Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (4)Буковина (3)Шевченко Т. Г. (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Гендер<.>
Загальна кількість знайдених документів : 90
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.


    Скорик, Марфа.
    "...Я стверджуюсь , я утверждаюсь..." [Текст] : ми пам'ятатимемо Наталю Чухим різною / М. Скорик, С. Стерденко // Сучасність. - 2005. - №1. - С. 109-114. - Зміст: "Візія жінки в західноєвропейській культурі"
Рубрики: Соціологія--Соціологія статі
   Жіночі рухи--Фемінізм

   Гендерні дослідження

Кл.слова (ненормовані):
Гендер
Анотація: Присв'ячено пам'яті засновниці феміністських та гендерних студій в Україні Наталі Чухим.


Дод.точки доступу:
Стерденко, Світлана; Чухим, Наталя \про неї\

Знайти схожі

2.


    Poczatkova, B.
    Status of woman-entrepreneur in Czech Republic [Text] / B. Poczatkova, P. Kribikova // Актуальні проблеми економіки. - 2016. - № 2. - P208-214 : табл. - Бібліогр.: 11 назв
Рубрики: Бізнес -- Підприємництво--Гендер в бізнесі та управлінні--Гендерні ролі--Статус жінок-підриємців--Чеська Республіка
Анотація: У статті проаналізовано відповіді респондентів з приводу статусу жінок-підприємців у Чеській Республіці. Опитування було проведено авторами статті з листопада 2013 по березень 2014 рр., в ньому взяли участь 248 жінок та 156 чоловіків, переважно з вищою та повною середньою освітою. Результати опитування продемонстрували, що статус бізнесвумен у країні лишається недооціненим. Умови роботи та ведення бізнесу не можна назвати гендерно рівними, що пов’язано переважно із застарілими соціальними стереотипами щодо гендерних ролей.


Дод.точки доступу:
Kribikova, P.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Вербич, Н. С.
    Інтонаційні параметри гендерної варіантності діалектного мовлення [Текст] / Н. С. Вербич // Мовознавство. - 2019. - № 4. - С. 64-73. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Діалектне мовлення--Гендер--Інтонація
Анотація: У статті проаналізовано гендерні розбіжності просодії українського діалектного мовлення. Наведено показники окремих інтонаційних параметрів на перцептивному та акустичному рівнях. Встановлено специфіку інтонаційної репрезентації діалектного дискурсу з урахуванням гендерної дихотомії.


Знайти схожі

4.


    Філоненко, Софія.
    "Інша мова жінки": художні особливості української жіночої прози 90-х рр. ХХ ст. [Текст] / С. Філоненко // Слово і час. - 2008. - № 2. - С. 49-56. - Бібліогр.: 28 назв.
Рубрики: Українська література--Проза, 20 ст.
   Гендер у літературі

Кл.слова (ненормовані):
Концепція особистості -- Фемінізм -- Героїня
Анотація: У статті розглядається проблема виникнення нової концепції особистості в українській жіночій прозі 90-х рр. ХХ ст. (О. Забужко, Т.Зарівна, с.Йовенко, С.Майданська, Н.Тубальцева). Це зумовлює формування певних специфічних художніх особливостей жіночої прози: полемічну загостреність, суб'єктивізацію й ліризацію, включення автобіографічних елементів, застосування нового символіко-міфологічного типу психологізму, ускладнення наративу.


Дод.точки доступу:
Забужко, О.; Зарівна, Т.; Йовенко, С.; Майданська, Софія Василівна (укр. письменниця. Заслуж. діяч мистецтв України ; 1948-) \про неї\; Тубальцева, Н.

Знайти схожі

5.


    Суковата, В.
    Інше богослов'я [Текст] : феміністські теології ХХ століття / В. Суковата // Людина і світ. - 2004. - № 7. - С. 35-41
Рубрики: Фемінізм
   Релігія--Гендерні дослідження

Кл.слова (ненормовані):
Гендер


Знайти схожі

6.


    Шимчишин, Марія.
    Американська феміністична теорія читацького відгуку [Текст] / М. Шимчишин // Слово і час. - 2005. - №1. - С. 42-55
Рубрики: Літературознавство--Літературна критика, ХХст.
   Текст--Художній

Кл.слова (ненормовані):
Гендер -- Маскулінність -- Дискурс -- Андроцентризм
Анотація: Аналізуються стан та перспективи американської літературної критики 70-80 рр. ХХст. Простежуються різні моделі та стратегії феміністичного прочитання тексту.


