Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Коць, Т.$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 17
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-17 
1.


    Коць, Т. А.
    Варіантність морфологічних форм іменника в прескрипціях і мовній практиці другої половини XX ст. [Текст] / Т. А. Коць // Мовознавство. - 2016. - № 2. - С. 45-50. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мовознавство--Іменник--Морфологічна парадигма
Анотація: У статті проаналізовано варіантні форми іменника в прескрипціях і мовній практиці другої половини XX ст. у зв'язку з тенденціями динаміки літературної норми. Особливу увагу звернено на функціонування родових та відмінкових варіантів, узагальнено основні напрями морфологічних змін.


Знайти схожі

2.


    Коць, Т. А.
    До проблеми лексичної норми сучасної української літературної мови [Текст] / Т. А. Коць // Мовознавство. - 2009. - № 1. - С. 70-75. - Библиогр.: с. 75 (15 назв)
Рубрики: Мовознавство--Лексична норма
Анотація: У статті розглянуто сучасні тенденції літературної норми української мови. На основі аналізу мови сучасної преси, інших стилів літературної мови узагальнено основні напрямки лексичних змін.


Знайти схожі

3.


    Коць, Т. А.
    Комунікативно-прагматичні засади сучасного журналістського дискурсу в аспекті аксіології [Текст] / Т. А. Коць // Мовознавство. - 2021. - № 2. - С. 55-66. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Журналістський дискурс--Публіцистичний текст--Аксіологія
Анотація: У статті з’ясовано сталі і змінні комунікативно-прагматичні ознаки сучасного журналістського дискурсу, який формують тексти, створені з урахуванням відповід­них сфер комунікативної діяльності соціуму, комунікативних ситуацій та динаміки екстралінгвальних чинників. Показано, що зміст тексту кодується засобами націо­нальної мови, спільним фондом знань автора і реципієнта, який постійно розширюється і змінюється.


Знайти схожі

4.


    Коць, Т. А.
    Літературна норма в прескрипціях кінця XIX-початку XX ст. і мовна практика [Текст] / Т. А. Коць // Мовознавство. - 2014. - № 2. - С. 56-61. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мовознавство--Літературна норма
Анотація: У статті проаналізовано лексичні, морфологічні, синтаксичні, стилістичні процеси кінця XIX- початку XX ст. у зв'язку з тенденціями літературної норми. Особливу увагу звернено на функціонування варіантів, узагальнено основні напрями розвитку системи української мови.


Знайти схожі

5.


    Коць, Т. А.
    Мовна свідомість у синхронії та діахронії [Текст] / Т. А. Коць // Мовознавство. - 2017. - № 1. - С. 49-56
Рубрики: Мовознавство--Лінгвістика--Мовна свідомість
Анотація: Статтю присвячено актуальній проблемі сучасної лінгвістики - мовній свідомості. З'ясовано теоретичні питання усталення поняття "мовна свідомість" у науковому обігу, звернено увагу на еволюцію, етапи становлення мовної свідомості в зв'язку з розвитком суспільства. Розглянуто національномовний, суспільний, етноцентричний, комунікативний різновиди мовної свідомості в діахронному аспекті.


Знайти схожі

6.


    Коць, Т. А.
    Морфологічна парадигма іменника в прескрипціях і мовній практиці періодичних видань 40-50-х років XX ст. [Текст] / Т. А. Коць // Мовознавство. - 2015. - № 4. - С. 82-88. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мовознавство--Іменник--Морфологічна парадигма
Анотація: У статті проаналізовано відмінкову парадигму іменників у мові преси початку 40-50-х років XX ст. у зв'язку з тенденціями динаміки літературної норми. Особливу увагу звернено на функціонування варіантів, узагальнено основні напрями розвитку морфологічної системи української мови.


Знайти схожі

7.


    Коць, Т.
    Опановуємо мовознавчу науку [Текст] / Т.Коць // Дивослово. - 2003. - № 1. - С. 33-35
Рубрики: Українська мова--Термінологічні словники


Знайти схожі

8.
81.2Укр-3
К75


    Коць, Т.
    Поняттєві синоніми з суфіксами -ість, -енн- в українській мові [Текст] / Т. Коць // Українська мова. - 2008. - №4. - С. 38-44. - Библиогр. в конце ст.: 14 назв.
ББК 81.2Укр-3
Рубрики: Українська мова--Лексика--Синонімія
Анотація: Основні напрямки лексичних значень.


Знайти схожі

9.


    Коць, Т. А.
    Поняттєва парадигма публіцистичного стилю в академічному проєкті "Українська стилістика: енциклопедія" [Текст] / Т. А. Коць // Українська мова. - 2020. - № 1. - С. 13-26. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мовознавство--Стилістика українська--Публіцистисний стиль--Мова ЗМІ
Кл.слова (ненормовані):
публіцистичний стиль, мова преси, мова телебачення, мова мережі інтернету, мова реклами.
Анотація: У статті проаналізовано поняттєву парадигму публіцистичного стилю як різновиду літературної мови з погляду на концепцію енциклопедичного видання з української стилістики.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

10.


    Ніка, О. І.
    Публіцистичний дискурс і літературна норма [Текст] / О. І. Ніка // Українська мова. - 2019. - № 1. - С. 163-169
Рец. на: кн. : Коць Т. А. Українське слово в пресі кінця XIX - початку XXI ст. : динаміка літературної норми / Т. А. Коць. - Київ, 2018

Рубрики: Періодична преса--Історія--Мовознавство--Мова преси--Україна, 20 ст.
Анотація: Дається оцінка зазначеної монографії, присвяченої продовженню вивчення історії становлення публіцистичного стилю у взаємодії мовних і соціальних, культурних векторів розвитку літературної історії української мови як текстового виразника літературної норми та виявлення мовного вибору українців.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 1-10    11-17 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)