Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (2)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Новіков, В.$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 46
Показані документи с 1 за 20
 1-20    21-40   41-46 
1.


    Новіков, В. M.
    Якість освіти. PISA-2018: оцінка і потенціал підвищення [Текст] / В. M. Новіков // Демографія та соціальна економіка. - 2020. - № 2. - С. 50-70. - Бібліогр. с. 68-69 (6 назв)
Рубрики: Освіта в Україні--Якість
Анотація: 2018 року Україна вперше долучилась до Програми міжнародного дослідження якості освіти (Programme for International Student Assessme, PISA), яке проходить під егідою Організації економічного співробітництва та розвитку кожні три роки. Про завдання і зміст цього дослідження українське суспільство слабо проінформовано. Найбільш обізнаними є управлінці і спеціалісти освітньої галузі. Експертне товариство ще навіть не повністю усвідомило критичний аспект отриманих результатів PISA і не розпочало дис кусію з метою їх оцінки і розробки напрямів розвитку освіти. Мета статті — про аналізувати дані міжнародного дослідження PISA і визначити напрями інноваційного розвитку української системи освіти на принципах інтегративної компетенції, що передбачає застосування учнями аналітичних і комбінаторних навичок для вирішення поставлених завдань. Новизна статті полягає у виявлені основних причин незадовільної якості навчання і обґрунтуванні напрямів подальшої інституціоналізації освітньої галузі, спрямованих на удосконалення методів управління галуззю, реалізація яких сприятиме покращенню якості навчання. Методом дослідження є контент-аналіз емпіричного матеріалу з метою вивчення проблем підвищення якості освіти. Для компенсації інформаційних прогалин і деталізації актуальних питань, висвітлених у міжнародному дослідженні, проаналізовано результати моніторингу процесу навчання ук раїнських школярів, викладено пропозиції щодо формування освітніх стратегій. За середніми показниками рейтингу PISA за успішністю учнів Україна серед 79 країн посідає 37—42 позиції з читання, 41—46 з математики і 35—42 з природничих дисциплін. Результати українських школярів у всіх трьох галузях нижчі, ніж у учнів референтних країн — Польщі, Угорщини, Естонії та країн ОЕСР. Загалом українські учні від стають від школярів інших країн за рівнем функціональної грамотності майже на рік, особливо з математики. Оцінено якість освіти з деяких дисциплін у різних типах освітніх закладів, у регіональному та соціальному контекстах, проаналізовано еко но міко-інвестиційну політику держави в освіті. Розглянуто особливості інстру мен тарію досліджень, що дало змогу дійти деяких попередніх висновків щодо відпо відності порівняльних оцінок якості освіти між кранами. Для подолання розриву між Україною та країнами ОЕСР у рівнях бюджетного фінансування освіти обґрунтована доцільність удосконалення механізму міжбюджетних відносин. Ці питання не знайшли адекватного вирішення в PISA і потребують подальшого висвітлення у державних прог рамах. Запропоновано оновити освітні стандарти і компетенції, оплату праці педа гогічного персоналу, посилити мотиваційні чинники, сприяти розвитку інфраструктури й удосконаленню статистики освіти.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Новіков, В.
    Як визначити маркетингову стратегію [Текст] / В.Новіков // Діловий вісник. - 2001. - № 8. - С. 28-29
Рубрики: Маркетинг в торгівлі


Знайти схожі

3.


    Корчевна, Л.
    Щодо якості влади у рамках концепцій "сталого розвитку" та "соціальної відповідальності" [Текст] / Л. Корчевна, В. Новіков, О. Никитюк // Стандартизація. Сертифікація. Якість. - 2009. - № 1. - С. 63-65. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Влада виконавча--Система управління--Якість
   Економіка держави--Влада--Компетентність

   Економіка--Якість управління--Конкурентоспроможність

Анотація: У статті на основі проведеного системного аналізу встановлено загальні закономірності впливу якості влади на формування конкурентоспроможності економіки країни. Обгрунтовано модель "сталого розвитку суспільства", що базується на ідеології управління у галузі якості, факторах соціальної відповідальності та враховує роль системи управління влади у соціально-економічному розвитку країни.


