Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (1)Шевченко Т. Г. (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Петренко, Н.$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 15
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-15 
1.


    Гоменюк, М. О.
    Соціальна логістика та ефективність використання механізмів співробітництва сільських територіальних громад [Текст] / М.О. Гоменюк, Н.О. Петренко, А.В. Мовчанюк // Економіка та держава. - 2022. - № 2. - С. 56-62. - Бібліогр.: 7 назв
Рубрики: Сільські громади--Логістика--Види
Анотація: Функціонування та розвиток об'єднаних територіальних громад сьогодні є однією з найактуальніших тем. Оптимізація ресурсів: матеріальних, інформаційних, людських - на цьому спрямована реформа децентралізації. Децентралізація прийняття рішень центральною владою на рівень громади покращить життя людей, особливо в малонаселених районах. Тому важливим науковим завданням сьогодні є оптимізація перебігу внутрішніх соціальних процесів під час управління ОТГ. Держава створила належні умови для співпраці регіональних громад, ухвалила необхідні нормативно-правові документи, надала методичне та фінансове стимулювання. Кооперативний процес територіальних громад базується на принципах мобілізації та стимулювання, що дає можливість громадам отримувати вигоди, взаємну вигоду та економічну ефективність для соціально-економічного розвитку. Співпраця українських територіальних громад загалом є недостатньою, а в окремих сферах - незадовільною, більшість угод підписуються на короткостроковій основі, що є слабкою основою для принципів стратегічного розвитку. Фінансова основа співпраці є визначальною, формується різними джерелами доходів і не заборонена законом. Результати щомісячного моніторингу процесів децентралізації та місцевого самоврядування Міністерством громад і територіального розвитку України не містять інформації про залучені та витрачені фінансові ресурси під час виконання угод про співпрацю громад. Фінансування договірних завдань і проєктів здійснюється відповідно до затвердженого бюджету на рік після підписання угоди, що може призвести до ризику нереалізації кооперативних проєктів та нерегулярного доступу до коштів з інших джерел.


Дод.точки доступу:
Петренко, Н.О.; Мовчанюк, А.В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Лісневич, Л. О.
    Історичні аспекти агрофітоценології як теоретичної основи рослинництва [Текст] : наукові дослідження / Л. О. Лісневич, Н. І. Петренко, Н. В. Лопатіна // Карантин і захист рослин. - 2011. - N 2. - С. 25-28. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: агрономія--наука про грунти--історія
Анотація: Зроблено стислий іст. огляд розвитку агрофітоценології - науки про польові рослинні угруповання та їх взаємозв`язок з грунтами, навколишнім середовищем і бур`янами. Істотний внесок здійснено ученими 2-ої пол. ХУІІІ - поч. ХІХ ст, які розробили теоретичні і практичні положення.


Дод.точки доступу:
Петренко, Н.І.; Лопатіна, Н.В.; Болотов, Андрій Тимофійович (1738-1833) \про нього\; Докучаєв, В.В. (1846-1903 ) \про нього\; Декандоль, О. (1778-1841 ) \про нього\; Декандоль, А. (1806-1893 ) \про нього\; Дарвін, Чарльз Роберт (1809-1882 ) \про нього\
Є примірники у відділах: всього 1 : ВДПСГ (1)
Вільні: ВДПСГ (1)

Знайти схожі

3.


    Мокієнко, А. В.
    Хлорування води: знезараження чи адаптивність, інактивація чи стимуляція? [Текст] / А. В. Мокієнко, А. І. Гоженко, Н. Ф. Петренко // Вісник Національної академії наук України. - 2012. - № 11. - С. 32-40. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Вода питна--Очищення--Знезараження
   Гігієна і санітарія--Питна вода--Дослідження

   Неорганічна хімія--Хлор

Кл.слова (ненормовані):
вода -- мікроорганізми -- знезараження -- хлор -- адаптивність
Анотація: В огляді наведено аналіз даних літератури щодо механізмів адаптивності мікроорганізмів до окисного стресу. Показано взаємозв'язок адаптивності й резистентності мікроорганізмів під час їх інактивації гуанідинами та деякими окисниками. Обгрунтовано значущість цього явища для формування стратегії знезараження води.


Дод.точки доступу:
Гоженко, А. І.; Петренко, Н. Ф.

Знайти схожі

4.


    Мокієнко, А.
    Стійкість бактерій як міждисциплінарна проблема. Механізм формування адаптивної мультирезистентності бактерій до біоцидів із погляду фундаментальних основ супрамолекулярної хімії [Текст] / А. Мокієнко, Н. Петренко, А. Гоженко // Вісник Національної академії наук України. - 2010. - № 8. - С. 49-56. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інфекційні захворювання--Мікрофлора--Україна
   Молекулярна біологія--Бактерії--Дослідження

Кл.слова (ненормовані):
Резистентність -- Рецептор -- Субстракт -- Комплементарність
Анотація: Автори опрацювали великий масив публікацій і літератури щодо сучасного трактування природи резистентності бактерій до біоцитів як інтегрального поняття антимікробних засобів. Виявлено спеціальність механізмів формування стійкість та важливість біоплівок як субстракту для горизонтального передавання генів резистентності. Висловлено гіпотезу, згідно з якою механізм формування адаптивної мультирезистентності бактерій до біоцидів зумовлений утворенням супрамолекулярних ансамблів рецепторів і субстратів з передаванням генів резистентності на основі принципу подвійної комплементарності.


