Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (89)Буковина (9)Бібліотека М.М.Фатова (1)Бібліотека О.М.Масана (1)Бібліотека О.С.Романця (8)Шевченко Т. Г. (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Ідеологія<.>
Загальна кількість знайдених документів : 230
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.


    Букет, Євген.
    Вісім чинників "рашизму": українські науковці дали визначення ворожій ідеології [Текст] / Євген Букет ; фото Дмитра Юрченка // Слово Просвіти. - 2023. - 27 квіт. - 3 трав. (№ 17). - С. 2
Рубрики: Рашизм--Політична ідеологія


Дод.точки доступу:
Юрченко, Дмитро \фото.\

Знайти схожі

2.


    Щербак, Юрій.
    Підтягують ліквідації: путін і після-путін [Текст] / Юрій Щербак // Слово Просвіти. - 2023. - 20-26 квіт. (№ 16). - С. 3
Рубрики: Рашизм--Політична ідеологія


Дод.точки доступу:
Дугін, Олександр Гелійович (рос. філософ, політик, політолог, публіцист фашист. толку, ідеолог неоєвразійства та рашизму, засновник та лідер «Міжнародного євразійського руху» ; 1962-) \про нього\

Знайти схожі

3.


    Лук'янчук, Георгій.
    "Богоявлення. Братство. Собор" [Текст] / підгот. Георгій Лук'янчук // Слово Просвіти. - 2023. - 15-21 черв. (№ 24). - С. 16
Рубрики: Собори українські--Історія--Комуністична ідеологія--Київ
Анотація: Йдеться про виставку, яка присвячена головній святині Києво-Братського монастиря на Подолі, зруйнованій комуністами в середині 30-х років. Експозиція розташована в Національній академії мистецтв України, порушує питання вічних цінностей та сенсів, що формують неповторний образ Києва як історичної, культурної та духовної столиці нашої країни.


Знайти схожі

4.


    Крамар, Олександр.
    Крок за кроком [Текст] : як ідеологія здорового глузду й наполеглива праця привели Скандинавію до процвітання / Олександр Крамар // Український тиждень. - 2022. - № 6. - С. 30-32
Рубрики: Економічна політика--Національний розвиток--Соціальні реформи--Ринок праці--Скандинавські країни


Знайти схожі

5.


   
    Публікації Клима Поліщука 1917-1919 рр. [Текст] / переднє слово, підгот. тексту і комент. Олеся Омельчук // Слово і час. - 2022. - № 1. - С. 99-105. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 19-20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
газета -- журналіст -- редакційна колегія -- збірка -- ідеологія
Анотація: Автор статті досліджує публіцистику Клима Поліщука, зокрема його фронтові репортажі, автобіографічні записи, фейлетони. Опубліковано працю "До грунту (З приводу сучасного новаторства в українськім письменстві)".


Дод.точки доступу:
Омельчук, Олеся \переднє слово, підгот. тексту і комент.\; Поліщук, Клим Лаврентійович (український письменник, публіцист ; 1891-1937) \про нього\

Знайти схожі

6.


    Баган, Олег.
    Як вивчати літературу соціалістичного реалізму в школі [Текст] / Олег Баган // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2021. - № 4. - С. 51-57 ; Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2021. - № 5/6. - С. 38-48. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Соціалістичний реалізм--Методика викладання
Кл.слова (ненормовані):
народництво -- модернізм -- авангардизм -- національна культура -- художні практики -- ідеологія большевизму
Анотація: Автор статті розглядає теоретичні засади пояснення методу соціалістичного реалізму в українській школі, критикуючи як відбір текстів письменників-соцреалістів до шкільної програми, так і спроби пов’язати виникнення соцреалізму на українському ґрунті з народництвом і модернізмом. На його думку, соцреалізм був чужим українському суспільству й митцям, тому автор трактує його винятково як явище російського большевизму.

Д441653/2021/4 : Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Д441653/2021/5/6 : Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    В'ятрович, Володимир.
    "Три штучні голоди - елементи політики знищення українців" [Текст] : [інтерв'ю з укр. істориком Володимиром В'ятровичем] / текст: Олександр Гандзій ; фото: Тарас Подолян // Країна. - 2021. - № 46. - С. 4-7
Рубрики: Голокост--Історія --Ідеологія і політика--Україна, 20 ст.


Дод.точки доступу:
Гандзій, Олександр \спілкувався.\; Подолян, Тарас \фото.\

Знайти схожі

8.


