансів з урахуванням рекомендацій МВФ. Зроблено висновки, що така програма вимагає більш виважених підходів і внесення змін до механізмів її реалізації.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Кудряшов, В. П.
    Фіскальні дисбаланси і заходи щодо їх обмеження в ЄС [Текст] / В. П. Кудряшов // Економіка України : Науковий журнал. - 2014. - № 10. - С. 79-96. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Європейський Союз--Фіскальна політика--Збалансування
Кл.слова (ненормовані):
дефіцит сектору державного управління -- структурний баланс -- державний борг -- заходи коригування -- фіскальна консолідація -- фіскальні правила -- кількісне пом'якшення
Анотація: Проаналізовано динаміку показників бюджету і державних боргових зобов'язань загального уряду в державах – членах ЄС у період економічної кризи. Розглянуто заходи, запроваджені у посткризовий період для досягнення збалансування фіскальних диспропорцій, а також висвітлено механізми вирішення таких завдань. Рекомендовано використати досвід держав – членів ЄС у проведенні фіскальних реформ в Україні.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Унковська, Т. Є.
    Чи можливе економічне диво в Україні? [Текст] / Т. Є. Унковська, Н. І. Демчук // Економіка України. - 2013. - № 12. - С. 4-21. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економіка України--Інституціональна структура--Антикризові заходи
Кл.слова (ненормовані):
фінансово-економічна криза -- концентрація національного доходу -- стиснення попиту -- державний борг -- золоте правило накопичення боргу
Анотація: Досліджено взаємозв’язок між надмірною концентрацією доходів і каналами поширення кризи як у глобальному масштабі, так і на рівні економіки України. Показано, що з розуміння цього взаємозв’язку випливає більш глибоке усвідомлення факторів, які перешкоджають реалізації потенціалу “економічного дива” в Україні, ризиків неефективних напрямів державних видатків і зростання державного боргу.


Дод.точки доступу:
Демчук, Н. І.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Козюк, В. В.
    Орієнтири фіскальної інтеграції в ЄВС: теорія фіскальних союзів та глобальна фінансова криза [Текст] / В. В. Козюк // Економіка України : Науковий журнал. - 2014. - № 10. - С. 14-31. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Європейський валютний союз--Фінансова політика--Фіскальна інтеграція
Кл.слова (ненормовані):
асиметричні шоки -- фіскальна конвергенція -- державний борг -- фінансові дисбаланси
Анотація: Доведено більш тісний зв'язок уразливості макроекономічного механізму ЄВС (Європейської валютної системи) з коливаннями глобальної ліквідності, ніж з відсутністю системи централізованих трансфертів. Обгрунтовано, що фіскальна конвергенція виконує самостійну стабілізуючу роль, а здатність реагувати на асиметричні шоки визначається рівнем нагромадженого боргу. Окреслено можливості забезпечення фіскальної конвергенції, суверенної платоспроможності та здатності реагувати на асиметричні шоки без ризику боргової нестабільності.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Кудряшов, В. П.
    Фіскальні правила та коригування бюджетної політики [Текст] / В. П. Кудряшов // Економіка України. - 2018. - № 11/12. - С. 47-59. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бюджетна політика--Коригування
Кл.слова (ненормовані):
державні фінанси -- державні запозичення -- державний борг -- фіскальні правила -- фіскальна консолідація -- прозорість бюджетних операцій
Анотація: Проведено аналіз змісту фіскальних правил. Запропоновано його трактування, що відображає як обмежувальні, так і коригуючі їх функції. Висвітлено застосування фіскальних правил і механізмів коригування бюджетної політики у державах - членах ЄС. Зроблено висновки, що зміцнення жорсткості фіскальних правил на наднаціональному рівні в ЄС перешкоджало їх гнучкості. Зазначено, що зміни до застосування фіскальних правил є досить важливими для підвищення результативності фіскальної політики в Україні.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Гусєв, Артем Олександрович.
    Управління державним боргом у контексті економічного розвитку України [Текст] / Артем Олександрович Гусєв // Економіка. Фінанси. Право. - 2020. - № 5. - С. 21-25. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Національна економіка--Економічний розвиток--Державний борг--Україна
Кл.слова (ненормовані):
державний борг -- економічний розвиток -- боргова політика -- національна економіка -- технічний дефолт
Анотація: У статті досліджено теоретичні та методологічні засади концепції управління державним боргом. Виявлено взаємозв’язок проблеми державної заборгованості та економічного розвитку країни. Проаналізовано динаміку державного боргу України за період 2010-2019 рр. Досліджено дефолт як засіб державної боргової політики та наведено основні його економічні наслідки. Проаналізовано міжнародний досвід управління державним боргом на прикладі Аргентини. Визначено економічну сутність технічного дефолту та запропоновано концепцію технічного дефолту як пріоритетний напрям державної боргової політики України в сучасних умовах.


