Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Шевченко Т. Г. (9)
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Харчук, Роксана$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 34
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-34 
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Яременко, Василь
Назва : “...Так, мов я читаю історію України” : рецензія
Місце публікування : Слово і час. - 2019. - № 11. - С. 122-125
Предметні рубрики: Шевченкознавство-- Історія
Письменники України, 19 ст.
Анотація: У шевченкознавстві впродовж двох останніх десятиліть тривають гострі дискусії з приводу співвідношення історизму, історіософії та міфологізму у творчій спадщині Тараса Шевченка. Стаття присвячена монографії Роксани Харчук - книжка ошатно видана, її структурування й оформлення відповідає науковим вимогам.
Знайти схожі

2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Харчук, Роксана
Назва : Шевченківська тема у щоденниках Олександра Лотоцького і Сергія Єфремова
Місце публікування : Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах)/ М-во освіти і науки України. - К., 2020. - № 3. - С. 44-48 (Шифр Д441653/2020/3)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
Предметні рубрики: Шевченкознавство-- Рецепція у 19 ст.-- Щоденники-- Дослідження
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): статистика--видання "кобзаря"
Анотація: Розглянуто проблему рецепції Шевченка у ХІХ ст. на підставі щоденників двох найвпливовіших представників покоління «семидесятників» із середовища української інтелігенції Наддніпрянщини. Показано, що поезія Шевченка була важливою лектурою, яку не сприймали уповні підлітки й діти, доходячи до розуміння більшості цих творів, особливо нелегальних і на історичні теми лише у дорослому віці. Цей факт свідчить, що селяни розуміли не всю поезію Шевченка. Попри свою складність вона була одним із основних чинників формування української свідомості у ХІХ ст.
Знайти схожі

3.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Харчук, Роксана
Назва : Шевченківська тема у спадщині історика й педагога Миколи Володимировича Стороженка (1861-1944)
Місце публікування : Слово і час. - 2020. - № 1. - С. 102-109
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
Предметні рубрики: Вчені України, 19-20 ст.
Шевченкознавство, 19-20 ст.
Анотація: У статті розглянуто шевченківську тему у спогадах Миколи Володимировича Стороженка «З мого життя» і в його листах до П. Куліша. Авторка вважає, що зазначена тема була для історика принагідною, а його ставлення до поета амбівалентним. Особливу увагу вона звертає на проблему авторства публікації «Эпизод из жизни Т. Шевченка», яку з огляду на криптонім С-ко дослідники нині приписують Миколі Володимировичу Стороженкові. Хоч авторство Миколи — найвірогідніше, проте у статті викладено й аргументи на користь авторствайого брата, Андрія Володимировича Стороженка. Останній підписував свої публікації криптонімом С-ко, А. Андрій Стороженко цікавився мистецькою спадщиною Шевченка й давніми портретами. У статті «Эпизод из жизни Т. Шевченка» йдеться про втрачений портрет пані Шостки. Андрій Стороженко розумів значення поета для української ідеї, але заперечував право українців на самовизначення, тому у праці «Український рух», що її й досі використовує російська пропаганда в боротьбі з «українським сепаратизмом», вивів карикатурну постать Шевченка. Імпульсом до створення цієї карикатури послужила Кулішева теза про неосвіченість Шевченка і його «полупьяную музу».
Знайти схожі

4.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Харчук, Роксана
Назва : "Шевченківська енциклопедія" – надійний провідник у світі Тараса Шевченка
Місце публікування : Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах)/ М-во освіти і науки України. - К., 2016. - № 5. - С. 64 (Шифр Д441653/2016/5)
Предметні рубрики: Енциклопедії українські
Знайти схожі

5.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Харчук, Роксана
Назва : Чому роман А. Дністрового "Поетичний блуд" не пригорнув мого серця
Місце публікування : Вітчизна: літературно-художній та громадсько-політичний журнал письменників України/ Національна спілка письменників України. - К.: колектив редакції журналу "Вітчизна", 2008. - № 3/4(березень-квітень). - С. 153. - ISSN 0131-2561 (Шифр В087064/2008/3/4). - ISSN 0131-2561
Предметні рубрики: Романи українські-- Дністровий А.
Анотація: Напевно, А. Дністровий задумував "Патетичний блуд" як любовну драму із соціальним підтекстом. Натомість написав зворушливу історію про поганого хлопця, який у процесі української гуманітарної освіти, почасти й самоосвіти став письменником-інтелектуалом, а також про джигуна, який під впливом невдалого кохання, а, може, й надто вдалого сексу, тобто блуду по-українському, перетворився на благородного терориста, майже опришка. Дивовижні метаморфози героя, від імені якого й ведеться у романі оповідь, відбуваються на тлі безликої дійсності, просто дивуєшся, як авторові вдається сповідувати принцип жорсткого реалізму й обстоювати правду, якої у тексті так мало
Примірники :ЧЗ(1)
Вільні : ЧЗ(1)
Знайти схожі

