Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Шевченко Т. Г. (9)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Харчук, Роксана$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 34
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-34 
1.


   
    Академічні зібрання творів Тараса Шевченка: історія і сучасність (до сторіччя НАН України) [Текст] // Слово і час. - 2019. - № 1. - С. 60-76. - Бібліогр. в кінці ст. - Зміст: Перспективи нового повного зібрання творів Шевченка / Олександр Боронь. Про деякі моральні та організаційні аспекти академічного видання Шевченка / Станіслав Росовецький. "Я не знаю (Б/б)ога". До питання про уніфікацію Шевченкової орфографії / Михайло Назаренко. Уточнення коментарів до творів Шевченка з історичними сюжетами / Роксана Харчук. Не названі на ім'я: участь репресованих шевченкознавців у роботі над академічними зібраннями шевченкових творів / Галина Карпінчук. Принципи відтворення тексту щоденника в академічних зібраннях творів Шевченка / Євгенія Лебідь-Гребенюк.
Рубрики: Шевченкознавство, 19-21 ст.
Кл.слова (ненормовані):
Полеміка
Анотація: Круглий стіл під такою назвою відбувся 1 листопада 2018 р. в Інституті літератури. Відкриваючи засідання, заступник директора з наукової роботи акад. НАН України М. Сулима наголосив на необхідності поглибленого вивчення історії академічних видань Швченкових творів, щоб у роботі над проектованим новим повним зібранням урахувати позитивний, а подекуди і драматичний досвід попередників. Пропонуємо увазі читачів стислий виклад повідомлень учасників круглого столу.


Знайти схожі

2.


   
    Перший український навчальний посібник про сьогочасну літературу [Текст] / матер. підгот. О. Поліщук // Слово і час. - 2009. - № 4. - С. 81-90.
Рубрики: Навчальні посібники--Українська література
   Українська література--Проза, ХХІ ст.

Анотація: 20 листопада 2008 р. в Інституті літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України в межах роботи літ.-крит. клубу "Академічні бесіди" відбулася презентація-обговорення навчального посібника Роксани Харчук "Сучасна українська проза: постмодерний період" (К.: Академія, серія "Альма-матер", 2008).


Дод.точки доступу:
Поліщук, Олена \матер. підгот.\; Харчук, Роксана \о произв.\

Знайти схожі

3.


    Харчук, Роксана.
    Ідеологія і ми [Текст] / Роксана Харчук // Слово і час. - 2018. - № 12. - С. 108-112
Рец. на кн. : Література та ідеологія : колективна монографія / наук. ред. та упоряд. В. П. Моренець. - Київ: НаУКМА, 2017. - 485 с.

Рубрики: Ідеологія в літературі
Анотація: Колективна монографія присвячена темі взаємозалежності, взаємозумовленості та взаємовпливу між ідеологією і літературою, між ідеологією і філософією, або ж можна сказати, що ця праця - про ідеологію і нас, українців.


Знайти схожі

4.


    Харчук, Роксана.
    Імперські й колоніальні етнотипи у творчості Тараса Шевченка [Текст] / Р. Харчук // Сучасність. - 2006. - № 3. - С. 92-105.
Рубрики: Письменники--Персоналії--Україна, ХІХ ст.
Анотація: З появою Шевченка, який подав у своїй творчості цілий спектр національних характерів, українська література вийшла за власні національні межі. Як письменник колоніального народу Шевченко симпатизував етноспм, позбавленим асиміляційних настанов. Проте він вірив, що національний характер складається не тільки зі статистичних, а й з динамічних компонентів, тобто здатний змінюватися залежно від історичних обставин.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (1814-1861) \про нього\

Знайти схожі

5.


    Харчук, Роксана.
    Вірш Т. Шевченка "Якби-то ти, Богдане п'яний": трансформація образу гетьмана [Текст] / Роксана Харчук // Слово і час. - 2014. - № 2. - С. 3-8. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 19 ст.
   Українська література--Поезія, 19 ст.

Кл.слова (ненормовані):
епітафія -- карикатурний образ -- топос Переяслава
Анотація: Авторка статті доводить, що Шевченко у власній оцінці Б. Хмельницького розійшовся з потрактуванням цього образу в тогочасній історіографії, літературі й фольклорі. Тут також розглянуто, як змінювався образ Б. Хмельницького у творчості Шевченка.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (укр. поет, письм., худож., громад. і політ. діяч ; 1814-1861) \про твір\; Хмельницький, Богдан-Зіновій Михайлович (укр. військовий, політ, і держ. діяч, Гетьман Війська Запорозького, Очільник Гетьманату (1648-1657) ; 1595-1657) \про нього\

Знайти схожі

6.


