Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (10)Буковина (1)Бібліотека П.В.Рихла (3)Бібліотека О.С.Романця (1)Шевченко Т. Г. (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Гуманізм<.>
Загальна кількість знайдених документів : 97
Показані документи с 1 за 20
 1-20    21-40   41-60   61-80   81-97 
1.


    Андрушкевич, Ф.
    Досвід формування правового поля освіти [Текст] / Фабіан Андрушкевич // Директор школи, ліцею, гімназії. - 2012. - № 1. - С. 94-99. - Бібліогр.: с. 98
Рубрики: Освіта--Інновації--Україна--Польща
Кл.слова (ненормовані):
трансформація освіти -- гуманізм -- толерантність
Анотація: Досвід формування правового поля освіти в Україні й Польщі свідчить про необхідність розвитку цієї сфери на засадах інноваційно-гуманістичних принципів.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.
78.34(4Укр)
А98


    Ашаренкова, Н. Г.
    Принципи діяльності публічної бібліотеки в нових історичних умовах [Текст] / Н.Г. Ашаренкова // Бібліотекознавство. Документознавство. Інформологія. - 2007. - № 1. - С. 62-68. - Библиогр. в конце ст.: 3 назв.
ББК 78.34(4Укр)
Рубрики: Бібліотечна справа--Типи бібліотек--Публічні бібліотеки
   Бібліотеки--Принципи діяльності

Кл.слова (ненормовані):
ДЕМОКРАТИЗМ -- ГУМАНІЗМ -- ЗАГАЛЬНОДОСТУПНІСТЬ -- ЯКІСТЬ -- ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ -- СОЦІАЛЬНА
Анотація: Мета статті полягає утому, щоб розкрити структуру і зміст принципів діяльності публічної бібліотеки, виявити ті умови, які сприятимуть їхньому практичному втіленню


Знайти схожі

3.


    Балл, Г. А.
    Психологические принцыпы современного гуманизма [Текст] / Г. А. Балл // Вопросы психологии. - 2009. - № 6. - С. 3-12. - Библиогр.: с. 12 (34 назви)
Рубрики: Психологія--Гуманізм


Знайти схожі

4.


    Басенко, Руслан.
    Інституціювання пробації в контексті гуманістичного та євроінтеграційного потенціалу правової системи України [Текст] / Руслан Басенко, Геннадій Аванесян, Володимир Коваленко // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 5. - С. 203-208. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кримінально-правові санкції--Пробація--Законодавство--Україна
Кл.слова (ненормовані):
ресоціалізація -- система юстиції -- правопорушення -- законодавство -- гуманізм -- демократія
Анотація: Статтю присвячено висвітленню теоретичних і практичних аспектів розвитку інституту пробації у вітчизняному та європейському правовому та соціокультурному просторі. Пробацію осмислено як сукупність наглядових і коригуючо-виховних заходів, що застосовуються до засуджених та не пов’язані з позбавленням волі. Звернено увагу на те, що запровадження інституту пробації є не лише реалізацією ідей гуманізму та увагою до людської гідності, але й дієвим механізмом посутньої трансформації усього силового блоку держави, його поступової переорієнтації з пріоритету покарання на критерії корекції та ресоціалізації злочинців.


Дод.точки доступу:
Аванесян, Геннадій; Коваленко, Володимир

Знайти схожі

5.


    Басенко, Руслан.
    Соціально-гуманістична спрямованість цивільного правосуддя / Руслан Басенко, Геннадій Аванесян, Євгенія Мостепанюк // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 11. - С. 13-17. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільне судочинство--Нормативно-правове забезпечення--Соціальні основи
Кл.слова (ненормовані):
цивільне право -- соціальна держава -- доступність суду -- процесуальні засоби захисту -- гуманізм -- антропоцентризм
Анотація: Статтю присвячено осмисленню соціальної та гуманістичної спрямованості вітчизняного правосуддя у цивільних справах. Автори аналізують окремі історичні аспекти розвитку соціальногуманістичного етосу у новітньому цивільному законодавстві України, розкривають особливості його нормативно-правового забезпечення.


Дод.точки доступу:
Аванесян, Геннадій; Мостепанюк, Євгенія

Знайти схожі

6.


    Бахтін, Микола Івановіч.
    Гуманізм як принцип виховання сучасної молоді [Текст] / М.І. Бахтін // Вища освіта України. - 2007. - № 1. - С. 117-120. - Библиогр.: с. 120 (7 назв.)
Рубрики: Процес виховання
   Духовна культура--Виховання

   Принципи виховання

Анотація: Аналізуються суперечності, що виникли в системі виховання в період кризи цінностей; підкреслюється роль ідеалу як основного орієнтиру виховної діяльності; обґрунтовується роль принципу як інтеґрованого втілення загальнолюдських цінностей та орієнтацій; подаються рекомендації практичної організації виховної діяльності.


Знайти схожі

7.