    Василенко, Вадим.
    Роман «Собор» Олеся Гончара у критиці української еміграції 1960–1980-х років [Текст] / Вадим Василенко // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2021. - № 5/6. - С. 49-57. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники українські--Гончар О. Т.--Дослідження творчості, 20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
канон -- соцреалізм -- тоталітаризм -- ідеологія
Анотація: У статті досліджується рецепція роману «Собор» О. Гончара в літературній критиці української еміграції 1960– 1980-х рр. До аналізу залучені різні за жанром і хронологією розвідки У. Самчука, І. Кошелівця, Ю. Шереха, Ю. Бойка, Л. Луціва, Л. Рудницького, М. Павлишина та ін., які фіксують ідейні й естетичні оцінки твору Гончара. Розглядаються основні проблемні місця в еміграційній рецепції цього роману, простежуються подібність і відмінність у поглядах на його ідейно-політичну й естетичну природу, взаємопов’язаність соцреалістичного канону і національної проблематики.


Дод.точки доступу:
Гончар, Олесь Терентійович (1918-1995) \про твір\; вінницький автор, але не про Вінницю (Вінниччину)
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Курочкін, О. В.
    До історії становлення та занепаду радянської ритуалістики [Текст] / О. В. Курочкін // Народна творчість та етнологія. - 2021. - N 1(січень-березень). - С. 69-78. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Свята радянські
Кл.слова (ненормовані):
радянські свята -- ритуали -- святковий календар -- ідеологія -- комуністичний тоталітаризм -- національна ідентичність -- демократія
Анотація: Мета статті - критично проаналізувати практику формування системи радянських свят і обрядів, розкрити їхню антигуманну, тоталітарну сутність і невідповідність цілям та завданням побудови демократичного суспільства. У статті використано загальнонаукові методи аналізу й синтезу.
Історичний метод допоміг у накопиченні первинних даних, отриманих з першоджерел і літератури з обраної теми. Аксіологічний метод уможливив розгляд ціннісного змісту й соціальної вартості радянської ритуалістики. Наукова новизна статті визначається тим, що вперше у вітчизняній культурології процеси впровадження і трансформації радянських свят і обрядів в Україні висвітлені в контексті формування ідеології тоталітарного режиму. На конкретних фактах продемонстровано, що від початку більшовицька влада здійснювала політику примусової секуляризації населення, витіснення з побуту (насамперед громадського) усіх форм і виявів релігійної і традиційно-народної ритуа-лістики. У своєму розвитку радянські свята й обряди пройшли кілька етапів, кожний з яких відповідав певному періоду становлення соціально-економічних відносин у країні Рад, актуальним завданням у сфері перетворення ідеології та культури. ядром системи святкових дат «червоного календаря» стали річниці Великої жовтневої соціалістичної революції, день міжнародної солідарності трудящих та день Паризької комуни. офіційні моделі та сценарії цих урочистостей набули канонічних форм у роки цілковитого панування сталінської тоталітарної диктатури.
Так звані нові соціалістичні звичаї і обряди були переобтяжені надмірною регламентацією, фальшивою патетикою, а також комуністичною пропагандою, тому недаремно їх порівнювали зі штучними квітами.
Однією з головних вад радянської загальносоюзної обрядовості, яка, урешті-решт, призвела до її повного банкрутства, варто визнати цілковите ігнорування самобутності культури окремих народів, що населяли СРСР.


Знайти схожі

10.


    Устименко, Володимир Анатолійович.
    Економічна ефективність правових норм та її оцінка через призму принципу верховенства права (на прикладі податкового законодавства) [Текст] / Володимир Анатолійович Устименко, Руслан Аятшахович Джабраілов // Економіка України. - 2021. - № 2. - С. 63-74. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Податкове законодавство--Правові норми--Економічна ефективність
Кл.слова (ненормовані):
принцип верховенства права -- податкова політика -- ідеологія справедливості
Анотація: На основі аналізу окремих прикладів із законотворчої практики у сфері оподаткування встановлено, що прийняття нормативно-правових актів усупереч принципу верховенства права призвело до спрямування податкової політики на досягнення соціально-економічних результатів, які суперечать принципам податкової політики як виду економічної політики і засадам соціальної політики держави у частині перерозподілу доходів, викладеним у документах стратегічного характеру.


Дод.точки доступу:
Джабраілов, Руслан Аятшахович
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)