Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Левицька, О. О.$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 9
Показані документи с 1 за 9
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Левицька О.О.
Назва : Формування інтегрального індексу здоров'я населення
Місце публікування : Регіональна економіка. - 2008. - № 2. - С.85-97
Примітки : Бібліогр.: 10 назв.
Предметні рубрики: Демографічна криза --Україна
Географіч. рубрики: Львівська область-- Населення-- Дослідження, 1990-2006 рр.
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): просторовий аналіз--спосіб життя--смертність
Анотація: Стратегічним пріоритетом у державній та регіональній політиці на шляху подолання демографічної кризи в Україні має стати поліпшення стану здоров'я населення та залучення для цього всіх необхідних засобів. Тому запропонована методика побудови інтегрального показника здоров'я населення, яка дає можливість здійснювати обгрунтовані порівняння рівня здоров'я не лише в часовому, а й просторовому векторах. Методика слугуватиме основою для визначення ключових проблем громадського здоров'я та напрямів поліпшення його стану як у регіоні, так і в Україні загалом.
Знайти схожі

2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Левицька О.О.
Назва : Сутність, генезис та еволюція поняття "людські ресурси": системно-концептуальний підхід
Місце публікування : Україна: аспекти праці. - 2010. - № 1. - С. 37-42: Рис. (Шифр У643814/2010/1)
Примітки : Бiблiогр. в пiдрядк. прим. (25 назв)
Предметні рубрики: Людські ресурси-- Уаравління
Анотація: У статті розглядається аналіз соціально-економічної категорії "людські ресурси", визначення особливостей і структури цього поняття, а також дослідження еволюції людських ресурсів крізь призму системно концептуального підходу.
Знайти схожі

3.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Левицька О. О.
Назва : Міграційний чинник асиметрії розвитку прикордонних регіонів України та Польщі
Місце публікування : Регіональна економіка. - 2016. - № 4. - С.56-65
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
Предметні рубрики: Регіональна економіка-- Прикордонні регіони -- Карпатський регіон
Міжнародні відносини-- Україна - Польща
Міграція-- Трудова --Україна
Транскордонне співробітництво-- Прикордонні території
Анотація: Досліджено особливості формування українсько-польських відносин у контексті міграції. З'ясовано роль і вимоги до політики транскордонного співробітництва у вирішенні проблем асиметрії міжрегіонального розвитку та підвищення соціально-економічного потенціалу прикордонних територій України і Польщі.
Знайти схожі

4.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Теслюк Р. Т., Левицька О. О.
Назва : Етнодемографічна та соціолінгвістична картина світу очима українського вченого : рецензия
Місце публікування : Регіональна економіка. - 2017. - № 4. - С.148-151
Предметні рубрики: Демографія-- Етнодемографічні процеси-- Статистика населення
Етнолінгвістика
Анотація: Подано рецензію монографії та висвітлено її презентацію у Інституті регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України.
Знайти схожі

5.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Гринькевич О. С. , Салова У.Я., Левицька О.О.
Назва : Міжнародний досвід моніторингу працевлаштування випускників та шляхи його застосування в Україні
Місце публікування : Демографія та соціальна економіка. - 2019. - № 1. - С. 126-138 (Шифр Д279231/2019/1)
Примітки : Бібліогр. с. 135-138 (20 назв)
Предметні рубрики: Молодь-- Працевлаштування
Анотація: Метою статті є обґрунтування доцільності моніторингу працевлаштування випускників у системі вищої і професійної освіти України та опис механізму його запровадження з урахуванням міжнародного досвіду. З’ясовано, що формування бази даних про зайнятість і доходи випускників у європейських та інших країнах світу з розвинутою економікою може здійснюватися трьома основними способами: 1) створення інтегрованих баз даних на основі адміністративних реєстрів платників податків і соціальних внесків на національному рівні (Республіка Польща, Російська Федерація); 2) проведення спеціальних соціологічних опитувань випускників і роботодавців щодо зайнятості та якості підготовки фахівців, рівня їхніх доходів (Австралія, Сполучені Штати Америки); 3) аналітичне дослідження сайтів з пошуку роботи та інших інформаційних ресурсів з відомостями про вакансії роботодавців і резюме тих, хто шукає роботу. Уперше обґрунтовано доцільність створення і використання в Україні державної інтегрованої бази даних про працевлаштування випускників закладів вищої і професійної освіти як складової системи моніторингу якості освіти на національному рівні. Визначено інформаційні джерела формування інтегрованої бази даних про професійний розвиток випускників, якими є адміністративні дані Міністерства освіти і науки України (Єдина державна електронна база з питань освіти), Пенсійного фонду (Реєстр застрахованих осіб), Державної фіскальної служби та Державної служби зайнятості. Запровадження механізму моніторингу працевлаштування випускників в Україні дасть змогу підвищити ефективність державних і приватних інвестицій у вищу освіту за критерієм працевлаштування і доходів випускників.
Знайти схожі

