Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Буковина (1)Шевченко Т. Г. (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Пастух, Тарас$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 19
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-19 
1.


    Пастух, Тарас.
    У фольклорній традиції та за її межами [Текст] / Т. Пастух // Слово і час. - 2008. - № 5. - С. 102-104. - Бібліогр.: 1 назв.
Рец. на кн.: Шутенко Ю. Фольклорна традиція та авторське "Я": поезія Василя Голобородька / Ю Шутенко. - .- К.: Наукова думка, 2007.- 355 с.

Рубрики: Рецензії на книги з літератури
   Фольклор

Анотація: Розповідається про вихід праці, що присвячена поезії Василя Голобородька.


Дод.точки доступу:
Голобородько, Василь; Шутенко, Ю.

Знайти схожі

2.


    Пастух, Тарас.
    "Ти часом мушля, і шепоче час в тобі..." : про модерну поезію Богдана Рубчака і не тільки про неї / Тарас Пастух // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2019. - № 1. - С. 62-64
Рубрики: Поезія українська--Модерна поезія--Аналіз
Анотація: Ім’я Богдана Рубчака знане в Україні передусім у зв’язку із Нью-Йоркською групою поетів. Кожен учасник цього угруповання, яке постало у середині 1950-х рр. і проіснувало близько двох десятиліть, намагався реалізувати власний творчий потенціал, прагнувши при цьому вивести українську поезію на рівень тогочасних модерністичних тенденцій в літературах Заходу. За згадкою Богдана Бойчука, саме Б. Рубчак переважно формував інтелектуальний вимір групи. Йшлося про те, що у своїх виступах та літературно-критичних публікаціях він задавав відповідний аналітичний рівень осмислення і самої Нью-Йоркської групи як певного культурного феномену, і текстів тих авторів, які до неї входили: Юрія Тарнавського, Патриції Килини, Віри Вовк. Водночас його письмо було культурологічно насиченим, тому розуміння його вимагало доброї освіти та вміння розшифровувати інколи дуже непрості образні коди.


Дод.точки доступу:
Рубчак, Богдан (український письменник (поет, літературознавець, есеїст) ; р. н. 1935) \про нього\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Пастух, Тарас.
    Сторінками єдиного тексту [Текст] : про творчість Костя Москальця / Тарас Пастух // Дзвін. - 2010. - № 10. - С. 127-133. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники--Персоналії--Україна, 20-21 ст.
Анотація: В статті автор розглядає життєвий та творчий шлях Костянтина Москальця, його поезію та прозу можна розглядати як єдиний текст, в котрому він ліричним та епічним словом говорить про своє світорозуміння, ділиться з читачем власними міркуваннями та естетичними знахідками.


Дод.точки доступу:
Москалець, Костянтин (поет, літературний критик ; 1963) \о нем\

Знайти схожі

4.


    Пастух, Тарас.
    Про мишу в норі, Роберта Бернса та Василя Голобородька [Текст] / Т. Пастух // Слово і час. - 2008. - № 8. - С. 31-39. - Бібліогр.: 11 назв.
Рубрики: Українська література--Поезія, ХХ століття
   Біографістика--Письменники

Кл.слова (ненормовані):
Політичні процеси -- Текст -- Цивілізація -- Душа
Анотація: У статті розглянуто вірш В. Голобородька "До мишачого бернса" в ракурсах авторської біографії, інтертекстуальності та в суто естетичному вимірі. Ідейно-естетичні властивості цього вірша простежуються в контексті інших поезій В. Голобородька. Так окреслюється широке і складне виражальне поле поезії "До мишачого бернса".


Дод.точки доступу:
Голобородько, Василь \про нього\

Знайти схожі

5.


    Пастух, Тарас.
    Поезія - це процес, а не застигле явище [Текст] : [Інтерв'ю з Василем Голобородьком/ Провів Тарас Пастух] / Т. Пастух // Дзвін. - 2007. - № 4. - С. 125-128 : 1 фото.
Рубрики: Українська література--Видатні постаті--Поети
Анотація: Інтерв'ю із видатним митцем, поетом-Василем Голобородьком. Один із засновників Київської школи поетів та один з найкращих репрезентантів української модерної поезії 60-90-х рр. ХХ ст.


Знайти схожі

6.


    Пастух, Тарас.
    Мости Олега Лишеги [Текст] : фрагмент з кн. "Мости Олега Лешеги" (Львів : Піраміда, 2019. - 192 с.) / Тарас Пастух // Українська літературна газета. - 2021. - 22 жовт. (№ 21). - С. 18, 19 ; Українська літературна газета. - 2021. - 5 листоп. (№ 22). - С. 18, 19. - Закінч. Поч.: № 21
Рубрики: Письменники українські--Персналії--Україна, 20-21 ст.


Дод.точки доступу:
Лишега, Олег Богданович (укр. поет, драматург, пер., займався дерев'ян. скульптурою ; 1949-2014) \про нього\


Знайти схожі

7.


    Пастух, Тарас.
    Мистецтво спонтанності в дослідницькому дискурсі [Текст] / Тарас Пастух // Слово і час. - 2009. - № 10. - С. 110-115.
Рец. на кн.: Белград Д. Культура спонтанності : імпровізація і мистецтво в повоєнній Америці / Д. Белград. - К. : Факт, 2008. - 528 с.

Рубрики: Рецензії
   Культура--Америка

Анотація: Монографія Д. Белграда "Культура спонтанності..." буде цікавою українському читачеві з огляду на кілька моментів. Вона дость змогу глибше зрозуміти культурні процеси в американському мистецтві після Другої світової війни. запропонує малознані чи зовсім не знані факти культурного буття США й оригінальні та різнобічні тлумачення цих фактів.


Дод.точки доступу:
Белград, Д. \о произв.\

Знайти схожі

8.


    Пастух, Тарас.
    Микола Воробйов: "Все є мистецтвом, але не всі є митцями" [Текст] / Тарас Пастух, // Березіль. - 2006. - № 3-4. - С. 159-163
Рубрики: Українські письменники, 20 ст.--Поети


Дод.точки доступу:
Воробйов, Микола-поет \про нього\

Знайти схожі

9.


    Пастух, Тарас.
    Містичне поле письма Ігоря Скрипника [Текст] : рецензія / Тарас Пастух // Слово і час. - 2019. - № 6. - С. 110-117. - Бібліогр. в кінці ст.
Рец. на кн. : Скрипник І. Поза сценою українських революцій / І. Скрипник. - Львів: Астролябія, 2018. - 160 с.

Рубрики: Українська література, 21 ст.
Анотація: Твір "Поза сценою..." - багатоплановий текст, адже автор широко дивиться на світ і володіє внутрішнім баченням речей та подій. Він уміє передати мить життя в її густині та таємниці існування й робить це талановито.


Знайти схожі

10.


    Пастух, Тарас.
    Ліричні осягнення історії [Текст] : про роман М. Вінграновського "Северин Наливайко" / Тарас Пастух // Дзвін. - 1999. - № 10-12. - С. 145-149
Рубрики: Письменники українські--Персоналії--Україна, 20-21 ст.


Дод.точки доступу:
Вінграновський, Микола Степанович (укр. письм.-шістдесятник, режисер, актор, сценарист і поет. Лавреат Нац. премії України імені Тараса Шевченка (1984) ; 1936-2004) \про твір\

Знайти схожі

 1-10    11-19 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)