Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (7)Буковина (3)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Інституції<.>
Загальна кількість знайдених документів : 91
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.


    Білоченко, А. М.
    Теоретико-методологічні підходи до розробки інституціональної моделі фінансово забезпечення аграрного сектору [Текст] / А. М. Білоченко // Економіка АПК. - 2021. - № 2. - С. 92-101. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економіка України--Аграрний сектор--Фінансове забезпечення
Кл.слова (ненормовані):
інститути та інституції -- інституціональна модель -- фінансове забезпечення -- аграрний сектор -- інстутиціональна модель фінансового забезпечення
Анотація: Мета статті - обгрунтувати и висвітлити базові теоретичні та методологічні підходи до розробки інституціональної моделі фінансового забезпечення аграрного сектору України з урахуванням сучасного етапу його розвитку. Використання одержаних результатів дасть змогу розробити збалансовану інституціональну модель фінансового забезпечення аграрного сектору України з урахуванням сучасних тенденції в його розвитку.


Знайти схожі

2.


    Шпикуляк, О. Г.
    Концептуальні оцінки реалізації засад інклюзивного розвитку сільських територій за участі агрохолдингових інтегрованих формувань [Текст] / О. Г. Шпикуляк, М. М. Ігнатенко, А. А. Швець // Економіка АПК. - 2021. - № 3. - С. 97-111 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сільські території--Інклюзивний розвиток--Соціальні проекти
Кл.слова (ненормовані):
інклюзивність -- інклюзивний розвиток -- сільські території -- інклюзивна економіка -- агрохолдингові інтегровані формування -- соціальна відповідальність -- соціальні проєкти -- стратегічна роль -- інституції
Анотація: Мета статті - здійснити концептуальні оцінки реалізації засад інклюзивного розвитку сільських територій за участі агрохолдингових інтегрованих формувань. Методично обгрунтовано організаційно-економічні характеристики і концептуалізовано визначення ролі агрохолдингових інтегрованих формувань у реалізації засад інклюзивного розвитку сільських територій з доведенням необхідності стимулятивного залучення такого типу структур до здійснення соціально відповідального господарювання з проєкцією на досягнення критеріїв сталості через інклюзивність.


Дод.точки доступу:
Ігнатенко, М. М.; Швець, А. А.

Знайти схожі

3.


    Дніпров, Олексій.
    Взаємодія органів виконавчої влади та громадських інституцій: адміністративно-правовий аспект [Текст] / Олексій Дніпров // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 4. - С. 138-143. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Органи публічної влади--Громадські інституції--Взаємодія--Адміністративно-правові аспекти--Україна
Кл.слова (ненормовані):
публічне управління -- публічне адміністрування
Анотація: Статтю присвячено теоретичному та практичному аналізу адміністративно-правових аспектів взаємодії органів виконавчої влади з інститутами громадянського суспільства в умовах розвитку та усталення громадянського суспільства у демократичній державі. Незважаючи на намагання органів публічної влади врегулювати на законодавчому рівні роль громадянського суспільства в різних сферах діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування, реальна взаємодія між цими інституціями залишається на досить низькому рівні.


Знайти схожі

4.


   
    Розвиток землевпорядкування як соціально-економічної інституції [Текст] / Антон Третяк, Валентина Третяк, Тетяна Прядка, Наталія Капінос // Землевпорядний вісник. - 2021. - № 7. - С. 19-25. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Землевпорядкування--Соціально-економічні інституції--Розвиток


Дод.точки доступу:
Третяк, Антон; Третяк, Валентина; Прядка, Тетяна; Капінос, Наталія

Знайти схожі

5.


    Pogoretska, K.
    Contradictions in the interpretation of international arbitration agreements [Текст] / K. Pogoretska = Протиріччя тлумачення міжнародних арбітражних угод / Погорецька Х. // Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право. - 2021. - № 4. - С. 58-71
Рубрики: Міжнародне право
Кл.слова (ненормовані):
міжнародний комерційний арбітраж -- відносини міжнародної торгівл -- Міжнародний арбітражний суд -- арбітражні інституції
Анотація: У статті викладені основні інститути міжнародного комерційного арбітражу, теоретичні та практичні аспекти їх застосування. Розглянуті природа міжнародного комерційного арбітражу, арбітражна угода та процесуальні засоби забезпечення її виконання, особливості процедури розгляду спорів різними постійними арбітражними інституціями та арбітражами ad hoc, такі інститути судового контролю як оспорювання арбітражних рішень,визнання та надання дозволу на їх виконання.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Стукан, Т. М.
    Аналіз європейської системи інституційного забезпечення молодіжної політики [Текст] / Т. М. Стукан // Вчені записки Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського. - 2021. - Т. 32 (71), № 4. - С. 79-86. - (Серія: Публічне управління та адміністрування). - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Молодіжна політика--Інституційне забезпечення--Недержавні інституції--Молодіжний фонд
Анотація: У статті здійснений аналіз інституційних засад щодо форування молодіжної політики у країнах Європи. Сформована та наведена загальна інституційна структура Ради Європи, яка відповідає за впровадження засад роботи з молоддю. Досліджено, через які формальні і неформальні органи влади відбувається формування, реалізація та просування молодіжної політики.