6.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Харчук, Роксана
Назва : Урочиста академія, присвячена 160-річчю Дмитра Івановича Багалія
Місце публікування : Слово і час. - 2018. - № 3. - С. 125
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
Предметні рубрики: Історики України, 19-20 ст.
Анотація: 21 грудня 2017 р. в Інституті літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України відбулась Урочиста академія з нагоди 160-річчя від дня народження видатного історика і громадського діяча, першого директора Інституту Тараса Шевченка академіка Дмитра Івановича Багалія (1857-1932)
Знайти схожі

7.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Харчук, Роксана
Назва : Українська аристократія: її втрата і віднайдення : рецензія
Місце публікування : Слово і час. - 2019. - № 2. - С. 99-103
Предметні рубрики: Українська література, 19-20 ст.
Письменники України, 19-20 ст.
Анотація: Книжка Набитовича "Дерево життя літературного роду", що побачила світ 2018 р. в серії "Постаті культури" видавництва "Дух і Літера", передусім зацікавить тих читачів, котрих хвилює тема формування українського інтелектуального середовища XIX - XX ст. Автор цього дослідження шукає витоки української інтелігенції у Східній Галичині, показує її становлення в межах Австо-Угорської імперії та в Другій Речі Посполитій періоду міжвоєнного двадцятиліття на прикладі давнього аристократичного роду Федоровичів, одна гілка якого попри полонізацію таки залишалася українською, збагативши наше письменство непересічною постаттю Дарії Віконської.
Знайти схожі

8.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Харчук, Роксана
Назва : Українська історія в Кирило-Мефодіївському братстві
Місце публікування : Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - К., 2015. - № 12. - С. 32-40: портр. (Шифр Д441653/2015/12)
Примітки : Бібліогр. 25 назв
Предметні рубрики: Кирило-Мефодіївське товариство-- Історичні погляди
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): національна ідентичність--освіта--козацький міф--культ української мови--українська історія--кирило-мефодіївське братство
Анотація: Розглянуто уявлення учасників Кирило-Мефодіївського братства про українську історію. Авторка доходить висновку, що поряд із українською мовою українська історія перетворилася в колі братства на маркер національної ідентичності й підвалину політичних прагнень українців.
Знайти схожі

9.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Харчук, Роксана
Назва : Таємниці Шевченкових малюнків
Місце публікування : Слово Просвіти. - 2016. - 3-9 бер. (№ 9). - С. 8, 9
Предметні рубрики: Письменники-- Персоналії --Україна
Шевченкіана
Знайти схожі

10.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Харчук, Роксана
Назва : Сприйняття Шевченка в малоросійському середовищі ХІХ ст.
Місце публікування : Слово і час. - 2020. - № 5. - С. 61-74
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
Предметні рубрики: Українська література, 19 ст.
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): спектр сприйняття--українофільство--листування--спагади--щоденник--полеміка--донесення
Анотація: У статті здійснено спробу диференційовано розглянути малоросійський дискурс у сприйнятті Шевченкової творчості на матеріалі джерел особистого походження, на прикладі публічної полеміки довкола питання українофільства й української мови включно з донесеннями до ІІІ відділення на цю тему. Визначено такий спектр малоросійського дискурсу в потрактуванні доробку Шевченка: амбівалентне ставлення, спроба поєднати повагу до поета з лояльністю до російського імператора й імперії, гостро негативне і зневажливе намагання відокремити Шевченка від українофільства, української мови й літератури, розуміння Шевченка як предтечі українофільства. Присутність імені поета в донесеннях до ІІІ відділення свідчить, що його ім’я, як і питання української мови, культури чи освіти, російські імперські структури традиційно переносили в площину політичну, остерігаючись розвитку українського сепаратизму.
Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-34 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)