6.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Васильців Т.Г., Левицька О.О., Василечко Н.В.
Назва : Удосконалення інституціонального забезпечення державної політики протидії ухиленню від сплати податків з використанням офшорних юрисдикцій в Україні
Місце публікування : Економіка та держава. - 2020. - № 3. - С. 17-22: табл. (Шифр Е996798/2020/3)
Примітки : Бібліогр. с. 22 (9 назв)
Предметні рубрики: Офшорна діяльність-- Державна політика-- Економічна безпека --Україна
Анотація: У статті аргументовано одну з найбільш гострих проблем фінансової безпеки України на сучасному етапі соціально-економічного розвитку держави, пов'язану із значними обсягами використання суб'єктами господарювання офшорних юрисдикцій для ухилення від сплати податків. Зроблено висновок, що в контексті зміцнення фінансової безпеки держави та забезпечення високої ефективності політики деофшоризації економіки пріоритетне значення відводиться удосконаленню системи інституціонального забезпечення. Розроблено логіко-структурну схему формування інституціональної рівноваги фіскальної системи України, що включає інституційну структуру, набір формальних і неформальних інструментів, напрями та головні чинники забезпечення необхідних інституціональних змін, орієнтованих на зміцнення фінансової безпеки України шляхом протидії ухиленню від сплати податків із використанням офшорних юрисдикцій. Визначено конкретні інституціональні зміни, які необхідні для збалансування фіскального сектору України і підсилення політики протидії відпливу капіталу. Означено контури інституціональної моделі державної фінансової політики України в частині протидії ухиленню від сплати податків.
Знайти схожі

7.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Левицька О. О., Мульська О. П.
Назва : Моделювання інтенсивності зовнішньої міграції населення України в умовах посилення середовища виштовхування
Місце публікування : Економіка України. - К., 2020. - № 9. - С. 48-65 (Шифр Е043794/2020/9)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
Предметні рубрики: Міграція населення-- Зовнішня міграція-- Моделювання --Україна
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): середовище виштовхування--інтенсивність зовнішньої міграції--інтегральне оцінювання
Анотація: Запропоновано новий методичний підхід до оцінювання рівня «агресивності» середовища виштовхування населення за кордон на основі розрахунку інтегрального індексу середо¬вища, в якому формуються сучасні міграційні процеси. Здійснено моделювання інтен¬сивності зовнішньої міграції населення України та прикордонного регіону. Виявлено та обґрунтовано залежність міграційних процесів від зміни умов соціально-економічного розвитку в різних часових лагах.
Знайти схожі

8.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Васильців Т. Г., Левицька О. О.
Назва : Методичні підходи до аналізування креативних та інформаційно-знаннєвих чинників у реалізації моделі смарт-спеціалізації в регіонах ЄС
Місце публікування : Регіональна економіка. - 2020. - № 2. - С. 153-162: табл.
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
Предметні рубрики: Регіональна політика-- Європейський союз
Анотація: Обгрунтовано актуальність використання креативних та інформаційно-знаннєвих чинників під час формування та реалізації регіональної політики смарт-спеціалізації. Проаналізовано методичні підходи, які використовуються для оцінювання впровадження в економіці креативних та інформаційно-знаннєвих чинників. Здійснено порівняльну характеристику міжнародних і регіональних систем оцінювання креативних та інформаційно-знаннєвих компонент економічного зростання. Вказано на недоліки та недосконалості використовуваних методичних підходів. Розроблено систему індикаторів авторського тривекторного підходу (за напрямами: (1) інтелектуалізація економіки, (2) цифровізація економіки і суспільства, (3) технологічна модернізація) до аналізування креативних та інформаційно-знаннєвих чинників у реалізації моделі смарт-спеціалізації на регіональному рівні. Обгрунтовано методичну послідовність аналізування креативних та інформаційно-знаннєвих чинників при реалізації стратегій смарт-спеціалізації у регіонах ЄС. Враховано аспект оцінювання соціально-економічних наслідків для регіонального розвитку за результатами застосування креативних та інформаційно-знаннєвих чинників.
Знайти схожі

9.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Мульска О. П., Левицька О. О., Куцик В. І.
Назва : Державна політика забезпечення інноваційних форм зайнятості в умовах цифровізації економіки
Місце публікування : Регіональна економіка. - 2020. - № 3. - С. 81-90: табл.
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
Предметні рубрики: Державна політика-- Зайнятість населення --Україна
Анотація: Обгрунтовано актуальність формування та реалізації державної політики забезпечення зайнятості населення в умовах сучасних тенденцій і процесів цифровізації економіки. Визначено найбільш суттєві характеристики сфери зайнятості в умовах цифровізації економіки, зокрема кількісну гнучкість, функціональну гнучкість, просторово-часову гнучкість. Ідентифіковано сфери економіки, в яких найбільш затребувані нові професії в Україні в умовах розвитку процесів цифровізації національної економіки, зокрема інформаційно-комунікаційні технології, біотехнології, медицина, енергетична сфера, енергомережі та управління енергоспоживанням, транспорт, особливо водний та авіація, освіта та екологія. Визначено напрями, сфери, галузі та конкретні підгалузі, де утворюються нові професії, затребувані в умовах цифровізації економіки. Вказано на провідну роль сектору інформаційно-комунікаційних технологій, розвиток якого значною мірою визначає появу нових професій. Доведено, що глобальні та українські ринки праці реформуються під впливом стрімкого розвитку сфери ІКТ, що призводить до зміни концепцій праці та формування нових трудових відносин. Показано, що розвиток процесів цифровізації дисбалансує попит і пропозицію на ринках праці багатьох країн, включно з Україною, призводить до проблеми неефективної політики зайнятості, яка не відповідає викликам, новим правилам і принципам швидкого зростання ринків праці. Зроблено висновки, що за такої ситуації нові форми зайнятості охоплюють великий інноваційний потенціал, а також тіньові аспекти (неформальні домовленості), котрі загострюють проблему недостатнього наповнення соціальних фондів і скорочення податкових надходжень до державного бюджету. Визначено пріоритети ефективної політики зайнятості в Україні за глобальної цифровізації економічних відносин, які грунтуються на принципах флексік’юріті, передовому досвіді та впровадженні інноваційних рішень за умови побудови взаємовигідних і соціально відповідальних відносин роботодавця з працівником.
Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)