Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (129)Буковина (2)Бібліотека О.С.Романця (22)Бібліотека Т.В.Покотило (2)Шевченко Т. Г. (2)Бібліотека В.Д.Бялика (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Рильський, Максим$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 135
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.


    Рильський, Максим (онук поета).
    "...Ловилося тріумфально..." [Текст] : до дня рибалки : з ненадрукованого / Максим Рильський (онук) // Літературна Україна. - 2021. - 10 лип. (№ 13-14). - С. 24
Рубрики: Письменники українські--Персоналій--Україна, 20 ст.
Анотація: Онук М. Т. Рильського розповів про хоббі свого діда - рибалку.


Дод.точки доступу:
Рильський, Максим Тадейович (укр. поет, пер., публіцист, громад. діяч ; 1895-1964) \про нього\

Знайти схожі

2.


    Салига, Тарас.
    ...На межі двох епох [Текст] : (Є. Маланюк, М. Рильський, П. Тичина) / Т. Салига // Літературна Україна. - 2018. - 1 берез. (№ 8). - С. 1, 3, 4, 5 ; Літературна Україна. - 2018. - 8 берез. (№ 9). - С. 4, 5, 15. - Закінч. Поч. № 8. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Історія, 20 ст.
   Письменники українські--Персоналії--Україна, 20 ст.



Дод.точки доступу:
Тичина, Павло Григорович (укр. поет, пер., публіцист, громад. діяч ; 1891-1967) \про нього\; Рильський, Максим Тадейович (укр. поет, пер., публіцист, громад. діяч ; 1895-1964) \про нього\; Маланюк, Євген Филимонович (укр. письменник, культуролог-енциклопедист, публіцист, літ. критик, сотник Армії УНР ; 1887-1968) \про нього\


Знайти схожі

3.


    Рильський, Максим (онук поета).
    "...Своє життя непроданим донести" [Текст] : до 100-річчя збірки Максима Рильського "Синя далечінь" / Максим Рильський // Літературна Україна. - 2022. - 12 лют. (№ 3). - С. 10, 11
Рубрики: Поети українські--Персоналії--Україна, 20 ст.
   Перекладачі українські--Персоналії--Україна, 20 ст.



Дод.точки доступу:
Рильський, Максим Тадейович (укр. поет, пер., публіцист, громад. діяч ; 1895-1964) \про твір\

Знайти схожі

4.


    Рильський, Максим Георгійович.
    2 січня виповнилося 180 років з дня народження Тадея Рильського [Текст] / М. Рильський // Українська літературна газета. - 2021. - 15 січ. (№ 1). - С. 7
Рубрики: Громадські діячі українські--Персоналій--Україна, 19 ст.
Анотація: Стаття написана правнуком ювіляра.


Дод.точки доступу:
Рильський, Тадей Розеславович (укр. громад. і культур. діяч, етнограф, економіст, меценат, «хлопоман». Батько поета Максима Рильського ; 1841-1902) \про нього\

Знайти схожі

5.


    Семенюк, Віталій.
    І серед квітів найясніший квіт... [Текст] / Віталій Семенюк // Українська мова і література в школах України. - 2020. - № 4. - С. 23-29. - Бібліогр.: 8 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська література--Рильський М. (1895-1964)
Кл.слова (ненормовані):
вивчення творчості М. Рильського -- Тен Б.


Дод.точки доступу:
Рильський, Максим Тадейович (український поет, перекладач, публіцист, громадський діяч, мовознавець, літературознавець ; 1895-1964 рр.)
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

6.


    Мовчан, О. А.
    Ідейно-художній зміст віршів М. Рильського "Ознаки весни", "Порада" / О. А. Мовчан // Українська література в загальноосвітній школі. - 2013. - № 4. - С. 27-28
Рубрики: Українська література--Методика викладання, 20 ст.
   Поезія українська--Методика викладання, 20 ст.

   Письменники українські--Персоналії, 20 ст.

   Уроки--Українська література, 20 ст.

Анотація: План-конспект уроку. Мета: навчальна: допомогти учням усвідомити ідейно-художній зміст віршів М. Рильського, створити міні-проект «Риси характеру письменника за його творами»;розвивальна: розвивати навички виразного читання, аналізу поетичних творів, висловлення власної думки щодо прочитаного; виховна: виховувати естетичні смаки, любов до природи.


Дод.точки доступу:
Рильський, Максим Тадейович (укр. поет, пер., публіцист, громад. діяч ; 1895-1964) \про твір\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


   
    Із літературної та епістолярної спадщини Максима Рильського [Текст] / переднє слово, підготовка текстів та коментарі Богдана Цимбала // Слово і час. - 2020. - № 2. - С. 92-106. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література, 19-20 ст.
   Письменники українські--Персоналії--Україна, 20 ст.

   Епістолярна спадщина

Анотація: Стаття присвячена українському радянському поету, перекладачу, публіцисту, громадському діячу, мовознавецю та літературознавецю Максиму Рильському та його листуванню з М. Рудницьким та О. Кручоним.


Дод.точки доступу:
Рильський, Максим Тадейович (укр. поет, пер., публіцист, громад. діяч ; 1895-1964) \про нього\

Знайти схожі

8.