    Бетлій, О.
    Гуманізм Т. Г. Масарика та українське питання [Текст] / О. Бетлій // Пам'ять століть. - 2004. - № 1. - С. 106-116
Рубрики: Історія Чехословаччини, XX ст.--Президент Масарик Т.


Дод.точки доступу:
Масарик, Томаш Гарігг \про нього\

Знайти схожі

8.


    Бех, І. Д.
    Гуманістична модель виховання в межах теоретичного дискурсу [Текст] / І. Д. Бех // Педагогіка і психологія. - 2014. - № 3. - С. 46-54. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Виховання--Гуманізм
Анотація: Розкрито сутність гуманістично орієнтованої моделі виховання, яка має об'єднувати два світи- дітей у їхніх розвивальних потенціях і дорослих як носіїв високих духовних цінностей. У цьому процесі педагог як основний духовний перетворювач має бути носієм високої загальносвітової й національної культури у формі науково-духовного світогляду, до якого він мусить долучати підростаючу особистість. Обгрунтовано цілісну психологічну основу запропонованої моделі виховання, якою є синтез розуму, почуттів і волі. Наголошено на потребі підтримання достатньої сили психоенергетики в життєвому поступі особистості.


Знайти схожі

9.


    Богачов, Андрій.
    Як відповісти на головне питання інтелігенції? [Текст] / Андрій Богачов // Філософська думка. - 2014. - № 2. - С. 77-89. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Практична філософія--Герменевтичний аспект
Кл.слова (ненормовані):
принцип свободи -- універсалізація -- індивідуалізація -- гуманізм
Анотація: Гостре відчуття необхідності соціальних змін, яке охопило все українське суспільство, створює ситуацію особливої відповідальності для людей, задіяних у сфері соціальних комунікацій і, в тому числі, в системі вищої освіти. Нинішні активні представники вітчизняної філософської спільноти ставлять питання про міру необхідної публічності філософів як творців та носіїв нових смислів.


Знайти схожі

10.


    Боліла, А. С.
    Кредо вченого - гуманізм [Текст] : до 120-річчя від дня народження В.М.Корецького (1890-1984) / А. С. Боліла // Календар знаменних і пам‘ятних дат. - 2010. - № 1. - С. 66-71 : портр. - Бібліогр. : назв.
Рубрики: Юристи--Україна, 20 століття
   Вчені--Юристи--Україна, 20 століття

Анотація: В. М. Корецький - визначний у країні та світі вчений, йому належить найбільша заслуга у створенні в Україні школи міжнародного приватного та публічного права.


Дод.точки доступу:
Корецький, Володимир Михайлович (Вчений-юрист, директор Інституту держави і права НАН України, Герой Соціалістичної Праці ; 18.02.1890 - 25.07.1984) \про нього\

Знайти схожі

11.


    Бондар, І. К.
    Гуманізм та його сучасна соціально-економічна природа [Текст] / І.К. Бондар // Формування ринкових відносин в Україні. - 2007. - № 9. - С. 104-109
Рубрики: Гуманізм


Знайти схожі

12.


    Братко, В.
    Загальна характеристика культури і літератури доби Високого Відродження [Текст] / В. Братко // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. - 2010. - № 7/8. - С. 15-18. - Бібліогр.: 10 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Література світова--Відродження
Кл.слова (ненормовані):
лекція до спецкурсу -- гуманізм -- високий ренесанс -- високе відродження
Анотація: В межах даної оглядової статті розповідається про культуру і мистецтво Високого Відродження, про митців - представників різних національних культур: поетів Вільяма Шекспіра, Едмунда Спенсера, Лопеса де Мендоса маркіза де Сантільяна, Пьєра де Ронсара, Анджело Поліціано, Людовіко Аріосто, художників Леонардо да Вінчі, Рафаєля Санті та ін.


Дод.точки доступу:
Шекспір Вільям-письменник англійський, 17 ст.; Спенсер, Едмунд; Ронсар, П'єр; Поліціано, Анджело; Аріосто, Людовіко; Леонардо, да Вінчі; Рафаель, Санті
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

13.


    Бульнуа, Олів'є.
    Що нового? Середньовіччя [Текст] / Олів'є Бульнуа ; перекл. з фр. В. Омельянчик // Філософська думка. - 2010. - № 1: Французька філософія сьогодні. - С. 114-136. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Філософія--Історія середньовіччя
   Метафізика--Історія філософії

Кл.слова (ненормовані):
Модерність -- Сучасний -- Відродження -- Гуманізм -- Протестантизм -- Секуляризація
Анотація: Автор статті, доктор філософії, професор Вищої школи практичних наук (Сорбонна), професор філософського факультету Католицького університету, Олів'є Бульнуа розглядає поняття модерності. Поняття модерності передбачає ототожнення двох характеристик: 1) модерність - це характер того, що є модерним, тобто того, що є сучасним для нас; 2) модерність позначає період, найбільш наближений до цього ідеалу: сучасний період.


Дод.точки доступу:
Омельянчик, В. \перекл. з фр.\

Знайти схожі

14.


