Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Лібанова, Елла Марленівна$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 14
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-14 
1.


   
    Ювілей Елли Марленівни Лібанової [Текст] // Фінанси України. - 2020. - № 2. - С. 127-128
Рубрики: Економісти--Персоналії--Україна


Дод.точки доступу:
Лібанова, Елла Марленівна \о ней\

Знайти схожі

2.


    Лібанова, Елла Марленівна.
    Новий підхід до боротьби з бідністю: методи дослідження, результати, уроки для України [Текст] : премія з економіки пам’яті Альфреда Нобеля 2019 року / Елла Марленівна Лібанова // Вісник Національної академії наук України. - 2019. - № 12. - С. 43-53
Рубрики: Нобелівська премія--Економіка, 2019 р.
Анотація: Премію Шведського центрального банку з економічних наук пам’яті Альфреда Нобеля, яку часто називають Нобелівською з економіки, у 2019 р. розділили між собою троє американських вчених - Абхіджит Банерджі та Естер Дюфло з Массачусетського технологічного інституту і Майкл Кремер з Гарвардського університету - за «їхній експериментальний підхід до зниження глобальної бідності».


Дод.точки доступу:
Банерджі, Абхіджит \про нього\; Дюфло, Естер \про нього\; Кремер, Майкл \про нього\

Знайти схожі

3.


    Лібанова, Елла Марленівна.
    Про основні положення Національної доповіді «Українське суспільство: міграційний вимір» [Текст] : стенограма наукової доповіді на засіданні Президії НАН України 19 грудня 2018 року / Елла Марленівна Лібанова // Вісник Національної академії наук України. - 2019. - № 2. - С. 36-43 : табл.
Рубрики: Міграція--Державне регулювання
Анотація: У матеріалі коротко розкрито основний зміст Національної доповіді «Українське суспільство: міграційний вимір», підготовленої Секцією суспільних і гуманітарних наук НАН України, висвітлено проблемні питання трудової, освітньої, внутрішньої та вимушеної міграції, наведено конкретні пропозиції щодо зміни державної міграційної політики та вжиття необхідних заходів для зменшення відпливу робочої сили.


Знайти схожі

4.


    Макарова, Олена Володимирівна.
    Жінка, яка надихає [Текст] : до 70-річчя академіка НАН України Е.М. Лібанової / Олена Володимирівна Макарова // Вісник Національної академії наук України. - 2020. - № 2. - С. 93-100 : фот.
Рубрики: Вчені--Економісти--Україна
Анотація: 12 лютого 2020 р. виповнилося 70 років видатному вченому-економісту, демографу, талановитому організатору науки, блискучому викладачеві, заслуженому економісту України (2002), лауреату премії ім. М.І. Туган-Барановського НАН України (2011), директору Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М.В. Птухи НАН України (з 2007), академіку-секретарю Відділення економіки НАН України (з 2009), доктору економічних наук (1992), професору (2000), академіку НАН України (2009) Еллі Марленівні Лібановій.


Дод.точки доступу:
Лібанова, Елла Марленівна \про неї\

Знайти схожі

5.


    Лібанова, Елла Марленівна.
    Щодо розгляду проєкту Програми перепису населення України у 2023 році [Текст] : стенограма співдоповіді на спільному засіданні Президії НАН України та Колегії Державної служби статистики України 8 грудня 2021 року / Елла Марленівна Лібанова, Ігор Євгенійович Вернер // Вісник Національної академії наук України. - 2022. - № 2. - С. 27-34
Рубрики: Населення--Демографія--Україна
   Статистика--Демографічна ситуація, 21 ст.

Анотація: У співдоповіді зазначено, що реальні відомості про чисельність і склад населення країни, які може дати лише перепис, є необхідною передумовою ефективного управління державою, формування й реалізації виваженої соціальної політики, прогнозування подальших демографічних змін. Інформаційна цінність перепису залежить від повноти переліку запитань, за якими здійснюється опитування населення, узгодження їх з усіма зацікавленими міністерствами та відомствами і відповідності міжнародним стандартам. Тому завдання академічної науки полягає у наданні допомоги Державній службі статистики України у формуванні запитань у переписному листі. На спільному засіданні Президії НАН України та Колегії Державної служби статистики було погоджено запропонований проєкт Програми Всеукраїнського перепису населення, який планується провести у 2023 р. Ця програма містить більш як 50 питань і визначає перелік демографічних і соціально-економічних характеристик фізичних осіб, домогосподарств і житлових умов населення.


