Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Європейський Суд з прав людини<.>
Загальна кількість знайдених документів : 23
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-23 
1.


    Озерський, Ігор Володимирович.
    Правові позиції ЄСПЛ у контексті психологічного опосередкування права [Текст] / Ігор Володимирович Озерський // Економіка. Фінанси. Право. - 2018. - № 12. - С. 23-26. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Європейський суд з прав людини--Європейська конвенція з прав людини--Юридична психологія
Кл.слова (ненормовані):
Європейський суд з прав людини -- Європейська конвенція з прав людини -- правові позиції -- судові рішення -- психологічна недоторканість -- спеціаліст-психолог
Анотація: У представленій роботі досліджено теоретико-методологічні питання використання та застосування прикладних положень юридичної психології у площині роботи ЄСПЛ (далі - Суд). Відображений авторський підхід до аналізу окремих рішень ЄСПЛ з позицій оцінки Судом висновків судово-психологічних експертиз та письмових роз’яснень спеціалістів-психологів. У контексті означеного проаналізовано деякі положення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04 листопада 1950 р. з використанням можливостей психологічної науки та практики.


Знайти схожі

2.


    Озерський, Ігор Володимирович.
    Відшкодування моральної шкоди у цивільному судочинстві [Текст] / Ігор Володимирович Озерський // Економіка. Фінанси. Право. - 2018. - № 10. - С. 27-30. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Цивільне судочинство--Моральні збитки--Україна
Кл.слова (ненормовані):
Європейський суд з прав людини -- моральна шкода -- суд -- психологічні знання -- експертиза -- формула -- розмір шкоди
Анотація: Досліджено теоретичні та практичні питання відшкодування моральної шкоди у цивільному судочинстві на грунті вивчення матеріалів судових справ національних судів та аналізу рішень Європейського суду з прав людини.Автором наголошується про необхідність врахування судом висновків спеціалістів-психологів чи експертів у галузі права з питань визначення рівня спричинення моральної шкоди особі, що відповідатиме принципу справедливого судового розгляду.


Знайти схожі

3.


    Давиденко, Світлана Василівна.
    Встановлення міжнародною судовою установою порушення Україною міжнародних зобов’язань при вирішенні справи судом як підстава для перегляду судових рішень за виключними обставинами у кримінальному провадженні [Текст] / Світлана Василівна Давиденко, Олена Ігорівна Резнікова // Вісник Національної академії правових наук України. - 2018. - № 2. - С. 55-71. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кримінальне провадження--Судові рішення--Особливості вироків
Кл.слова (ненормовані):
юрисдикція -- Верховний Суд -- Європейський суд з прав людини -- міжнародні зобов’язання
Анотація: Проаналізовано підстави та порядок здійснення кримінального провадження за виключними обставинами. Основна мета роботи полягає в аналізі виявлених порушень міжнародною судовою установою щодо вирішення справ судом України як підстав для перегляду судових рішень за виключними обставинами у кримінальному провадженні. Авторами досліджено процесуальний механізм перегляду судових рішень, які набрали законної сили, у випадку встановлення міжнародною судовою установою порушення державою міжнародних зобов’язань при вирішенні справи судом, також визначено межі такого перегляду. Доведено, що перегляд судових рішень, які набрали законної сили та щодо яких Європейським судом з прав людини констатовано порушення Україною міжнародних зобов’язань при вирішенні справи судом, як один із засобів виконання рішень цієї міжнародної судової установи має обмежене застосування. Обґрунтовано, що під час вирішення питання про можливість такого перегляду Верховний Суд має виходити з характеру порушення, констатованого в рішенні Європейського суду з прав людини.


Дод.точки доступу:
Резнікова, Олена Ігорівна

Знайти схожі

4.


    Стадник, Г.
    Виникнення і розвиток міжнародної та європейської інституційної системи захисту прав людини і формування її нормативно-правової основи [Текст] / Г. Стадник // Право України. - 2005. - № 1. - С. 5-9. - Бібліогр.: 31 назва
Рубрики: Права і свободи людини --Захист--Нормативно-правова база
Кл.слова (ненормовані):
Європейський Суд з прав людини
Анотація: Міжнародно-правова система захисту прав і основних свобод людини. Міжнародні організації у сфері захисту прав людини. Міжнародні нормативно-правові акти покликані захищать права дітей, жінок, біженців, найбільш вразливих верств населення. Формування системи органів несудового захисту прав і свобод людини.


Знайти схожі

5.


    Ляшенко, Р. Д.
    Тлумачення Європейської конвенції про захист прав людини та основних свобод у світлі сучасних концепцій праворозуміння [Текст] / Р. Д. Ляшенко, М. М. Добровінський // Часопис Київського університету права. - 2020. - № 3. - С. 361-364. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Права людини--Європейська конвенція
Кл.слова (ненормовані):
тлумачення норм -- прецедентне право -- Європейський суд з прав людини
Анотація: У статті представлено результати теоретичного та практичного дослідження тлумачення Європейської конвенції про захист прав людини та основних свобод у світлі сучасних концепцій праворозуміння. З моменту ратифікації Конвенції наша держава почала стрімкий процес відходу від позитивістського розуміння права, що стало наслідком виникнення необхідного для подальшого розвитку плюралізму праворозуміння у праві. Зокрема, використання Конвенції про захист прав та основоположних свобод в Україні дає змогу замінити переважаючі позитивістські погляди на право і застосувати новітні принципи інтерпретації норм про права людини і громадянина.


