Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Ціватий, В.$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 85
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.


    Ціватий, В.
    Шарль Моріс де Талейран-Перігор (1754-1838) - віртуозний дипломат, мудрий політик чи злий геній доби нового часу? (Інституційно-соціальний портрет XXI століття) [Текст] / В. Ціватий // Зовнішні справи. - 2016. - № 6. - С. 30-35. - Бібліогр.: 5 назв.
Рубрики: Дипломати французькі
Анотація: У статті проаналізовано політико-дипломатичну діяльність Шарля Моріса Талейрана-Перігора (1754-1838) - французького політика, дипломата і державного діяча, який відіграв визначну роль у становленні та інституціональному розвитку доби раннього Нового і Нового часу. Особливий акцент зроблено на його активній доленосній діяльності та історичних результатів Віденського конгресу (1814 - 1816 рр.).


Дод.точки доступу:
Талейран, Шарль Морис (Французький князь, дипломат, політик ; 1754-1838) \про нього\

Знайти схожі

2.


    Ціватий, В.
    Франческо Гвіччардіні: дипломат, політик, гуманіст [Текст] : (до інституційних витоків європейських зовнішньополітичних традицій) / В. Ціватий // Зовнішні справи. - 2017. - № 10. - С. 34-36. - Бібліогр.: 8 назв.
Рубрики: Італія 15-16 століття--Дипломатія
Анотація: У статті проаналізовано основні напрями політичної, дипломатичної та літературної діяльності видатного сучасника доби Відродження - італійця Франческо Гвіччардіні, оскільки його практичний досвід і літературно-поетична спадщина не втратили своєї актуальності й на сьогодні.


Дод.точки доступу:
Гвіччардіні, Франческо (Італійський поет і дипломат доби Відродження ; 1483-1540) \про нього\

Знайти схожі

3.


    Ціватий, В.
    Українська мова долає кордони [Текст] : рецензія / В. Ціватий // Зовнішні справи. - 2012. - № 12. - С. 56-58
Рец. на Лісна Г. М. Українська мова для країн СНД / Г. М. Лісна

Рубрики: Книги українські
Анотація: Підручник професора Галини Мирославівни Лісняк - це пілотний проект, який є доволі оригінальним і новаторським виданням, яке розраховане на студентів, слухачів, дипломатів, перекладачів, журналістів тощо.


Знайти схожі

4.


    Ціватий, В.
    У відповідь на нові загрози [Текст] : із засідання Наукової ради МЗС України / В.Ціватий // Політика і час. - 2002. - № 7. - С. 11-32
Рубрики: Національна безпека України
   Україна-ЄС



Знайти схожі

5.


    Ціватий, В.
    Традиції європейської та української дипломатичної практики: історична ретроспектива [Текст] / В. Ціватий // Зовнішні справи. - 2014. - № 4. - С. 40-43. - Бібліогр.: 6 назв.
Рубрики: Дипломатія України--Історія
Анотація: У статті аналізується зовнішня політика та дипломатична практика європейських держав від доби раннього Нового часу до сьогодення. Особливу увагу приділено інституційному розвитку дипломатичних служб, дипломатичного інструментарію, нормам протоколу, етикету і церемоніалу провідних держав Європи та України.


Знайти схожі

6.


    Ціватий, В.
    Типологія третьої хвилі української еміграції та історичні паралелі міграційного сьогодення [Текст] / В. Ціватий // Народна творчість та етнологія. - 2020. - N 1(січень-лютий). - С. 66-75
Рубрики: Міграція населення--Європа--Досвід
Кл.слова (ненормовані):
інтелектуальна міграція -- трудова міграція
Анотація: У статті розглянуто історичну ретроспективу міграції українського населення до Західної Європи і США, охарактеризовано її основні етапи і подано причини міграції населення. Значну увагу приділено особливостям інтелектуальної і трудової міграції українців в історичній ретроспективі й на сучасному етапі.
Головними причинами міграції були і залишаються економічні чинники. Якщо на початку 90-х років XX ст. виїзди на заробітки зумовлювалися банкрутством підприємств, затримками виплат заробітної плати, безробіттям, то нині метою сучасних заробітчан здебільшого є підвищення добробуту, фінансування навчання тощо. Винятком є лише третя хвиля еміграції з України, коли відбувалося переміщення біженців і переселенців, а певний відсоток становили інтелектуальні й трудові мігранти. Аналізуючи риси української імміграції до Західної Європи і США, географічне розселення мігрантів, їхню початкову зайнятість, можна стверджувати, що українська діаспора містить інтелектуальні й соціальні параметри, властиві для громад з високим рівнем інституціональної організації, освіти та культури.


