Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Білінгвізм<.>
Загальна кількість знайдених документів : 38
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-38 
1.


    Хоменко, Наталія.
    Проблема дифузії у фольклорі: український жорстокий романс [Текст] / Наталія Хоменко // Слово і час. - 2012. - № 1. - С. 87-95. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фольклористика--Жанри
   Український фольклор--Романс

Кл.слова (ненормовані):
жорстокий романс -- балада -- дифузія -- білінгвізм
Анотація: Дифузія у фольклорі вивчається крізь призму народного романсу, який виник унаслідок взаємодії книжної та фольклорної традиції. На конкретному прикладі розглянуто проникнення в усну традицію літературного тексту, у результаті чого відбулося зміщення тематичних акцентів, змінилася форма та жанр, втрачено авторство.


Знайти схожі

2.


    Богуш, Алла
    Методика Срезневского і навчання мови сьогодні [Текст] / Алла Богуш // Дошкільне виховання. - 2012. - № 11. - С. 8-11 . - ISSN 0321-1401
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Педагогіка--Дошкільне навчання--Навчання мови
Кл.слова (ненормовані):
білінгвізм -- вивчення рідної мови -- правила навчання мови
Анотація: "Цього року виповнюється 200 років від дня народження видатного вітчизняного вченого Ізмаїла Срезневського, який присвятив своє життя мові - досліджував її особливості й історію, вивчав фольклор і писав романтичну поезію, а ще розробив свою оригіналоьну лінгводидактичну концепцію. Його методика навчання дітей мови багато в чому актуальна й сьогодні." Автор статті зупиняється на дидактичних принципах навчання дошкільників рідної мови.


Дод.точки доступу:
Срезневський, Ізмаїл Іванович ( учений-філолог, славіст, фольклорист, етнограф, педагог ; 1812-1880 рр.)
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Лозан, Тетяна
    Проблеми білінгвізму і психологічні особливості оволодіння українським мовленням російськомовними етнічними українцями [Текст] / Тетяна Лозан // Українська мова і література в школі. - 2012. - № 6. - С. 35-38. - Бібліогр.: 18 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Вивчення в школах національних меншин
Кл.слова (ненормовані):
білінгвізм -- етнічна ознака -- близькоспоріднені мови
Анотація: У статті розглядаються мовні особливості Придністров'я, зокрема проблеми білінгвізму, поняття "рідна", "друга", "етнічна" мова щодо української й російської мов, психологічні особливості засвоєння української мови російськомовними етнічними українцями.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Дубова, А. В.
    Формування комунікативної компетентності в умовах українсько - російського білінгвізму [Текст] / А. В. Дубова // Вивчаємо українську мову та літературу. - 2011. - № 22-24. - С. 5-7. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Освіта--Мовознавство--Білінгвізм--Україна
Анотація: Через постійні й тісні контакти посилюється інтенсивність взаємного впливу української та російської мов під час їх вивчення на уроках.


Знайти схожі

5.


    Холодова, Аліна (Викладач ЧНУ).
    Формування двох категорій білінгвальної особистості у порівнянні [Текст] / Аліна Холодова // Актуальні проблеми романо-германської філології та прикладної лінгвістики. - 2010. - № 1. - С. 163-170 : граф. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Наукові видання ЧНУ--Факультет іноземних мов
   Мовознавство--Психолінгвістика--Білінгвізм



Дод.точки доступу:
чернівецький автор, але не про Чернівці (Чернівецьку область)

Знайти схожі

6.
061
Ч-492


    Радивич-Винницький, Ярослав.
    Білінгвізм і диглосія в українській мовній ситуації [Текст] / Ярослав Радивич-Винницький // Науковий вісник Чернівецького університету : зб. наук. пр. - Чернівці : ЧНУ, 2009. - Вип. 475-477: Слов'янська філологія. - С. 230-236. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Лінгвістика--Двомовність

Є примірники у відділах:
1 Інв.В 71565 - Б.ц. (вільний)

Знайти схожі

7.


