Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (21)Шевченко Т. Г. (4)Бібліотека В.Д.Бялика (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Забужко, Оксана$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 52
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-52 
1.


   
    Інтелектуальна традиція: проблеми становлення [Текст] : круглий стіл "Філософської думки" / Євген Головаха [и др.] // Філософська думка. - 2011. - № 2. - С. 23-39. - Зміст: Філософ у суспільстві: інтелектуальна традиція і сучасність / Євген Головаха. Міф про традицію для катакомбної філософії / Олексій Шевченко. / Оксана Забужко. Ми не мислимо, і значить не існуємо / Сергій Тримбач. Передання духовного досвіду: "жива вода" життя чи манівці ілюзій" / Ігор Сюндюков. Духовний опір суцільному негативу - це справжня місія справжніх філософів / Олександр Моця. Про традицію втрачену і "винайдену" / Андрій Портнов. Наша не-традиційність / Вадим Скуратівський.
Рубрики: Філософія України--Історія і сучасність
Анотація: В статті обговорюються запитання круглого столу про ставлення до української філософської традиції та до нещодавно заснованих премій із філософії.


Дод.точки доступу:
Головаха, Євген; Шевченко, Олексій; Забужко, Оксана; Тримбач, Сергій; Сюндюков, Ігор; Моця, Олександр; Портнов, Андрій; Скуратівський, Вадим

Знайти схожі

2.


    Бібєрова, Ганна.
    Месниця? Зрадниця? Феміністка? Міф про Клітемнестру в поезії Оксани Забужко [Текст] / Г. Бібєрова // Слово і час. - 2006. - № 6. - С. 53-63. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Українська література--Художня--Поезії, ХХІ ст.
   Гендер--Художня література

Анотація: Продовжуючи започатковану у вітчизняній літературі Лесею Українкою традицію, О. Забужко переосмислює тему жіночої залежності та звільнення від чоловічої влади з позицій сучасного фемінізму. Одним із яскравих свідчень інтертектуальності поезії Забужко є поема-монолог "Клітемнестра", побудована на античному міфі трилогії Есхіла "Орестея" та драматичній поемі Лесі Українки "Кассандра".


Дод.точки доступу:
Забужко, Оксана

Знайти схожі

3.


    Бакумкіна, М. О.
    Художні функції онімів у поетиці Оксани Забужко [Текст] / М. О. Бакумкіна // Вивчаємо українську мову та літературу. - 2018. - № 7-8. - С. 66-70
Рубрики: Письменники українські--Літературна творчість--Забужко О.--Україна
Анотація: Стаття розповідає про поетичну творчість О. Забужко, її художній стиль, про функції онімів у поетиці авторки.


Дод.точки доступу:
Забужко, Оксана Стефанівна (укр. письм., поетеса, есеїстка і публ. інтелектуалка ; 1960-) \про твір\

Знайти схожі

4.


    Бетко, Ірина.
    Містерія відчуження душі від тіла в українській постмодерній прозі [Текст] / Ірина Бетко // Слово і час. - 2013. - № 2. - С. 44-52. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 20-21 ст.
   Українська література--Напрями і течії--Постмодернізм, 21 ст.

Кл.слова (ненормовані):
тема смерті -- символічні мотиви -- міфологема -- хронотоп
Анотація: У статті на матеріалі вибраних романів Ю. Андруховича, О. Забужко та Є. Кононенко розглянуто деякі формально-змістові аспекти міфологеми смерті. Концентруючи увагу на проблематиці власне насильницьких форм і способів відчуження душі від тіла, українські постмодерністи осягають нові грані художньо-філософського й міфо-символічного осмислення розглядуваного феномену.


Дод.точки доступу:
Андрухович, Юрій (український письменник, перекладач, есеїст ; 1960-) \про твір\; Забужко, Оксана Стефанівна (укр. письм., поетеса, есеїстка і публ. інтелектуалка ; 1960-) \про твір\; Кононенко, Євгенія (українська письменниця, перекладач ; 1959-) \про твір\

Знайти схожі

5.


    Бобрицька, Л. І.
    Оксана Забужко "Казка про калинову сопілку" [Текст] : 11 клас / Л. І. Бобрицька // Вивчаємо українську мову та літературу. - 2020. - № 1-3. - С. 44-51
Рубрики: Письменники українські--Літературна творчість--Багряний І.--Методика викладання
Анотація: Розробка уроку з української літератури в 11-му класі, мета якого ознайомити учнів з творчістю О. Забужко, опрацювати зміст повісті "Казка про калинову сопілку".


Дод.точки доступу:
Забужко, Оксана Стефанівна (укр. письм., поетеса, есеїстка і публ. інтелектуалка ; 1960-) \про твір\

Знайти схожі

6.


