Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (6)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Апокриф<.>
Загальна кількість знайдених документів : 16
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-16 
1.


    Богданович, Максим.
    Апокриф. (Притча про волошки) [Текст] / Максим Богданович ; пер. з білорус. Остап Ножак // Буковинський журнал. - 2015. - № 3. - С. 54-57. - Зміст: Притча про апокаліпсис і надію. (Кілька нот від перекладача) / Остап Ножак.
Рубрики: Художня література--Білорусь
   Письменники Білорусії, 19-20 ст.



Дод.точки доступу:
Ножак, Остап \пер. з білорус.\; Богданович, Максим \про нього\

Знайти схожі

2.


    Савенко, Оксана.
    Трансформація різдвяного сюжету в декламації Памва Беринди [Текст] / Оксана Савенко // Слово і час. - 2016. - № 1. - С. 76-79. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Історія, 17 ст.
Кл.слова (ненормовані):
Апокриф -- Шкільна драма -- Декламація -- Євангельський сюжет
Анотація: У статті розглядається різдвяна декламація українського поета і друкаря Памва Бериди, видана у Львові 1616 р. Висвітлено особливості літературної трансформації канонічного різдвяного сюжету, вказано на засоби його опрацювання - алюзія, ремінісценція, переказ. Доведено, що у декламації наявні як новозавітні, так ї апокрифічні елементи віршованого тексту.


Дод.точки доступу:
Беринда, Памво \про нього\

Знайти схожі

3.


    Савенко, Оксана.
    Апокрифічні конотації різдвяного сюжету [Текст] / Оксана Савенко // Слово і час. - 2017. - № 12. - С. 43-49. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фольклор--Біблійні мотиви--Мова
Кл.слова (ненормовані):
апокриф, канонічні Євангелія, фольклор
Анотація: У статті розглядається апокрифи, у яких оброблено сюжет. Аналіз апокрифічних текстів засвідчує дотримання авторами основної сюжетної лінії, зафіксованої в канонічних Євангеліях. Однак апокрифи додають чимало деталей та варіацій, що доповнюють канонічний текст історичними та національними рисами. Указано на особливості української трансляції різдвяного сюжету.


Знайти схожі

4.


    Пелешенко, Юрій.
    "Огузнама" та українська середньовічна література: генетичні зв'язки й типологічні збіги [Текст] / Юрій Пелешенко // Слово і час. - 2015. - № 9. - С. 50-55. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Давня література--Міфологія--Біблія, 13-16 ст.
   Туркменська література--Історія літератури--Міфологія--Коран, 13-15 ст.

Кл.слова (ненормовані):
апокриф -- сюжет -- християнство -- іслам
Анотація: У статті досліджено спільні риси комплексу епічних пам'яток туркменської словесності "Огузнама" та низки українських середньовічних творів.


Знайти схожі

5.


    Пелешенко, Юрій.
    Мізогінний дискурс в українському середньовічному письменстві [Текст] / Юрій Пелешенко // Слово і час. - 2015. - № 6. - С. 18-26. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Давня література--Середньовіччя, 11-16 ст.
Кл.слова (ненормовані):
перекладна література -- фольклор -- теологія -- міф -- апокриф
Анотація: Стаття присвячена дослідженню явища мізогінії (женоненависництва) в українській середньовічній літературі. У студії велику увагу приділено витокам цього явища в дохристиянській та християнській культурах.


Знайти схожі

6.


    Ремша, А.
    Мандруємо плаєм карпатського краю : урок - заочна літературно-краєзнавча екскурсія [Текст] / Анеля Ремша // Українська мова й література в сучасній школі. - 2012. - № 1. - С. 20-24.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Країнознавство--Урок
   Фольклор--Урок

Кл.слова (ненормовані):
народна творчість -- переказ -- легенда -- розповідь -- міф -- прислів'я та приказки -- казка -- загадки -- апокриф
Анотація: Запропоновано розробку уроку, мета якого - поглибити знання учнів з питань народної творчості (побутування, виконання, жанрово-тематичне багатство), показати красу і чарівність карпатського краю, виховувати почуття гордості за свій край та його культурну спадщину.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

7.


