Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (1)Буковина (2)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Рендюк, Т.$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 8
Показані документи с 1 за 8
1.


    Рендюк, Т.
    Шлях Румунії до Європейського Союзу: досвід, проблеми, перспективи [Текст] / Т. Рендюк // Політика і час. - 2007. - № 2. - С. 32-36
Рубрики: Румунія--ЄС
Анотація: Шлях Румунії до Європейського союзу.


Знайти схожі

2.


    Рендюк, Т. Г.
    Прикордонне та регіональне співробітництво між Україною та Румунією з питань національних меншин [Текст] / Т.Г. Рендюк // Український історичний журнал. - 2011. - № 1. - С. 123-137
Рубрики: Міжнародні відносини--Україна - Румунія--Міжнаціональні питання
Анотація: Розкривається процес становлення та особливості укр.-румун. співробітництва в усіх сферах на рівні прикордонних адмін.-територіальних одиниць. Акцентується на ролі "Карпатського єврорегіону" та єврорегіонів "Верхній Прут" та "Нижній Дунай" в оптимізації міжетнічних стосунківу прикордонних районах і збереженні етнічної ідентичності.


Знайти схожі

3.


    Рендюк, Т.
    Євангеліє, видане гетьманом України Іваном Мазепою та господарем валахії К. Бринковяну у 1708 році арабською мовою у м. Алепо (Сирія): невідомі аспекти [Текст] / Т. Рендюк // Зовнішні справи. - 2017. - № 4. - С. 52-56. - Бібліогр.: 5 назв.
Рубрики: Меценатство
Анотація: В статті мова йде про меценатську діяльність українського та валаського лідерів європейського гатунку не лише в рамках двох держав, а й далеко за її межами. До такої сторінки належить діяльність І. Мазепи та К. Бринковяну, спрямована на надання реальної допомоги православним християнам арабського світу з центром у місті Алепо, нинішня Сирія, щодо всебічної підтримки їх істинної віри у всемогутнього нашого Бога Ісуса Христа.


Дод.точки доступу:
Мазепа, Іван Степанович (укр. військ., політ. і держ. діяч Гетьман Війська Запорозького ; 1639-1709) \про нього\

Знайти схожі

4.


    Рендюк, Т.
    Бендерська конституція 1710 року- апогей політичної та правової думки Пилипа Орлика в еміграції (до Дня Конституції України 28 червня) [Текст] / Т. Рендюк // Зовнішні справи. - 2017. - № 6. - С. 26-31
Рубрики: Конституція Пилипа Орлика
Анотація: В статті мова йде про Конституцію Пилипа Орлика. Подано аналіз цієї Конституції.


Дод.точки доступу:
Орлик, Пилип Степанович (укр. військо-політ. і дежр. діяч, гетьман України у вигнанні ; 1672-1742) \про нього\

Знайти схожі

5.


    Рендюк, Т. Г.
    Українці Румунії: етнокультурна історія і сучасний стан [Текст] / Т. Г. Рендюк // Народна творчість та етнологія. - 2019. - N 4(липень-серпень). - С. 5-15. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська діаспора--Румунія
   Гуцули--Румунія

   Русини--Румунія

Кл.слова (ненормовані):
Автохтонні українці -- Історичні та етнографічні регіони розселення та проживання -- Проблема ідентичності русинів та гуцулів Румунії
Анотація: Проаналізовано історичні аспекти, пов'язані з появою предків українців на території сучасної Румунії. Достеменно доведено, що значна частина українців Румунії є автохтонним населенням регіону. Водночас продемонстровано, що українці Добруджі та дельти Дунаю є нащадками запорізьких козаків, а ті, що проживають у Банаті (Захід Румунії), є переселенцями з території нинішньої Закарпатської області України. Зазначено, що українці в Румунії компактно проживають переважно в чотирьох історичних регіонах. Наведено офіційну позицію румунської влади стосовно розподілу українського етносу на власне українців, русинів та гуцулів (як окремих національностей), що не відповідає дійсності й спростовано навіть самими румунськими вченими. Представлено як негативне явище процес стрімкого скорочення чисельності українців Румунії, що є наслідком їх послідовної асиміляції, та визначено завдання української сторони, спрямовані на збереження їх національної ідентичності.


Знайти схожі

6.


