Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=ДЕРЖАВНИЙ БОРГ<.>
Загальна кількість знайдених документів : 25
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-25 
1.


    Кудряшов, Василь Павлович.
    Управління фінансуванням державного бюджету України [Текст] / Василь Павлович Кудряшов // Економіка України. - 2020. - № 2. - С. 45-65. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державний бюджет--Управління фінансуванням--Україна
Кл.слова (ненормовані):
дефіцит бюджету -- активні операції -- обслуговування зобов'язань -- державний борг -- фіскальні правила -- надходження від приватизації -- транспарентність бюджетних операцій
Анотація: Уточнено зміст фінансування державного бюджету та висвітлено його значення в управлінні державними фінансами. Проведено аналіз динаміки показників фінансування державного бюджету України протягом останніх років. Зроблено висновки, що основну увагу в управлінні фінансуванням бюджету було приділено здійсненню витрат з погашення запозичень, проведення активних операцій, а також забезпечення видатків, не перекритих доходами. Проведено аналіз показників зовнішньої та внутрішньої складових державних запозичень. Розглянуто ризики внутрішніх зобов'язань і необхідність їх урахування в управлінні фінансуванням бюджету. Запропоновано заходи, спрямовані на покращення управління фінансуванням державного бюджету України.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Гусєв, Артем Олександрович.
    Управління державним боргом у контексті економічного розвитку України [Текст] / Артем Олександрович Гусєв // Економіка. Фінанси. Право. - 2020. - № 5. - С. 21-25. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Національна економіка--Економічний розвиток--Державний борг--Україна
Кл.слова (ненормовані):
державний борг -- економічний розвиток -- боргова політика -- національна економіка -- технічний дефолт
Анотація: У статті досліджено теоретичні та методологічні засади концепції управління державним боргом. Виявлено взаємозв’язок проблеми державної заборгованості та економічного розвитку країни. Проаналізовано динаміку державного боргу України за період 2010-2019 рр. Досліджено дефолт як засіб державної боргової політики та наведено основні його економічні наслідки. Проаналізовано міжнародний досвід управління державним боргом на прикладі Аргентини. Визначено економічну сутність технічного дефолту та запропоновано концепцію технічного дефолту як пріоритетний напрям державної боргової політики України в сучасних умовах.


Знайти схожі

3.


    Панфілова, Т. О.
    Конвергенція та дивергенція сфери державних фінансів країн — членів ЄС і України [Текст] / Т. О. Панфілова // Економіка України. - 2020. - № 7. - С. 108-120
Рубрики: Державні фінанси--Антикризові заходи--Порівняльний аналіз--Європейський Союз--Україна
Кл.слова (ненормовані):
Маастрихтські критерії -- державний борг -- дефіцит -- державного бюджету -- глобальна фінансово-економічна криза
Анотація: Узагальнено основні чинники конвергенції країн – членів ЄС у сфері державних фінансів у контексті дотримання Маастрихтських критеріїв у періоди 2000-2008 і 2008-2019 рр., зокрема, щодо ролі спільного бюджету ЄС, регламентації бюджетних процесів на наднаціональному і національному рівнях. Обгрунтовано дивергентний характер динаміки показників фіскальної сфери в період розгортання кризових явищ у країнах – членах ЄС і в Україні.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Західна, Оксана Романівна.
    Вплив бюджетної безпеки на соціально-економічний розвиток України на сучасному етапі [Текст] / Оксана Романівна Західна, Ольга Вікторівна Кравцова, Наталія Володимирівна Назар // Економіка. Фінанси. Право. - 2019. - № 4. - С. 31-34. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Соціально-економічний розвиток--Бюджетна система--Безпека--Україна
Кл.слова (ненормовані):
бюджетна безпека держави -- доходи -- бюджетна система -- державний бюджет -- ризики бюджетній безпеці -- державний борг
Анотація: У статті розглянуто взаємозв’язок та вплив бюджетної безпеки на економіку України. Визначено її основні складові. У розрізі індикаторів бюджетної безпеки проаналізовано її стан, встановлено загрози, ризики та чинники, що здійснюють на неї негативний вплив.


Дод.точки доступу:
Кравцова, Ольга Вікторівна; Назар, Наталія Володимирівна

Знайти схожі

5.


    Арсеєнко, Анатолій.
    Реформи під егідою МВФ в Україні: бійтеся данайців, що приносять дари / Анатолій Арсеєнко, Віталіна Буткалюк // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2019. - № 2. - С. 169-186 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Україна--Міжнародний валютний фонд--Співпраця--Негативні наслідки
Кл.слова (ненормовані):
державний борг -- нерівність -- становище начелення
Анотація: Статтю присвячено дослідженню з позицій економічної та історичної соціології структури, змісту й політичної спрямованості діяльності Міжнародного валютного особливо в країнах "третього" світу і з "перехідною" економікою після демонтажу соціалізму в країнах Східної Європи та СРСР і руйнування світової соціалістичної системи. На основі аналізу іноземної й вітчизняної літератури та емпіричних даних автори доводять неспроможність радикальних економічних реформ під егідою МВФ в Україні, які призвели до витіснення її на узбіччя периферійного капіталізму в ролі сировинного придатку країн "золотого мільярда" планети. Зростання негативного ставлення -Тгромадян України до співпраці з МВФ свідчить про поступове усвідомлення безперспективності подальшого розвитку цієї країни в межах глобального неоліберального проекту.


