Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Буковина (2)
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=АКТИВИ<.>
Загальна кількість знайдених документів : 386
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Дмитренко, Тетяна Леонідівна
Назва : Регулювання ринку віртуальних активів як інструмент протидії уникнення міжнародних санкцій проти РФ
Місце публікування : Фінанси України. - 2022. - № 4. - С. 107-128
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
Предметні рубрики: Віртуальні активи-- Міжнародні санкції-- Зброєна агресія-- Криптовалюта
Анотація: Стаття надає розроблені пропозиції щодо посилення впливу на введення й ефективність міжнародних санкцій, необхідності швидких та оптимальних дій щодо легалізації діяльності крипторинку і впровадження ризик-орієнтованого підходу в питаннях взаємодії його операторів із фінансовим ринком в Україні на основі аналізу схем обходу санкцій, застосованих до банків, компаній та фізичних осіб російської федерації.
Знайти схожі

2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Ясишена В.В., Головай Н.М.
Назва : Класифікаційні й амортизаційні аспекти обліку нематеріальних активів
Місце публікування : Економіка та держава. - 2022. - № 3. - С. 4-9 (Шифр Е996798/2022/3)
Примітки : Бібліогр.: 22 назви
Предметні рубрики: Нематеріальні активи-- Класифікація
Анотація: У статті запропоновано розширити класифікацію нематеріальних активів для обліково-аналітичних потреб. Для потреб фінансового обліку рекомендовано такі класифікаційні ознаки, як результат переоцінки, наявність активного ринку, нематеріальний актив як інвентаризаційний об'єкт, належність до країни походження, відображення в балансі підприємства. Класифікацію нематеріальних активів підприємства для управлінського обліку й аналітичних потреб доповнено такими ознаками, як об'єкт обліку, потреба у захисті, вплив на стратегічний розвиток підприємства, здатність до відтворення. Розроблений алгоритм встановлення доцільності нарахування амортизації на нематеріальні активи на основі таких ідентифікаторів, як термін їх корисного використання, наявність в правовстановлюючому документі положення про продовження або поновлення, існування вигод, які очікує одержувати підприємство після продовження або поновлення контракту, відсутність суттєвих витрат і змін існування умов контракту. Застосування цього алгоритму дасть змогу ефективно управляти нематеріальним активом і приймати обгрунтовані рішення щодо їх амортизації, що сприятиме встановленню об'єктивної вартості цих активів та буде впливати на вартість підприємства.
Знайти схожі

3.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Возняк, Галина
Назва : Підприємницькі активи територіальних громад в умовах війни: нові виклики та проблеми управління
Місце публікування : Фінанси України. - 2022. - № 3. - С. 38-52
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
Предметні рубрики: Територіальна громада-- Підприємницькі активи-- Війна-- Управління --Україна
Анотація: Надається аналіз проблем управління підприємницькими активами територіальних громад України та обгрунтування напрямів їх вирішення в умовах війни.
Знайти схожі

4.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Зянько, Віталій, Нечипоренко, Тетяна
Назва : Віртуальні активи крізь призму вітчизняної практики: ризикоорієнтованість та імплементація
Місце публікування : Фінанси України. - 2022. - № 3. - С. 88-106
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
Предметні рубрики: Ринок фінансових послуг-- Віртуальний актив-- Ризикоорієнтованість-- Імплементація
Анотація: Стаття надає поглиблення теоретичних знань та практичних умінь застосування віртуальних активів крізь призму вітчизняного досвіду, а також окреслення місця, ролі, завдань, механізму функціонування, ризикоорієнтованості та перспектив імплементації цифрових активів як інноваційної інституційної форми організації грошового обігу в умовах глобалізації.
Знайти схожі

5.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Майданик, Любов
Назва : NFT: приватноправовий погляд через зв'язок з авторським правом
Місце публікування : Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2022. - № 1. - С. 16-27
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
Предметні рубрики: Авторське право-- Невзаємозамінні токени-- Віртуальні активи
Анотація: Стаття присвячена дослідженню питань невзаємозамінних токенів (NFT) як нового інструменту. Здійснюється спроба визначити правове розуміння невзаємозамінних токенів з точки зору приватного права. Обгрунтовується позиція про можливу зобов'язальну природу NFT. Досліджується можливість набуття авторських прав на твір, у зв'язку з яким NFT створено, а також виникнення права слідування. Зроблено висновок про те, що NFT не є об'єктом авторського права, однак можливе використання творів щодо NFT у розумінні авторського права.
Знайти схожі

