Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Європейський Суд з прав людини<.>
Загальна кількість знайдених документів : 23
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-23 
1.


    Шигапова, Еліза.
    Відшкодування моральної шкоди в Україні з урахуванням європейського досвіду [Текст] / Еліза Шигапова // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 5. - С. 83-87. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Моральна шкода--Відшкодування
Кл.слова (ненормовані):
Європейський суд з прав людини -- судова практика
Анотація: У статті розглянуто поняття, умови, критерії, актуальні проблеми відшкодування моральної шкоди в Україні, проаналізовано судову практику та законопроект щодо відшкодування моральної шкоди, досвід країн ЄС, запропоновано практичні кроки згідно з практикою Європейського суду з прав людини.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Озерський, Ігор Володимирович.
    Відшкодування моральної шкоди у цивільному судочинстві [Текст] / Ігор Володимирович Озерський // Економіка. Фінанси. Право. - 2018. - № 10. - С. 27-30. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Цивільне судочинство--Моральні збитки--Україна
Кл.слова (ненормовані):
Європейський суд з прав людини -- моральна шкода -- суд -- психологічні знання -- експертиза -- формула -- розмір шкоди
Анотація: Досліджено теоретичні та практичні питання відшкодування моральної шкоди у цивільному судочинстві на грунті вивчення матеріалів судових справ національних судів та аналізу рішень Європейського суду з прав людини.Автором наголошується про необхідність врахування судом висновків спеціалістів-психологів чи експертів у галузі права з питань визначення рівня спричинення моральної шкоди особі, що відповідатиме принципу справедливого судового розгляду.


Знайти схожі

3.


    Озерський, Ігор Володимирович.
    Використання спеціальних психологічних знань в умовах відшкодування моральної шкоди на прикладі скоєння дорожньо-транспортної пригоди [Текст] / Ігор Володимирович Озерський // Економіка. Фінанси. Право. - 2021. - № 2. - С. 16-18. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Моральна шкода--Дорожньо-транспортні пригоди--Відшкодування--Експертиза
Кл.слова (ненормовані):
Європейський суд з прав людини -- моральна шкода -- суд -- психологічні знання -- експертиза -- розмір шкоди
Анотація: У статті висвітлено теоретико-прикладний зміст дослідження висновків спеціалістів-психологів чи експертів у галузі права з питань визначення рівня спричинення моральної шкоди фізичній особі та заявлення позову про її відшкодування. Окремо зосереджується увага на врахування цивільним судочинством європейських стандартів розуміння спричиненого психофізіологічного травмування особі як основного чинника в задоволенні позовних вимог щодо відшкодування моральної шкоди.


Знайти схожі

4.


    Стадник, Г.
    Виникнення і розвиток міжнародної та європейської інституційної системи захисту прав людини і формування її нормативно-правової основи [Текст] / Г. Стадник // Право України. - 2005. - № 1. - С. 5-9. - Бібліогр.: 31 назва
Рубрики: Права і свободи людини --Захист--Нормативно-правова база
Кл.слова (ненормовані):
Європейський Суд з прав людини
Анотація: Міжнародно-правова система захисту прав і основних свобод людини. Міжнародні організації у сфері захисту прав людини. Міжнародні нормативно-правові акти покликані захищать права дітей, жінок, біженців, найбільш вразливих верств населення. Формування системи органів несудового захисту прав і свобод людини.


Знайти схожі

5.


    Давиденко, Світлана Василівна.
    Встановлення міжнародною судовою установою порушення Україною міжнародних зобов’язань при вирішенні справи судом як підстава для перегляду судових рішень за виключними обставинами у кримінальному провадженні [Текст] / Світлана Василівна Давиденко, Олена Ігорівна Резнікова // Вісник Національної академії правових наук України. - 2018. - № 2. - С. 55-71. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кримінальне провадження--Судові рішення--Особливості вироків
Кл.слова (ненормовані):
юрисдикція -- Верховний Суд -- Європейський суд з прав людини -- міжнародні зобов’язання
Анотація: Проаналізовано підстави та порядок здійснення кримінального провадження за виключними обставинами. Основна мета роботи полягає в аналізі виявлених порушень міжнародною судовою установою щодо вирішення справ судом України як підстав для перегляду судових рішень за виключними обставинами у кримінальному провадженні. Авторами досліджено процесуальний механізм перегляду судових рішень, які набрали законної сили, у випадку встановлення міжнародною судовою установою порушення державою міжнародних зобов’язань при вирішенні справи судом, також визначено межі такого перегляду. Доведено, що перегляд судових рішень, які набрали законної сили та щодо яких Європейським судом з прав людини констатовано порушення Україною міжнародних зобов’язань при вирішенні справи судом, як один із засобів виконання рішень цієї міжнародної судової установи має обмежене застосування. Обґрунтовано, що під час вирішення питання про можливість такого перегляду Верховний Суд має виходити з характеру порушення, констатованого в рішенні Європейського суду з прав людини.