Дод.точки доступу:
Новіков, В.; Никитюк, О.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.
678.7
Ф 796


   
    Формування та властивості декстрановмісного покриття для контрольованої адсорбції альбуміну та вирощування клітин [Текст] / М. О. Огар, Ю. Б. Стецишин, А. М. Коструба [та ін.] // Доповіді Національної академії наук України. - 2013. - № 5. - С. 148-154. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Біоінженерія
   Хімічна технологія--Полімерні матеріали

   Нанокластерні та нанокристалічні матеріали--Наноструктури

Кл.слова (ненормовані):
Білок -- Наношар -- Адсорбція -- Кут змочування
Анотація: На поверхні скляної пластинки було сформовано прищеплений наношар 3-амінопропіл(тристокси)силану, що містить у своїй структурі первинні аміногрупи. За часті цих аміногруп до поверхні модифікованого скла прищеплено діальдегіддекстрин, який отримували частковим окисненням декстрину перйодатною кислотою.


Дод.точки доступу:
Огар, М. О.; Стецишин, Ю. Б.; Коструба, А. М.; Марінцова, Н. Г.; Журахівська, Л. Р.; Федорова, С. В.; Штапенко, О. В.; Новіков, В. П.

Знайти схожі

5.


    Новіков, В.
    Фінансово-кредитні та інституціональні аспекти розвитку професійної освіти на постболонському просторі [Текст] / В. Новіков, П. Левін // Економіка України. - 2006. - № 9. - С. 64-73
Рубрики: Професійна освіта в Україні--ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ
Кл.слова (ненормовані):
ОСВІТНЄ КРЕДИТУВАННЯ -- ФІНАНСОВА ДОПОМОГА
Анотація: В статті дається порівняльний аналіз фінансування національних систем освіти різних держав та досліджується можливість адаптації зарубіжного досвіду до реальних умов функціонування українських освітніх закладів.


Дод.точки доступу:
Левін, П.
Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)

Знайти схожі

6.


    Новіков, В.
    Упровадження ДСТУ ISO/IEC 17025. Узагальнений аналіз вимог [] / В. Новіков, О. Никитюк // Стандартизація. Сертифікація. Якість. - 2010. - № 3. - С. 16-20. - Бібліогр. с. 19-20 (43 назв.)
Рубрики: Лабораторії--Акредитація
Анотація: Стаття є продовженням матеріалу, присвяченого узагальненому аналізу рекомендацій щодо упровадження у практику роботи лабораторій вимог ДСТУ ISO/IEC 17025.


Дод.точки доступу:
Никитюк, О.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Зоргач, Д.
    Упровадження ДСТУ ISO/IEC 17025. Узагальнений аналіз [Текст] / Д. Зоргач, В. Новіков, А. Пазюк // Стандартизація. Сертифікація. Якість. - 2010. - № 1. - С. 14-16. - Бібліогр. с. 16 (21 назв.)
Рубрики: Лабораторії--Акредитація
Анотація: У статті подано узагальнений аналіз рекомендацій щодо упровадження у практику роботи лабораторій вимог до управління ДСТУ ISO/IEC 17025.


Дод.точки доступу:
Новіков, В.; Пазюк, А.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Новіков, В.
    Тенденції розвитку комерційної біотехнології [Текст] / В. Новіков, Ю. Сидоров, О. Швед // Вісник Національної академії наук України. - 2008. - № 2. - С. 25-39. - Бібліогр.: 23 назв.
Рубрики: Біотехнології--Технологічні інновації--Україна
   Біотехнології--Мікроорганізми--Вирощування

Кл.слова (ненормовані):
Біофармсинтез -- Біокластери -- Техінвест -- Біопаливний сектор -- Біоеталон -- ПроАгро -- Транспортні витрати
Анотація: Розглянуто сучасний стан комерційної біотехнології в Україні. Показано, що рівень її розвитку є незадовільним, особливо в секторі промислової біотехнології. Найвірогіднішим шляхом виходу з ситуації, що склалася, є поглиблення і співпраця з країнами Співдружності.