Знайти схожі

7.


    Ціватий, В.
    Тандеми, кульбіти й гамбіти міждержавного діалогу (Республіка Гамбія в політико-дипломатичному та інституціональному вимірі сучасного поліцентричного світу) [Текст] / В. Ціватий // Зовнішні справи. - 2017. - № 3. - С. 52-57. - Бібліогр.: 4 назв.
Рубрики: Гамбія
Анотація: У статті розглянуто політико-дипломатичні орієнтири Гамбії та її регіональний статус в умовах поліцентричного світоустрою XXI століття. Увага акцентується на особливостях нового інструментарію дипломатії в умовах геополітичних реалій і перспектив на Африканському континенті та в світі в цілому. Аналізується, в історичній ретроспективі , політичний і політико-дипломатичний курс Гамбії сьогодення, що з моменту досягнення нею незалежності грунтувався на принципах політичного нейтралітету, неприєднання до блоків, підтримки національно-визвольних рухів, був спрямований на розвиток двосторонніх відносин з усіма державами на основі повної й реальної рівноправності в міждержавному діалозі.


Знайти схожі

8.


    Ціватий, В.
    Сучасна дипломатична служба Грузії (інституційний розвиток, проблеми та перспективи) [Текст] / В. Ціватий, О. Сосюра // Зовнішні справи. - 2012. - № 6. - С. 38-43
Рубрики: Грузія--Дипломатична служба
Анотація: У статті проаналізовано основні напрямки зовнішньої політики Грузії та етапи формування її дипломатичної служби в умовах глобалізації. Особливу увагу приділено інституційному розвитку, здобуткам, проблемам і перспективам сучасної дипломатичної та консульської служби Грузії, а також охарактеризовано українсько-грузинські відносини на сучасному етапі.


Дод.точки доступу:
Сосюра, О.

Знайти схожі

9.


    Ціватий, В.
    Сучасні інформаційні потоки, наукометрія та дипломатична формула "три П" (інституційно-науковий пошук у сфері зовнішніх зносин і дипломатії) [Текст] / В. Ціватий, Т. Шубенкова // Зовнішні справи. - 2015. - № 1. - С. 34-37. - Бібліогр.: 5 назв.
Рубрики: Інформаційне суспільство--Інформаційні потоки--Наукометрія
Анотація: Стаття присвячена аналізові тенденцій сучасного інформаційного розвитку суспільства та відповідних напрямів його інституціалізації, перш за все - наукометрії та інформаційному забезпеченню сталого розвитку суспільства. акцентовано увагу на важливості такого фактору, як науковий супровід і забезпечення зовнішньополітичної та дипломатичної діяльності органів зовнішніх зносин у сучасному світі, як відповідь на нові виклики і загрози глобального світу.


Дод.точки доступу:
Шубенкова, Т.

Знайти схожі

10.


    Ціватий, В.
    Стратегія конгейджменту як синтез "твердої" і "м’якої" сил [Текст] : рецензия / В. Ціватий // Зовнішні справи. - 2016. - № 11. - С. 60-61
Рец. на Вишневська-Черкас І. Г. США-КНР: стратегія конгейджменту / І. Г. Вишневська-Черкас. - К.: Дипломатична академія України при МЗС України,2016.-328 с.

Рубрики: Книги в Україні
Анотація: Автор монографії розкриває прагнення американських стратегів сумістити різні парадигми американських стратегів сумістити різні парадигми в одній зовнішньополітичній стратегії як варіант відповіді на різні сценарії КНР.


Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)