Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Ходаківська, О. В.$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 33
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-33 
1.


   
    Вплив COVID-19 на аграрний сектор та продовольчу безпеку держави [Текст] / О. В. Ходаківська [та ін.] // Економіка АПК. - 2020. - № 12. - С. 6-21 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Продовольча безпека--Карантинні заходи
   Аграрний сектор--Продовольче забезпечення--Україна

Кл.слова (ненормовані):
аграрний сектор -- продовольча безпека -- пандемія COVID-19 -- карантинні заходи -- чинники впливу -- систематизація
Анотація: Мета статті - систематизувати чинники впливу карантинних заходів, пов’язаних із COVID-19, на аграрний сектор та продовольчу безпеку держави й оцінити їх соціально-економічні наслідки. Основні викладені положення і висновки доведено до рівня практичних рекомендацій, впровадження яких надасть можливість обгрунтувати управлінські рішення при розробленні та реалізації дієвої державної політики розвитку й підтримки аграрної сфери, забезпечення адаптивності національних товаровиробників до обмежувальних карантинних заходів в умовах поширення COVID-19.


Дод.точки доступу:
Ходаківська, О. В.; Пугачов, М. І.; Патика, Н. І.; Шпикуляк, О. Г.; Могильний, О. М.; Тулуш, Л. Д.

Знайти схожі

2.


    Бородіна, О. М.
    Неординарний погляд на сучасні трансформації земельних відносин у світлі аграрної історії України [Текст] / О. М. Бородіна // Економіка України. - 2020. - № 6. - С. 96-98. - Бібліогр. в кінці ст.
Рец. на Ходаківська О. В. Селянське питання – від общинного землеволодіння до експансії агрохолдингів : монографія / Нац. наук. центр «Ін-т аграр. економіки». - Київ : ННЦ «ІАЕ», 2020. - 184 с.

Рубрики: Аграрна історія--Рецензії на книги

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Гайдуцький, П. І.
    Екологізація суспільної свідомості та розвиток агросфери [Текст] / П. І. Гайдуцький, О. В. Ходаківська // Економіка АПК. - 2012. - № 11. - С. 15-21 : рис. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Аграрний сектор--Екологічна політика--Інституційне забезпечення
   Екологічна освіта--Екологічна свідомість

   Землеробство--Органічне--Розвиток--Україна

Кл.слова (ненормовані):
Екосистема -- Екологічна культура -- Органічні добрива
Анотація: Розкрито передумови, що зумовлюють потребу формування екологічної свідомості та екологічної культури як основних чинників забезпечення збалансованого розвитку агросфери.


Дод.точки доступу:
Ходаківська, О. В.

Знайти схожі

4.


    Левек, Р.
    Моделі регулювання ринкового обігу земель сільськогосподарського призначення в країнах Європейського Союзу [Текст] / Р. Левек, О. В. Ходаківська, І. В. Юрченко // Економіка АПК. - 2017. - № 10. - С. 5-12 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Аграрна політика--Реформування--Україна
Кл.слова (ненормовані):
ринковий обіг -- переважне право -- земельне агенство -- сімейне фермерство
Анотація: Мета статті - розкрити особливості моделей регулювання ринкового обігу земель сільськогосподарського призначення в країнах ЄС та визначити, що саме з існуючих моделей може бути використане в українській практиці ринкового обігу земель. За результатами дослідження визначено, що в розглянутих європейських країнах ринок земель сільськогосподарського призначення є регульованим спеціалізованими державними неприбутковими агенствами.


Дод.точки доступу:
Ходаківська, О. В.; Юрченко, І. В.

Знайти схожі

5.


    Лупенко, Ю. О.
    Моделі обігу земель сільськогосподарського призначення: результати анкетних досліджень [Текст] / Ю. О. Лупенко, О. В. Ходаківська // Економіка АПК. - 2018. - № 9. - С. 5-15 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Земельна реформа--Земельні відносини--Природокористування
   Земельні паї--Майнові паї--Моделі обігу земель

Кл.слова (ненормовані):
земельні відносини -- земельна реформа -- моделі обігу земель -- земельний пай -- ціна землі -- опитування
Анотація: Мета статті - проаналізувати суспільну думку з питань можливих моделей обігу земель сільськогосподарського призначення в Україні та сформувати на цій основі пропозиції стосовно подальшого вектора земельних перетворень, який буде узгоджуватися з національними пріоритетами та націлений на розвиток українського села і країни в цілому.


Дод.точки доступу:
Ходаківська, О. В.

Знайти схожі

6.


    Лупенко, Ю. О.
    Наукові засади запровадження ринкового обігу земель сільськогосподарського призначення [Текст] / Ю. О. Лупенко, О. В. Ходаківська // Економіка АПК. - 2016. - № 12. - С. 5-15 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Агропромисловий комплекс--Наукове забезпечення--Україна
Кл.слова (ненормовані):
Оренда землі -- ринок землі
Анотація: У статті розкрито наукові засади запровадження ринкового обігу земель сільськогосподарського призначення. Проаналізовано сучасний стан розвитку земельних відносин, наведено основні результати їх ринкових трансформацій. Поряд із позитивними зрушеннями у земельних відносинах виявлено низку невирішених питань, що стримують їх розвиток. Наголошено на відсутності комплексної програми розвитку земельних відносин.


Дод.точки доступу:
Ходаківська, О.В.