Дод.точки доступу:
Сидоров, Ю.; Швед, О.

Знайти схожі

9.


    Новіков, В.
    Тенденції розвитку вимог до компетентності лабораторій згідно з ISO/IEC 17025:2005 [Текст] / В. Новіков, О. Никитюк // Стандартизація. Сертифікація. Якість. - 2006. - № 1. - С. 30-32. - Бібліогр.: 8 назв.
Рубрики: Сертифікація--Компетентность
Анотація: Мета цієїї статті - проведення аналізу основних тенденцій розвитку сучасних вимог до компетентності випробувальних і калібрувальних лабораторій, пов`язаних з впровадженням сучасної моделі системи управління за ISO 9001:2000.


Дод.точки доступу:
Никитюк, О.

Знайти схожі

10.


    Новіков, В.
    Структурна динаміка і регулювання заробітної плати та доходів населення [Текст] / В. Новіков // Економіка України. - 2003. - № 10. - С. 71-79
Рубрики: Заробітна плата

Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)

Знайти схожі

11.


    Павленко, В. П.
    Статистичний моніторинг стратегічно важливих підприємств в Україні [Текст] / В. П. Павленко, В. В. Новіков, О. Ю. Рудченко // Формування ринкових відносин в Україні. - 2020. - № 3. - С. 96-104. - Бібліогр.: с. 103 (11 назв)
Рубрики: Підприємства--Економічна безпека
Анотація: Метою написання статті є розгляд питань моніторингу стратегічно важливих для економіки та безпеки країни та визначення напрямів його вдосконалення для обґрунтування засобів державного регулювання. Розглянуті питання визначення поняття та переліку стратегічно важливих підприємств в Україні та країнах світу, критерії їх ідентифікації; організації статистичного моніторингу функціонування зазначеного кола підприємств, наведено пропозиції щодо його відновлення в рамках моніторингу ефективності управління об'єктами державної власності з урахуванням актуалізації інформації, що отримується.


Дод.точки доступу:
Новіков, В.В.; Рудченко, О.Ю.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

12.


    Новіков, В.
    Система управління безпечністю харчових продуктів. Застосування методології "життєвих циклів" [Текст] / В. Новіков, О. Никитюк // Стандартизація. Сертифікація. Якість. - 2008. - № 2. - С. 50-52. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Харчові продукти--Безпечність
   Система управління--Безпечність--Харчові продукти

Кл.слова (ненормовані):
СУБХП - система управління безпечністю харчових продуктів
Анотація: Стаття присвячена аналізу сучасних міжнародних вимог до системи управління безпечністю харчових продуктів (СУБХП), побудованих за моделлю ДСТУ/ISO 22000:2007 на основі принципів НАССР. Запропоновано варіант методики розроблення системи, що базується на аналізі "життєвих циклів" елементів системи з використанням настанов ISO/ТС 22004, визначено загальні принципи.


Дод.точки доступу:
Никитюк, О.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

13.


