Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (2)Буковина (1)Шевченко Т. Г. (2)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=АРХЕТИП<.>
Загальна кількість знайдених документів : 65
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.


    Мардус (Степаненко), О.
    Юрій Яновський "Вершники" - Микола Хвильовий "Мати" : урок української літератури : 11 клас [Текст] / Оксана Мардус (Степаненко) // Українська мова й література в сучасній школі. - 2012. - № 9. - С. 60-63.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Письменники українські--Персналії--Україна, 20 ст.
   Українська література--Урок

Кл.слова (ненормовані):
поглиблення та узагальнення вивченого -- компаративний аналіз -- спільні мотиви у творах -- архетип роду -- міфологема
Анотація: Надано конспект уроку, який має на меті: за допомогою засобу компаративістики знайти спільні мотиви у вищевказаних творах українських письменників; давати аналіз зображуваного в історичному контексті; показати героїзм людей під час громадянської війни; закликати до морального начала в людині. Подано відомості про автора статті.


Дод.точки доступу:
Яновський, Юрій Іванович (укр. письм., поет, кінодраматург, військ. журналіст ; 1902-1954) \про твір\; Хвильовий, Микола (укр. прозаїк, поет, публіцист, один з основоположників поревол. укр. прози ; 1893-1933) \про твір\
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

2.


    Барабаш, Юрій.
    Шевченків концепт "чужі люди" та його семантично-поетикальні модифікації як сенсотвірний чинник [Текст] / Юрій Барабаш // Слово і час. - 2011. - № 8. - С. 4-13. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники--Персоналії--Україна, ХІХ ст.
Кл.слова (ненормовані):
архетип -- етнонім -- ментальність -- метафора -- націософія
Анотація: У статті йдеться про поетичний образ-концепт, яскраво презентований у доробку Т. Шевченка. З'ясовано його когнітивну природу, семантичну, моральну й художню специфіку. На рівні мікрообразу розкрито Шевченкове бачення "москальства" як політичного, соціопсихологічного й духовного явища. Висвітлено різні аспекти образного втілення опозиції свої/чужі як версії образу-концепту. Аналізується також ставлення Шевченка до німців, поляків і євреїв, оприявнене і його поезіїї.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (1814-1861) \про нього\

Знайти схожі

3.


    Морщакова, Олена.
    Цінність у психокультурному бутті людини як особистості / О. Морщакова // Психологія і суспільство : укр. теорет.-метод. соціогуманіт. часоп. - 2013. - № 1. - С. 105-114. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1810-2131
Рубрики: Психологія--Особистість
Кл.слова (ненормовані):
людина -- буття -- особистість -- цінність -- ціннісні орієнтації -- психіка -- архетип -- культура -- психокультура -- духовність
Анотація: У статті досліджується парадигма цінностей як суб’єктивно-особистісна сфера смислів буття людини, розглядаються її психокультурні характеристики як особистості, параметри психічної цілісності людини в контексті трансформаційних процесів соціально-культурної реальності, висвітлюється проблема гармонізації її внутрішнього, психічного, психокультурного.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Нежива, Л. Л.
    Формування сюрреалістичної складової великостильової компетентності в старшокласників на прикладі поезій Василя Голобородька / Л. Л. Нежива // Українська література в загальноосвітній школі. - 2013. - № 3. - С. 22-25. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Літературна критика, 20-21 ст.
   Поезія українська--Літературна критика, 20-21 ст.

   Письменники українські--Персоналії, 20-21 ст.

   Сюрреалізм--Українська література--Літературна критика

   Теми і образи в літературі--Житло

   Житло--Теми і образи в літературі

   Літературна критика--Українська література, 20-21 ст.

Кл.слова (ненормовані):
образ-архетип «хата» -- парадоксальна метафора
Анотація: У статті розглядається один з методичних аспектів вивчення поезії В. Голобородька з урахуванням стильових рис сюрреалізму. З цією метою досліджується образ-архетип «хата», особливості його об'єктивації в творах поета. Автор визначає індикатори сформованості сюрреалістичної складової великостильової компетентності та розробляє методичне забезпечення її розвитку в старшокласників.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Гаєвська, Н. В.
    Формування іміджу як проекції архетипу в політичній рекламі [Текст] / Н.В. Гаєвська // Практична психологія та соціальна робота. - 2006. - № 3. - С. 15-19. - Бібліогр. : 7 назв.
Рубрики: Реклама політична
   Політична психологія

Кл.слова (ненормовані):
Архетип -- Імідж
Анотація: В статті аналізується політичний PR як одиниця "комунікаційного менеджменту", функцією якої є керування масовими соціальними комунікаціями. А також зроблено спробу прослідкувати формування іміджу лідера з використання однієї з іміджевих стратегій - посилання на глибинні архетипи, що існують в масовій свідомості.


