Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (4)Буковина (3)Шевченко Т. Г. (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Гендер<.>
Загальна кількість знайдених документів : 90
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.


    Poczatkova, B.
    Status of woman-entrepreneur in Czech Republic [Text] / B. Poczatkova, P. Kribikova // Актуальні проблеми економіки. - 2016. - № 2. - P208-214 : табл. - Бібліогр.: 11 назв
Рубрики: Бізнес -- Підприємництво--Гендер в бізнесі та управлінні--Гендерні ролі--Статус жінок-підриємців--Чеська Республіка
Анотація: У статті проаналізовано відповіді респондентів з приводу статусу жінок-підприємців у Чеській Республіці. Опитування було проведено авторами статті з листопада 2013 по березень 2014 рр., в ньому взяли участь 248 жінок та 156 чоловіків, переважно з вищою та повною середньою освітою. Результати опитування продемонстрували, що статус бізнесвумен у країні лишається недооціненим. Умови роботи та ведення бізнесу не можна назвати гендерно рівними, що пов’язано переважно із застарілими соціальними стереотипами щодо гендерних ролей.


Дод.точки доступу:
Kribikova, P.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Єрмоленко, Світлана.
    Гендер у методиці навчання мови [Текст] / С. Єрмоленко // Українська мова і література в школі. - 2008. - № 2. - С. 39-43. - Бібліогр.: 17назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Методика викладання у вузі
Кл.слова (ненормовані):
гендер -- синтаксис -- лінгвістика -- гендерне мовне питання
Анотація: Гендерне питання в методиці навчання мови у вузі

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

3.


    Авербух, Олександр.
    Орієнталізація жіночності: поняття нечестивості в українській модерністській літературі [Текст] / Олександр Авербух // Слово і час. - 2022. - № 1. - С. 82-98. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Напрями і течії--Модернізм, 20-21 ст.
Кл.слова (ненормовані):
етнічне іншування -- мізогінність -- жіноче письмо -- гендер
Анотація: У статті аналізується взаємозв’язок жіночності та етнічної іншості в українській модерністській літературі. Розглядається закріплення «гріховної» чужості жінки в маскулінній традиції через сексуальну та культурну диференціацію подібно до «зінакшення» орієнталізованих етнічних груп Східної Європи, здебільшого євреїв, ромів і татар, що передбачало їхню концептуальну фемінізацію. До аналізу залучені твори, в яких жінки постають демонічно-вампіричними спокусницями й такими, які руйнують етно- та андроцентричний монокультуралізм модерністської доби.


Знайти схожі

4.


    Бібєрова, Ганна.
    Месниця? Зрадниця? Феміністка? Міф про Клітемнестру в поезії Оксани Забужко [Текст] / Г. Бібєрова // Слово і час. - 2006. - № 6. - С. 53-63. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Українська література--Художня--Поезії, ХХІ ст.
   Гендер--Художня література

Анотація: Продовжуючи започатковану у вітчизняній літературі Лесею Українкою традицію, О. Забужко переосмислює тему жіночої залежності та звільнення від чоловічої влади з позицій сучасного фемінізму. Одним із яскравих свідчень інтертектуальності поезії Забужко є поема-монолог "Клітемнестра", побудована на античному міфі трилогії Есхіла "Орестея" та драматичній поемі Лесі Українки "Кассандра".


Дод.точки доступу:
Забужко, Оксана

Знайти схожі

5.


    Бідна, Т.
    Способи імітації жіночого мовлення у художньому тексті [Текст] / Т. Бідна // Актуальні проблеми романо-германської філології та прикладної лінгвістики. - 2017. - № 1. - С. 68-72. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мовознавство--Мовна особистість--Гендер
Кл.слова (ненормовані):
гендерна парадигма, гендерна ієрархія художнього тексту, концептуальний аналіз, текстовий аналіз, текстовий концепт, гендерний складник мовної особистості


Знайти схожі

6.