    Ажнюк, Б. М.
    Європейська хартія - європейська двомовність [Текст] / Б. М. Ажнюк // Народна творчість та етнологія. - 2014. - № 3(травень-червень). - С. 7-11. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Білінгвізм
   Державна мова

   Офіційна мова

Кл.слова (ненормовані):
Європейська мовна хартія -- Двомовність -- Офіційна мова -- Державна мова
Анотація: У статті розглядаються відмінності між двомовністю радянського зразка, що сформувалася в Україні внаслідок асиміляторської мовної політики Кремля, з одного боку, і двомовністю європейського зразка, - з другого. Запропоновано перелік джерел, на підставі яких можна сформулювати європейські принципи мовної політики, і обговорюються найважливіші риси такої політики, а також можливості її застосувавння в сучасній Україні.


Знайти схожі

8.


   
    Бімодальний білінгвізм: новий підхід в освіті із порушеннями слуху / Н. Адамюк [та ін.] ; Оксана // Особлива дитина: навчання і виховання : наук., навч., інформ. журнал. - 2019. - № 1. - С. 35-41. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Спеціальна педагогіка--Діти з порушенням слуху
Кл.слова (ненормовані):
бімодальний білінгвізм -- глуха особа -- жестова мова -- напівглуха особа -- словесна мова -- кальковане жестове мовлення -- природне жестове мовлення
Анотація: Проаналізовано відмінності бімодально-білінгвального підходу від мономодально-білінгвального підходу. Окреслено ключові положення бімодально-білінгвального підходу в освіті осіб із порушеннями слуху. Обгрунтовано доцільність зміни пріоритету у вивченні словесної мови з усного на писемне мовлення та читання. Розкрито роль та специфіку використання природного жестового мовлення як засобів навчання. Визначено зміст і особливості корекційно-розвиткової роботи при бімодално-білінгвальному підході.


Дод.точки доступу:
Адамюк, Наталія; Дробот, Олена; Замша, Анна; Федоренко, О.; Оксана
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Круковський, В.
    Боротьба української діаспори за багатокультурність Канади (1962-1971) [Текст] / В. Круковський // Народна творчість та етнологія. - 2019. - N 4(липень-серпень). - С. 101-108. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Даспора українська--Багатокультурність--Боротьба--Канада
Кл.слова (ненормовані):
Королівська комісія двомовності та двокультурності -- Національна меншина -- Ономастичний білінгвізм
Анотація: Переломним моментом в інтеграції української діаспори в суспільно-політичне та культурне життя Канади стало запровадження в державі політики багатокультурності. Делегати VII Конгресу українців Канади 1962 року звернулися до державної влади з проханням усіляко сприяти зрівнянню прав українців Канади з тими, які мають англо- та франко-канадські спільноти в галузі освіти, культури й мистецтва. У резолюції форуму порушувалися питання про впровадження вивчення української мови в канадських школах і університетах, збільшення кількості українських студентів. Завдяки наполегливій діяльності КУК та інших громадських організацій українська громада досягла прийняття рішення з урахуванням своїх інтересів. У 1970 році провінційні парламенти всіх степових провінцій, зокрема Манітоби та Альберти, прийняли закони, за якими шкільні ради мали можливість запроваджувати двомовне англо-українське навчання. 8 жовтня 1971 року прем'єр-міністр Канади П. Трюдо виклав у Палаті громад парламенту засади нової політики багатокультурності. На Х Конгресі українців Канади, що відбувся 8–11 жовтня 1971 року, він наголосив на важливості засад політики не лише для українців Канади, а й для всього канадського суспільства загалом, підкреслюючи той факт, що представники КУК сприяли перетворенню країни в багатокультурну державу.


Знайти схожі

10.


    Масенко, Лариса.
    Мовна ситуація України з погляду соціолінгвістів / Лариса Масенко // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах) : науково-методичний журнал. - 2020. - № 10. - С. 24-26. - Бібліогр. в примітках
Рубрики: Державна мова--Мовна ситуація--Білінгвізм--Соціологічні дослідження
Кл.слова (ненормовані):
соціологічні дослідження -- державна мова -- мовна поведінка
Анотація: Проаналізовано мовну ситуацію в Україні, розкрито білінгвальну специфіку українського мовного простору, наведено дані соціологічних досліджень, що пояснюють суть мовних процесів у сучасних реаліях.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-38 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)