    Болюк, О.
    Покращити наш світ : урок-психологічне дослідження за повістю Оксани Забужко "Казка про калинову сопілку" в 11 класі [Текст] / О. Болюк // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2010. - № 4. - С. 46-50.
Рубрики: Література українська--Методика--Урок
   Література українська--Новітня--Персоналії

Кл.слова (ненормовані):
проблематика повісті О. Забужко -- ідейно-художні особливості твору -- проблемна бесіда -- психологічна консультація -- психологічний аналіз твору
Анотація: Мета цієї статті полягає в тому, щоб допомогти вчителеві і учням (із використанням проблемної бесіди, психологічного аналізу) дослідити філософські і психологічні проблеми твору О. Забужко, простежити розвиток сучасної української прози в контексті світового літературного процесу. Перед конспектом уроку надано передмову, де докладно проаналізовано проблематику та особливості повісті О. Забужко.


Дод.точки доступу:
Забужко, Оксана Стефанівна (укр. письм., поетеса, есеїстка і публ. інтелектуалка ; 1960-) \про твір\
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

7.


    Борисюк, І.
    Міф творення в поезії Оксани Забужко [Текст] / Ірина Борисюк // Мандрівець. - 2015. - № 1. - С. 57-61. - Бібліогр.: 14 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська література--Забужко О. (1960 р.н.)
Кл.слова (ненормовані):
дослідження творчості О. Забужко -- міф творення -- письмо -- творець -- автор -- поезія О. Забужко
Анотація: Статтю присвячено аналізу міфу творення, а також концептів письма, творива, творця в поезії Оксани Забужко. Автор доаодить, що Оксана Забужко не тільки актиалізує архаїчні міфи творення у своїй ліриці, а й переосмилює традиційні сюжети і стереотипи патріархальної культури.


Дод.точки доступу:
Забужко, Оксана Стефанівна (укр. письм., поетеса, есеїстка і публ. інтелектуалка ; 1960-) \про неї\
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

8.


    Брега, Людмила.
    Про сни Токарчук і реальність Забужко [Текст] / Людмила Брега // Слово і час. - 2017. - № 1. - С. 104-105. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Польська література--Проза--Роман, 21 ст.
   Українська література--Проза--Роман, 21 ст.

Кл.слова (ненормовані):
постмодернізм -- текст в тексті -- сновидіння -- семіотичний аналіз
Анотація: У статті автор аналізує подібні та відмінні риси творчості відомих письменниць Ольги Токарчук та Оксани Забужко. Зауважує, що обидві є актуальними та пропагують національну літературу за межами власної країни, проте засоби творення і вираження вони обирають різні, хоча й одному мистецькому напрямі - постмодернізмі.


Дод.точки доступу:
Токарчук, Ольга \про твір\; Забужко, Оксана Стефанівна (укр. письм., поетеса, есеїстка і публ. інтелектуалка ; 1960-) \про неї\

Знайти схожі

9.
801
П 352


    Випасняк, Галина.
    Іконічність образу національного героя: за романом О. Забужко "Музей покинутих секретів" [Текст] / Галина Випасняк // Питання літературознавства : наук. зб. - Чернівці : ЧНУ, 2012. - Вип. 85. - С. 121-130. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Письменники України, 20-21 ст.
   Українська література--Проза--Роман

   Літературознавство--Імагологія



Дод.точки доступу:
Забужко, Оксана Стефанівна (укр. письм., поетеса, есеїстка і публ. інтелектуалка ; 1960-) \про твір\
Є примірники у відділах:
1 Інв.Б 543237 (вільний)

Знайти схожі

10.


    Голобородько, Я. Ю.
    Ментальні "фішки" доби в текстах Оксани Забужко [Текст] / Я. Ю. Голобородько // Вивчаємо українську мову та літературу. - 2010. - № 7. - С. 19-22.
Рубрики: Українська література--Методика викладання--Персоналія--Забужко О.
Анотація: Прозові тексти Оксани Забужко семантично й ритмостилістично є доволі спорідненими. Між ранньою і більш пізньою прозою не просто існує, а майже фізично відчутний внутрішній зв`язок. Він проявляється у зорових аспектах, мисленнєвих ракурсах, структурі фрази, мелодиці думки. Книжкова міні-серія, яку склали "Польові дослідження з українського сексу", збірка-асорті "Сестро, сестро" і дует повістей "Книга буття. Глава четверта", дозволяє простежити, як розвивалася Забужко-прозаїк і які ціннісні пріоритети вона для себе обрала.


Дод.точки доступу:
Забужко, Оксана Стефанівна (укр. письм., поетеса, есеїстка і публ. інтелектуалка ; 1960-) \про неї\

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-52 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)