Дод.точки доступу:
Петренко, Н.; Гоженко, А.

Знайти схожі

5.


    Петренко, Н. В.
    Інвентаризація бібліотечного фонду Донецької ОУНБ із застосуванням автоматизованої технології / Н. В. Петренко // Бібліотечна планета. - 2012. - № 4. - С. 15-16 : іл.
Рубрики: Бібліотечні фонди--Інвентаризація--Україна
   Інвентаризація--Бібліотечні фонди--Україна

   Автоматизовані бібліотечні системи--Україна

Анотація: У статті викладено досвід запровадження в процесі інвентаризації фондів технологічних розробок відділу автоматизації бібліотечних процесів з використанням можливостей інвентаризації з використанням АБІС UniLib.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Петренко, Н. О.
    Методика реалізації агроінноваційної політики як об'єкта стратегічного управління [Текст] / Н. О. Петренко // Економіка та держава. - 2017. - № 10. - С. 37-41 : табл. - Бібліогр. с. 41 (13 назв)
Рубрики: Агропромислові комплекси--Інновації
Анотація: Сучасний етап розвитку і зміцнення ринкових відносин обумовлює необхідність застосування інноваційних форм та методів управління підприємством, зокрема у аграрній сфері. Основною метою інноваційної діяльності є створення стабільного і ефективного виробництва, здатного реагувати на зміни ринкової кон'юнктури. Сучасні інновації носять удосконалюючий характер і націлені на підвищення ефективності використання виробничих ресурсів, у тому числі, за допомогою поліпшення якості кінцевого продукту. Тому питання впровадження агроінноваційної політики як об'єкта стратегічного управління наразі є актуальним. ??У статті удосконалено та доповнено визначення терміну "інновація в агросфері". Проаналізовано методи економічної оцінки інноваційних проектів та з'ясовано, що вони грунтуються на оцінці і порівнянні обсягу передбачуваних інвестицій і майбутніх грошових надходжень, обумовлених інвестиціями в інновації.??Виокремлено головні компоненти, які утворюють агроінноваційну інфраструктуру та визначено форми її реалізації. Встановлено, що важливим етапом при реалізації інноваційних проектів є визначення ціни агроінновацій та їх стратегічні напрями розвитку.??На основі дослідження стану і розвитку агроінноваційної діяльності в Україні розроблено методику регулювання інноваційними процесами в аграрній сфері.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.
577.352
П 303


    Петренко, Н. С.
    Вплив мутацій серину 275 з "лівого плавника" Р2Х3 рецептора на показники активації каналу та десенситизацію [Текст] / Н. С. Петренко, О. А. Кришталь // Доповіді Національної академії наук України. - 2013. - № 2. - С. 144-151. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Біофізика живих клітин--Мембранна біофізика
Кл.слова (ненормовані):
АТФ зовнішньоклітинна -- Рецептор пуринергічний -- Сигнал больовий -- Анальгетик -- Нейрон сенсорний
Анотація: Показано, що серин 275 впливає на процеси десенситизації рецептора, ресенситизацію, ефективність зв'язування шляхом формування водневих зв'язків з агоністом. Зроблено висновок, що серин 275, вірогідно, напряму контактує з агоністом, стимулюючи активацію рецептора та десенситизацію.


Дод.точки доступу:
Кришталь, О. А.

Знайти схожі

8.


    Петренко, Н.
    Ветрогенераторы малой мощности [Текст] / Николай Петренко // Радіоаматор. - 2013. - № 7. - С. 40-43 : рис., фот. - Библиогр.: с. 43
Рубрики: Альтернативні джерела енергії
Кл.слова (ненормовані):
вітрогенератори -- вітроелектростанції -- вертикальновісьові турбіни
Анотація: Ветрогенераторы становятся особенно актуальны в последнее время из-за экономии электроэнергии. Эта статья знакомит читателей с бытовыми ветрогенераторами малой мощности.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТН (1)
Вільні: ВДЕТН (1)

Знайти схожі

9.


    Петренко, Н.
    Вивчаємо україномовні таблиці УДК [Текст] / Н. Петренко // Вісник Книжкової палати. - 2003. - № 5. - С. 14-15
Рубрики: Бібліотечна справа--Систематизація--УДК


Знайти схожі

10.


    Петренко, Н.
    Зірки згорають в шурхоті століть [Текст] : поезії / Н.Петренко // Вітчизна. - 2002. - № 3-4 . - С. 2-4
Рубрики: Художня література--Українська, 20 ст.--Поезія


Знайти схожі

 1-10    11-15 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)