Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Шевченко Т. Г. (2)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Аналогія<.>
Загальна кількість знайдених документів : 34
Показані документи с 1 за 20
 1-20    21-34 
1.


    Блохін, П.
    Аналогія в конституційному судочинстві та юридична природа рішень конституційного суду Російської Федерації [Текст] / П. Блохін // Право України. - 2013. - № 12. - С. 156-273. - Бібліогр. в кінці ст.
Анотація: У цій статті робиться спроба розкрити зміст поняття "аналогічність" як воно використавується у практиці Конституційного Суду Російської Федирації і в практиці інших судів. На підставі цього аналізу робиться висновок, що розуміння і коректне застосування ції філософсько-правової категорії має велике значення для належного використання рішень Конституційного Суду правозастосувачем, так і для послідовного здійснення самого конституційного судочинства.


Знайти схожі

2.


   
    Креативна уява як мета навчання [Текст] // Відкритий урок: розробки, технології, досвід. - 2009. - № 9. - С. 40-41.
Рубрики: Психологія--Загальна--Уява
   Психологія--Вікова--Дошкільнята

Кл.слова (ненормовані):
синтез -- аналогія -- акцентування -- типізація -- схематизація -- гіперболізація -- аглютинація -- пасивна уява -- активна уява -- креативна уява
Анотація: В статті розкрито особливості дитячої уяви як психічного процесу.


Знайти схожі

3.


    Фасій, Б.
    Аналогія та субсидіарне застосування норм у системі засобів подолання прогалин у законодавстві [Текст] / Б. Фасій // Юридичний вісник. - 2015. - № 1. - С. 216-221. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільне право України--Прогалини--Система подолання
Анотація: Стаття присвячена співвідношенню аналогії та субсидіарного застосування норм у системі засобів подолання прогалин у законодавстві. Проаналізовано наявні точки зору стосовно цього питання. Визначено зміст поняття субсидіарного застосування норм законодавства .

Є примірники у відділах:
(26.11.2015р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

4.


    Коваль, В.
    Аналогія закону і здійснення правосуддя у господарській справі [Текст] / В. Коваль // Право України. - 2011. - № 7. - С. 189-196. - Бібліогр.: с. 196 (10 назв)
Рубрики: Господарські справи--Правосуддя
Анотація: Нормативною підставою для застосування господарськими судами правової конструкції аналогії закону є ст. 8 ЦК і ч. 7 ст. 9 КАС. Фактичною підставою застосування цієї правової конструкції є прогалини в господарському законодавстві.


Знайти схожі

5.


    Романюк, Юлія.
    Аналогія в українському дієслівному словотворенні [Текст] / Ю. Романюк // Українська мова. - 2017. - № 4. - С. 109-114. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська мова--Граматика
Анотація: Досліджується вплив аналогії на творення оказіональних українських дієслів, дієприслівників та віддієслівних іменників.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Вовк, І.
    Аналогія та її значення у кримінально-процесуальному праві [Текст] / І. Вовк // Право України. - 2009. - № 5. - С. 127-133. - Библиогр.: с. 133 (22 назви)
Рубрики: Кримінальне суспільство--Аналогія--Україна
Анотація: Проведене дослілдення свідчить про наявність ряду проблем, які пов'язані з використанням інституту аналогії у кримінальному судочинстві України.


Знайти схожі

7.


    Артем'єва, Оксана.
    Діагностика загальнонавчальних умінь учнів з хімії [Текст] / О. Артем'єва // Біологія і хімія в школі. - 2006. - № 4. - С. 26-27.
Рубрики: Педагогіка--Методика викладання--Хімія
   Розумове виховання

Кл.слова (ненормовані):
Порівняння -- Класифікація -- Аналіз -- Аналогія -- Узагальнення -- Синтез
Анотація: Розглядається вивчення рівня сформованості загальнонавчальних умінь учнів з теми "Загальні відомості про неметали та їхні сполуки".


Знайти схожі

8.


    Рощина, І.
    Принципи та аналогія у кримінальному праві України [Текст] / І. Рощина // Право України. - 2007 . - № 8 . - С. . 25 - 29 . - Бібл.: - 9 назв.
Рубрики: Кримінальне право України--принципи
Анотація: У першу чергу принципи гуманізму в кримінально - правовому аспекті визначений стосовно суспільних відносин, що охороняються, як гарантуючий права потерпілих від злочинів.


Знайти схожі

9.