    Коваль-Фучило, І. М.
    Історія вивчення усних спогадів: позиція Максима Рильського і сучасні підходи [Текст] / І. Коваль-Фучило // Народна творчість та етнологія. - 2020. - N 3(травень-червень). - С. 112-117. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Усні спогади--Вивчення
   Усна історія--Вивчення

Кл.слова (ненормовані):
Усна історія -- Літературний текст -- Фольклорний текст -- Усні спогади
Анотація: У статті проаналізовано фольклористичні проблеми, порушені в статті Максима Рильського "Краса і велич на-родної творчості" (1957). Багато з цих проблем актуальні до нашого часу. Це стосується провідної проблеми фольк-лористики – визначення основного предмета дослідження, тобто означення меж такого явища, як фольклор, що є фольклором, які терміни використовують для його номінації.
М. Рильський аналізує вживання терміна словесність на означення фольклору. Автор, покликаючись на авторитет словника Ушакова, словесністю вважав усю творчість, виявлену в слові, не лише в художньому слові. Термін народна поетична творчість не задовольняв Максим Тадейовича якраз у зв’язку з тим, що він не охоплював "споминів учасників визначних подій", які сьогодні дослідники номінують меморатами (усні спогади) і мемуарами (письмові спогади). І хоча ці тексти не надто художні, тобто їхня мова не така поетично довершена, як у класичних фольклорних жанрах, як-от обрядові та ліричні пісні, фольклористи, на думку Рильського, повинні залучати їх до поля свого дослідження. Удруге Максим Рильський згадав народні оповідання у визначенні терміна словесний фольклор, коли відстоював думку про те, що фольклор надалі активно побутує.
Сьогодні ми щоразу переконуємося, що народне слово активно реагує на різні події, і результати цієї словесної діяльності важко вписати у звичну класифікацію фольклорних жанрів. Цю тенденцію помітив свого часу й М. Рильський, у переліку нових записів він знову не забув зазначити народні оповідання. На означення текстів, що їх сьогодні найчастіше називають усною історією, дослідник вжив такі номінації: оповідання, усні оповідання, розповіді, усні розповіді, оповідання бувалих людей, спомини учасників визначних подій. Цей перелік свідчить про те, що автор аналізованої розвідки надавав важливого значення усноісторичним текстам. Три терміни – розповіді, усні розповіді, спомини учасників визначних подій – свідчать, що М. Рильський усвідомлював принципову різницю між літературним і фольклорним текстом.


Дод.точки доступу:
Рильський, Максим Тадейович (1895-1964) \про твори\

Знайти схожі

9.


    Летичевська, О.
    Історія листа Максима Рильського до Наталії Гебдовської [Текст] / О. Летичевська // Народна творчість та етнологія. - 2020. - N 2(березень-квітень). - С. 63-64. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Листування--Письменники українські--Артисти театру і кіно українські, 20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
листи письменників
Анотація: У 1943-1947 роках В. Костенко працював на посаді Першого секретаря ЦК ВЛКСМ України, спілкувався з багатьма тогочасними діячами культури, особливо з О. Довженком і М. Рильським. Тоді він і запропонував Н. Гебдовській показати її вірші Максиму Тадейовичу. Результатом цього став лист, написаний М. Рильським до В. Костенка, який той передав Наталії Олександрівні.


Дод.точки доступу:
Гебдовська, Наталія Олександрівна (1910-2004) \про неї\; Рильський, Максим Тадейович (укр. поет, пер., публіцист, громад. діяч ; 1895-1964) \про нього\

Знайти схожі

10.


    Скляренко, Г.
    Історія одного портрета: Максим Рильський і Зиновій Толкачов [Текст] / Г. Скляренко // Народна творчість та етнологія. - 2020. - N 2(березень-квітень). - С. 58-62. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Художники українські--Персоналії, 20 ст.
   Письменники українські--Персоналії, 20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
взаємодія культур
Анотація: Статтю присвячено історії створення в 1948 році київським художником З. Толкачовим портрета М. Рильського, що зберігається в колекції Національного художнього музею України. Виконаний у камерній техніці пастелі, портрет наповнений глибоким психологізмом, уважним проникненням у внутрішній світ великого поета, науковця та громадського діяча.
Художник і поет приятелювали впродовж багатьох років. У 1930-х були сусідами в славетному київському будинку письменників "Роліт". У 1939 році М. Рильський написав схвальну статтю про персональну виставку З. Толкачова, присвячену 80-річчю Шолом-Алейхема, яка вийшла друком в журналі "Образотворче мистецтво", та присвятив цим творам свій вірш, що також надрукували у згаданому часопису. Інтерес до творів художника був не випадковим: у 1920-х роках М. Рильський перекладав українською вірші єврейських поетів.
Під час сталінських ідеологічних компаній "з боротьби з космополітизмом і буржуазним націоналізмом" обоє - художник і поет - зазнали суворої критики. З. Толкачов, зокрема, зміг повернутися до активного художнього життя лише в 1960-х. У другій половині 1940-х років він створив серію портретів українських письменників, що нині становить історико-художню цінність. Серед них був портрет М. Рильського.


Дод.точки доступу:
Толкачов, Зиновій Шендрович \про нього\; Рильський, Максим Тадейович (укр. поет, пер., публіцист, громад. діяч ; 1895-1964) \про нього\

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)