Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Буковина (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Романюк, Я.$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 23
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-23 
1.


    Романюк, Я.
    Детермінанти корупції в судовій системі України, або чи можна очікувати позитивного ефекту від повного оновлення суддівського корпусу [Текст] / Я. Романюк, Є. Лащук // Право України. - 2016. - № 6. - С. 134-155. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Корупція--Судова система--Україна
Анотація: У статті висвітлюється проблема корупції в судовій системі України та її детермінанти у контексті визначення ефективності боротьби з нею шляхом повного оновлення суддівського корпусу.


Дод.точки доступу:
Лащук, Є.

Знайти схожі

2.


    Романюк, Я.
    Судова реформа: стан і напрями розвитку [Текст] / Я. Романюк // Право України. - 2016. - № 7. - С. 17-18. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Судова реформа--Україна
Анотація: 17-18 березня 2016 р. у Верховному Суді України відбувся IV Міжнародний судово-правовий форум на тему "Судова реформа: стан та напрями розвитку". Запропоновано доповіді, які прозвучали на Форумі.


Знайти схожі

3.


    Романюк, Я.
    Значення цивільно-правової норми як правового припису та правового засобу [Текст] / Я. Романюк // Право України. - 2016. - № 5. - С. 113-121. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільне право--Цивільно-правова норма
Анотація: Статтю присвячено дослідженню цивільно-правової норми в системі механізму цивільно-правового регулювання. Розкрито прояв цивільно-правової норми як нормативно-правового припису та правового засобу, а також окреслено взаємодію цивільно-правової норми з іншими суміжними правовими явищами, зокрема суб'єктивним цивільним правом.


Знайти схожі

4.


    Романюк, Я.
    Втручання у право власності з точки зору його відповідності статті 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод: критерії Європейського Суду з прав людини та досвід України на окремих прикладах судової практики [Текст] / Я. Романюк // Право України. - 2016. - № 1. - С. 14-24. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Право власності
Анотація: Стала практика Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) щодо застосування ст. 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод дає підстави для висновку, що при вирішенні судами спорів, пов'язаних із втручанням держави в право власності фізичної чи юридичної особи, підлягають урахуванню та оцінці три основні критерії. На основі рішень ЄСПЛ автор аналізує зазначені критерії- законність втручання, наявність суспільного інтересу та додержання принципу пропорційності втручання.


Знайти схожі

5.


    Романюк, Я.
    Класифікація цивільно-правових норм: доктринальні підходи [Текст] / Я. Романюк // Право України. - 2016. - № 4. - С. 100-108. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільно-правові норми--Класифікація
Анотація: Статтю присвячено дослідженню класифікаційних засад поділу цивільно-правових норм за різними критеріями залежно від їх багатоманітності. Пропонується авторська класифікація цивільно-правових норм на засадах надбань загальної теорії держави і права, цивільного права та за допомогою загальнонаукових підходів до проблеми класифікації.


Знайти схожі

6.


    Романюк, Я.
    Судова правотворчість в умовах реформування правосуддя: постановка проблеми [Текст] / Я. Романюк // Право України. - 2016. - № 10. - С. 9-19. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Правосуддя--Реформування--Україна
Анотація: Стаття присвячена дослідженню судової правотворчості в Україні внаслідок проведення конституційно-правових змін у частині правосуддя. Розкриваються правова природа та появи судової правотворчості в різних правових системах, визначаються конкретні проблеми судової правотворчості в сучасних умовах в Україні.


Знайти схожі

7.


    Романюк, Я.
    Іменем України: становлення судової влади у період Української революції 1917-1921 рр. [Текст] / Я. Романюк, І. Іванченко // Право України. - 2017. - № 3. - С. 46-61. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська революція--1917-1921 РР.
   Судова система--Органи--Верховний Суд України

Анотація: На підставі архівних документів та новітньої наукової літератури досліджено історико-правовий аспект доби Української революції 1917-1921 рр., а саме реформування судової системи і, як результат, створення незалежного вищого судового органу та правонаступність Верховного Суду України.


Дод.точки доступу:
Іванченко, І.

Знайти схожі

8.


    Романюк, Я.
    Проблеми розмежування адміністративної та цивільної судових юрисдикцій щодо земельних спорів: перспективи розв'язання унаслідок оновлення процесуального законодавства [Текст] / Я. Романюк, Л. Майстренко // Право України. - 2017. - № 8. - С. 83-99. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Земельні спори--Адміністративна юрисдикція--Цивільна юрисдикція--Розмежування судових юрисдикцій
Анотація: Стаття присвячена дослідженню критеріїв визначення підвідомчості земельних спорів судам для розгляду в порядку адміністративного та цивільного судочинства через призму останньої практики Верховного Суду України. Автори аналізують проблеми розмежування судових юрисдикцій у спорах змішаної правової природи, що виникають із комплексних земельних правовідносин, а також оцінюють перспективи розв'язання юрисдикційних конфліктів у цій сфері внаслідок очікуваного оновлення процесуального законодавства.


Дод.точки доступу:
Майстренко, Л.

Знайти схожі

9.


    Романюк, Я.
    Загальні положення тлумачення договорів у цивільному праві України [Текст] / Я. Романюк // Право України. - 2017. - № 2. - С. 165-171. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільне право--Тлумачення--Україна
Анотація: Стаття присвячена аналізу загальних положень тлумачення цивільних договорів. Досліджуються інформаційні складові змісту договору, що обумовлюють наявність волевиявлення сторін. Розкривається сутність підходів до визначення дійсного характеру спірних відносин через судове встановлення змісту конкретної спірної умови оспорюваного договору.


Знайти схожі

10.


    Романюк, Я.
    Принципи цивільного правозастосування: загальні положення [Текст] / Я. Романюк // Вісник господарського судочинства. - 2016. - № 4. - С. 163-168. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Судочинство--Цивільне судочинство--Вирок--Судові рішення--Україна
   Право--Цивільне право--Цивільний процес

Кл.слова (ненормовані):
правозастосування, цивільно-правова норма, законність, обгрунтованість, доцільність, судове рішення
Анотація: Статтю присвячено дослідженню загальних положень поняття і змісту принципів цивільного правозастосування. Аналізуються найбільш поширені принципи: законність, обгрунтованість, доцільність.


Знайти схожі

 1-10    11-20   21-23 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)