Знайти схожі

7.


   
    Методологічні підходи до оцінювання впливу карантинних заходів, пов'язаних із поширенням COVID-19, на фінансову складову аграрної економіки [Электронный ресурс] / О. В. Ходаківська [та ін.]. - Електрон. журн. // Економіка та держава. - 2021. - № 9. - С. 45-51. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Агропромислові комплекси--Пандемія--Державна підтримка--Україна
Анотація: Карантинні заходи здійснюють суттєвий вплив на економічні процеси, що призводить до змін у фінансовому забезпеченні суб'єктів господарювання. Метою дослідження є опрацювання методологічних засад оцінювання впливу карантинних заходів, пов'язаних з COVID-19, на функціонування аграрного сектору економіки. Авторами систематизовано форми та напрями впливу карантинних заходів як безпосередньо на функціонування аграрного сектору економіки, так і на фінансову системи держави. Адже остання включає в себе систему фінансових регуляторів, за рахунок яких здійснюється вплив на економічні процеси загалом та в галузі сільського господарства зокрема. Від ефективності застосування таких регуляторів залежать темпи розвитку аграрної галузі економіки. Визначений у статті перелік індикаторів-показників для глибокої оцінки кожного блоку фінансової складової аграрної економіки (фінансове забезпечення, кредитне забезпечення, державна фінансова підтримка, податкове регулювання, страховий захист, соціальні трансферти) дає змогу всебічно підійти до моделювання сценаріїв розвитку фінансового забезпечення аграрних підприємств в умовах дії карантинних заходів. Запропоновані в цьому дослідженні методологічні підходи до оцінювання впливу карантинних заходів, пов'язаних з COVID-19, на фінансову складову аграрного сектору економіки дозволяють виявити ризики зниження фінансового потенціалу сільськогосподарських виробників та обгрунтувати стратегічні напрями посилення їх фінансової безпеки.

Перейти к внешнему ресурсу: О.В. Ходаківська та ін.

Дод.точки доступу:
Ходаківська, О.В.; Тулуш, Л.Д.; Пугачов, М.І.; Крушельницький, М.В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Могильний, О. М.
    Вплив агрохолдингів на розвиток аграрного сектора країни [Текст] / О. М. Могильний, О. В. Ходаківська // Економіка та держава. - 2017. - № 6. - С. 4-9. - Бібліогр. с. 8-9 (22 назви)
Рубрики: Агропромислові комплекси--Україна
Анотація: Висвітлено інституціональні передумови процесу надмірної концентрації сільськогосподарських угідь у вертикально інтегрованих структурах корпоративного типу (агрохолдингах) та різнобічні наслідки їх діяльності для аграрного сектора і економіки держави. Розглянуто можливі соціально-економічні наслідки непідготовленого "запуску" ринку земель сільськогосподарського призначення з урахуванням посилення ринкового впливу і політичної влади агрохолдингів на перерозподіл ренти та інших деструктивних чинників щодо сталого сільського розвитку. Доведена збитковість сировинно орієнтованої експортної діяльності агрохолдингів через надмірну експлуатацію природно-ресурсного потенціалу галузі, втрати робочих місць, доданої вартості та від'ємного балансу поживних речовин при вирощуванні найбільш ліквідних культур. Наголошено на необхідності державного втручання в діяльність агрохолдингів з метою нормативно-правового визначення їх як суб'єктів господарювання, обмеження ринкової влади і граничних розмірів землекористування, дотримання ними принципів збалансованого розвитку аграрної сфери України.


Дод.точки доступу:
Ходаківська, О.В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Прутська, О. О.
    Органічне сільське господарство в США: реалії та перспективи для України [Текст] / О. О. Прутська, О. В. Ходаківська // Економіка АПК. - 2011. - № 12. - С. 142-151. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Економіка США--Аграрний сектор
   Продовольчий ринок--Органічна продукція

   Сільськогосподарське виробництво--Органічне

Кл.слова (ненормовані):
Органічне землеробство -- Концепція грунтової біотехнології -- Фермерське господарство
Анотація: На основі узагальнення американського досвіду ведення органічного сільського господарства обгрунтовано необхідність одночасного розвитку в Україні як органічного, так і традиційного інтенсивного землеробства й тваринництва.


Дод.точки доступу:
Ходаківська, О. В.

Знайти схожі

10.


   
    Розвиток аграрного сектору економіки України в умовах впливу пандемії COVID-19 [Текст] / О. Г. Шпикуляк, О. В. Ходаківська, М. І. Пугачов, О. Ю. Грищенко // Економіка АПК. - 2021. - № 6. - С. 26-41 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Аграрний ринок--Карантинні заходи--Доходи--Україна
Кл.слова (ненормовані):
аграрний сектор -- карантинні заходи -- господарювання -- ефективність -- пандемія COVID-19 -- доходи -- ринок
Анотація: Мета статті - здійснити аналітичну оцінку впливу пандемії COVID-19 на розвиток аграрного сектору економіки України. Результати дослідження можуть бути враховані при розробленні пріоритетних напрямів і перспектив розвитку аграрного сектору економіки України в умовах інституційної нестабільності ринку й деформації господарського механізму через запровадження обмежень для стримування пандемій.


Дод.точки доступу:
Шпикуляк, О. Г.; Ходаківська, О. В.; Пугачов, М. І.; Грищенко, О. Ю.

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-33 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)