    Поліщук, Ярослав.
    Роман як хрестиянська легенда ("Quid est Veritas?" Наталени Королевої) [Текст] / Ярослав Поліщук // Слово і час. - 2010. - № 10. - С. 11-18. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Проза, 19-20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
Роман -- Оповідач -- Історія -- Легенда -- Апокриф -- Стилізація
Анотація: У статті розглядається один з останніх творів еміграційної письменниці Наталени Королевої (1888-1966) - роман "Quid est Veritas?" (1939-1961). Авторка застосувала у творі "археологічний" ключ інтерпретації. Вона поєднала соцієнтистський підхід до євангельської історії з легендарною версією подій та героїв. Особливе значення мали для Наталени Королевої давні легенди й апокрифи, котрі послужили основою для зображення психології й ментальності сучасників Ісуса Христа.


Дод.точки доступу:
Королева, Наталена Андріанівна (українська письменниця ; 1888-1966 рр.)

Знайти схожі

8.


    Смоляк, Богдан.
    Повернення перевізника сонця й дощів [Текст] : научно-популярная литература / Б. Смоляк // Дзвін. - 2007. - № 5-6. - С. 10-15. : 11 фото. - Зміст: Повернешся ; На ранковій зорі ; "Здивується чиясь любов..." ; Слово князя ; Виходить із мармуру ; "Майнула мить. Я бачу не свою..." ; Після розлуки ; "Цей чоловік..." ; "Любові щирої дукати..." ; "Вже сіті порвано..." ; Замки ; "Усе дуже просто..." ; "Осіннє осоння..." ; "Коли повітря сахається..." ; "Пустує вухо..." ; "З сонця визирають пташата..." ; "Повертаючись в Україну..." ; "Чаша вікна..." ; "Тяжіння земне згинає вербу..." ; "Спасаючись..." ; "Загрозливий шурхіт сторінки..." ; "Промовлене слово..." ; Творящість ; "Схід сонця у душі..." ; "До осенні ще так далеко..." ; Наспів про човняра ; Бульба ; Сіль ; Не при хаті кажучи ; Енергія ; Апокриф ; Творящість
Рубрики: Художня література--Поезія, 21 ст.
Анотація: Лірика Богдана Смоляка наповнена життєвим досвідом, наскрізь просякнута оптимізмом, мудрістю. У віршах відчувається любов до природи, до неньки України, а саме у таких рядках: "Повертаючись в Україну, мальви розмалювали півсвіту."


Знайти схожі

9.


    Романов, Сергій.
    Драматична поема Лесі Українки "На полі крові" як християнська екзегеза і авторський апокриф [Текст] / Сергій Романов // Слово і час. - 2011. - № 4. - С. 7-19. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Поема, 19-20 ст.
Анотація: У статті розглянуто драматичну поему Лесі Українки "На полі крові" через співвіднесеність двох її основних проблемно-тематичних рівнів - зовнішньо та внутрішньо. Твір письменниці досліджується крізь призму літературного прототексту - Біблії та інспірованої нею християнської картини світоустрою. За вихідну основу розгляду взято авторську стратегію моделювання реальності в координатах суб'єктивного і об'єктивного підходів до художнього освоєння матеріалу.


Дод.точки доступу:
Українка, Леся (укр. письм., громад.-культур. діячка, перекладач ; 1871-1913) \про неї\

Знайти схожі

10.


    Нахлік, Євген.
    Соціальний вимір пекла в "Енеїді" І. Котляревського: джерела та образна семантика [Текст] / Євген Нахлік // Слово і час. - 2011. - № 9. - С. 51-58. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Ліро-епос--Поема, 19 ст.
Кл.слова (ненормовані):
бурлескно-травестійна поема -- антична міфологія -- апокриф -- соціальна мораль
Анотація: У статті висвітлюються джерела та оригінальність українізованого й осучасненого образу пекла в бурлескно-травестійній поемі "Енеїда" І. Котляревського, соціальний зміст зображених у ній грішників, грішниць та їхніх гріхів. Простежено, як поет формує гуманну соціальну мораль, добропорядну етику суспільної поведінки в річищі християнського вчення та поміркованих просвітницьких ідеалів.


Дод.точки доступу:
Котляревський, Іван Петрович (укр. письм., поет, драматург, засновник нов. укр. літ. ; 1769-1838) \про твір\

Знайти схожі

 1-10    11-16 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)