Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Козюк, Віктор$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 35
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-35 
1.


    Козюк, Віктор.
    Резервний статус валюти в глобальній економіці: проблема темпоральних конфліктів [Текст] / В. Козюк // Вісник Національного банку України. - 2014. - № 4. - С. 30-36. - Бібліогр. с. 36 (23 назви)
Рубрики: Валюта--Резервні активи
Анотація: Масштаби нагромадження валютних резервів у глобальній економіці підвищують їх вразливість до шоків, що походять зі сфери конкуренції між резервними валютами. Фактори набуття та підтримання валютою резервного статусу різняться тим більше, чим більшою мірою економіка є "економікою активів". Функціонування резервних валют стикається з поглибленням темпорального конфлікту. У короткостроковому періоді факторами підтримання резервного статусу є глобальне кредитування останньої інстанції, глибина фінансового ринку, фіскальний простір та потенційні втрати від "виходу" з резервної валюти. У довгостроковому - фактори економічного домінування. Економічне домінування приховує ризик конфлікту між ціновою стабільністю і монетарними стимулами розширення трансакційної зони.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Козюк, Віктор.
    Європейський банківський союз: заповнюючи прогалину в теорії оптимальних валютних зон [Текст] / Віктор Козюк // Банківська справа. - 2016. - № 3. - С. 3-16 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Монетарна політика--Світова--Банківський союз
Кл.слова (ненормовані):
валютний союз -- симетричні/асиметричні шоки -- банківське регулювання
Анотація: Аналізується здатність банківського союзу підтримувати оптимальність валютної зони. Стверджується, що в умовах фінансової інтеграції та гетерогенності валютного союзу розмиваються межі між семитричними й асиметричними шоками. Показано, що чотири основних елементи банківського союзу по-різному сприяють синхронізації бізнес-циклів. Єдині правила регулювання та нагляду усувають асиметрії в поведінці ділових циклів, які зумовлені варіацією інституціональних викривлень за країнами. Автор робить висновок, що дизайн Європейського банківського союзу відповідає потребам з нівелювання причин, які зумовили кризу в зоні євро.

Є примірники у відділах:
(13.01.2017р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

3.


    Козюк, Віктор.
    Фінансовий розвиток, валютні резерви та політичні режими в сировинних економіках [Текст] / В. Козюк // Економічна теорія. - 2016. - № 3. - С. 82-102. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Макроекономіка
   Монетарні режими

   Фінансова система--Фінансовий розвиток

Кл.слова (ненормовані):
ресурсне багатство -- сировинний експорт -- сировинна економіка -- міжчасові заощадження
Анотація: Макроекономічні та інституційні викривлення в багатих на ресурси країнах потенційно мали би виступати стримуючим фактором фінансового розвитку, що відзначається в ряді емпіричних робіт. Однак, у статті показано, що за індексом фінансового розвитку такі країни перебувають на середньосвітовому рівні. Неоднорідність сировинних економік може бути поясненням цього. Зроблено припущення, що основою такої неолнорідності є поєднання політичного режиму та здатності до нагромадження валютних резервів як інституційного прояву характерних рис розподілу ресурсної ренти. Виявлено однозначний обертний зв’язок між рівнем демократії та ресурсним багатством.


Знайти схожі

4.


    Козюк, Віктор.
    Фінансовий розвиток та ціни активів у процесі реальної конвергенції: теоретичний вимір та глобальні макрофінансові ризики [Текст] / Віктор Козюк // Банківська справа. - 2013. - № 8. - С. 31-49 : табл.
Рубрики: Світова економіка--Глобалізація--Мікрофінансові ризики
   Економіка--Ціни активів

Кл.слова (ненормовані):
ціни на активи -- глобалізація -- фінансова конвергенція -- глобальні фінансові дисбаланси -- структура потоків капіталу
Анотація: Автор доводить, що вирівнювання цін на активи в розвинутих країнах і країнах з ринками, що формуються , не слід інтерпретувати в рамках дії закону єдиної ціни. Стверджуються, що динаміка цін на активи у процесі реальної конвергенції спочатку відстає від вирівнювання ВВП на душу населення.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

5.


    Козюк, Віктор.
    Життєвий цикл резервної валюти [Текст] / В. Козюк // Вісник Національного банку України. - 2013. - № 7. - С. 44-52. - Бібліогр. с. 51-52 (30 назв)
Рубрики: Валюта
   Монетарна політика

Анотація: Визначено, що в процесі аналізу перспектив резервних валют зростає значення атеоретичних підходівЄ що засвідчує невизначеність майбутньої моделі глобальних монетарних взаємин. На підставі дослідження глобальної монетарної нестабільності стверджується, що резервний статус валют не повиненрозглядатись як незмінний. Розроблена теоретична модель життєвого циклу резервних валют краще узгоджується взаємин у світі у розрізі окремих стадій життєвого циклу резервної валюти. Потенціальна нестабільність у сфері резервних валют потребує від України орієнтації на більш гнучкий курс та зниження залежності макрофінансової стабільності від величини валоютних резервів.

Є примірники у відділах: всього 1 : Б-ка Чиж. (1)
Вільні: Б-ка Чиж. (1)

Знайти схожі

6.


