Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Комісаренко, Сергій Васильович$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 21
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-21   21-21 
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Романюк, Світлана Іванівна, Комісаренко, Сергій Васильович
Назва : Як клітина транспортує синтезовані речовини, або чи справді не можна змінити місце і час зустрічі "внутрішньоклітинного вантажу"
Місце публікування : Вісник Національної академії наук України. - 2014. - № 1. - С. 80-88: фот.
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
Предметні рубрики: Нобелівські лауреати-- Фізіологія і медицина
Молекулярна біологія-- Транспортна система клітини
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): везикулярний трафік--нобелівська премія
Анотація: Лауреатами Нобелівської премії в галузі фізіології і медицини 2013 року стали американці Дж. Ротман і Р. Шекман та німець Т. Зюдгоф з формулюванням Нобелівського комітету "за фундаментальні відкриття механізму регулювання везикулярного трафіку - основної транспортної системи клітин".
Знайти схожі

2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Романюк, Світлана Іванівна, Комісаренко, Сергій Васильович
Назва : Як відкрили вірус гепатиту С, або детективні пошуки вірусологів «мовчазного вбивці» : Нобелівська премія з фізіології та медицини 2020 року
Місце публікування : Вісник Національної академії наук України. - 2020. - № 12. - С. 3-20: фот.
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
Предметні рубрики: Нобелівські премії-- Фізіологія і медицина, 2020 рік
Медицина-- Хвороби печінки
Вірусологія-- Вірусні інфекції-- Дослідження
Анотація: Нобелівську премію з фізіології та медицини у 2020 р. присуджено двом американським ученим - Гарві Джеймсу Альтеру (Harvey James Alter) з Національного інституту охорони здоров'я США та Чарльзу Райсу (Charles M. Rice) з Рокфеллерівського університету, а також британському досліднику Майклу Гоутену (Michael Houghton), який нині працює в Альбертському університеті в Канаді, за «відкриття вірусу гепатиту C». У пресрелізі Нобелівського комітету зазначено, що дослідження цьогорічних лауреатів, які й досі продовжують цю роботу, дали людству неоціненну користь, дозволивши розробити ефективні методи діагностики та заходи з профілактики і лікування цієї інфекції.
Знайти схожі

3.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Романюк, Світлана Іванівна, Комісаренко, Сергій Васильович
Назва : Молекулярна біологія та імунологія революціонують хімію, або як скерувати еволюцію протеїнів на благо людства : Нобелівська премія з хімії 2018 року
Місце публікування : Вісник Національної академії наук України. - 2019. - № 2. - С. 69-85: фот.
Предметні рубрики: Нобелівська премія-- Лауреати-- Хіміки, 2018 р.
Анотація: Нобелівську премію з хімії у 2018 р. розділили між собою троє вчених. Половина премії дісталася американській дослідниці Френсіс Арнольд (Frances H. Arnold) «за спрямовану еволюцію ензимів», другу половину поділили між собою американець Джордж Сміт (George P. Smith) та британець Грег Вінтер (Sir Gregory P. Winter) «за фаговий дисплей пептидів і антитіл». Методи, розроблені нобелівськими лауреатами, сприятимуть розвитку більш екологічно чистого виробництва хімічної продукції, нових матеріалів, фармацевтичних засобів, біопалива тощо.
Знайти схожі

4.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Романюк, Світлана Іванівна, Комісаренко, Сергій Васильович
Назва : Для чого потрібні циркадні ритми, або як змінити хід "біологічного годинника" : Нобелівська премія з фізіології і медицини 2017 р.
Місце публікування : Вісник Національної академії наук України. - 2017. - № 12. - С. 50-62: фот.
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
Предметні рубрики: Лауреати Нобелівської премії-- Фізіологія і медицина, 2017 р.
Анотація: 2 жовтня Нобелівський комітет при Каролінському медичному інституті оголосив імена лауреатів Нобелівської премії з фізіології і медицини за 2017 рік. Ними стали троє американських учених: Джеффрі Холл (Jeffrey C. Hall), Майкл Росбаш (Michael Rosbash) і Майкл Янг (Michael W. Young). Нагороду їм присуджено «за відкриття молекулярних механізмів, що контролюють циркадний ритм».
Знайти схожі

5.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Костерін, Сергій Олексійович, Данилова, Валентина Михайлівна
Назва : Засновник молекулярної імунології в Україні, відомий політичний і громадський діяч : До 75-річчя академіка НАН України С.В. Комісаренка
Місце публікування : Вісник Національної академії наук України. - 2018. - № 7. - С. 95-106: фот.
Предметні рубрики: Вчені-- Біологи --Україна
Анотація: 9 липня виповнилося 75 років відомому вченому-біохіміку, засновнику наукової школи з молекулярної імунології, дипломату, державному і громадському діячу, лауреату Державної премії України в галузі науки і техніки (1979), заслуженому діячу науки і техніки України (2008), лауреату іменних премій НАН України ім. О.В. Палладіна (2003) та ім. І.І. Мечникова (2012), академіку-секретарю Відділення біохімії, фізіології і молекулярної біології НАН України, директору Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України, доктору біологічних наук, професору, академіку НАН України та НАМН України Сергію Васильовичу Комісаренку.
Знайти схожі