    Сіройч, З.
    Розвиток сучасних китайських мегаполісів [Текст] / З. Сіройч, В. M. Новіков // Демографія та соціальна економіка. - 2020. - № 3. - С. 59-75
Рубрики: Мегаполіси--Китай
Анотація: Стаття присвячена проблемам розвитку сучасних китайських мегаполісів. Охарактеризовано розвиток великих китайських міст у XX та XXI столітті, проаналізовано сучасні проблеми та умови їх формування у найближчому майбутньому. Мета стат ті - показати динамічний розвиток найбільших і найважливіших сучасних мегаполісів Китаю і проблеми, які виникають у зв'язку з їх розвитком. Новизна - уперше у періодичній літературі наведено характеристику розвитку мегаполісів як раціонального варіанту територіальної організації урбанізованих територій. Методичну ос нову статті складають історико-логічний та комплексний підхід, табличний і графічний методи представлення результатів дослідження. У 1980-ті рр. постали перші спеціальні економічні зони. Підвищення ролі територіального самоврядування підштовхнуло динамічний розвиток міст, зокрема, мегаполісів. Тривала концентрація населення у великих містах Китаю спричиняє їх подальше розширення та утворення великих столичних скупчень - мегалополісів. Віддаючи належне розвитку китайської економіки, слід значити, що її участь у міжнародному обміні, незважаючи на помітний прогрес, все ще занадто мала; розширення на світових ринках відбувається з низькою якістю і, як результат, з низькими цінами на китайські товари; зростання становища Китаю у світовій економіці переважно кількісне, а не якісне. Для закріплення Китаю як одного з лідерів процесу економічної глобалізації важливо забезпечити ефективне управління мегаполісами. Тому велику увагу приділено аналізу тенденцій та умовам подальшого розвитку китайських мегаполісів. Визначено, що через 20-25 років понад 1 мільярд громадян Китаю проживатимуть у мегаполісах, які перетворюватимуться у нову форму - мегалополіси. Визначено фактори, які впливатимуть на розвиток сучасних мегаполісів, та комплекс внутрішніх процесів їх подальшого розвитку (політичних, соціальних, економічних, етнічних, релігійних та екологічних), які потребують певної структуризації. Виявлено негативні риси урбанізації: зростання нерівності доходів громадян і погіршення структури народонаселення. Для подолання цих явищ корисною може бути реструктуризація регіональної економіки та заходи подолання нерівності, де перевага надаватиметься механізмам розподілу доходів залежно від якос ті праці, стимулювання соціальної відповідальності роботодавців тощо. Оцінено демографічну політику Китаю, спрямовану на поліпшення планування сім'ї.


Дод.точки доступу:
Новіков, В.M.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

14.


    Новіков, В. М.
    Розвиток професійно-технічної освіти в умовах децентралізації системи управління в Україні [Текст] / В. М. Новіков // Демографія та соціальна економіка. - 2017. - № 2. - С. 126-137. - Бібліогр.: с. 136-137 (9 назв)
Рубрики: Кваліфіковані робітники--Професійна освіта
   Професійно-технічна освіта

Анотація: Перспективи модернізації системи професійно-технічної освіти пов'язані з підвищенням престижності робітничих професій. Низька якість підготовки кадрів у професійно-технічних навчальних закладах поставила їхніх випускників на останнє місце у ранжуванні індексу працевлаштування молоді, що закінчили навчання і вийшли на ринок праці. Визначення структури потреб ринку праці, розвиток матеріально-технічної бази освіти і оновлення програм навчання, залучення коштів юридичних і фізичних осіб забезпечує реалізацію інтересів державних і місцевих органів влади, освітніх закладів, роботодавців і населення у підвищенні якості професійної освіти. Сьогодні пріоритетами курсу на розвиток професійної освіти стають проблеми комунальної власності, зокрема, перехід матеріально- технічної бази професійно-технічних навчальних закладів під їхню юрисдикцію. Нині менше 50 % з них отримали таке право. Децентралізований підхід до управління професійною освітою, який здійснено в Україні, ставить питання про визначення механізму формування регіонального замовлення і компенсації витрат закладів профтехосвіти на підготовку фахівців для ринку праці в масштабах регіону і територіальних громад. Необхідна змістовна переорієнтація професійної освіти на сучасні технології, що пов'язано з розробленням державних професійних стандартів на компетентнісній основі і впровадженням дуальної системи навчання. У статті проаналізовано практику формування професійних стандартів у Федеративній Республіці Німеччина, результати використано для формування пропозицій щодо запровадження інноваційних технологій навчання в Україні.


Знайти схожі

15.


    Зоргач, Д.
    Розвиток національної системи акредитації України в напрямку подолання технічних бар`єрів у торгівлі [Текст] / Д. Зоргач, В. Новіков // Стандартизація. Сертифікація. Якість. - 2008. - № 6. - С. 30-32. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Товари--Послуги--Акредитація
Анотація: У статті обгрунтовано основні напрямки розвитку національної системи акредитації України, вважаючи за нагальну необхідність вирішення питання щодо визначення результатів з оцінювання відповідності, отриманих вітчизняними органами з оцінки відповідності (ООВ), за кордоном.