Знайти схожі

7.


    Мацибора, Т. В.
    Інвестиції як основа зростання аграрної економіки України [Текст] / Т. В. Мацибора // Економіка АПК. - 2021. - № 6. - С. 68-78. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Аграрна економіка--Інвестиції--Україна
Кл.слова (ненормовані):
інвестиції -- капітал -- економічне зростання -- теорії економічного зростання -- фактори економічного зростання -- розвиток -- валовий внутрішній продукт (ВВП) -- валова додана вартість (ВДВ) аграрного сектору -- дохід -- інституції -- людський капітал
Анотація: Мета статті - теоретично обгрунтувати ключову роль інвестицій у зростанні й розвитку економіки, підтвердити взаємозв’язок між інвестиціями та економічним зростанням на прикладі емпіричного аналізу аграрного сектору економіки України. Висновки, пропозиції та практичні рекомендації можуть бути використані при розробці державних програм розвитку аграрного сектору економіки України.


Знайти схожі

8.


   
    Наукова гіпотеза трактування землевпорядкування як соціально-економічної інституції [Текст] / А. М. Третяк [та ін.] // Економіка та держава. - 2021. - № 5. - С. 8-14 : табл. - Бібліогр. с. 14 (13 назв)
Рубрики: Землеустрій--Соціально- економічний розвиток
Анотація: Встановлено, що основними функціями землеустрою та землевпорядкування щодо забезпечення відповідних видів земельних відносин є: розвиток (територіальне та внутрішньогосподарське планування) землекористування; формування меж земельних ділянок та землекористування як сукупності земельних ділянок та прав на них; оцінювання потенціалу земельних ресурсів, вартості землекористування та його екологічного стану; просторова та інституціональна організація використання та охорони землі і інших природних ресурсів. Всі чотири функції землевпорядкування взаємопов'язані. Але базовою функцією є розвиток (територіальне та внутрішньогосподарське планування) землекористування, яка реалізовується в процесі землевпорядкування (територіального планування шляхом зонування земель за типами (підтипами) землекористування). З'ясовано викривлене уявлення про сутність землевпорядкування у вітчизняному соціально-економічному середовищі. Так, спостерігається однобокий вплив формалізації правил землеустрою та землевпорядкування, втілених у нормативних приписах, на всі сфери "землевпорядного життя" — на практику його діяльності, на діяльність регулюючих та контролюючих організацій.


Дод.точки доступу:
Третяк, А.М.; Третяк, В.М.; Прядка, Т.М.; Капінос, Н.О.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Термоса, І. О.
    Формування складових детермінант інституціонального середовища економіки України [Текст] / І. О. Термоса // Економіка АПК. - 2020. - № 8. - С. 81-92 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економіка України--Інституційне середовище
Кл.слова (ненормовані):
інститути -- інституції -- норми -- інституційні пастки -- інституційне середовище -- інституціональне середовище національної економіки -- залежність від попереднього розвитку
Анотація: Мета статті - розглянути аспекти формування складових детермінант інституціонального середовища економіки України, визначити ефективні та не ефективні, але діючі у ньому інституції, конкретизувати трактування поняття «інституціональне середовище», сформувати на основі залежності від попереднього розвитку алгоритм введення нової інституції, а також визначити оптимальний режим його розвитку. Основні положення, викладені у статті, містять певні методичні і практичні рекомендації щодо формування складових детермінант ефективного інституціонального середовища економіки України. Інститути та інституції можуть бути як ефективними, так і неефективними. Для введення нової інституції необхідно прикласти значні зусилля, щоб вона закріпилась у визначеному інституті та мала позитивний вплив на функціонуюче інституціональне середовище економіки України. Використовуючи залежність від попереднього розвитку, можна дослідити наскільки ефективна та чи інша функціонуюча на сьогодні інституція.


Знайти схожі

10.


    Балакін, Роберт Леонідович.
    Незалежні фіскальні інституції в державах – членах ЄС: функції і завдання в умовах пандемії COVID-19 [Текст] / Р. Л. Балакін // Фінанси України. - 2020. - № 12. - С. 21-42
Рубрики: Державні фінанси--Незалежні фіскальні інституції--COVID-19--Фіскальні правила--Європейський Союз
Анотація: Однією з найпомітніших інновацій сучасних реформ фіскальної системи ЄС стало рішення про сприяння створенню незалежних фіскальних інституцій (НФІ), що включають фіскальні ради, незалежні бюджетні офіси парламенту. Нещодавно вдосконалена система бюджетного управління ЄС (Договір про стабільність, координацію та управління в Економічному та валютному союзі, Директива Ради 2011/85/ЄС, Регламент (ЄС) № 473/2013 про вимоги до національних бюджетних систем) розширила роль та формалізувала завдання НФІ. Такі інституції неоднорідні за традиціями формування, повноваженнями, конкретними завданнями, розмірами й наявними ресурсами. У статті розглянуто їхні функції, завдання та організаційні структури, а також заходи, котрі вживають НФІ в країнах ЄС для подолання наслідків пандемії COVID-19.


Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)