Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (11)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Вірусологія<.>
Загальна кількість знайдених документів : 35
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-35 
1.


   
    Болезнь Ньюкасла: вирусные болезни птиц, связанные с поражением респираторного тракта [Текст] // Ефективне птахівництво. - 2013. - № 3. - С. 44-45
Рубрики: Птахівництво--Курівництво--Хвороби
   Ветеринарія--Ветеринарна вірусологія

Кл.слова (ненормовані):
вірусні хвороби -- живі вакцини
Анотація: Несмотря на огромный научный и практический опыт профилактики и борьбы, ньюкаслская болезнь была и остается одной из найболее значимых инфекционных болезней в птицеводстве.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДПСГ (1)
Вільні: ВДПСГ (1)

Знайти схожі

2.


   
    Оцінка антивірусної активності препарату рибамідил на моделі змішаної адено-герпетичної інфекції [Текст] / Л. О. Білявська, Н. В. Нестерова, О. Ю. Повниця [та ін.] // Доповіді Національної академії наук України. - 2014. - № 11. - С. 139-145. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фармакологія--Противірусні засоби
   Вірусологія--Аденовіруси--Дослідження

Кл.слова (ненормовані):
Герпес -- Інфекція адено-герпетична -- Інфекція змішана -- Рибамідил
Анотація: Створено модель змішаної адено-герпетичної інфекції клітин MDBK та охаратеризовано особливості репродукції вірусів. Досліджено дію препарату рибамідил на моделі змішаної одночасної вірусної інфекції клітин.


Дод.точки доступу:
Білявська, Л. О.; Нестерова, Н. В.; Повниця, О. Ю.; Войчук, Л. О.; Бобко, Т. М.

Знайти схожі

3.


    Пархоменко, Н. Й.
    Ферментативна активність мРНП-структур із рослин, інфікованих плюс- та мінус-геномними фітовірусами картоплі [Текст] / Н. Й. Пархоменко, Л. О. Максименко, Л. Ф. Діденко // Доповіді Національної академії наук України. - 2015. - № 4. - С. 132-137. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мікробіологія--Генетика
   Вірусологія--Віруси переважно рослинних хазяїв

   Хвороби рослин--Вірусні хвороби

   Сільськогосподарські культури--Картопля--Хвороби

Кл.слова (ненормовані):
Код генетичний -- Комплекс рибонуклеопротеїновий -- Вірус картоплі
Анотація: Встановлено, що синтез вірусних білків у безклітинній системі в основному здійснюється на вільних та мембранозв'язаних полісомах мРНП. Але найбільше включення мітки відмічається в мембранозв'язаних неполісомних мРНП із рослин, інфікованих вірусом кучерявої карликовості картоплі, та з рослин, інфікованих Х-вірусом картоплі. Припускається, що ці асоційовані з мембраною структури містять полімеразу і здатні активно синтезувати РНК та направляти синтез запрограмованих в РНК білків.


Дод.точки доступу:
Максименко, Л. О.; Діденко, Л. Ф.

Знайти схожі

4.


    Комісаренко, Сергій Васильович.
    Редагування геному, або CRISPR/CAS9 - панацея від багатьох невиліковних хвороб чи перший крок до генного апокаліпсису? [Текст] / Сергій Васильович Комісаренко, Світлана Іванівна Романюк // Вісник Національної академії наук України. - 2020. - № 3. - С. 50-77. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Генна інженерія--Генетично модифіковані організми
   Генна терапія

   Вірусологія--Бактеріальні віруси

Кл.слова (ненормовані):
CRISPR/Cas9 -- редагування геномної ДНК -- генна терапія -- генетично модифіковані організми
Анотація: В огляді йдеться про історію відкриття, бурхливий розвиток і подальші перспективи застосування нового потужного інструменту для редагування геному - CRISPR/Cas9. Взявши за основу один з елементів захисної системи бактерій, вчені-біологи створили досить простий, дешевий і швидкий метод внесення змін у ДНК рослин, тварин і людини. Ніколи раніше людство не мало настільки точного знаряддя для маніпуляції генами, і це відкриває широкі можливості для профілактики та лікування багатьох захворювань. Водночас у суспільстві точаться гострі дискусії: благо чи зло несе людству CRISPR/Cas9? Як і будь-яка нова технологія, генне редагування викликає побоювання і піднімає низку серйозних етичних проблем, особливо щодо можливості його використання на клітинах зародкової лінії і геномі ембріонів людини. Проте вже зараз очевидно, що CRISPR/Cas9 - це не чергова модна «іграшка» для вчених, а революційна технологія, яка змінить наше майбутнє.


Дод.точки доступу:
Романюк, Світлана Іванівна

Знайти схожі

5.
578.824
Ф 643


   
    Фиторабдовирусы как регрессирующий фактор растительной опухоли [Текст] / Т. Ю. Сабирова, О. Й. Лозовая, Л. В. Юзвенко [и др.] // Доповіді Національної академії наук України. - 2012. - № 10. - С. 177-180. - Библиогр. в конце ст.
УДК
Рубрики: Біохімія--Пухлини
   Хвороби рослин

   Вірусологія

Кл.слова (ненормовані):
Стоматит везикулярный -- Онкогенез -- Рабдовирус -- Ожог гречихи -- Регрессия -- Некротизация
Анотація: При інкубації рослинних пухлин, індукованих Agrobacterium tumefaciens, з різними рабдовірусами - вірусом кучерявої карликовості картоплі, вірусом опіку гречки і вірусом везикулярного стоматиту, виявлено регресію пхлин на 58, 44 і 74,5% відповідно.


