Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (6)Буковина (9)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Валюта<.>
Загальна кількість знайдених документів : 182
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.


    Паливода, Костянтин.
    Битва за гроші [Текст] / Костянтин Паливода // Український тиждень. - 2022. - № 7. - С. 16-17
Рубрики: Світова економіка--Електронна валюта--Фінансові системи--Китай, 21 ст.
Анотація: Стаття описує як запровадження електронної валюти в Китаї вплине на фінансові системи західних країн.


Знайти схожі

2.


    Шаров, Олександр.
    Становлення національної валюти - тридцять років по тому [Текст] / О. М. Шаров // Фінанси України. - 2022. - № 6. - С. 70-84. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Національна валюта--Грошова реформа--Історія--Україна
Анотація: У статті ідеться про науково-експертне оцінювання ретроспективи становлення національної грошової одиниці з виокремленням основних засад її створення, які дотепер впливають на стан сучасної грошової системи України.


Знайти схожі

3.


    Козюк, Віктор Валерійович.
    Готовність до запровадження цифрової валюти: чи є важливою незалежність центробанків? [Текст] / В. В. Козюк // Фінанси України. - 2021. - № 3. - С. 7-22. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цифрова валюта--Центральні банки--Фінансовий розвиток--Політичний режим
Анотація: У статті висунуто гіпотезу, що успіх центральних банків у реалізації проектів цифрових валют залежить від ступеня незалежності банків. Констатується наявність теоретичних ускладнень щодо коректного передбачення зв’язку між ступенем незалежності центробанків та їх просуванням у напрямі впровадження цифрової валюти. Емпірична оцінка показала, що проміжний ступінь незалежності в розумінні достатності ресурсів для реалізації інноваційних проектів і за широкого трактування зон відповідальності може вважатися фактором швидшого введення централізованої цифрової валюти. Однак найпотужнішим драйвером цього процесу є фінансовий розвиток. Рівень інноваційності країни сам по собі є важливим, але він поступається за значущістю фінансовому розвитку та статусу центробанків, коли ці фактори впливають одночасно.


Знайти схожі

4.


    Червак, Ірина.
    Відображення операцій в іноземній валюті в бухгалтерському обліку та звітності розпорядників коштів державного бюджету та органів казначейства [Текст] / Ірина Червак // Казна України. - 2021. - № 1. - С. 9-18
Рубрики: Бухгалтерський облік--Іноземна валюта--Звітність


Знайти схожі

5.


    Ковтуненко, Ксенія Валеріївна.
    Роль туристичної галузі у формуванні іноземної валюти [Текст] / Ксенія Валеріївна Ковтуненко, Аліна Юріївна Влаєва, Альбіна Борисівна Коваленко // Економіка. Фінанси. Право. - 2021. - № 1. - С. 10-12. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Туризм--Туристична індустрія--Валюта
Кл.слова (ненормовані):
туризм -- туристична галузь -- іноземна валюта -- економіка
Анотація: У статті розглянуто тенденції розвитку туристичної галузі у сучасних умовах. Досліджено роль туризму у генеруванні іноземної валюти. Надано актуальний стан туристичної галузі. Сформульовано з новим науковим змістом основні аргументи важливості розвитку туристичної галузі та її внесок у формування іноземної валюти. Надана характеристика основних аспектів збалансованого розвитку туристичної галузі України. Виявлено наслідки впливу коливань курсу долара США та євро на інтенсивність торгівлі туристичними послугами.


Дод.точки доступу:
Влаєва, Аліна Юріївна; Коваленко, Альбіна Борисівна

Знайти схожі

6.


    Гурова, Анна.
    Правові засади застосування блокчейну в космічній діяльності: особливості регулювання технології на національному, регіональному та міжнародному рівнях [Текст] / Анна Гурова, Марія Кірпачова // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 1. - С. 265-275. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Космічна галузь--Інформаційно-комунікаційні технології--Блокчейн--Правові засади застосування
Кл.слова (ненормовані):
технології розподілених реєстрів -- валютні відносини -- електронна та цифрова валюта -- електронний цифровий підпис -- хмарні послуги -- регіональні технічні стандарти
Анотація: Досліджуються законодавчі новації щодо регулювання використання У ході дослідження відбулося ретельне й багатовекторне вивчення нормативно-правової бази, якою регламентується функціонування технологій розподілених реєстрів як у космічному праві, так й інших галузях права США, країн Європи, Азії, Близького Сходу, а також міжнародних технічних стандартів Блокчейн, актуальних способів застосування технології у світі й тенденцій у напрямі регулювання Блокчейн на законодавчому рівні в Україні включно з проектами законів, які внесені до Верховної Ради України й перебувають на розгляді, а також тих, що відкликані.


