Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Шевченко Т. Г. (2)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Аналогія<.>
Загальна кількість знайдених документів : 34
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-34 
1.


    Александрова, Галина.
    Іван Стешенко: "Без наслідування обійтися не можна і в ньому... рятунок оригінального духу" [Текст] / Г. Александрова // Слово і час. - 2008. - № 7. - С. 52-59. - Бібліогр.: 22 назв.
Рубрики: Письменники України
   Українська література

Кл.слова (ненормовані):
Компаративістика -- Порівняльний метод -- Аналогія -- Наслідування -- Форма -- Зміст
Анотація: У статті розглядається маловідома літературознавча діяльність Івана Стешенка (1873-1918), вивчається його опублікована й архівна спадщина в контексті проблем компаративістики початку ХХ ст. Показано, що І.Стешенко мав свою концепцію розвитку української літератури, яка враховувала й зовнішні суспільні чинники, і внутрішні іманентні закономірності саморозвитку, історично змінювані характер, функції та форми вітчизняного письменства. Проаналізовано його порівняльні студії, що збагачували українське літературознавство новими підходами, розширювали його методологічні обрії.


Дод.точки доступу:
Стешенко, І.

Знайти схожі

2.


    Леоненко, Леонід Леонідович.
    Аналогія і абдукція [Текст] / Л. Л. Леоненко // Філософська думка. - 2008. - № 3. - С. 14-30. - Бібліогр. в підряд. прим.
Рубрики: Філософія науки--Методологія
   Логіка--Теорія аргументації

   Комп'ютерне моделювання--Метод аналогії

   Інтелектуальні системи--Штучний інтелект

Анотація: Автор звертається до проблем визначення та класифікації аналогій. Робить висновок, що абдукція подібна до аналогії: для деяких предметних областей можна запропонувати такі спеціальні алгоритми Ср і так обмежити "фон" аналогії, що вона дає "практично" достовірні висновки.


Знайти схожі

3.


    Блохін, П.
    Аналогія в конституційному судочинстві та юридична природа рішень конституційного суду Російської Федерації [Текст] / П. Блохін // Право України. - 2013. - № 12. - С. 156-273. - Бібліогр. в кінці ст.
Анотація: У цій статті робиться спроба розкрити зміст поняття "аналогічність" як воно використавується у практиці Конституційного Суду Російської Федирації і в практиці інших судів. На підставі цього аналізу робиться висновок, що розуміння і коректне застосування ції філософсько-правової категорії має велике значення для належного використання рішень Конституційного Суду правозастосувачем, так і для послідовного здійснення самого конституційного судочинства.


Знайти схожі

4.


    Романюк, Юлія.
    Аналогія в українському дієслівному словотворенні [Текст] / Ю. Романюк // Українська мова. - 2017. - № 4. - С. 109-114. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська мова--Граматика
Анотація: Досліджується вплив аналогії на творення оказіональних українських дієслів, дієприслівників та віддієслівних іменників.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Коваль, В.
    Аналогія закону і здійснення правосуддя у господарській справі [Текст] / В. Коваль // Право України. - 2011. - № 7. - С. 189-196. - Бібліогр.: с. 196 (10 назв)
Рубрики: Господарські справи--Правосуддя
Анотація: Нормативною підставою для застосування господарськими судами правової конструкції аналогії закону є ст. 8 ЦК і ч. 7 ст. 9 КАС. Фактичною підставою застосування цієї правової конструкції є прогалини в господарському законодавстві.


Знайти схожі

6.
061
Ч-492


    Тарануха, В. П. (викладач ЧНУ).
    Аналогія закону й аналогія права як способи подолання прогалин у праві [Текст] / В. П. Тарануха // Науковий вісник Чернівецького університету : зб. наук. пр. - Чернівці : ЧНУ, 2008. - Вип. 435: Правознавство. - С. 5-9. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Теорія держави і права--Верховенство права


Дод.точки доступу:
чернівецький автор, але не про Чернівці (Чернівецьку область)
Є примірники у відділах:
1 Інв.В 71467 - Б.ц. (вільний)

Знайти схожі

7.


    Коструба, Анатолій.
    Аналогія права й аналогія закону як фактична фікція та спосіб «оздоровлення» механізму правоприпинення / Анатолій Коструба // Підприємництво, господарство і право : науково-практичний господарсько-правовий журнал. - 2012. - № 11. - С. 6-9. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Право--Юридичний факт--Правоприпинення
Анотація: Стаття присвячена розгляду питання механізму правоприпинення.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Вовк, І.
    Аналогія та її значення у кримінально-процесуальному праві [Текст] / І. Вовк // Право України. - 2009. - № 5. - С. 127-133. - Библиогр.: с. 133 (22 назви)
Рубрики: Кримінальне суспільство--Аналогія--Україна
Анотація: Проведене дослілдення свідчить про наявність ряду проблем, які пов'язані з використанням інституту аналогії у кримінальному судочинстві України.


Знайти схожі

9.


    Фасій, Б.
    Аналогія та субсидіарне застосування норм у системі засобів подолання прогалин у законодавстві [Текст] / Б. Фасій // Юридичний вісник. - 2015. - № 1. - С. 216-221. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільне право України--Прогалини--Система подолання
Анотація: Стаття присвячена співвідношенню аналогії та субсидіарного застосування норм у системі засобів подолання прогалин у законодавстві. Проаналізовано наявні точки зору стосовно цього питання. Визначено зміст поняття субсидіарного застосування норм законодавства .

Є примірники у відділах:
(26.11.2015р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

10.


    Леоненко, Леонід.
    Аналогія у cognitive science: "тардиційні" концепції та моделі [Текст] / Леонід Леоненко // Філософська думка. - 2010. - № 5. - С. 32-49. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Логіка--Методологія науки--Когнітивні моделі
Кл.слова (ненормовані):
логічні принципи -- когнітивні моделі
Анотація: В статті розглядається особливості і евристичний потенціал сучасної логіки. Автор описує головні "традиційні" концепції аналогії в cognitive science.


Дод.точки доступу:
Гентнер, Дедре; Бланк, Дуглас

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-34 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)