Дод.точки доступу:
Вернер, Ігор Євгенійович

Знайти схожі

6.


    Лібанова, Елла Марленівна.
    COVID-19: соціально-економічні втрати 2020 року та потенційні ризики [Текст] / Елла Марленівна Лібанова // Вісник Національної академії наук України. - 2021. - № 6. - С. 42-46 : табл.
Рубрики: Коронавірус (COVID-19)--Пандемії--Наслідки
Анотація: Матеріал виступу під час сесії Загальних зборів НАН України - директора Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М.В. Птухи НАН України академіка Елли Лібанової “COVID-19: соціально-економічні втрати 2020 року та потенційні ризики”.


Знайти схожі

7.


   
    Ювілей академіка НАН України Елли Марленівни Лібанової [Текст] // Регіональна економіка. - 2020. - № 1. - С. 188-189 : фот.
Рубрики: Вчені--Економісти--Україна
Анотація: Лібанова Елла Марленівна - науковець у галузі соціоекономіки, демографії та економіки праці, академік Національної академії наук України (2009), доктор економічних наук (1992), професор (2000), заслужений економіст України (2002).


Дод.точки доступу:
Лібанова, Елла Марленівна \про неї\

Знайти схожі

8.


    Лібанова, Елла Марленівна.
    Надмірна соціально нейприйнятлива нерівність: головний виклик для українського суспільства [Текст] / Елла Марленівна Лібанова // Вісник Національної академії наук України. - 2017. - № 5. - С. 22-25 : табл.
Рубрики: Суспільство--Політичні процеси--Нерівність
Анотація: Лібанова Елла Марленівна у своєму виступі коротко ознайомила із результатами досліджень, які стосуються чи не найгострішого виклику з тих що стоять сьогодні перед наших суспільством, - надмірної соціально неприйнятної нерівності.


Знайти схожі

9.


    Лібанова, Елла Марленівна.
    Про основні положення Національного доповіді "Політика інтеграції українського суспільства в контексті викликів та загроз подій на Донбасі" [Текст] : стенограма наукової доповіді на засіданні Президії НАН України 16 березня 2016 року / Елла Марленівна Лібанова // Вісник Національної академії наук України. - 2016. - № 6. - С. 25-37
Рубрики: Українське суспільство--Соціальна ситуація--Донбас
   Соціокультурні аспекти--Україна--Донбас

   Державна політика України--Сучасний стан

Кл.слова (ненормовані):
причини трагедії -- соціально-економічні наслідки -- загрози дегуманізації -- криміналізація суспільства -- складові політики інтеграції
Анотація: Стрижнева ідея Національної доповіді «Політика інтеграції українського суспільства в контексті викликів та загроз подій на Донбасі» полягає в тому, що інтеграція українського суспільства має стати домінантою державної політики України, а ідея соборності є і надалі залишатиметься панівною як серед населення, так і серед українського політикуму. У доповіді стисло розглянуто історичні передумови формування соціокультурного феномену трагедії Донбасу, проаналізовано соціально-економічні втрати України внаслідок подій на Донбасі, визначено загрози, ризики та можливості розвитку України в економічній і соціополітичній сфері, окреслено пріоритети, а також соціально-економічні, інституційні та соціогуманітарні складові політики інтеграції українського суспільства.


Знайти схожі

10.


    Лібанова, Елла Марленівна.
    Вимушене переселення з Донбасу: масштаби та виклики для України [Текст] : за матер. наук. доп. на засіданні Президії НАН України 8 жовт. 2014 р. / Елла Марленівна Лібанова // Вісник Національної академії наук України. - 2014. - № 12. - С. 15-24 : рис.
Рубрики: Демографія України--Вимушене переселення
   Соціальне забезпечення--Соціальна допомога--Вимушені переселенці--Україна--Донбас

Анотація: У зв'язку з вимушеним переселенням з Донбасу вперше за свою історію Україна зіткнулася з таким масштабним внутрішнім переміщенням свого населення, яке навіть за умов добровільності і підготовленості все одно загрожувало б істотними проблемами і на локальних ринках праці, і в контексті доступності освітніх послуг, якісної медичної допомоги, зокрема забезпечення певних категорій населення безплатними ліками. Якщо ж зважити на те, що переселення відбувалося вимушено і до нього не були своєчасно підготовлені ані ті, хто не з власної волі залишив свої домівки, роботу і майно, ані мешканці та влада тих регіонів, куди люди приїжджають, то стають зрозумілими складність, комплексність і довготривалість наявних проблем.


Знайти схожі

 1-10    11-14 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)