Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Молдаван, Л. В.$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 14
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-14 
1.


    Молдаван, Л. В.
    Інвестиційні пріоритети у сфері розвитку агропромислового виробництва України та механізми їх реалізації [Текст] / Л. В. Молдаван, О. В. Шубравська // Економіка України. - 2015. - № 4. - С. 78-87. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Агропромислові комплекси--Інвестиційна політика--Пріоритети--Україна
Кл.слова (ненормовані):
сільськогосподарське виробництво -- темпи зростання -- сталий розвиток -- інфраструктура -- сільськогосподарська техніка -- внутрішній ринок -- кредитування -- транспортні перевезення -- переробка продукції -- соціальний ефект
Анотація: Оцінено сучасний стан і проблеми розвитку сільськогосподарського виробництва України. Виокремлено «точки зростання» у вітчизняному АПК і на цій основі – ключові напрями інвестиційно-інноваційного процесу у сфері сільськогосподарського виробництва та у суміжних з ним галузях (переробки, виробництва засобів виробництва для сільського господарства, інфраструктури). Доведено, що реалізація такого підходу вимагає нової стратегії інвестиційної політики на засадах сталого та інноваційного розвитку. Обгрунтовано очікуваний ефект від реалізації викладених пропозицій у розрізі економічних, соціальних і екологічних вигід.


Дод.точки доступу:
Шубравська, О. В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Молдаван, Л. В.
    Глобалізаційна трансформація землекористування: наслідки та способи їх запобігання [Текст] / Л. В. Молдаван // Економіка АПК. - 2020. - № 6. - С. 6-18 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Аграрний сектор--Землекористування
   Земельний ринок--Сільськогосподарські угіддя--Ринок--Україна

Кл.слова (ненормовані):
глобалізація землекористування -- несільськогосподарський капітал -- індустралізація сільського господарства -- обмеження землекористування -- екологізація землекористування -- якість сільськогосподарських угідь -- система "Crosse Compliance" -- інституціональне середовище
Анотація: Мета статті - обгрунтувати на основі систематизації пропозицій з різних наукових джерел і результатів власних польових досліджень процесів, які відбуваються в аграрному секторі, основні складові інституціонального правового середовища, спрямовані на запобігання глобалізації землекористування у вітчизняному аграному секторі з урахуванням досвіду країн, які впоралися з вирішенням цієї проблеми. Одержані результати дослідження мають прикладну спрямованість. Імплементація у вітчизняне інституціонально-правове поле запропонованих тут обмежень у землекористуванні, в доступі до сільськогосподарських угідь і державної підтримки та пільг, щодо екологізації використання угідь шляхом прийняття Закону України "Про Колдекс сталого агрогосподарювання" та ведення жорстокого контролю за додержанням встановлених норм і положень значно обмежать можливість діючих агропромислово-торгових компаній до збільшення власних банків земель та не допустять їх поширення в аграному секторі України, що поліпшить умови для розвитку селоутворюючих підприємств і фермерських господарств.


Знайти схожі

3.


    Молдаван, Л. В.
    Особливості корпоратизації аграрного сектору в зарубіжній та вітчизняній практиці: уроки для України [Текст] / Л. В. Молдаван // Економіка України. - 2020. - № 8. - С. 76-95. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сільське господарство--Корпоратизація--Світова практика--США--Європейський Союз--Україна
Кл.слова (ненормовані):
передумови розвитку корпорацій -- державна підтримка -- проникнення несільськогосподарського капіталу -- типи корпорацій -- виробничі соціально орієнтовані корпорації -- кооперативи -- інституціональне середовище
Анотація: Досліджено передумови виникнення у світовій практиці фермерських корпорацій та корпорацій з несільськогосподарським капіталом, здійснено їх типізацію. Обгрунтовано сутність некомерційних (соціальних) виробничих сільськогосподарських корпорацій та сформульовано мотиваційні чинники їх поширення в економічно розвинутих країнах. Виділено етапи корпоратизації аграрного сектору України, обгрунтовано її слабкі сторони та надано пропозиції щодо формування сприятливого інституціонального середовища для розвитку різних типів соціально орієнтованих фермерських корпорацій.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Молдаван, Л. В.
    Роль кооперативів у подоланні сільської бідності [Текст] / Л. В. Молдаван, Д. Ф. Крисанов, Л. О. Удова // Економіка АПК. - 2010. - № 11. - С. 121-129 : фото.цв. - Бібліогр. в прим.
Рубрики: Добробут в Україні--Вимірювання
   Бідність в Україні--Подолання

   Сільське господарство--Кооперативи

Кл.слова (ненормовані):
Прожитковий мінімум -- Споживчий кошик
Анотація: На основі системного ретроспективного аналізу наукових досліджень і міжнародної практики розкрито тенденції поширення бідності в сільській місцевості України, систематизовано основні причини, що зумовили її загострення в 2000-і роки, та узагальнено негативні наслідки для сільського населення.