Знайти схожі

8.


    Панфілова, Т. О.
    Конвергенція та дивергенція сфери державних фінансів країн — членів ЄС і України [Текст] / Т. О. Панфілова // Економіка України. - 2020. - № 7. - С. 108-120
Рубрики: Державні фінанси--Антикризові заходи--Порівняльний аналіз--Європейський Союз--Україна
Кл.слова (ненормовані):
Маастрихтські критерії -- державний борг -- дефіцит -- державного бюджету -- глобальна фінансово-економічна криза
Анотація: Узагальнено основні чинники конвергенції країн – членів ЄС у сфері державних фінансів у контексті дотримання Маастрихтських критеріїв у періоди 2000-2008 і 2008-2019 рр., зокрема, щодо ролі спільного бюджету ЄС, регламентації бюджетних процесів на наднаціональному і національному рівнях. Обгрунтовано дивергентний характер динаміки показників фіскальної сфери в період розгортання кризових явищ у країнах – членах ЄС і в Україні.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Кудряшов, Василь Павлович.
    Управління фінансуванням державного бюджету України [Текст] / Василь Павлович Кудряшов // Економіка України. - 2020. - № 2. - С. 45-65. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державний бюджет--Управління фінансуванням--Україна
Кл.слова (ненормовані):
дефіцит бюджету -- активні операції -- обслуговування зобов'язань -- державний борг -- фіскальні правила -- надходження від приватизації -- транспарентність бюджетних операцій
Анотація: Уточнено зміст фінансування державного бюджету та висвітлено його значення в управлінні державними фінансами. Проведено аналіз динаміки показників фінансування державного бюджету України протягом останніх років. Зроблено висновки, що основну увагу в управлінні фінансуванням бюджету було приділено здійсненню витрат з погашення запозичень, проведення активних операцій, а також забезпечення видатків, не перекритих доходами. Проведено аналіз показників зовнішньої та внутрішньої складових державних запозичень. Розглянуто ризики внутрішніх зобов'язань і необхідність їх урахування в управлінні фінансуванням бюджету. Запропоновано заходи, спрямовані на покращення управління фінансуванням державного бюджету України.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

10.


    Арсеєнко, Анатолій.
    Реформи під егідою МВФ в Україні: бійтеся данайців, що приносять дари / Анатолій Арсеєнко, Віталіна Буткалюк // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2019. - № 2. - С. 169-186 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Україна--Міжнародний валютний фонд--Співпраця--Негативні наслідки
Кл.слова (ненормовані):
державний борг -- нерівність -- становище начелення
Анотація: Статтю присвячено дослідженню з позицій економічної та історичної соціології структури, змісту й політичної спрямованості діяльності Міжнародного валютного особливо в країнах "третього" світу і з "перехідною" економікою після демонтажу соціалізму в країнах Східної Європи та СРСР і руйнування світової соціалістичної системи. На основі аналізу іноземної й вітчизняної літератури та емпіричних даних автори доводять неспроможність радикальних економічних реформ під егідою МВФ в Україні, які призвели до витіснення її на узбіччя периферійного капіталізму в ролі сировинного придатку країн "золотого мільярда" планети. Зростання негативного ставлення -Тгромадян України до співпраці з МВФ свідчить про поступове усвідомлення безперспективності подальшого розвитку цієї країни в межах глобального неоліберального проекту.


Дод.точки доступу:
Буткалюк, Віталіна
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-25 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)