Дод.точки доступу:
Резнікова, Олена Ігорівна

Знайти схожі

6.


    Швидка, Тетяна.
    Законодавче закріплення права на доступ до Інтернету [Текст] / Тетяна Швидка, Артем Ніколенко // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 5. - С. 145-150. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інтернет--Правове регулювання
Кл.слова (ненормовані):
покоління прав людини -- Загальна декларація прав людини -- Конвенція про захист прав людини та основоположних свобод -- Європейський суд з прав людини -- контент
Анотація: Статтю присвячено дослідженню природи права на доступ до Інтернету. Вона має комплексний характер. Значну увагу приділено питанню походження права на доступ до Інтернету. З’ясовано його витоки із Загальної декларації прав людини та Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Розкрита теорія класифікації прав людини за поколіннями. З’ясоване місце зазначеного права в системі класифікації прав людини. На підставі цього виокремлено найсуттєвіші та основоположні ознаки досліджуваного права. Наведено позиції міжнародних правозахисників та представників міжнародних організацій щодо змісту та необхідності визнання права на доступ до Інтернету. Основний акцент був поставлений на тлумачення зазначеного права та його змісту міжнародними юрисдикційними органами та національними судами зарубіжних країн.


Дод.точки доступу:
Ніколенко, Артем

Знайти схожі

7.


    Розумовський, Олександр.
    Зловживання процесуальними правами за чинним кримінальним процесуальним законодавством України [Текст] / Олександр Розумовський // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 4. - С. 247-252. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кримінальне процесуальне законодавство--Зловживання процесуалльними правами--Україна
Кл.слова (ненормовані):
Європейський суд з прав людини -- джерела права -- сторони кримінального процесу -- процесуальна диверсія
Анотація: У статті окреслено практику зловживання процесуальними правами сторонами під час проведення досудового розслідування та судового розгляду у кримінальному процесі України. Проаналізовано погляди науковців щодо зловживання процесуальними правами. Надано тлумачення понять «зловживання процесуальними правами» та «процесуальна диверсія». Зроблено висновок про те, що зловживання процесуальними правами сторонами кримінального процесу є особливою формою правопорушень. Наведено практику Європейського суду з прав людини та позиції Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду щодо зловживання процесуальними правами сторонами у кримінальному провадженні.


Знайти схожі

8.


    Михайловський, В.
    Міжнародний правовий механізм забезпечення прав людини [Текст] / В. Михайловський // Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право. - 2021. - № 4. - С. 26-35
Рубрики: Міжнародне право
Кл.слова (ненормовані):
механізм забезпечення прав і свобод людини -- охорона -- реалізація -- захист -- Європейський суд з прав людини
Анотація: Розкривається міжнародно-правовий механізм захисту прав людини та систематизуються знання у сфері захисту прав людини.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Барікова, А. А.
    Наднаціональний вимір систематизації права електронних комунікацій [Текст] / А. А. Барікова // Юридична Україна. - 2017. - № 5/6. - С. 36-44. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Електронні комунікації--Міжнародно-правове регулювання
Кл.слова (ненормовані):
правова система -- адміністративне право -- підгалузь права -- наднаціональне право -- гармонізація -- конвергенція -- Європейський суд з прав людини
Анотація: Досліджено місце права електронних комунікацій в системі адміністративного права. Автор демонструє глобальний характер права електронних комунікацій. Стаття розкриває позитивістську спрямованість наднаціонального права Європейського Союзу як основу систематизації права електронних комунікацій. Проілюстровано догматизацію процедур систематизації права електронних комунікацій через практику Європейського суду з прав людини.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

10.


    Лавров, Вячеслав.
    Перегляд судових рішень за нововиявленими обставинами у контексті права на справедливий судовий розгляд цивільних справ [Текст] / Вячеслав Лавров // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 6. - С. 39-43. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільне судочинство--Перегляд судових рішень
Кл.слова (ненормовані):
res judicata -- Європейський суд з прав людини
Анотація: Статтю присвячено дослідженню інституту перегляду судових рішень за нововиявленими обставинами у контексті права на справедливий судовий розгляд цивільних справ, передбаченого п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, і практики Європейського суду з прав людини. Відповідно до п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним та безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов’язків цивільного характеру. Перегляд судових рішень за нововиявленими обставинами має відповідати міжнародним стандартам справедливого судочинства, закріпленим у відповідній статті.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-23 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)