6.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Комісаренко, Сергій Васильович, Романюк, Світлана Іванівна
Назва : Як клітинам вдається зберегти молекули ДНК неушкодженими, або завдяки чому існує життя на землі? Нобелівська премія з хімія 2015 р.
Місце публікування : Вісник Національної академії наук України. - 2016. - № 1. - С. 30-40: фот.
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
Предметні рубрики: Нобелівська премія-- Лауреати-- Хіміки, 2015 р.
Хімія-- Хімічні реакції
Анотація: 7 жовтня 2015 р. у столиці Швеції Стокгольмі в рамках проведення 114-го Нобелівського тижня Нобелівським комітетом при Королівській академії наук Швеції в 107-й раз було оголошено імена лауреатів Нобелівської премії з хімії: Томаса Ліндаля (Tomas Lindahl), Пола Модрича (Paul Modric) і Азіза Санджара (Aziz Sancar). Ця нагорода є особливо престижною, оскільки засновник Нобелівських премій - шведський підприємець та винахідник Альфред Нобель (1833-1896) сам був хіміком і заробив свої статки завдяки винаходу динаміту. Хімія стала другою наукою після фізики, згаданою ним у заповіті.
Знайти схожі

7.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Комісаренко, Сергій Васильович, Моргун, Володимир Васильович
Назва : Фундаментальні основи молекулярних та клітинних біотехнологій. Стенограма наукової доповіді співкоординаторів Цільової комплексної міждисциплінарної програми наукових досліджень НАН України 11 лютого 2015 року : за матер. засідання підгот. О. О. Мележик
Місце публікування : Вісник Національної академії наук України. - 2015. - № 4. - С. 51-60
Предметні рубрики: Біотехнології-- Інновації
Програми-- Нові версії
Молекулярна біологія-- ДНК-- Генетика
Анотація: В статті подана стенограма наукової доповіді співкоординаторів Цільової комплексної міждисциплінарної програми наукових досліджень НАН України 11 лютого 2015 року академіка НАН України Сергія Васильовича Комісаренка та академіка НАН України Володимира Васильовича Моргуна. Вони прозвітували про виконання Цільової комплексної міждисциплінарної програми наукових досліджень НАН України "Фундаментальні основи молекулярних та клітинних біотехнологій" про підсумки виконання програми за 2010-2014 рр.
Знайти схожі

8.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Комісаренко, Сергій Васильович
Назва : Стан біобезпеки в Україні та шляхи її поліпшення : Стенограма доповіді на засіданні Президії НАН України 13 квітня 2022 року
Місце публікування : Вісник Національної академії наук України. - 2022. - № 6. - С. 54-59
Предметні рубрики: Біологічна безпека України-- Біологічні матеріали
Анотація: У доповіді зазначено, що біологічна безпека є однією з головних складових національної безпеки будь-якої країни, і її цілі полягають насамперед у розробленні заходів із запобігання появам біозагроз та ефективної ліквідації їх наслідків. Оцінено стан біобезпеки в Україні та визначено найважливіші і найнебезпечніші загрози біологічного походження для нашої держави. Підкреслено, що науковці НАН України приділяють велику увагу проблемам біобезпеки і проводять дослідження, спрямовані на боротьбу з біозагрозами.
Знайти схожі

9.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Комісаренко, Сергій Васильович, Романюк, Світлана Іванівна
Назва : Редагування геному, або CRISPR/CAS9 - панацея від багатьох невиліковних хвороб чи перший крок до генного апокаліпсису?
Місце публікування : Вісник Національної академії наук України. - 2020. - № 3. - С. 50-77
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
Предметні рубрики: Генна інженерія-- Генетично модифіковані організми
Генна терапія
Вірусологія-- Бактеріальні віруси
Анотація: В огляді йдеться про історію відкриття, бурхливий розвиток і подальші перспективи застосування нового потужного інструменту для редагування геному - CRISPR/Cas9. Взявши за основу один з елементів захисної системи бактерій, вчені-біологи створили досить простий, дешевий і швидкий метод внесення змін у ДНК рослин, тварин і людини. Ніколи раніше людство не мало настільки точного знаряддя для маніпуляції генами, і це відкриває широкі можливості для профілактики та лікування багатьох захворювань. Водночас у суспільстві точаться гострі дискусії: благо чи зло несе людству CRISPR/Cas9? Як і будь-яка нова технологія, генне редагування викликає побоювання і піднімає низку серйозних етичних проблем, особливо щодо можливості його використання на клітинах зародкової лінії і геномі ембріонів людини. Проте вже зараз очевидно, що CRISPR/Cas9 - це не чергова модна «іграшка» для вчених, а революційна технологія, яка змінить наше майбутнє.
Знайти схожі

10.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Комісаренко, Сергій Васильович, Моргун, Володимир Васильович
Назва : Про результати виконання програми НАН України «Молекулярні та клітинні біотехнології для потреб медицини, промисловості та сільського господарства» : Стенограма наукової співдоповіді на засіданні Президії НАН України 20 листопада 2019 року
Місце публікування : Вісник Національної академії наук України. - 2020. - № 1. - С. 48-55
Предметні рубрики: Біотехнології-- Наукові дослідження
Анотація: У співдоповіді підбито підсумки виконання цільової комплексної міждисциплінарної програми наукових досліджень НАН України «Молекулярні та клітинні біотехнології для потреб медицини, промисловості та сільського господарства», розрахованої на 2015–2019 рр., наведено основні результати, отримані в рамках зазначеної програми, підкреслено необхідність їх подальшого наукового доопрацювання та запропоновано започаткування нової цільової програми «Геномні, молекулярні та клітинні основи розвитку інноваційних біотехнологій».
Знайти схожі

 1-10    11-21   21-21 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)