Дод.точки доступу:
Новіков, В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

16.


    Новіков, В.
    Рекомендації УкрАО з впровадження стандарту ISO/ IEC 17025 містять хибні положення [Текст] / В. Новіков, А. Коцюба // Стандартизація. Сертифікація. Якість. - 2007. - № 2. - С. 37-41 : Табл. - Бібліогр.: 3 назв.
Рубрики: Лабораторії--АКРЕДИТАЦІЯ
Анотація: Метою статті є аналіз положень рекомендації, яка розроблена і впроваджена УкрАО.


Дод.точки доступу:
Коцюба, А.

Знайти схожі

17.


    Новіков, В. М.
    Програмний бюджет: міжнародний досвід і українська практика [Текст] / В. М. Новіков // Демографія та соціальна економіка. - 2016. - № 2. - С. 50-61. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціально-економічний розвиток--Місцеве самоврядування


Знайти схожі

18.


    Новіков, В.
    Проблеми реалізації державної політики регулювання доходів населення [Текст] / В. Новіков // Економіка України. - 2002. - № 9. - С. 66-71
Рубрики: Соціальна політика України--Доходи населення
   Доходи населення в Україні

   Рівень життя в Україні



Знайти схожі

19.


    Новіков, В. M.
    Практико-орієнтована модель професійної освіти [Текст] / В. M. Новіков // Демографія та соціальна економіка. - 2019. - № 2. - С. 152-164
Рубрики: Професійна освіта
Анотація: В умовах трансформації економіки України дефіцит кваліфікованих кадрів стає однією з головних перешкод розвитку промисловості, аграрного виробництва, будівельної галузі, соціальної інфраструктури. Передумовою економічного зростання є збереження і розвиток професійно-технічної освіти. Проблема потребує системного підходу до вирішення питань підготовки кваліфікованих працівників, у межах якого координуються законодавчі, нормативні, організаційно-управлінські, фінансові та програмнопедагогічні заходи. В Україні рішення про впровадження практико-орієнтованої (дуальної) освіти ухвалено 2018 року. За основу взято досвід навчання у Німеччині. Для напрацювання досвіду функціонування нової моделі професійної освіти необхідний певний час, проте само по собі визнання і копіювання міжнародної практики не вирішує економічних і соціальних питань підготовки кваліфікованих кадрів. Дуальна модель передбачає залучення до системи професійної освіти роботодавців як провайдерів освітніх послуг. В Україні, як і у багатьох країнах світу, упровадження дуальної моделі в такому форматі є проблематичним. Відсутня достатня нормативна база та інституціональні механізми для зацікавленості роботодавців у розвитку дуальної форми навчання як прогресивної форми здобуття освіти, що відрізняється від інших форм, застосованих у рамках практико-орієнтованої професійної освіти. У роботі дуальну освіту розглянуто як інфраструктурну державно-регіональну модель, яка забезпечує взаємодію ряду процесів: кадровий прогноз, професійну орієнтацію молоді, розробку кваліфікаційних стандартів, планування і організацію освітнього процесу і оцінку рівня освіти випускників навчальних закладів. Викладено відповідні пропозиції щодо розвитку дуальної моделі освіти.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

20.


    Новіков, В.
    Практика роботи з проблемними активами банків: досвід і реалії України [Текст] / В. Новіков, В. Крилова, М. Ніконова // Вісник Національного банку України. - 2013. - № 4. - С. 15-21. - Бібліогр. с. 21 (14 назв)
Рубрики: Банківські кредити--Ризики
Анотація: Проаналізовано основні підходи до роботи з проблемними активами банків, узагальнено світовий досвід роботи з проблемними активами банків, аргументовано обов'язкові (з огляду на світовий досвід) передумови застосування централізованого підходу щодо викупу проблемних активів банків, обгрунтовано основні причини виникнення та можливі шляхи вирішення проблеми "поганих" активів в Україні.


Дод.точки доступу:
Крилова, Віра; Ніконова, Марина
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 1-20    21-40   41-46 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)