Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Ситник, К.$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 13
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-13 
1.


    Ситник, К.
    Сторінки мого академічного життєпису [Текст] / К. Ситник // Вісник Національної академії наук України. - 2006. - № 5. - С. 54-70.
Рубрики: Вчені--Біологи--Україна
Анотація: Академікові НАН України, почесному директорові Інституту ботаніки ім.М.Г.Холодного Костянтину Меркурійовичу Ситнику виповнюється 80. Його шлях як ученого-біолога й організатора науки нерозривно пов'язаний з піднесенням нашої Академії у другій половині ХХ століття, зі складними процесами її трансформації вже у незалежній Україні. Про буття науки і вченого, академічні колізії і наснагу творчості - роздуми і спогади ювіляра.


Дод.точки доступу:
Ситник, Костянтин Меркурійович (1926р.) \про нього\

Знайти схожі

2.


    Ситник, К.
    "Я вірю, що ми не самотні у Всесвіті" [Текст] : 3 червня видатному українському вченому, народному депутатові четвертого скликання Костянтинові Ситнику виповнилося 80 років [біолог, директор Ін-ту ботаніки НАН України] / К. Ситник; Інтерв'ю М. Славинський // Віче. - 2006. - № 11-12. - С. 30-33 : портр
Рубрики: Наука в Україні--Біологія


Дод.точки доступу:
Славинський, М. \ інтерв'ю.\; Ситник, К. (Біолог, директор Ін-ту ботаніки НАН України) \про нього\

Знайти схожі

3.


    Ситник, К. М.
    [Доповідь на ювілейній сесії Загальних зборів Національної академії наук України, присвяченій 100-річчю від дня народження академіка Мстислава Всеволодовича Келдиша] [Текст] / К. М. Ситник // Вісник Національної академії наук України. - 2011. - № 2. - С. 14-15
Рубрики: Вчені--Математики--Росія, 20 ст.
Анотація: Матеріали ювілейної сесії Загальних зборів НАН України, присвяченої 100-річчю від дня народження М. В. Келдиша.


Дод.точки доступу:
Келдиш, Мстислав Всеволодович \о нем\

Знайти схожі

4.


    Ситник, К.
    Міжнародний рік біорізноманіття та перспективи розвитку диверситології [Текст] / К. Ситник, О. Протасов // Вісник Національної академії наук України. - 2010. - № 3. - С. 13-16.
Рубрики: Біорізноманіття--Диверситологія
   Флора--Дослідження--Україна

Анотація: Ідею збереження біорізноманітності надзвичайно важлива. Це відбиття прагнення людства життя в гармонійному, безпечному та багатому світі. Але вона може назавжди стати лише гарною ідеєю, якщо не буде підкріплена науковими розробленнями найвищого гатунку. Національна академія наук України має всі можливості для успішного проведення таких наукових досліджень. Переконані, що Міжнародний рік біорізноманіття має стати роком глобальної турботи ботаніків і зоологів нашої Академії про збереження і збагачення біотичного різноманіття на теренах України.


Дод.точки доступу:
Протасов, О.

Знайти схожі

5.


    Ситник, К. М.
    Узагальнювальний погляд на життя в гідросфері [Текст] : рецензія / К. М. Ситник // Вісник Національної академії наук України. - 2012. - № 9. - С. 85-86
Рец. на кн. : Протасова О. О. Жизнь в гидросфере. Очерки по общей гидробиологии / О. О. Протасова. - К. : Академперіодика, 2011.

Рубрики: Гідробіологія
   Гідросфера

Анотація: О. О. Протасов своєю працею зробив істотний внесок до скарбниці знань про життя у водному середовищі. Його дослідження - не лише багате джерело фактичного матеріалу, а й огляд сучасних концепцій, теорій та міркувань щодо загальнобіологічних і загальноекологічних проблем.


Знайти схожі

6.


