Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (1)
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Макарова, О. В.$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 8
Показані документи с 1 за 8
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Макарова О. В.
Назва : Вивчення художньої стилістики Миколи Куліша: мовна характеристика героїв
Місце публікування : Вивчаємо українську мову та літературу. - 2011. - № 16-18. - С. 84-88.
Примітки : Бібліогр. наприкінці ст.
Предметні рубрики: Українська мова-- Стилістика українська-- Письменники українські-- Персоналії
Анотація: Автор статті зосередив увагу на характеристиці стилістичної функції типів просторічної лексики в трагедії "Патетична соната" Миколи Куліша.
Знайти схожі

2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Макарова О.В.
Назва : Соціальне відторгнення в Україні: специфіка проявів та методологія оцінювання
Місце публікування : Демографія та соціальна економіка. - 2011. - № 1. - С.57-68
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
Предметні рубрики: Соціальне відторгнення
Знайти схожі

3.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Макарова О. В., Гладун О. М.
Назва : Регіональний індекс людського розвитку: причини та напрями вдосконалення методики розрахунку
Місце публікування : Статистика України. - 2012. - № 1. - С. 10-15
Примітки : Библиогр.: с. 15 (8 назв.)
Предметні рубрики: Методологія статистики
Експертне оцінювання
Індикатори людського розвитку
Анотація: У статті обгрунтовано необхідність та можливості актуалізації вимірювання людського розвитку в регіонах та оцінювання його прогресу. Сформульовано конкретні пропозиції щодо вдосконалення існуючої методики та складу показників.
Знайти схожі

4.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Макарова О.В.
Назва : Програми соціальної підтримки: оцінка результатів та шляхи удосконалення
Місце публікування : Демографія та соціальна економіка. - 2013. - № 1. - С.47-56
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
Предметні рубрики: Соціальна політика-- Підтримка
Знайти схожі

5.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Макарова О. В.
Назва : Вимірювання людського розвитку в регіонах України: методологічні аспекти та оцінка результатів
Місце публікування : Економіка України/ М-во економіки України, М-во фінансів України та НАН України. - К., 2015. - № 3. - С. 41-53 (Шифр Е043794/2015/3)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
Предметні рубрики: Регіональна соціологія-- Людський розвиток-- Оцінювання-- Методологія
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): регіональний людський розвиток--інструменти політики--індекс людського розвитку
Анотація: Подано методологічні підходи до оцінювання регіонального людського розвитку, розкрито причини та сутність удосконалення національної методики розрахунку регіонального індексу. Проаналізовано отримані результати за 2004-2013 рр. Визначено сучасний стан і тенденції змін параметрів людського розвитку за окремими аспектами, виявлено чинники та характеристики прогресу людського розвитку, окреслено перспективи подальших досліджень.
Знайти схожі

6.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Макарова О. В.
Назва : Пріоритети політики зниження соціальної вразливості
Місце публікування : Демографія та соціальна економіка. - 2017. - № 2. - С. 102-111
Примітки : Бібліогр.: с. 110-11 (16 назв)
Предметні рубрики: Соціальна політика
Соціальний захист
Анотація: Розкрито сутність поняття "соціальна вразливість" у його сучасному трактуванні та показаний його зв'язок із поняттям "соціальний ризик". Охарактеризовано індивідуальні чинники соціальної вразливості, такі як вік, стать, рівень освіти, місце проживання, а також чинники суспільного характеру: соціальна згуртованість, якість державного управління, ефективність суспільних інститутів. Окреслено деякі чинники глобального характеру. Визначено форми прояву соціальної вразливості: бідність, соціальне відторгнення, дискримінація. Виявлено групи підвищеної соціальної вразливості в Україні та оцінено їх становище на фоні загальних соціально-економічних тенденцій. Надані результати оцінювання залежності рівня заробітної плати від статі та віку, а також дані, що підтверджують підвищену вразливість багатодітних сімей, осіб похилого віку, сільських мешканців. Здійснено аналіз економічної активності населення України, який показав наявність численних груп із невиправдано низькою активністю. Сформульовано стратегічні пріоритети соціальної політики, заснованої на принципах балансу інтересів та балансу розподілу відповідальності. Запропоновано застосування проактивних заходів зниження соціальної вразливості. Узагальнено міжнародний досвід реалізації активної соціальної політики. Особливий акцент зроблено на необхідності застосування політики соціального та економічного залучення по відношенню до людей, які живуть на соціальну допомогу, а також заходів із попередження потрапляння у стан бідності.
Знайти схожі