Дод.точки доступу:
Добровінський, М. М.
Є примірники у відділах:
(05.02.2021р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

6.


    Нелін, Олександр.
    Правові аспекти забезпечення прав людини в сучасному геополітичному просторі та в Україні [Текст] / Олександр Нелін // Юридична Україна. - 2019. - № 7. - С. 48-53. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Права людини--Забезпечення, 21 ст.
Кл.слова (ненормовані):
правова держава -- порушення прав людини -- Європейський суд з прав людини
Анотація: У статті проаналізовано ситуацію щодо забезпечення прав людини в сучасному геополітичному просторі та в Україні, яка залишається складною. Зазначається, що нині як в Україні, так і в геополітичному просторі спостерігається серйозне розходження декларативних прав і реальної ситуації з їх забезпечення, що більшість скарг громадян України до ЄСПЛ стосуються тривалого невиконання рішень національних судів і надмірної тривалості судового розгляду. Відзначається, що в Україні прослідковується чітка тенденція збільшення використання практики ЄСПЛ. Стверджується, що для забезпечення прав фізичних і юридичних осіб в Україні необхідно мати налагоджений конституційно-правовий механізм захисту.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Лавров, Вячеслав.
    Перегляд судових рішень за нововиявленими обставинами у контексті права на справедливий судовий розгляд цивільних справ [Текст] / Вячеслав Лавров // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 6. - С. 39-43. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільне судочинство--Перегляд судових рішень
Кл.слова (ненормовані):
res judicata -- Європейський суд з прав людини
Анотація: Статтю присвячено дослідженню інституту перегляду судових рішень за нововиявленими обставинами у контексті права на справедливий судовий розгляд цивільних справ, передбаченого п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, і практики Європейського суду з прав людини. Відповідно до п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним та безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов’язків цивільного характеру. Перегляд судових рішень за нововиявленими обставинами має відповідати міжнародним стандартам справедливого судочинства, закріпленим у відповідній статті.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Швидка, Тетяна.
    Законодавче закріплення права на доступ до Інтернету [Текст] / Тетяна Швидка, Артем Ніколенко // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 5. - С. 145-150. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інтернет--Правове регулювання
Кл.слова (ненормовані):
покоління прав людини -- Загальна декларація прав людини -- Конвенція про захист прав людини та основоположних свобод -- Європейський суд з прав людини -- контент
Анотація: Статтю присвячено дослідженню природи права на доступ до Інтернету. Вона має комплексний характер. Значну увагу приділено питанню походження права на доступ до Інтернету. З’ясовано його витоки із Загальної декларації прав людини та Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Розкрита теорія класифікації прав людини за поколіннями. З’ясоване місце зазначеного права в системі класифікації прав людини. На підставі цього виокремлено найсуттєвіші та основоположні ознаки досліджуваного права. Наведено позиції міжнародних правозахисників та представників міжнародних організацій щодо змісту та необхідності визнання права на доступ до Інтернету. Основний акцент був поставлений на тлумачення зазначеного права та його змісту міжнародними юрисдикційними органами та національними судами зарубіжних країн.


Дод.точки доступу:
Ніколенко, Артем

Знайти схожі

9.


    Михайловський, В.
    Міжнародний правовий механізм забезпечення прав людини [Текст] / В. Михайловський // Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право. - 2021. - № 4. - С. 26-35
Рубрики: Міжнародне право
Кл.слова (ненормовані):
механізм забезпечення прав і свобод людини -- охорона -- реалізація -- захист -- Європейський суд з прав людини
Анотація: Розкривається міжнародно-правовий механізм захисту прав людини та систематизуються знання у сфері захисту прав людини.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

10.


    Ямпельська, Христина Юріївна.
    Юридичний зміст понять „катування”, нелюдське поводження або покарання”, „поводження або покарання, що принижує людську гідність” та їх розмежування у рішеннях Європейської комісії з прав людини та Європейського суду з прав людини [Текст] / Христина Юріївна Ямельська // Економіка. Фінанси. Право. - 2021. - № 6. - С. 26-33. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Права людини--Покарання--Катування--Юридична термінологія
Кл.слова (ненормовані):
катування -- нелюдське поводження -- Європейська комісія з прав людини -- Європейський суд з прав людини
Анотація: У статті розкрито юричичний зміст понять „катування”, „Нелюдське поводження”, або покарання, що принижує людську гідність. Досліджено генезу виникнення вищевказаних понять через призму рішень Європейської комісії з прав людини та Європейського суду з прав людини. Проведено розмежування між даними поняттями на прикладах судових рішень європейських судових органів.


Знайти схожі

 1-10    11-20   21-23 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)