Знайти схожі

6.


    Андрущенко, Віктор.
    Філософсько-психологічні проблеми методології пізнання психіки / В. Андрущенко, Т. Яценко // Психологія і суспільство : укр. теорет.-метод. соціогуманіт. часоп. - 2012. - № 3. - С. 63-77 . - ISSN 1810-2131
Рубрики: Психологія--Методологія психологіїї
Кл.слова (ненормовані):
методологія пізнання -- суб’єкт психічного розвитку -- цілісність психічного -- єдність свідомого і несвідомого -- свідомість -- несвідоме -- діяльнісний підхід -- психодинамічний підхід -- глибинна психологія -- архетип -- установка -- психологічні захисти
Анотація: Стаття презентує філософсько-психологічний погляд на проблему пізнання психіки у її цілісності і єдності сфер свідомості й несвідомого. основну увагу приділено інтеграційно-дезінтеграційним ефектам, що є наслідком суб’єктивних процесів інтегрування психіки на хибних засадах, спричинених системою психологічних захистів.


Дод.точки доступу:
Яценко, Тамара
Є примірники у відділах: всього 1 : Ч/З№1(Універсальний) (1)
Вільні: Ч/З№1(Універсальний) (1)

Знайти схожі

7.


    Черкас, Олександр.
    У світлі українського національного менталітету: семантика маскулінних образів у поезії Тараса Шевченка [Текст] / Олександр Черкас // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2016. - № 5. - С. 53-57. - Бібліогр. 20 назв
Рубрики: Літературознавство українське--Категорії--Маскулінність
Кл.слова (ненормовані):
маскулінність -- чоловічий архетип
Анотація: Запропоновано власне визначення маскулінності як літературознавчої категорії, типологію чоловічих архетипів, окреслено семантику маскулінного первня в поетичній картині світу Т. Шевченка та його репрезентацію крізь призму чоловічих образів-архетипів.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (поет, художник, громадсько-політичний діяч, засновник нової української літератури ; 1814-1861) \про нього\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Воїнська, К.
    Топос безтранзитності в малій прозі Валерія Шевчука [Текст] / Катерина Воїнська // Мандрівець. - 2016. - № 4. - С. 34-36. - Бібліогр.: 9 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська література--Шевчук В. О. (1939 р. н. )
Кл.слова (ненормовані):
архетип -- архетипна транзитність -- колоніальний дискурс
Анотація: У розвідці на матеріалі текстів Валерія Шевчука ("Поглинач запахів", "Смуга нещасть", "Дерево пам'яті") виявлено проблему буттєвої бездихості в архетипному мисленні письменника. Розглянуто специфіку архетипних образів в малій прозі Валерія Шевчука.


Дод.точки доступу:
Шевчук, Валерій Олександрович (укр. прозаїк, перекладач, драматург, видавець ; 1939-) \про твір\
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

9.


    Білоус, Петро.
    Тип творчості в українській середньовічній літературі [Текст] / Петро Білоус // Слово і час. - 2015. - № 4. - С. 3-8. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Давня література--Середньовіччя, 11-15 ст.
Кл.слова (ненормовані):
архетип -- Біблія -- художній метод
Анотація: У статті порушена проблема визначення типу творчості в українському середньовічному письменстві (ХІ - ХV ст.). На прикладах із давніх творів доведено, що в літературних текстах переважає вживання символів та алегорій, які походять із фольклорних та бібілійних джерел.


Знайти схожі

10.


    Смирний, Ю.
    Термінологічна деабсурдизація, або Як називати цей відомий архетип [Текст] / Ю. Смирний // Образотворче мистецтво. - 2007. - № 4. - С. 126-129
Рубрики: Мистецтвознавство--Теорія "Зворотна перспектива"


Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)