6.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Возняк Г. В.
Назва : Підприємницькі активи територіальних громад: теоретико-концептуальні аспекти управління
Місце публікування : Регіональна економіка. - 2022. - № 1. - С. 5-13
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
Предметні рубрики: Управління активами-- Територіальні громади --Україна
Анотація: Розкрито сутність підприємницьких активів територіальної громади, визначено їхні характеристики та місце у структурі активів територіальної громади. Обгрунтовано доцільність ідентифікувати підприємницькі активи за певною класифікаційною ознакою (за формою функціонування, за характером володіння, за впливом на розвиток, за видами діяльності, за типом участі в господарському процесі). Запропоновано та охарактеризовано візію управління підприємницькими активами територіальних громад, яка передбачає поєднання процесів планування, аналізування (динаміки формування та використання активів), мотивації (для керівників і менеджерів) та контролю; вибір моделі управління (зростання, реструктуризації, стабілізації та виживання); чітке визначення завдань, принципів і мети управління. Наголошено на потребі у скороченні тривалості операційного циклу та прискоренні оборотності запасів і готової продукції, оптимізації структури основних засобів, модернізації застарілого устаткування, запровадженні нових технологій чи освоєнні нових потужностей тощо як першорядних детермінант ефективної політики управління підприємницькими активами територіальних громад.
Знайти схожі

7.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Гулиев, Вагиф Магеррам
Назва : Сущность и критерии признания активов в учете и отчетности
Місце публікування : Економіка. Фінанси. Право. - 2021. - № 7. - С. 9-17
Примітки : Библиогр. в конце ст.
Предметні рубрики: Облік-- Звітність-- Активи-- Власність
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): понятие--активы--капитал--определение--признание--содержание--форма--право--собственность
Анотація: Статья посвящена изучению вопросов раскрытия и интерпретации в экономических науках и бухгалтерском учете сущности понятий „активы” и „капитал”, обоснованию собственных суждений по указанным понятиям. Обосновано важность правильного раскрытия и формулирования существующих в рассматриваемой сфере проблемных вопросов. В системе учета и отчетности понятие „активы” должно приниматься как содержание, а понятия „капитал” и „обязательства” - как права собственности над активами, находямищися под контролем компаний.
Знайти схожі

8.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Грибовська Ю.М., Ходаківська Л.О., Кононенко Ж.А.
Назва : Управління нематеріальними активами - складова інформаційного забезпечення менеджменту
Місце публікування : Економіка та держава. - 2021. - № 5. - С. 54-61: табл.; граф. (Шифр Е996798/2021/5)
Примітки : Бібліогр. с. 61 (8 назв)
Предметні рубрики: Нематеріальні активи-- Діджиталізація
Анотація: Стаття узагальнює інформаційне забезпечення менеджменту для здійснення управління нематеріальними активами. Основною метою проведеного дослідження є удосконалення методики формування інформаційної бази документаційного та аналітичного забезпечення управління нематеріальними активами підприємств з метою прийняття ефективних управлінських рішень. Систематизація літературних джерел та підходів до вирішення проблеми управління нематеріальними активами засвідчила, що відсутній єдиний підхід до визначення змісту нематеріальних активів як об'єкта управління, ідентифікації їх складових, спостерігається різноплановість класифікаційних ознак та групувань даних активів з метою управління, що вимагає подальших наукових досліджень. Виникає потреба у визначенні впливу якості інформаційного забезпечення на ефективність аналізу нематеріальних активів та обгрунтованість прийняття управлінських рішень. Актуальність вирішення зазначеної наукової проблеми полягає в тому, що стратегія управління підприємством на основі використання нематеріальних активів є конкретним механізмом збільшення обсягів реалізації продукції та розширення ринків збуту продукції. Дослідження питання управління нематеріальними активами в статті здійснено в логічній послідовності: з'ясовано значення цих активів у господарській діяльності підприємства, вивчено джерела інформації про проведення економічного аналізу досліджуваних активів, проведено аналіз динаміки й структури нематеріальних активів на основі зібраної інформації за запитами авторів у Державній службі статистики України та Головному управлінні статистики в місті Києві, з'ясовано сутність діджиталізації даних та описано порядок застосування "хмарних" технологій — як напрям інноваційного управління. Методичним інструментарієм проведеного дослідження стали прийоми читання фінансової звітності, зокрема горизонтальний аналіз, періодом дослідження обрано 2010—2019 роки. Об'єктом дослідження обрана країна Україна та її столиця — місто Київ. Дослідження емпірично підтверджує та теоретично доводить, що нематеріальні активи для підприємства — важливе джерело розширення горизонту розвитку інноваційної діяльності та підвищення його конкурентоспроможності. Саме нематеріальні активи визначають рівень забезпеченості підприємства програмними продуктами, торговими знаками, патентами, ліцензіями, дозволами, які визначають рівень конкурентоздатності підприємства. Українським підприємствам, що збираються успішно конкурувати за законами сучасного міжнародного бізнесу, доцільно першочергову увагу звернути саме на нематеріальні активи, особливо на здатність генерувати нові знання. Вимоги сучасності визначають якісну конкурентоздатність менеджера за рахунок вільного володіння і розуміння ринкового інформаційного середовища, що забезпечить постійну взаємодію та взаємозв'язок між вхідними і вихідними даними в організації інформаційних потоків. В умовах жорсткої конкуренції особливої актуальності набуває діджиталізація даних, тобто перетворення різних видів інформації у цифрову. З метою зберігання необмеженого обсягу інформації та можливості доступу до неї в будь-який момент, підприємства використовують "хмарні" технології. Важливими перевагами даних технологій є створення резервного копіювання та доступ до даних.Результати проведеного дослідження можуть бути корисними для аспірантів, докторантів, менеджерів, економістів, бухгалтерів підприємств та компаній, а також для інших зацікавлених осіб.
Знайти схожі