    Козюк, Віктор.
    Незалежність центральних банків після глобальної фінансової кризи "сіра зона статус-кво" [Текст] / В. Козюк // Вісник Національного банку України. - 2015. - № 2. - С. 16-25. - Бібліогр.: с. 25 (30 назв)
Рубрики: Фінансово-кредитні установи--Центральні банки--Монетарна політика
Анотація: Показано зміни , які під впливом реалізації неконвенціональної монетарної політики відбулися в розрізі елементів "анатомії монетарної автономії". Стверджується, що досягнення консенсусу з приводу майбутніх обрисів макрофінансової теоретичної основи функціонування центробанків справлятиме вплив на профіль їхньої незалежності. Констатується наявність потенційної згоди на часткове обмеження фактичної незалежності в рамках стабілізаційних заходів в "обмін" на стримування інтенцій до внесення формальних змін, здатних суттєво похитнути інститут автономії центробанку, що можна кваліфікувати як "сіру зону статус-кво". Обгрунтовано тезу, що згода на певну форму фіскального домінування може бути виграшною лише тоді, коли "політика кривої дохідності" є складовою програм фіскальної консолідації. Визначальними мають бути суспільні переваги у сфері запобігання виникненню "боргового нависання", отримані завдяки статусу центробанку.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Козюк, Віктор.
    Таргетери і не-таргетери інфляції у багатих на ресурси економіках: чи є між ними структурні відмінності? [Текст] / Віктор Козюк // Банківська справа. - 2018. - № 3-4. - С. 3-21 : табл.; рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Експорт--Сировинна структура--Цінова стабільність
Кл.слова (ненормовані):
сировинні економіки -- структурні характеристики -- таргетування інфляції -- політичні режими
Анотація: Сировинна структура експорту часто розглядається як перешкода для підтримання цінової стабільності. Однак багаті на ресурси країни не є однорідними за багатьма параметрами, зокрема за монетарним режимом. Із 68 обраних для аналізу багатих на ресурси країн у 21 з них здійснюється інфляційне таргетування. Попри те, що частка непромислового експорту перебуває в оберненому зв'язку з індексами економічної складності, фіінансової глибини та демократії, за країнами-таргетерами інфляції і не-таргетерами характер зв'язку відрізняється на користь перших. При цьому для обох груп країн не простежується однозначного зв'язку між часткою непромислового експорту і параметрами цінової стабільності. Можна зробити висновок, що сировинне багатство не є визначальним фактором цінової стабільності.

Є примірники у відділах:
(04.07.2019р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

8.


    Козюк, Віктор Валерійович.
    Незалежність центробанків та інфляція: які з інституціональних факторів важливіші? [Текст] / В. В. Козюк // Економічна теорія. - 2020. - № 1. - С. 94-119. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Економічні процеси--Інфляція--Банки--Взаємозв’язки
   Інституціональна економіка--Інституціональна теорія--Дослідження

   Макроекономіка

Кл.слова (ненормовані):
незалежність центральних банків -- інфляція -- якість інститутів -- культурні атрибути -- верховенство права -- політичні режими
Анотація: Прояснено, що змінні, які характеризують якість інститутів, часто протиставляються змінним, які є атрибутами культури. Розглянуто проблему зв’язку між незалежністю центробанків та інфляцією. Відзначено, що, з одного боку, культура визначає преференції, які мають конвертуватися в суспільний вибір, з іншого боку, від якості інститутів залежить те, наскільки фактичні політики відповідають запитам суспільства в розумінні підтвердження взятих зобов’язань. Висунуто гіпотезу, що якість інститутів повинна краще пояснювати поведінку інфляції. Досліджено, що культурні атрибути можуть різноспрямовано впливати на макроекономічну результативність регуляторів.


Знайти схожі

9.


    Козюк, Віктор Валерійович.
    Готовність до запровадження цифрової валюти: чи є важливою незалежність центробанків? [Текст] / В. В. Козюк // Фінанси України. - 2021. - № 3. - С. 7-22. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цифрова валюта--Центральні банки--Фінансовий розвиток--Політичний режим
Анотація: У статті висунуто гіпотезу, що успіх центральних банків у реалізації проектів цифрових валют залежить від ступеня незалежності банків. Констатується наявність теоретичних ускладнень щодо коректного передбачення зв’язку між ступенем незалежності центробанків та їх просуванням у напрямі впровадження цифрової валюти. Емпірична оцінка показала, що проміжний ступінь незалежності в розумінні достатності ресурсів для реалізації інноваційних проектів і за широкого трактування зон відповідальності може вважатися фактором швидшого введення централізованої цифрової валюти. Однак найпотужнішим драйвером цього процесу є фінансовий розвиток. Рівень інноваційності країни сам по собі є важливим, але він поступається за значущістю фінансовому розвитку та статусу центробанків, коли ці фактори впливають одночасно.


Знайти схожі

10.


    Козюк, Віктор.
    Монетарна автономія та цінова стабільність у сировинних економіках [Текст] / В. В. Козюк // Фінанси України. - 2018. - № 7. - С. 7-26. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цінова стабільність--Монетарна політика--Сировинна економіка
Анотація: У статті на прикладі сировинних економік показано, що вибір у рамках трилеми здійснюється на підставі того, який монетарний режим краще забезпечує цінову стабільність, з урахуванням потенційного профілю шоків та політико-інституціональної здатності пристосовуватись до них. Цінова стабільність здебільшого досягається в умовах, коли поєднуються інфляційне таргетування й відповідний політичний режим та інституціональна зрілість, що уможливлюють курсову гнучкість і сприяють фінансовому розвитку.


Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-35 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)