    Веденичова, Н. П.
    Локалізація і динаміка цитокінінів у різних частинах рослин Equisetum arvense L. [Текст] / Н. П. Веденичова, К. М. Ситник // Доповіді Національної академії наук України. - 2013. - № 11. - С. 150-156. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фізіологія рослин--Дослідження--Регулятори росту
   Біохімія рослин--Фітогормони

Кл.слова (ненормовані):
Стрес -- Гормон стресовий -- Кислота абсцизова -- Хвощ польовий
Анотація: Досліджено розподіл цитокінінів в органах спорофітів і вегетативних пагонів хвоща польового на різних стадіях розвитку.


Дод.точки доступу:
Ситник, К. М.

Знайти схожі

7.


    Ситник, К. М.
    Геніальний син України Володимир Іванович Вернадський [Текст] / К. М. Ситник, Т. В. Андріанова // Вісник Національної академії наук України. - 2013. - № 7. - С. 14-26 : фот. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Вчені України
   Вчені--Природознавці--Україна

Анотація: У статті, присвяч. 150-річчю від дня народження акад. В. І. Вернадського, наведено огляд діяльності вченого та його зв'язків з Україною. Подано короткий нарис про діяльність Комісії з розробки наук. спадщини акад. В. І. Вернадського НАН України від часів її започаткування, висвітлено участь у її роботі провідних учених НАН України. Показано актуальність положень В. І. Вернадського щодо планетарного значення рослинного покриву та всього живого, викладених ним біогеохімічних принципів, а також засад державності та професійності Академії, необхідності розвитку широкого комплексу наук для прогресу суспільства.


Дод.точки доступу:
Андріанова, Т. В.; Вернадський, Володимир Іванович (укр. філософ, природознавець, засновник геохімії, біогеохімії та радіогеології, космізму ; 1863-1945) \про нього\

Знайти схожі

8.


    Ситник, К.
    Біоцентризм і глобалізм [Текст] / К. Ситник, В. Чопик // Вісник Національної академії наук України. - 2009. - № 12. - С. 8-12. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Біоцентрична концепція
Кл.слова (ненормовані):
Ідеологія ноосферизму -- Біоцентричний світогляд -- Антропоцентрична концепція -- Екологічна етика
Анотація: Автори статті розглядають еволюцію світоглядних засад фахівців із природничих наук від антропоцентричного підходу до біоцентризму; наочно доводять необхідність біологічних (екологічних) знань для розуміння законів еволюції, відновлення природних ресурсів, врівноваження і розв'язання глобальних проблем людства, прогнозування негативних наслідків діяльності людини для довкілля та запобігання їм; наголошують на необхідність розвитку біоцентризму - світогляду, який обстоює пріоритети життя та життєвих потреб, пропагує цінність і неповторність будь-якого життя, що обов'язково має бути захищеним і збереженим.


Дод.точки доступу:
Чопик, В.

Знайти схожі

9.


    Ситник, К.
    Перший президент Української академії наук [Текст] : [З нагоди 145-річчя від дня народження академіка В.І. Вернадського] / К. Ситник // Вісник Національної академії наук України. - 2008. - № 3. - С. 44-54.
Рубрики: Вчені--Україна
Анотація: Ім'я Володимира Вернадського широковідоме не лише в науковому середовищі. Геніальний учений, мислитель, філософ, політик, громадський діяч, талановитий організатор науки, він устиг зробити надзвичайно багато як для сучасників, так і для нащадків. Велич В.І. Вернадського, його геніальність полягають в умінні поєднати теоретичні знання з їх практичними застосуванням. Спираючись на досягнення науки, вчений зазделегідь указував на майбутні зміни в природному і людському середовищі, пов'язані зі стрімким розвитком цивілізації.


Знайти схожі

10.


    Ситник, К.
    Ноосфера та сталий розвиток України [Текст] : рекомендовано Мин.образования / К. Ситник // Віче. - 2004. - № 6. - С. 62-64 : портр
Рубрики: Гуманітарні цінності
   Сталий розвиток України



Знайти схожі

 1-10    11-13 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)