Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Овчаренко, Наталія$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 15
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-15 
1.


    Овчаренко, Наталія.
    Проекція "Americanite" у квебекській літературі мігрантів [Текст] / Н. Овчаренко // Всесвіт. - 2015. - № 7-8. - С. 233-242
Рубрики: Літературознавство Канади--Квебек, 20-21 століття


Знайти схожі

2.


    Овчаренко, Наталія.
    Альтернативна історія та канадський художній дискурс у романі Маргарет Е. Етвуд "Пенелопіада" [Текст] / Н. Овчаренко // Всесвіт. - 2014. - № 5-6. - С. 177-187 : фото
Рубрики: Літературознавство Канади 20 століття


Дод.точки доступу:
Етвуд, Маргарет (Літераторка і літературний критик) \про неї\

Знайти схожі

3.


    Овчаренко, Наталія.
    Філософія музики: особливості художньої реальності та роль метафори [Текст] / Наталія Овчаренко // Музика і філософія: до 150-ліття знайомства Вагнера і Ніцше : матеріали міжнар. наук. конф. (7-8 листоп. 2018 р., Львів). - 2018. - С. 150-151. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Філософія музики--Художня реальність--Метафори


Знайти схожі

4.


    Овчаренко, Наталія.
    Безмежний час Антонін Майє : генераційний аспект [Текст] / Н. Овчаренко // Всесвіт. - 2017. - № 3-4. - С. 226-238 : фото
Рубрики: Письменниці канадські, 20-21 ст.
Анотація: У статті розглядається генераційний концепт сучасного світового літературного процесу, зокрема, літератури Канади на творчісті квебекської письменниці Антонін Майє.


Дод.точки доступу:
Майє, Антонін (квебекська письменниця) \про неї\

Знайти схожі

5.


    Овчаренко, Наталія.
    Новий світовий міф та його вплив на художню свідомість митця. На матеріалі романів Т.Фіндлі "Пілігрім" та Дж. Фаулза "Волхв" / Наталія Овчаренко // Всесвітня література в середніх навчальних закладах України. - 2008. - № 7-8. - С. 114-117. - Бібліогр. в кінці ст. - Зміст: "Пілігрім" ; "Волхв"
Рубрики: Зарубіжна література--Методика викладання
   Письменники канадські, 20 ст.

   Письменники англійські, 20 ст.

   Теми і образи в зарубіжній літературі--Міфи

Анотація: Особливості культури нового часу спонукають переглянути загальноприйнятий погляд на традиційний міф і сьогоденну міфологію. Традиційна міфокритика тлумачить міфи як художні розповіді, священні наративи про дії богів як первісні моделі походження світу. Новий світовий міф "суперечить традиційній парадигмі, сфокусованій на світопочатку, на історичності. Оповідачі нового міфу висувають на перше місце ненадійність, невизначеність начал, хоча й апелюють до історії.


Дод.точки доступу:
Фіндлі Тімоті - канадський письменник, 20 ст. \про нього\; Фаулз, Джон \про нього\

Знайти схожі

6.


    Овчаренко, Наталія.
    Пам'яті вченого : До 95-річчя академіка Дмитра Володимировича Затонського [Текст] / Наталія Овчаренко // Слово і час. - 2017. - № 11. - С. 120-122. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Літературознавці--Україна, 20-21 століття
   Видатні вчені--Україна

Анотація: Стаття присвячена пам'яті видатного українського вченого, письменника і летературознавця, дослідника в галузі західних літератур, академіка НАН України, дійсного члена Австрійської асоціації германістів, Європейського товариства культури (Венеція), Товариства Йоганна Гете у Ваймарі, Дмитра Володимировича Затонського (1922-2009).


Дод.точки доступу:
Затонський, Д. В.

Знайти схожі

7.


    Овчаренко, Наталія.
    Візія "іншого" часу: канадська генераційна проза [Текст] / Наталія Овчаренко // Слово і час. - 2017. - № 8. - С. 67-77. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Літературознавство--Мультикультурний простір--Канада
Кл.слова (ненормовані):
генераційна модель -- мультикультуралізм
Анотація: У статті проаналізовано особливості канадських моделей генераційної прози. Обґрунтовано концепт дискурсивної генераційної парадигми, структурованої на соціально-історичних та психологічних маркерах. Увагу зосереджено на жанрі роману травми, англо-, франкомовній та автохтонній прозі, визначено роль концепту пам'яті та ідентичності в літературі мігрантів - прикметному феномені мультикультурного суспільства. Досліджуються твори М. Ондаатжі, Дж. Бойдена, С. Жакоб, К. Шілдс, Д. Коупленда у спектрі генераційної проблематики.


Знайти схожі

8.


    Овчаренко, Наталія.
    Поетологічні домінанти історичної пам’яті у творах азійських письменників-іммігрантів у Канаді [Текст] / Наталія Овчаренко // Слово і час. - 2020. - № 6. - С. 87-101. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники Азії--Діаспора--Канада
Кл.слова (ненормовані):
історія -- пам'ять -- ідентичність -- поетика -- поліетнічність
Анотація: У статті конкретизуються методологічні засади поетики у прозі канадських азійських письменників-іммігрантів, їхня унікальна ідентичність, набута на північноамериканському континенті, яка водночас органічно синтезована з культурою та ідентичністю їхніх прабатьківщин і поєднана концептом історичної пам’яті. Цей синтез є оригінальним через суттєву несхожість східної та західної культур. Отже, риси синкретизму аналізованого культурного утворення стають назагал новим феноменом у поліетнічній літературі Канади. У статті розглядаються тексти романів Їнг Шен, Кім Тхюї, Джой Когава, Майкла Ондаатже.


Знайти схожі

9.


    Романова, Ольга.
    Канадська література: шляхи розвитку та розуміння [Текст] / Ольга Романова // Слово і час. - 2018. - № 12. - С. 100-103
Рец. на кн. : Овчаренко Наталія. Постколоніальні проекції канадської прози : монографія / Наталія Овчаренко. - Одеса: Фенікс, 2018. - 512 с.

Рубрики: Канадська література, 20-21 ст.
Анотація: Нова монографія знаного науковця, фахівця з канадської літератури Наталії Овчаренко - непересічне явище у вітчизняній науці. Наукова праця дає змогу на багатому літературному матеріалі зануритися у процеси, які відбуваються в канадському культурному просторі у ХХ - ХХІ століттях.


Дод.точки доступу:
Овчаренко, Наталія \про твір\

Знайти схожі

10.


    Овчаренко, Наталія.
    "Війна, що завершує всі війни": канадська історія в дискурсі антивоєнних романів Тімоті Фіндлі [Текст] / Наталія Овчаренко // Слово і час. - 2009. - № 9. - С. 49-59. - Бібліогр.: с. 59.
Рубрики: Канадська література, 20-21 ст.
   Літературознавство--Образи і теми

Кл.слова (ненормовані):
Війна -- Антивоєний роман -- Дискурс -- Інтелект -- Парадигма
Анотація: У статті досліджено суто канадський погляд на війну явище в історико-літературному контексті. Аналізується дискурс усесвітньо відомих антивоєнних романів Тімоті Фіндлі про Першу ("Війну") та Другу ("Знамениті останні слова") світові війни.


Дод.точки доступу:
Фіндлі, Тімоті (канадський письменник, 20 ст. ; 1932-2003) \о нем\

Знайти схожі

 1-10    11-15 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)