7.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Макарова О.В.
Назва : Методологічні підходи до ідентифікації та оцінювання ризиків людського розвитку
Місце публікування : Демографія та соціальна економіка. - 2018. - № 2. - С. 103-116 (Шифр Д279231/2018/2)
Примітки : Бібліогр.: с. 114-116 (14 назв)
Предметні рубрики: Людський розвиток
Соціальні відносини
Анотація: Визначено сутність ризиків людського розвитку у системі суспільних відносин. Запропоновано їх трактування як міри небезпеки певної події, процесу, явища, які у разі реалізації матимуть негативні наслідки для стану або динаміки людського розвитку. На основі такого трактування визначено суб'єктно-об'єктні взаємодії. Як об'єкти ризиків людського розвитку запропоновано розглядати його характеристики щодо великих сукупностей: населення певної території, населення країни, все населення світу; як суб'єкти - причини виникнення ризику (природні лиха, зміни клімату, забруднення довкілля, політичні рішення, поведінкові стратегії населення); як фактори - будь-які властивості соціальної системи або будь-які події, що негативно впливають на параметри людського розвитку. Розроблено класифікацію ризиків за комплексом ознак: рівнями формування, мірою передбачуваності, сферами формування, локалізацією проявів. Обґрунтовано підходи до ідентифікації ризиків, які формуються під впливом глобальних та національних чинників. На основі визначених у глобальній доповіді 2017 року найбільш загрозливих тенденцій, що провокують ризики людського розвитку, здійснено їх оцінку та виявлено специфіку для України. Зокрема, встановлено особливості демографічної ситуації та процесу старіння населення України. Описано специфіку міграційної ситуації, у т. ч. характер демографічних ризиків, пов'язаних із міграцією робочої сили. Виявлено суперечливість та взаємопов'язаність ризиків, спричинених формуванням "суспільства споживання", охарактеризовано ризики інформаційного простору. Запропоновані підходи до ідентифікації та оцінювання ризиків людського розвитку на прикладах ризиків здоров'я (з побудовою логічних схем їх формування) та ризиків бідності як інтерпретації індивідуальних характеристик особи, таких як апатія, залежність, низький рівень освіти, нечесність, хвороба з точки зору суспільних умов їх формування та впливу на людський розвиток.
Знайти схожі

8.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Макарова О. В.
Назва : Статистика використання часу у фокусі гендерних досліджень
Місце публікування : Демографія та соціальна економіка. - 2019. - № 4. - С. 30-41 (Шифр Д279231/2019/4)
Примітки : Бібліогр. с. 39-41 (20 назв)
Предметні рубрики: Гендерна політика
Робочий час
Дозвілля
Анотація: Стаття присвячена питанням удосконалення інформаційного забезпечення ґендерних досліджень шляхом запровадження обстежень використання часу. Здійснено об’єктивно-історичний огляд проведення іноземних та вітчизняних досліджень використання часу. Метою статті є обґрунтування доцільності використання даних обстежень використання часу для інформаційного забезпечення моніторингу ситуації щодо ґендерної рівності та формування пропозицій для запровадження таких обстежень в Україні. Методи дослідження – узагальнення та аналогії, статистичного аналізу даних, графічний метод подання результатів, логічного аналізу. Узагальнено сучасний досвід гармонізованих обстежень використання часу в Європі. На базі доступних статистичних даних Європейської економічної комісії розраховано низку показників ґендерного дисбалансу використання часу як характеристик якості життя населення. Побудовано рейтинги 35-ти країн світу за ступенем ґендерного дисбалансу часу, що витрачається на працю (включаючи неоплачувану роботу: догляд за дітьми, прибирання, приготування їжі), дозвілля та фізичну активність. Здійснено аналіз отриманих результатів та виявлено низку закономірностей щодо специфіки ґендерних характеристик якості життя в різних країнах світу. Порушені питання необхідності теоретичного обґрунтування та класифікації способів витрачання часу як характеристик якості життя населення, а також оцінки такого феномену як «прес часу», що є однією із характеристик способу життя сучасної людини. Висвітлені загальні методологічні проблеми обстежень використання часу, зокрема стосовно форм та методів проведення досліджень, формування вибірки, застосування класифікаторів видів діяльності. На основі узагальнення кращих світових практик сформовано пропозиції щодо можливості та перспектив використання таких обстежень в Україні, зокрема для здійснення моніторингу виконання міжнародних та національних зобов’язань щодо досягнення ґендерної рівності, а також для оцінювання ґендерної політики.
Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)