Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Хороб, Степан$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 4
Показані документи с 1 за 4
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Хороб, Степан
Назва : Трансдисциплінарний вимір літературознавчого концепту домінанти: синергетичні, когнітивні й рецептивно-комунікативні проекції
Місце публікування : Слово і час. - 2010. - № 11. - С.106-110
Предметні рубрики: Рецензія на книгу
Анотація: Монографія Світлани Луцак репрезентує новаторський погляд на свідому теоретичну проблему художньої домінанти. Насамперед варто відзначити здійснене дослідницею переакцентування категоріального виміру вказаного поняття, умотивоване сучасною епістемологічною ситуацією. Безперечно, саме глибоке проникнення в суть концепту домінанти дало змогу авторці розглядати обране теретичне поняття не апріорі, а з урахуванням його трансдисциплінарного виміру, тобто практики використання ідеї домінанти в науці про словесність, мистецтвознавстві, психофізіології, окремих фізико-математичних дисциплінах та ін.
Знайти схожі

2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Хороб, Степан
Назва : Леонід Білецький – історик української літератури
Місце публікування : Слово і час. - 2019. - № 6. - С. 19-30
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
Предметні рубрики: Письменники України, 20 ст.
Історія української літератури
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): літературознавство еміграції--жанр--стиль
Анотація: У статті досліджено історико-літературні концепції літературознавчих праць відомого українського вченого з діаспори Леоніда Білецького. На обширному матеріалі його студій з українського письменства, написаних здебільшого в еміграції, їх проаналізовано крізь авторську методологію вивчення ідейно-естетичних явищ національної літератури; виявлено її прикметні риси, специфічні принципи та погляди на існування й розвиток історико-літературного процесу – через факти, зміни, художні персоналії тощо. Для дослідження поставленої мети й завдань використано філологічний, порівняльно-історичний та генетичний методи. Це дало змогу проаналізувати специфіку поглядів Леоніда Білецького як історика національного письменства, починаючи від його навчального підручника “Історія української літератури”, що є своєрідною енциклопедією національної культурно-історичної духовності нашого народу, і завершуючи цілою низкою “портретових історій” багатьох письменників давнього, нового і новітнього українського письменства.
Знайти схожі

3.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Мафтин, Наталя
Назва : Окриленість словом: науковий універсум Степана Хороба
Місце публікування : Слово і час. - 2019. - № 6. - С. 31-37
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
Предметні рубрики: Літературознавство, 20-21 ст.
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): релігійна драма--гуманістична традиція--генеза--жанр--драма--компаративні дослідження--творча індивідуальність
Анотація: У статті охарактеризовано творчу індивідуальність Степана Хороба; висвітлюється його внесок у розвиток українського літературознавства ХХ – ХХІ ст. Також простежено шлях його становлення як журналіста, театрального оглядача, історика й теоретика літератури, висвітлено діяльність ученого як педагога вищої школи, як журналіста й перекладача з білоруської мови. Науковий доробок ученого розглянуто в аспекті компаративних досліджень, теорії та історії драми.
Знайти схожі

4.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Хороб, Степан
Назва : Дослідницькі маркери наукового мислення Володимира Державина
Місце публікування : Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах)/ М-во освіти і науки України. - К., 2019. - № 11. - С. 49-55 (Шифр Д441653/2019/11)
Примітки : Бібліогр. 12 назв
Предметні рубрики: Літературознавці українські-- Персоналії-- Наукова діяльність, 20 ст.
Анотація: У статті зроблено спробу виявити дослідницькі засади наукового мислення відомого вченого з української діаспори В. Державина. На підставі багатьох його праць теоретико-методологічного спрямування, численних студій з українського та зарубіжного письменства, що їх еміграційний літературознавець написав у післявоєнні роки, визначено домінантні маркери дослідницького інструментарію.
Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)