Дод.точки доступу:
Сабирова, Т. Ю.; Лозовая, О. Й.; Юзвенко, Л. В.; Жидкевич, Н. В.; Диденко, Л. Ф.; Спивак, Н. Я.

Знайти схожі

6.


   
    Ідентифікація вірусу СуHV-3 методами електронної мікроскопії та полімеразної ланцюгової реакції [Текст] / М. І. Майстренко, Ю. П. Рудь, Н. М. Матвієнко [та ін.] // Доповіді Національної академії наук України. - 2013. - № 4. - С. 139-143. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Вірусологія--Вірусні інфекції--Дослідження
   ветеринарія--вірусологія

Кл.слова (ненормовані):
Риби -- Короп коі -- Герпесвірус -- Аналіз імуноферментний
Анотація: Досліджено герпевірус корпових риб третього типу, який викликає висококонтагіозну інфекцію у декоративного коропа коі та у коропа звичайного.


Дод.точки доступу:
Майстренко, М. І.; Рудь, Ю. П.; Матвієнко, Н. М.; Холодна, Л. С.; Бучацький, Л. П.

Знайти схожі

7.
578.81
М 171


    Максименко, Л. А.
    Серологическое родство бактериоцинов типа фаговых хвостовых отростков (MCTV) и бактериофага ZF-40 Pectobacterium cartovorum [Текст] / Л. А. Максименко, С. И. Войчук, Т. В. Иваница // Доповіді Національної академії наук України. - 2013. - № 5. - С. 167-172. - Библиогр. в конце ст.
УДК
Рубрики: Біохімія--Дослідження--Бактерії
   Вірусологія--Бактеріальні віруси

Кл.слова (ненормовані):
Антитела -- Активность киллерная -- Частицы очищенные
Анотація: Показано, що обробка бактеріофага антисироваткою, одержано до бактеріоцинів типу фагових відростків, призводить до агрегації часток бактеріофага.


Дод.точки доступу:
Войчук, С. И.; Иваница, Т. В.

Знайти схожі

8.


    Мельнічук, Н. С.
    Інгібування гематоглютенін-гліканової взаємодії комплексами олігорибонуклеотидів з D-манітолом [Текст] / Н. С. Мельнічук, З. Ю. Ткачук // Доповіді Національної академії наук України. - 2018. - № 1. - С. 92-99. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Вірусологія--Вірус грипу--Філогенетичний аналіз--Дослідження
   Фармакологія--Противірусні засоби

Кл.слова (ненормовані):
Грип -- Інфекційність -- Н1N1 -- Епідемія -- Еволюція -- Штам
Анотація: За результатами опосередкованого визначення кількості титру вірусу грипу методом гемаглютинації виявлено, що комплекси олігорибонуклеотидів з D-манітолом перешкоджають утворенню гемаглютинін-гліканової взаємодії. Інфекційність вірусу грипу знижується.


Дод.точки доступу:
Ткачук, З. Ю.

Знайти схожі

9.


   
    Насіннєва передача вірусів рослин: основи, принципи та методика її визначення [Текст] : вірусологія / Л. Т. Міщенко [та ін.] // Карантин і захист рослин. - 2018. - № 1/2. - С. 9-14 : іл., табл. - Бібліогр.: с. 14
Рубрики: Рослинництво--Насінництво--Фітопатологія
Кл.слова (ненормовані):
насіннєва передача вірусів -- вірус мозаїки сої -- вірус смугастої мозаїки пшениці
Анотація: Наведено протокол методики для визначення ступеня насіннєвої передачі фітовірусів. Встановлено, що три ізоляти вірусу мозаїки сої не мають здатності до переміщення від насіння до рослини, відсоток передачі для них становить 0. Показано, що 4 ізоляти вірусу мозаїки сої, які циркулюють на території України, передаються від насіння до рослини, відсоток насіннєвої передачі для них становить 2,8-10,5 % залежно від сорту рослин сої та ізоляту вірусу. Доведено, що вірус смугастої мозаїки пшениці, який циркулював по всій Україні, на передається насінням.


Дод.точки доступу:
Міщенко, Л. Т.; Дуніч, А. А.; Кандаурова, К. Ф.; Кондратюк, О. А.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

10.


    Пожилов, І. М.
    Характеристика роду Emaravirus - потенційних патогенів в агро- і біоценозах України [Текст] : вірусологія / І. М. Пожилов, Г. О. Снігур, І. Г. Будзанівська // Карантин і захист рослин. - 2018. - № 1/2. - С. 15-18 : іл., табл. - Бібліогр.: с. 18
Рубрики: Агробіогеоценози--Патогенні віруси--Україна
Кл.слова (ненормовані):
віруси -- рід Emaravirus -- агроценози -- біоценози -- шкідливість
Анотація: Наразі Emaravirus - це єдиний рід родини Fimoviridae, що належить до порядку Bunyavirales. Представники цього роду відомі насамперед тим, що у деяких країнах (наприклад в Індії, Великобританії, Туреччині, США) вони стали причиною значних втрат врожаю злакових, голубиного гороху, смоковниці, малини. Також, ці віруси уражують декоративні рослини: горобину, троянду, багрянник. Рід включає в себе види вірусів, геном яких представлений сегментованою одноланцюговою (-) РНК. Передача Emaravirus здійснюється завдяки перносчикам - кліщам роду Aceria. В огляді наведено характеристику вірусів роду Emaravirus, як потенційних патогенів в агро - і біоценозах України.


Дод.точки доступу:
Снігур, Г. О.; Будзанівська, І. Г.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-35 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)