Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (12)Буковина (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Соколов, Віктор$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 29
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-29 
1.


    Соколов, Віктор.
    Діяльність сільськогосподарських гуртків хат-читалень та сельбудів в Україні у 1920-1930-х рр. [Текст] / Віктор Соколов // Бібліотечний форум: історія, теорія і практика. - 2021. - № 2. - С. 47-55
Рубрики: Бібліотечна справа України--Історія
   Гурткова робота--Бібліотечні гуртки--Історія

Анотація: У статті досліджено основні чинники, умови та напрями розвитку гурткової роботи хат-читалень і сельбудів в Україні у 1920–1930-х рр. Вивчено особливості створення та розвитку культурно-освітньої та просвітницької діяльності сільськогосподарських гуртків. Проаналізовано динаміку їх поширення та своєрідність функціонування в умовах посилення ідеологізації та централізації радянської влади. Висвітлено місце та значення масової культосвітньої роботи сільськогосподарських гуртків хат-читалень і сельбудів у поширенні агрономічних знань, галузевої літератури, розвитку освіти, просвітництва і духовної культури в Україні у 1920–1930-х рр. в цілому.

Є примірники у відділах:
(19.01.2022р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

2.


    Соколов, Віктор.
    Методи вивчення бібліотечного фонду: стан, генезис та основні поняття [Текст] / Віктор Соколов // Бібліотечний форум: історія, теорія і практика. - 2021. - № 4. - С. 10-20. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бібліотечні фонди--Вивчення
Анотація: В статті охарактеризовано, переважно, класичні методи вивчення бібліотечного фонду, розкрито їх визначення та основний поняттєвий апарат. Проаналізовано формування зазначених методів у зв’язку з розвитком теорії та методології фондознавства як складової частини бібліотекознавства в умовах трансформації форм діяльності бібліотек, обумовлених появою інформаційно-цифрових технологій.

Є примірники у відділах:
(19.01.2022р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

3.


    Соколов, Віктор.
    Діяльність Центральної польської державної бібліотеки у Києві (1925-1937) [Текст] / В. Соколов // Бібліотечний вісник : науково-теоретичний та практичний журнал. - 2020. - N 2. - С. 30-40 : табл. - Біблиогр. в кінці ст. . - ISSN 1029-7200
Рубрики: Історія бібліотечної справи
Кл.слова (ненормовані):
історія бібліотечної справи -- бібліотеки нацменшин -- Центральна польська державна бібліотека у Києві -- пересувні бібліотеки -- колективні абонементи -- політика коренізації
Анотація: Досліджено діяльність Центральної польської державної бібліотеки у Києві у 1925-1937 рр. Охарактеризовано головні напрями її культурно-просвітницької та бібліотечної роботи. Проаналізовано своєрідність її функціонування в умовах посилення ідеологізації та централізації радянської влади наприкінці 1920-х - у середині 1930-х рр. Висвітлено місце і роль Центральної польської державної бібліотеки у поширенні просвітництва та національної культури серед поляків, котрі мешкали в радянській Україні, у забезпеченні бібліотечною книгою польського населення Києва та інших регіонів республіки.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Соколов, Віктор.
    Становлення та розвиток провідних публічних бібліотек губернських міст в Україні у 19 - на початку 20 ст.: особливості еволюції губернських бібліотек [Текст] / Віктор Соколов // Бібліотечний форум: історія, теорія і практика. - 2020. - № 1. - С. 45-52.
Рубрики: Бібліотечна справа--Історія
Кл.слова (ненормовані):
бібліотеки губернських міст -- губернські бібліотеки
Анотація: У статті виявлено основні різновиди провідних публічних бібліотек губернських міст та проаналізовано динаміку їх суттєвих бібліотечних показників. Висвітлено специфіку їх діяльності та значення у забезпеченні населення бібліотечною книгою, у поширенні читання, просвітництва і духовної культури в Україні у 19 - на початку 20 ст.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

5.