9.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Дмитренко, Тетяна Леонідівна, Любіч, Олександр Олексійович, Пархоменко, Юлія Валеріївна
Назва : Регулювання ринку віртуальних активів: глобальний та національний рівні імплементації міжнародних стандартів ПВК/ФТ
Місце публікування : Фінанси України. - 2021. - № 7. - С. 31-52
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
Предметні рубрики: Віртуальні активи-- Регулювання ринку-- Крипторинок-- Оцінка ризиків
Анотація: У статті надається визначення міжнародних стандартів ПВК/ФТ, визначення шляхів їх упровадження в національне законодавство та ефективного регулювання ринку VA, оцінювання ризиків часткової імплементації міжнародних стандартів ПВК/ФТ, роботи Комітету експертів Ради Європи з оцінки заходів боротьби з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму (MONEYVAL) щодо імплементації оновленої редакції Рекомендації 15 FATF про новітні технології та пов'язаних із нею Рекомендацій 1 і 16.
Знайти схожі

10.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Гаврик О.Ю.
Назва : Біологічні активи: економічна інтерпретації та оцінка в умовах запровадження міжнародних стандартів фінансової звітності
Місце публікування : Економіка та держава. - 2021. - № 2. - С. 70-73 (Шифр Е996798/2021/2)
Примітки : Бібліогр. с. 73 (9 назв)
Предметні рубрики: Сільське господарство-- Біологічні активи
Анотація: Розвиток ринкових відносин у сучасних умовах в аграрному секторі економіки передбачає необхідність формування ефективної системи управління діяльністю організацій агропромислового комплексу, що нерозривно пов'язано з належною організацією бухгалтерського обліку. Загальновизнано, що бухгалтерський облік спрямований на забезпечення основних інформаційних потреб як внутрішніх, так і зовнішніх користувачів облікової інформації для прийняття і реалізації об'єктивних економічних рішень. Тому зазначена інформація в сучасних умовах повинна мати певні властивості і якісними характеристиками, що вимагає зробити більш активні кроки з реформування бухгалтерського обліку в сільському господарстві відповідно до загальновизнаних принципів і вимог Міжнародних стандартів фінансової звітності.У поточних умовах господарювання застосування МСФЗ, особливо МСФЗ 41 "Сільське господарство", є одним з основних елементів забезпечення успішної та довгостроковій діяльності місцевих сільськогосподарських підприємств, а також їх взаєморозуміння з іноземними контрагентами. Поточні методи оцінки біологічних активів та сільськогосподарських товарів на основі справедливої вартості біологічних активів вимагають подальшого перегляду, внесення певних коригувань в модель оцінки, яка в свою чергу гарантує еквівалентність обміну між незалежними сторонами на активному ринку. Фундаментальні зміни, що вносяться до поточну практику ведення обліку сільськогосподарської діяльності Стандартом 30 бухгалтерського обліку, включають виділення рослин і тварин, які відносяться до об'єктів сільськогосподарської діяльності, в окрему облікову категорію ( "біологічні активи").Найчастіше справедлива вартість сільськогосподарських товарів не може бути визначена з достатнім ступенем впевненості. Дослідження показали, що в зв'язку з біотрансформацією оцінка біологічних активів за справедливою вартістю буде сильно відрізнятися від оцінки за історичною собівартістю. Запропоновано теоретико-методологічні підходи, а також практичні рекомендації з вимірювання біологічних активів і сільськогосподарських товарів на основі справедливої вартості, що дозволяє більш об'єктивно оцінювати результати сільськогосподарської діяльності господарюючих суб'єктів, розширює їх можливості в плані залучення інвестицій та поліпшення конкурентоспроможність на аграрних ринках.
Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)