Дод.точки доступу:
Крисанов, Д. Ф.; Удова, Л. О.

Знайти схожі

5.


    Молдаван, Л. В.
    Суперечності земельної реформи в аграрному секторі України в контексті світової практики [Текст] / Л. В. Молдаван // Економіка і прогнозування. - 2016. - № 2. - С. 148-159. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Земельна реформа--Україна
Анотація: На основі аналізу земельних реформ, які відбулися у світовій практиці упродовж останнього століття, доведено, що земельні відносини в аграрному секторі базуються на двох підвалинах- особливостях сільськогосподарських угідь- нічим незамінного базового природного ресурсу виробництва продовольства, та визнаній зарубіжною науковою і міжнародною спільнотою концепції багатофункціонального призначення сільського господарства, що у сукупності обумовлює необхідність специфічних підходів до розподілу і використання сільськогосподарських земель.


Знайти схожі

6.


    Молдаван, Л. В.
    Форми і важелі державного впливу на формування міжгалузевих цін та їх стабілізацію в агропромисловому комплексі (зарубіжний досвід) [Текст] / Л. В. Молдаван // Економіка АПК. - 2012. - № 1. - С. 180-182
Рубрики: Ціноутворення--Державне регулювання
   Ціноутворення--Сільськогосподарська продукція

   Аграрний сектор--Державна політика--Україна

Кл.слова (ненормовані):
Демпінг цін -- Ціни паритетності -- Кооперативи
Анотація: Висвітлено необхідність підтримки умов розширеного відтворення в аграрній галузі з боку держави через заходи прямого або опосередкованого впливу на ціноутворення.


Знайти схожі

7.


    Молдаван, Л. В.
    Інституалізація концепції багатофункціональності сільського господарства: досвід ЄС для України [Текст] / Л. В. Молдаван // Економіка і прогнозування. - 2019. - № 4. - С. 121-130. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сільське господарство--Багатофункціональність--ЄС
Анотація: Викладено коротку ретроспективу зародження і розвитку ідеї багатофункціональності сільського господарства у країнах ЄС та світовій практиці, надання їй документами ООН і Європейського Союзу офіційного інституціонального статусу інструмента розроблення політики сталого розвитку сільських господарств та використання цього інструменту у практичній діяльності країн- членів ЄС.


Знайти схожі

8.


    Молдаван, Л. В.
    Економічні та соціогуманістичні основи розвитку кооперативних форм господарювання в Україні [Текст] / Л. В. Молдаван // Економіка і прогнозування. - 2017. - № 3. - С. 85-96. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економіка АПК--Кооперативні формування--Державна підтримка--Україна
Анотація: Викладено закономірності розвитку кооперативів, обгрунтовано чинники життєздатності кооперативних формувань, розкрито їх місце у посиленні економічної влади малих і середніх виробників на продуктових, ресурсних і фінансових ринках. Висвітлена роль кооперативів у соціалізації та гуманізації економічних відносин в умовах агресивних глобалізаційних процесів. Проаналізовано причини, які стримують розвиток сільськогосподарських кооперацій, та сформульовано пропозиції щодо їх усунення.


Знайти схожі

9.


    Молдаван, Л. В.
    Настанови академіка І.І. Лукінова аграрним реформаторам [Текст] / Л.В. Молдаван // Економіка АПК. - 2007. - № 10. - С. 90-93. - Бібліогр. у прим.
Рубрики: Вчені--Економісти--Україна
   Сільське господарство--Агроформування

Кл.слова (ненормовані):
Земельні ділянки -- Індивідуальне господарювання -- Аграрна політика
Анотація: Стаття присвячена видатному українському вченому І.І. Лукінову. Розкрито сутність аграрних проблем, які досліджував учений, зокрема питання фермерства в Україні.


Дод.точки доступу:
Лукінов, Іван Іларіонович \про нього\

Знайти схожі

10.


    Молдаван, Л. В.
    Розвиток кооперації в системі кредитного забезпечення сільського господарства [Текст] / Л.В. Молдаван // Економіка АПК. - 2008. - № 1. - С. 58-63. - Бібліогр. у прим.
Рубрики: Світова економіка--Кредитна діяльність
   Сільське господарство--Кооперативи--Позики--Україна

Кл.слова (ненормовані):
Фермери -- Корпорація -- Страхування
Анотація: Проаналізовано стан міжнародного та вітчизняного розвитку системи сільськогосподарської кредитної кооперації. Зазначається, що формування сільськогосподарської кредитної системи має важливе значення для розвитку українського села.


Знайти схожі

 1-10    11-14 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)