    Соколов, Віктор.
    Трансформація хат-читалень в Україні у другій половині 1940-х - першій половині 1960-х рр. [Текст] / В. Соколов // Бібліотечний вісник : науково-теоретичний та практичний журнал. - 2020. - N 6. - С. 20-33 : il. - Біблиогр. в кінці ст. . - ISSN 1029-7200
Кл.слова (ненормовані):
історія бібліотечної справи -- сільські бібліотеки і клуби -- хати-читальні

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Соколов, Віктор.
    Формування мережі хат-читалень і сельбудів в Україні (1920-1930-ті рр.) [Текст] / Соколов В. // Бібліотечний вісник : науково-теоретичний та практичний журнал. - 2020. - N 4. - С. 33-44. - Біблиогр. в кінці ст. . - ISSN 1029-7200
Рубрики: Бібліотечна справа
Кл.слова (ненормовані):
історія бібліотечної справи -- культурно-освітні заклади -- хати-читальні -- сельбуди -- "хатники" -- культурно-просвітницька робота -- сільські бібліотеки і клуби -- бібліотека
Анотація: Досліджено особливості розвитку хат-читалень, сельбудів в Україні у 1920-1930-х рр., виокремлено основні чинники, умови та етапи цього процесу. Охарактеризовано форми і методи бібліотечної діяльності хат-читалень, сельбудів, динаміку їх становлення та специфіку функціонування в умовах формування системи радянських культурно-просвітницьких закладів. Висвітлено місце і роль культурно-освітніх осередків у поширенні грамотності, знань, читання, у забезпеченні сільського населення України бібліотечною книгою.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Соколов, Віктор.
    Теорія бібліопсихології М. Рубакіна в контексті розвитку читачезнавства в Україні у 1920-1930-х рр. [Текст] / Віктор Соколов // Бібліотечний форум: історія, теорія і практика. - 2019. - № 2. - С. 2-9.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Бібліотечна справа--Історія--Україна
Кл.слова (ненормовані):
історія бібліотечної справи -- процес читання -- читач і книга
Анотація: У статті охарактеризовано сутність, основні положення і методологічні принципи теорії бібліопсихології М. Рубакіна; проаналізовано місце і значення її у формуванні читачезнавства в Україні у 1920-1930-х рр., стан вивчення її розвитку, особливості тлумачення її змісту в новітніх дослідженнях з бібліотекознавства; з'ясовано основні історичні фактори, що вплинули на розвиток ідей бібліопсихології у вітчизняних дослідженнях процесу читання у зазначений період.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

8.


    Соколов, Віктор.
    Діяльність Л. С. Лічкова на посаді директора Київської міської публічної бібліотеки (1915-1921 рр.) : [тогочасна назва НБУ імені Ярослава Мудрого] [Текст] / Віктор Соколов // Бібліотечний форум: історія, теорія і практика. - 2019. - № 1. - С. 46-54. - Бібліогр.: 24 назви.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Бібліотечна справа--Національні бібліотеки
Кл.слова (ненормовані):
історія НБУ імені Ярослава Мудрого
Анотація: Аналізуються особливості діяльності, основні показники та розвиток Київської публічної бібліотеки під керуванням Л. С. Лічкова у 1915-1921 рр. Здійснено порівняльний аналіз діяльності бібліотеки, коли її директором був Л. Лічков, з попереднім періодом розвитку книгозбірні. Проаналізовано значення діяльності Л. Лічкова на посаді директора бібліотеки крізь призму основних тенденцій її розвитку.


Дод.точки доступу:
Лічков, Леонід Семенович (економіст, статист, публіцист ; 1855-1943) \про нього\
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

9.


    Соколов, Віктор Юрійович.
    Розвиток діяльності центральних губернських бібліотек в Україні у 1920-х рр. у контексті еволюції провідних публічних бібліотек губернських міст [Текст] / Віктор Юрійович Соколов // Бібліотекознавство. Документознавство. Інформологія. - 2019. - № 3. - С. 15-26. - Бібліогр.: 22 назви
Рубрики: Історія бібліотечної справи в Україні--Публічні бібліотеки--Центральні губернські бібліотеки, 1920-ті рр.
Анотація: У статті визначені соціально-культурні передумови виникнення та розвитку центральних губернських бібліотек як провідних публічних книгозбірень губернських міст на теренах України у 1920-х рр.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

10.


    Соколов, Віктор.
    Створення та розвиток діяльності технікумів і шкіл політосвіти у контексті становлення середньої спеціальної бібліотечної освіти в Україні у 1920-х-1940-х рр. [Текст] / Віктор Соколов // Бібліотечний форум: історія, теорія і практика. - 2019. - № 4. - С. 33-42. - Бібліогр.: 32 назви.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Бібліотечна справа--Бібліотечна освіта
Кл.слова (ненормовані):
бібліотечна освіта -- становлення бібліотечної освіти -- бібліотечні курси


Дод.точки доступу:
Хавкіна, Любов Борисівна (укр. бібліотекознавець та бібліограф, педагог і письменниця ; 1871-1949) \про неї\
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-29 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)