Дод.точки доступу:
Кірпачова, Марія

Знайти схожі

7.


    Кічурчук, Маріання Василівна.
    Ринок банківських депозитів домогосподарств в Україні: структурні та регіональні особливості [Текст] / М. В. Кічурчук // Фінанси України. - 2020. - № 8. - С. 26-41. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Монетарна політика--Банківські дипозити домогосподарств--Валюта--Регіональні особливості--Україна
Анотація: У статті проаналізовано структурні й регіональні особливості розвитку ринку банківських депозитів домогосподарств України у 2009–2018 рр. Встановлено, що функціонування цього ринку пов’язане, по-перше, з відновленням довіри до нього та зростанням його місткості у 2009–2013 рр. і помітним скороченням у 2014–2018 рр., спричиненим чутливістю домогосподарств до змін соціально-економічних і політичних умов, реформування банківської системи; по-друге, з посиленням регіональної концентрації внаслідок просторових відмінностей соціально-економічного характеру й відповідної поведінки домогосподарств.


Знайти схожі

8.


    Федоров, Сергій.
    Державний контроль у сфері трейдингових операцій із криптовалютами: фінансово-правовий аспект [Текст] / Сергій Федоров // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 8. - С. 210-214. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Криптовалюти--Правове регулювання
Кл.слова (ненормовані):
майнінг криптовалют -- блокчейн -- фінансові операції -- віртуальна валюта
Анотація: Стаття присвячена проведенню загального дослідження можливих перспектив і шляхів запровадження державного контролю над так званими трейдинговими операціями з криптовалютами у фінансово-правовому аспекті. Автором аналізуються окремі особливості правової регламентації використання криптовалют (віртуальних валют, криптоактивів) як фінансових інструментів, провадження діяльності з торгівлі криптовалютами та їх обміну на фіатні гроші.


Знайти схожі

9.


    Любіч, Олександр Олексійович.
    Цифрова валюта центральних банків і монетарна політика [Текст] / О. О. Любіч, Г. П. Бортніков // Фінанси України. - 2020. - № 10. - С. 64-80. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Монетарна політика--Цифрові гроші--Центральний банк--Грошовий обіг
Анотація: Метою дослідження є визначення потенційного впливу запровадження цифрових валют центрального банку (ЦВЦБ) на монетарну політику. В рамках статті увагу зосереджено на двох аспектах: необхідності збереження готівки та потенційній небезпеці приватних цифрових (електронних) грошей для монетарної політики. Підкреслено, що однією з потенційних загроз ефективній монетарній політиці є виникнення приватних цифрових грошей і ризик невдалого вибору бізнес-моделі ЦВЦБ. Розвиток приватних цифрових валют може істотно зменшити доходи центральних банків від сеньйоражу, послабити їх вплив на фінансову систему та негативно позначитися на монетарній політиці.


Дод.точки доступу:
Бортніков, Геннадій Петрович

Знайти схожі

10.


    Дзюблюк, Олександр.
    Еволюція ролі золота у сучасній монетарній системі [Текст] / Олександр Дзюблюк // Банківська справа. - 2020. - № 1. - С. 3-25 : табл., рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фінансові активи--Золотовалютні резерви
   Золото--Світова валюта

Кл.слова (ненормовані):
гроші -- центральний банк -- золотий стандарт -- демонетизація -- грошовий обіг
Анотація: У статті розглядаються особливості зміни ролі золота у сучасній монетарній системі з огляду на посилення глобального впливу на національні економіки, нову парадигму розвитку фінансових ринків та перманентні загрози розгортання валютних і фінансових криз.

Є примірники у відділах:
(05.02.2021р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)