    Капліна, О.
    Поширювальне тлумачення і аналогія кримінально-процесуального закону: проблеми розмежування [Текст] / О. Капліна // Вісник Академії правових наук України. - 2004. - № 4. - С. 152-162. - Бібліогр.: С.152-160
Рубрики: Кримінальне судочинство--Норми права--Тлумачення


Знайти схожі

10.


    Ясинок, Дмитро.
    Стандарт доказування, судова правотворчість та їхній особливий процесуальний взаємозв’язок [Текст] / Дмитро Ясинок // Право України. - 2021. - № 5. - С. 228-237. - Бібліогр. в підрядк. прим. та в кінці ст.
Рубрики: Судова правотворчість--Стандарт доказування--Аналогія права--Аналогія закону
Анотація: Викладено дослідження теоретико-правових аспектів як судової правотворчості, так і стандарту доказування у судах першої інстанції та їхній взаємозв’язок у сфері застосування аналогії права та аналогії закону з урахуванням тих тенденцій, які формуються у суспільстві та правосудді сучасної України.


Знайти схожі

11.


    Науменко, Алла.
    Використання аналогії для розвитку логічного мислення на уроках геометрії [Текст] / Алла Науменко, Наталія Мініна // Математика в рідній школі. - 2022. - № 4-6. - С. 33-38
Рубрики: Геометрія--Методика викладання в школі--Логічне мислення--Аналогія


Дод.точки доступу:
Мініна, Наталія

Знайти схожі

12.


    Шумило, Наталя.
    Дніпрова Чайка: "Будуйте будинок нового життя" / Наталя Шумило // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2014. - № 2. - С. 48-51
Рубрики: Поезія українська
Кл.слова (ненормовані):
притча -- літературна казка -- легенда -- життєва аналогія -- параболічний сюжет -- алегорія -- неоромантизм -- поезія у прозі
Анотація: Розглянуті оригінальні поезії у прозі Дніпрової Чайки - письменниці, яка опинилася поза контекстом української літератури і твори якої потребують нового прочитання українськими літературознавцями.


Дод.точки доступу:
Дніпрова Чайка (українська письменниця та поетеса ; 1861-1927) \про неї\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

13.


    Боронь, Олександр.
    Творчість Оноре де Бальзака і проза Тараса Шевченка [Текст] / Олександр Боронь // Слово і час. - 2015. - № 3. - С. 24-28. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 19 ст.
   Українська література--Проза

   Письменники Франції, 19 ст.

   Французька література--Проза--Повість

Кл.слова (ненормовані):
лектура -- аналогія -- вплив
Анотація: У статті зроблено спробу довести обізнаність Т. Шевченка з повістю О. де Бальзака "П'єретта". Розглянуто обставини та параметри можливого ознайомлення поета з переробкою повісті французькогописьменника "Метр Корнеліус".


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (укр. поет, письм., худож., громад. і політ. діяч ; 1814-1861) \про твір\; Бальзак, Оноре (де ; фр. романіст і драматург ; 1799-1850) \про твір\

Знайти схожі

14.


    Савченко, Аріна.
    Смерть фізичної особи-боржника як підстава для закриття провадження у справі про банкрутство [Текст] / Аріна Савченко // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 2. - С. 109-114. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Банкрутство--Закриття провадження--Підстави
Кл.слова (ненормовані):
відновлення платоспроможності -- судовий розгляд -- колізія -- аналогія права
Анотація: У статті проаналізовано, які правові наслідки матиме для кредиторів смерть боржника - фізичної особи. Висвітлено позицію законодавця щодо можливості закриття провадження у справі у зв'язку зі смертю боржника. Обґрунтовано неузгодженість правових норм, які містяться в Господарському процесуальному кодексі України та Кодексі України з процедур банкрутства. Як наслідок, запропоновано та аргументовано їх вирішення, по-перше, шляхом застосування змістових колізій, які випливають з цілей законодавця відбити особливості врегулювання специфічних відносин у спеціальних нормах.


Знайти схожі

15.


    Оржинська, Ельвіра.
    Використання загальнонаукових методів у слідчій практиці / Ельвіра Оржинська // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 2. - С. 272-276. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Криміналістика--Загальнонаукові методи
Кл.слова (ненормовані):
слідча діяльність -- аналіз і синтез -- індукція та дедукція -- абстрагування -- аналогія -- моделювання
Анотація: У статті розглянуто такі загальні методи, як аналіз і синтез, індукція та дедукція, узагальнення та абстрагування, експеримент, аналогія, моделювання. Розглянуто надане філософією визначення кожного з вищеперерахованих методів та потенціал їх використання в слідчій практиці з конкретними прикладами такого застосування.