Знайти схожі

7.


    Мизнікова, Т. В.
    Аналіз тематики літературно-художніх видань жіночого авторства крізь призму гендеру [Текст] / Т. В. Мизнікова // Поліграфія і видавнича справа. - 2019. - № 1. - С. 162-171. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Літературно-художнє видання--Тематика--Жіноча проза--Гендер--Україна
Анотація: Стаття виявляє та коротко проаналізовує теми, які найчастіше вибирають письменниці для створення, а видавництва - для втілення готового літературно-художнього видання на книжковому ринку України. Базуючись на отриманих результатах, мета статті передбачає також відстеження гендерних тенденцій у сучасній книговидавничій сфері.


Знайти схожі

8.


    Таран, Людмила.
    "Бути самій собі ціллю" [Текст] / Л. Таран // Сучасність. - 2006. - № 3. - С. 139-155.
Рубрики: Письменниці українські--Персоналії--Україна, 20-21 ст.
   Гендер--Художня література

Анотація: Гасло Ольги Кобилянської, яка писала на переломі 19-20 віків, залишається актуальним і для українських письменниць на межі 20 і 21 століть. Це гасло дуже просте: "Бути самій собі ціллю". Актуалізується процес осмислення жінкою свого реального місця в суспільстві. В журналі розглядаються деякі твори українських письменниць: повість Теодозії Зарівної "Дівчинка з черешні"; анти-роман Ніли Зборовської "Українська Реконкіста"; щоденникові записи і листи відомої співачки Ніни Матвієнко "Ой виорю нивку широкую".


Дод.точки доступу:
Зарівна, Теодозія; Зборовська, Ніла; Матвієнко, Ніна

Знайти схожі

9.


    Кокотюха, Андрій.
    Відторгення гомосексуальності [Текст] / Андрій Кокотюха // Сучасність. - 2010. - № 1. - С. 174-176.
Рец. на кн. : 120 сторінок Содому. Квір-антологія. - К. : Критика, 2009. - 136 с.

Рубрики: Гендер у літературі
   Літературознавство--Гендер у літературі

Анотація: Однією з найпомітніший і найнеоднозначніших подій української літератури став вихід антології поезії лесбіянок, геїв та трансвеститів «120 сторінок Содому. Квір-антологія». Насторожена увага до цієї збірки цілком непоганої поезії зрозуміла — в нашому суспільстві не прийнято хвалитися девіантною статевою орієнтацією. Засловами видавців, головна місія антології – не тільки відкритиукраїнському читачеві нові для нього імена, теми і способи письма та ближче познайомити його зі здобутками квір-культури кінця XX – початку XXI століття, але й сприяти поширенню в Україні навичок сучасного толерантного мислення, вміння чути і розуміти Іншого, цінувати інакшість і давати собі раду в суспільстві, де множинність ідентичностей, норм та істин є леґітимною, звичною і побажаною. Цільовою аудиторією антології, отже, є не лише ЛҐБТ-спільнота, але, як наголошують упорядники, «будь-який неупереджений читач».


Знайти схожі

10.


    Василенко, Вадим.
    Вихід із тіні, або "Імперський чоловік" - "Колоніальна жінка" [Текст] / Вадим Василенко // Слово і час. - 2017. - № 4. - С. 41-53. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Образи і теми--Насильство
   Українська література--Проза, 20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
травма -- гендер -- колоніалізм -- тоталітаризм -- дискурс насильства -- українська еміграційна проза
Анотація: У статті досліджено проблему взаємоперетину категорій гендеру, колоніалізму і травми в романі-дилогії "Жаїра" Ольги Мак і повісті-вертепі "Розгром" Івана Багряного. З’ясовано, що визначальною в цих творах є ідея культурної переваги колонізованого над колонізатором, на підтвердження якої спрацьовують антиколоніальна й антитоталітарна авторські стратегії.


Дод.точки доступу:
Мак, Ольга \про твір\; Багряний, Іван (укр. поет, прозаїк, публіцист, політ. діяч ; 1906-1963) \про твір\

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)