    Харчук, Роксана.
    Вдячні читачі Шевченка з Надніпрянської України: Володимир Антонович і Микола Лисенко [Текст] / Роксана Харчук // Слово і час. - 2019. - № 3. - С. 33-41. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 19-20 ст.
   Композитори українські--Персоналії--Україна, 19-20 ст.

Анотація: Авторка статті розглядає, як вплинула поезія Шевченка на національну ідентичність двох чільних представників громадського руху в Україні - правобережця В. Антонича й лівобережця М. Лтсенка. Вона стверджує "Кобзар" - це книжка, що формувала українську політичну ідентичність. Під її впливом відбувалася деполонізація правобережної української інтелігенції й дерусифікація лівобережної.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (укр. поет, письм., худож., громад. і політ. діяч ; 1814-1861) \про нього\; Антонович, Володимир \про нього\; Лисенко, Микола Віталійович (укр. композитор, піаніст, диригент, педагог, збирач пісен. фольклору, громад. діяч ; 1842-1912) \про нього\

Знайти схожі

7.


    Харчук, Роксана.
    Все про мого сина [Текст] : 14 років тому : виношування в тілі / Р. Харчук // Кур`єр Кривбасу. - 2017. - № 326-327-328. - С. 17-46.
Рубрики: Українська література--Проза


Знайти схожі

8.


    Харчук, Роксана.
    Герої і події часів шведчини в поезії Т. Шевченка [Текст] / Роксана Харчук // Слово і час. - 2016. - № 3. - С. 12-20. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Теми і сюжети, 19 ст.
   Шевченкознавство--Джерела

Кл.слова (ненормовані):
мазепинська доба -- історіографічні джерела -- інтертекстуальний аналіз
Анотація: У статті розглянуто, як події мазепинської доби і їх наслідки відбилися в поезії Т. Шевченка. Авторка доводить, що головним джерелом знань про цей період для поета слугувала "Літописна оповідь про Малу Росію та її народ і козаків узагалі..." О. Рігельмана й "Історія Малої Росії" Д. Бантиш-Каменського. Водночас для створення такого ключового образу, як образ фастівського полковника С. Палія, Т. Шевченко скористався "Запорізькою старовиною" І. Срезневського.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (укр. поет, письм., худож., громад. і політ. діяч ; 1814-1861) \про твори\

Знайти схожі

9.


    Харчук, Роксана.
    Деконструкція метафори “розстріляне відродження”, або Запрошення до дискусії про роль українського інтелектуала в історії і його відповідальність перед нею [Текст] / Роксана Харчук // Слово і час. - 2019. - № 12. - С. 86-90. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Літературознавство--Художні засоби--Метафора
   Українська література--Публіцистика, 20 ст.

   Письменники українські--Персналії--Україна, 20 ст.

Анотація: Монографія польського українознавця, викладача Інституту східнослов’янської філології Ягеллонського університету Павла Крупи «На Захід” і “Геть від Москви”? (Публіцистика Миколи Хвильового 1925-1926)» побачила світ іще 2018 р., в університетській видавничій серії " Ре-транс-місії", покликаній відслідковувати контексти української культури. Ця ґрунтовна праця - спроба здійснити історико-літературну реконструкцію публіцистики чи не найвідомішого українського письменника 1920-х років. Конкретно йдеться про три цикли памфлетів: «Камо грядеши», «Думки проти течії» й «Апологети писаризму». Памфлет «Україна чи Малоросія?» значиться в бібліографії, але автор не бере його до уваги, напевно, через те, що цей текст заборонила цензура й він побачив світ лише 1990 р.


Дод.точки доступу:
Хвильовий, Микола (укр. прозаїк, поет, публіцист, один з основоположників поревол. укр. прози ; 1893-1933) \про твір\; Крупа, Павло \про твір\

Знайти схожі

10.


    Харчук, Роксана.
    Зміна обличчя: Павло Тичина [Текст] / Р. Харчук // Дивослово. - 2011. - № 2. - С. 58-62 : фот.
Рубрики: Письменники українські--Тичина П.--Біографія--Творчість, 21 ст.
Кл.слова (ненормовані):
літературознавство і критика
Анотація: Про найконтроверсійнішу постать української літератури 20 ст., рецепція Тичини у загальних рисах.

Перейти к внешнему ресурсу: http://uk.wikipedia.org

Дод.точки доступу:
Тичина, Павло Григорович (укр. поет, пер., публіцист, громад. діяч ; 1891-1967) \про нього\
Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-34 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)