Знайти схожі

16.


    Менджул, Марія.
    Застосування принципів сімейного права / Марія Менджул // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 11. - С. 49-53. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сімейне право--Принципи права
Кл.слова (ненормовані):
застосування -- аналогія права -- судова практика
Анотація: Встановлено, що застосування принципів сімейного права не може замінити правові норми, які є основними регуляторами сімейних відносин. Проте регулятивна дія норм сімейного права визначається та обмежується принципами сімейного права. Обґрунтовано, що застосовувати принципи сімейного права можуть уповноважені правотворчі органи (у процесі правотворення), адміністративні, судові органи та учасники сімейних відносин (у процесі правозастосування). Встановлено, що законність дій публічних органів та приватних осіб безпосередньо залежить від дотримання принципів сімейного права.


Знайти схожі

17.


    Орзіх, Вікторія.
    Прогалини в цивільному праві України та причини їх виникнення [Текст] / Вікторія Орзіх // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 9. - С. 34-37. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільне право--Законодавство--Шляхи вдосконалення--Україна
Кл.слова (ненормовані):
аналогія права -- аналогія закону -- юридичні норми -- природне право -- позитивне право
Анотація: Стаття присвячена дослідженню визначення прогалин в цивільному праві України та причин їх виникнення. На підставі проведеного аналізу наукових джерел запропоноване авторське визначення прогалини в цивільному праві України та причин їх виникнення з позиції різних типів праворозуміння.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

18.


    Старченко, Олена.
    Проблемні питання процесуального статусу експерта з питань права [Текст] / Олена Старченко // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 8. - С. 26-29. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільний процес--Учасники--Експерти--Процесуальний статус
Кл.слова (ненормовані):
спеціальні знання -- висновок в галузі права -- аналогія закону -- аналогія права -- законодавство іноземних держав
Анотація: Стаття присвячена дослідженню цивільного процесуального статусу експерта з питань права як нової процесуальної фігури в цивільному судочинстві в світлі реформи цивільного процесуального законодавства. Автором досліджується проблематика особливостей участі експерта з питань права в цивільному судочинстві, а саме процедури допуску в цивільне судочинство та визначення кола осіб, за ініціативою яких експерт з питань права допускається у процес. Досліджується проблематика відсутності нормативних положень, присвячених відповідальності експерта з питань права за надання завідомо неправдивого висновку. Піднімається питання відсутності правової регламентації відводу експерта з питань права. Акцентується увага на особливостях правової природи знань, які застосовуються експертом з питань права в ході реалізації своєї процесуальної функції. Так, запропоновано визначати правову природу знань експерта з питань права, основуючись на меті його процесуальної діяльності. У статті проведений аналіз повноважень експерта з питань права щодо надання висновку в галузі права, а також доказове значення даного висновку. Визначені чіткі обмеження щодо використання правових знань в якості спеціальних в цивільному судочинстві.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

19.


    Чамата, Ніна.
    Композиція ліричних творів Шевченка (сюжетно-тематичний рівень) [Текст] / Ніна Чамата // Слово і час. - 2013. - № 12. - С. 36-46 : фот. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники--Персоналії--Україна, ХІХ ст.
   Літературознавці--Персоналії--Україна

Кл.слова (ненормовані):
композиція -- аналогія -- протиставлення -- градація
Анотація: У статті здійснено спробу виокремити моделі композиційної організації Шевченкових ліричних творів малих жанрів, сформованих на основі головних принципів сюжетно-тематичного розвитку в ліриці.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (1814-1861) \про нього\; Чамата, Ніна (український літературознавець) \про неї\

Знайти схожі

20.


    Вовк, І.
    Види аналогії у кримінальному судочинстві України [Текст] / І. Вовк, Н. Махначова // Підприємництво, господарство і право. - 2010. - № 1. - С. 149-153. - Бібліогр.: 19 назв.
Рубрики: Кримінальне право--Аналогія закону--Аналогія права
Анотація: У запропонованій статті розглядається аналогії у кримінальному процесі на види.


Дод.точки доступу:
Махначова, Н.
Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Знайти схожі

 1-20    21-34 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)