Дод.точки доступу:
Буткалюк, Віталіна
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Огданська, Ольга Дмитрівна.
    Аналіз стану та динаміки державного боргу України [Текст] / О. Д. Огданська, В. М. Макаренко // Економіка. Фінанси. Право. - 2019. - № 12. - С. 23-25. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Державний бюджет--Аналіз--Динаміка--Україна
Кл.слова (ненормовані):
державний борг -- гарантований державою борг -- стан -- динаміка -- структура
Анотація: Зазначено, що високий рівень боргового навантаження в Україні негативно впливає не тільки на економіку країни, а й на всі сфери народного господарства. Метою роботи є аналіз стану та динаміки державного боргу України у контексті вирішення проблем його обслуговування. Встановлено, що провідною тенденцією в Україні є прискорене збільшення загального розміру днржавного боргу. Виявлено, що протягом певного періоду державний та гарантований державою борг перевищив критичну межу, що свідчить про кризові явища у економіці. Обгрунтовано, що існує тісний зв’язок між державним боргом та зміною валютного курсу.


Дод.точки доступу:
Макаренко, Вікторія Михайлівна

Знайти схожі

7.


    Москаленко, О. М.
    Економія та демократія у фіскальній політиці [Текст] / О. М. Москаленко // Економічна теорія. - 2018. - № 4. - С. 57-78. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Макроекономіка--Дослідження
Кл.слова (ненормовані):
фіскальна демократія -- жорстка економія -- економічне зростання -- державний борг
Анотація: Проаналізовано причини імплементації політики жорсткої економії, яка виникла як реакція на боргову кризу в глобальній економіці та, за неоліберальною логікою, передбачає доцільність скорочення бюджетних видатків країн з метою стримування зростання державного та гарантованого державою боргу (зовнішнього і внутрішнього), збалансування державного бюджету і, що найголовніше, відновлення довіри до інститутів влади з боку населення, інвесторів та інших стейкхолдерів. Доведено, що причиною збільшення боргового тягаря країн є не зростання фінансування соціальної сфери, а підтримка урядами зруйнованої банківської системи в умовах перманентної кризи. Показано, що в розвинених країнах індекс фіскальної демократії прямує до нуля, що є результатом залежності економіки країни від зовнішніх і внутрішніх боргів: обов’язкові видатки, враховуючи і "м’які інвестиції", фінансуються за рахунок боргів.


Знайти схожі

8.


    Кудряшов, В. П.
    Фіскальні правила та коригування бюджетної політики [Текст] / В. П. Кудряшов // Економіка України. - 2018. - № 11/12. - С. 47-59. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бюджетна політика--Коригування
Кл.слова (ненормовані):
державні фінанси -- державні запозичення -- державний борг -- фіскальні правила -- фіскальна консолідація -- прозорість бюджетних операцій
Анотація: Проведено аналіз змісту фіскальних правил. Запропоновано його трактування, що відображає як обмежувальні, так і коригуючі їх функції. Висвітлено застосування фіскальних правил і механізмів коригування бюджетної політики у державах - членах ЄС. Зроблено висновки, що зміцнення жорсткості фіскальних правил на наднаціональному рівні в ЄС перешкоджало їх гнучкості. Зазначено, що зміни до застосування фіскальних правил є досить важливими для підвищення результативності фіскальної політики в Україні.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Кудряшов, В. П.
    Рекомендації МВФ з питань фіскальної політики та їх урахування в Україні [Текст] / В. П. Кудряшов // Економіка України : Науковий журнал. - 2016. - № 10. - С. 3-19. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Податкова політика--Міжнародне співробітництво--Україна
Кл.слова (ненормовані):
фіскальна консолідація -- дефіцитно-боргове коригування -- бюджетний дефіцит -- державний борг -- квазі-фіскальні операції -- державні цільові фонди -- державні корпорації
Анотація: Доведено, що в Україні протягом останніх років фіскальні ризики продовжують загострюватися. Проаналізовано заходи, спрямовані на відновлення стійкості державних фінансів з урахуванням рекомендацій МВФ. Зроблено висновки, що така програма вимагає більш виважених підходів і внесення змін до механізмів її реалізації.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

10.


    Коптюх, Олена.
    Вплив рефінасування банків на інноваційний розвиток економіки у післякризовий період [Текст] / Олена Коптюх // Банківська справа. - 2015. - № 1-2. - С. 117-125 : граф. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інноваційний розвиток України--Рефінансування банків
   Монетарна політика України--Рефінансування

Кл.слова (ненормовані):
центральний банк -- міжбанківський кредитний ринок -- державний борг -- фінансова криза -- нестандартні інструменти
Анотація: Досліджується вплив рефінансування банків на інноваційний розвиток економіки. Виявлено, що одним із способів фінансування інноваційного розвитку економік розвинутих країн, особливо у післякризовий період, виступає рефінасування банків.

Є примірники у відділах:
(10.08.2015р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-25 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)