    Буряк, Наталія.
    Еріх Фромм про насильство у релігіях світу [Текст] / Наталія Буряк // Богословський вісник. - 2016. - № 13. - С. 29-43. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Релігієзнавство--Релігійний гуманізм


Дод.точки доступу:
Фромм, Еріх \про нього\

Знайти схожі

15.


    Бучма, Алла.
    Чарльз Діккенс. "Пригоди Олівера Твіста" [Текст] : Система уроків світової літератури. 10 клас / Алла Бучма // Всесвітня література в сучасній школі. - 2013. - № 11-12. - С. 46-53. - Зміст: "Пригоди Олівера Твіста" ; Урок 1. Життєвий і творчий шлях Ч. Діккенса. Реалістичні та романтичні тенденції у його прозі ; Урок 2. Місце роману "Пригоди Олівера Твіста" у творчій спадщині Ч.Діккенса ; Урок 3. Гуманізм письменника, його співчуття до принижених і знедолених ; Урок 4. Засудження жаги до наживи та бездуховності суспільства в романі "Пригоди Олівера Твіста" ; Урок 5. Розвінчання, "деромантизація" злочинного світу. Влучність характеристик різних суспільних верств Англії 20-х років XIX ст. ; Урок 6. Провідні засоби індивідуалізації персонажів. Діккенс як майстер іронії і сарказму ; Урок 7. "Із літератури реалізму". Контрольна робота зі I частиною розділу
Рубрики: Уроки світової літератури--Розробки уроків
   Світова література--Методика викладання--Письменники англійські, 19 ст.

   Літературні герої--Світова література

   Теми і образи в світовій літературі



Дод.точки доступу:
Діккенс, Чарлз (англ. письм. ; 1812-1870) \про твір\; Олівер, Твіст (літературний герой) \про нього\
Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

16.


    Бушанський, В.
    Лібенсон і гуманізм проти Дюрренматта [Текст] / В. Бушанський // Віче. - 2009. - № 17. - С. 62-63
Рубрики: Кіномистецтво
Анотація: Про фільм "Той, що гасить світло" режисера Андрєя Лібенсона


Знайти схожі

17.


    Війтенко, О.
    Великі тосканці - засновники гуманізму: Данте, Петрарка, Боккаччо / О. Війтенко // Персонал. - 2009. - № 2. - С. 88-93. - Бібліогр.: 6 назв
Рубрики: Історія світової літератури--Італійське Відродження -- Гуманізм--Данте, Петрарка, Боккаччо
Анотація: У формування гуманістичного антропоцентризму найпершими зробили свій внесок троє великих тосканців - Данте, Петрарка та Боккаччо.

Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1

Знайти схожі

18.


    Війтенко, О.
    Гуманістичні ідеали епохи Відродження / О. Війтенко // Персонал. - 2010. - N 2. - С. 120-130 : фото.кол. - Бібліогр.: 8 назв
Рубрики: Історія світової філософії--Епоха Відродження--Гуманізм у філософії Відродження
Анотація: Стаття присв"ячена гуманістичним ідеалам епохи Відродження, які стали переворотом у культурному житті тогочасного суспільства.

Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1

Знайти схожі

19.


    Вільна, Ярослава
    Гуманізм прози Г. Квітки-Основ'яненка і засади соціодетермінізму в оцінці творчості письменника [Текст] / Ярослава Вільна // Слово і час. - 2004. - № 9. - С. 22-30. - Бібліогр.: 24 назви
Рубрики: Письменники українські--Персоналії--Україна, 18-19 ст.
Анотація: Формування гуманістичних засад творчості Квітки-Основ'яненка та погляд на його творчість інших авторів того часу.


Дод.точки доступу:
Квітка-Основ’яненко, Григорій Федорович (укр. прозаїк, драматург, новинар, літ. критик і культурно-громад. діяч ; 1778-1843) \про нього\

Знайти схожі

20.


    Врочинська, Л.
    Садок і родина: виховуємо дітей гуманними [Текст] / Л. Врочинська // Дошкільне виховання. - 2006. - № 6. - С. 12-14.
Рубрики: Педагогіка--Дошкільне виховання
Кл.слова (ненормовані):
рольові ігри -- гуманізм -- сім'я
Дескриптори: ОСВІТА. ПЕДАГОГІЧНА НАУКА -- ДОШКІЛЬНЕ ВИХОВАННЯ. ДОШКІЛЬНА ПЕДАГОГІКА -- ДОШКІЛЬНА ПЕДАГОГІКА -- ТЕОРІЯ І МЕТОДИКА ДОШКІЛЬНОГО ВИХОВАННЯ -- ОКРЕМІ НАПРЯМКИ ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ -- МОРАЛЬНЕ ВИХОВАННЯ ДОШКІЛЬНИКІВ
Анотація: Взаємодія дитячого садка і сім'ї на прикладі експериментального програмного курсу <"Школа емоційного спілкування "Злагода">

Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗПЕРІОД (1)
Вільні: ЧЗПЕРІОД (1)

Знайти схожі

 1-20    21-40   41-60   61-80   81-97 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)