    Барашева, Д.
    Гендерная и этническая идентификация в условиях гетерогенного социума [Текст] / Д. Барашева // Практична психологія та соціальна робота. - 2013. - № 8. - С. 43-48. - Бібліогр. : 11 назв.
Рубрики: Особистість--Індентифікація--Емпіричне дослідження
Кл.слова (ненормовані):
Гендер -- Етнос
Анотація: У статті приведено результати емпіричного дослідження специфіки семантики етнокультурних образів росіян, українців і татар в асоціаціях респондентів - татар і слов'ян (росіян, українців), що мешкають у севастопольському регіоні Крима, України ; виявлено диференціальні особливості гендерної та етничної ідентичфікації в умовах гетерогенного соціуму.


Знайти схожі

7.


    Башкирова, Ольга.
    Художня репрезентація жіночості в сучасній українській романістиці [Текст] / Ольга Башкирова // Слово і час. - 2020. - № 6. - С. 72-86. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Проза--Роман
Кл.слова (ненормовані):
Гендер -- постмодернізм -- постколоніалізм -- фемінність -- маскулінність
Анотація: Статтю присвячено провідним тенденціям художньої рецепції жіночих образів у сучасній українській романістиці. Принципи моделювання жіночості в літературі розглянуто з позицій гендерних студій, постколоніальної та психоаналітичної теорій. На численних прикладах продемонстровано основні вектори художнього переосмислення типових для національної літературної традиції жіночих образів: матері, хранительки роду, демонічної жінки. Описано альтернативні типи фемінної ідентичності, репрезентовані культурологічним та феміністичним жіночим письмом. На основі масштабних узагальнень художньої практики останніх десятиліть визначено провідні світоглядні інтенції сучасної романістики, передусім прагнення до гендерного паритету, повноцінного діалогу чоловіків і жінок як рівноправних суб’єктів культуротворення.


Знайти схожі

8.


    Бондарева, И.
    Мы такие разные. Мы такие равные : классный час, 10-й класс / И. Бондарева // Відкритий урок: розробки, технології, досвід. - 2011. - № 12. - С. 71-74
Рубрики: Виховні заходи--Гендерне виховання
Кл.слова (ненормовані):
пол -- гендер -- семья
Анотація: Классный час разработан с целью более детально ознакомить учащихся с принципами гендерного равенства, развивать навыки исследовательской работы, воспитывать уважение к представителям обоих полов, стремление к взаимопониманию и равенству, соблюдению прав человека, неприятие насилия, формировать коммуникативные и социокультурные компетентности.

Утримувачі документа:
КДПУ ім. В. Винниченка : вул. Шевченка, 1
Є примірники у відділах: всього 1 : Ч/З№1(Універсальний) (1)
Вільні: Ч/З№1(Універсальний) (1)

Знайти схожі

9.


    Бондаренко, Н.
    Політичні права жінок у суспільстві гендерної рівності [Текст] / Н. Бондаренко // Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право. - 2021. - № 4. - С. 132-140
Рубрики: Публічне право
Кл.слова (ненормовані):
стать -- гендер -- принцип рівності
Анотація: Розглядається зміст і сутність гендерної рівності як складової загального принципу рівності. Досліджується співвідношення категорій "стать" і "гендер". Висвітлюються компоненти поняття "гендерна рівність" та його важливість для системи прав людини.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

10.


    Бутурлим, Т.
    До проблеми формування гендерної культури старшокласників [Текст] / Т. Бутурлим // Рідна школа. - 2009. - № 12. - С. 22-25 : табл. - Бібліогр.: 12 назв.
Рубрики: Гендер--Гендерна культура--Старшокласники--Розвиток особистості
Анотація: Визначено критерії гендерної культури, проаналізовано особливості та умови прогресивного розвитку особистості . Подано психологічний портрет андрологічної особистості як варіант можливого досягнення міжособистісної гармонії між чоловіком та жінкою. Визначаються умови побудови гендерно зрілої сім'ї старшокласниками в майбутньому.


Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)