    Рендюк, Т.
    До питання про "етнічні чистки" в роки Другої світової війни [Текст] / Т. Рендюк // Народна творчість та етнологія. - 2020. - N 1(січень-лютий). - С. 58-65
Рубрики: Етнічні чистки--Румунія, 1939-1945рр.
   Друга світова війна--Етнічні чистки

Кл.слова (ненормовані):
"історичні румунські території"
Анотація: У статті вперше висвітлюється невідома в Україні інформація про таємний план румунського військового профашистського диктатора І. Антонеску щодо примусового виселення з території Румунії часів Другої світової війни 991 265 етнічних українців та росіян / липован. В основі розробки і планованого здійснення такого завдання лежала тодішня хибна фашистська теорія про "чистоту нації", а також прагнення румунського керівництва позбутися слов'янського етнічного елементу як імовірного чинника впливу на ситуацію в Румунії в умовах антирадянської війни. Згідно з Меморандумом про етнічну чистку румунських територій від слов'янського населення шляхом його форсованого переселення на схід, за межі Румунії мали бути виселені етнічні українці не лише з приєднаних у 1918 році територій Бессарабії та Буковини, але й з дельти Дунаю, Мараморощини та Банату. І лише військова поразка Німеччини під Курськом улітку 1943 року та вимушений прискорений відхід її союзників, у тому числі й Румунії, на захід унеможливило реалізацію цих намірів щодо етнічної чистки румунської території від автохтонного українського етносу.


Дод.точки доступу:
Антонеску, Іон (1882-1946) \про нього\

Знайти схожі

7.


    Рендюк, Т. Г.
    Стародубщина - зрусифікована історично українська порубіжна земля [Текст] / Т. Г. Рендюк // Народна творчість та етнологія. - 2021. - N 1(січень-березень). - С. 5-15. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Русифікація--Стародубщина
Кл.слова (ненормовані):
український порубіжний етнографічний регіон -- русифікація
Анотація: У статті вперше досліджується тривалий і негативний для національних інтересів України процес цілеспрямованої експансіоністської політики (спочатку Московського князівства (XVI-XVII ст.), а пізніше Російської імперії (XVIIIXX ст.) та радянської Росії (1918-1920)) щодо Стародубщини як споконвіку української етнографічної території.
Особливо наголошується на виявленні ролі багаторазового російського військового чинника в насильницькому захопленні регіону, а також кадрової, релігійної, освітньої, мовної та культурної експансії з боку Москви. З'ясовано, що в кінцевому підсумку русифікаторська й окупаційна політика, яка послідовно проводилася Москвою та Санкт-Петербургом упродовж половини тисячоліття стосовно споконвіку української території Стародубщини, призвела не лише до втрати Україною значної території, але й до фактичного зникнення українства в цьому етнографічному регіоні.
Акцентовано увагу на тому, що сьогодні територія колишньої української Стародубщини входить до складу Брянської області РФ, а це - Гордіївський, Злинківський, климівський, клинцівський, красногорський, Мглинський, Но-возибківський, Погарський, Почепський, Стародубський, Суразький та Унецький райони. Загальна площа цієї несправедливо відібраної більшовицькою Росією в 1919 році частини української території, яка межує з чернігівською областю нашої держави, становить близько 15 тис. кв. км.
Зроблено висновок про те, що, екстраполюючи досліджений у статті процес на нинішню анексію Російською Федерацію Автономної Республіки крим, гібридну російсько-українську війну в східних районах донецької та луганської областей і експансію «руского міра» на культурне, освітнє, мовне, релігійне та ідеологічне життя незалежної України, можна здогадатися, що в основу сучасної окупаційної політики Москви покладено давні відпрацьовані сценарії, один з яких повною мірою стосується історичної долі споконвічної української території Стародубщини.


Знайти схожі

8.


    Борисенко, В. К.
    Географічне розміщення етнічних спільнот в Україні на початку ХХI століття [Текст] / В. К. Борисенко, Т. Г. Рендюк // Український географічний журнал. - 2021. - № 3. - С. 65-72. - Бібліогр.: 24 назви
Рубрики: Суспільна географія в Україні--Географія культури--Етногеографія
   Етнологія--Населення України--Національні меншини -- Етнічні групи

Анотація: Висвітлено питання щодо розселення у географічному просторі України представників національних меншин та головних етнічних груп, які складають певну частину населення держави, тощо.


Дод.точки доступу:
Рендюк, Т. Г.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)