Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Буковина (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Дребот, О. І.$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 19
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-19 
1.


    Дребот, О. І.
    Інституціональні основи збалансованого використання земель [Текст] / О. І. Дребот, Н. І. Паляничко, С. М. Данькевич // Економіка України. - 2020. - № 3. - С. 54-64. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Землі лісового і водного фондів--Збалансоване використання--Інституціональні основи--Україна
Кл.слова (ненормовані):
фінснсово-економічний механізм
Анотація: Викладено авторське бачення розв'язання проблеми досягнення збалансованого рівня використання земель лісогосподарського призначення в системі інституціональних зв'язків суспільно-економічного розвитку. Запропоновано шляхи вдосконалення функціонування інституціонального регулятора, зокрема, через внесення змін до законодавчих та інших нормативно-правових актів.


Дод.точки доступу:
Паляничко, Н. І.; Данькевич, С. М.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Фурдичко, О. І.
    Агроекологія лісівництва: терміни та їх визначення [Текст] / О. І. Фурдичко, О. І. Дребот, А. М. Бобко // Вісник аграрної науки. - 2015. - № 10. - С. 54-58. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Лісівництво--Агроекологія
Анотація: Проведено аналіз термінів, що використовуються в обліковій, науковій і статистичній інформації з лісівництва за його екологічними вимірами, зокрема запропоновано визначення терміна "ліс" та інших лісівницьких показників.


Дод.точки доступу:
Дребот, О. І.; Бобко, А. М.

Знайти схожі

3.


   
    Дослідження поділу земель у державному лісівництві України за категоріями їх таксаційного призначення і заходи щодо його вдосконалення [Текст] / О. І. Фурдичко [та ін.] // Економіка та держава. - 2020. - № 7. - С. 32-40. - Бібліогр. с. 39-40 (17 назв)
Рубрики: Лісництво--Земельні природні ресурси
Анотація: У статті проаналізовано та досліджено питання поділу земель у галузі лісогосподарського виробництва при лісовпорядкуванні, їх обліку і використання при розробленні проектів організації і розвитку суб'єктів господарювання з лісівництва. Автор наголошує на тому, що таксаційні показники стану лісів і лісових екосистем все ще запозичуються з минулих їх визначень, а саме з Інструкцій лісовпорядкування ХХ ст. — 1914 та 1964 років. У такому вигляді вони залишаються належно не узгодженими з лісовим законодавством ЄС, попри те, що з 2004 року в Україні діє Загальнодержавна програми адаптації законодавства до законодавства Європейського Союзу. Під час дослідження доведено необхідність розробити і затвердити в перелік термінів і їх опис для практичного застосування при лісовпорядкуванні, а також у разі актуалізації відповідних даних у Довідниках з обліку лісів 2002 і 2011 років Держлісагентства України. Критичний аналіз досвіду, враховуючи нові соціально-економічні відносини та політичні виклики адаптації лісового законодавства в Україні до законодавства ЄС, повинен стати пріоритетом для подальшого розвитку виробництва лісового господарства. Авторами обгрунтовано та запропоновано окремі пропозиції щодо внесення змін до Лісового кодексу України. Зокрема запропоновано виокремити зі складу спеціального використання лісових ресурсів "Лісокористування", як користування деревиною, тобто головною товарною продукцією державного лісівництва, з реалізацією її у стані росту суб'єктам лісопромислового виробництва. Автором детально проаналізовано і обгрунтовано питання щодо організаційно-адміністративного та організаційно-господарського поділу земель лісогосподарського призначення державного лісівництва в Україні давно склались і потребують певної їх актуалізації і адаптації до ринкових механізмів господарювання та законодавства країн ЄС. Адже лісівничо-таксаційна інформація, накопичена у складі численних звітів, наукових досліджень і статистичних джерел, дозволяє легко їх актуалізувати, з одночасною адаптацією законодавства України до законодавства Європейського Союзу. На основі проведеного аналізу запропоновано перспективні напрями щодо вдосконалення поділу земель у галузі лісівництва за таксаційними показниками їх стану і оцінки з адаптацією до європейського законодавства.


Дод.точки доступу:
Фурдичко, О.І.; Дребот, О. І.; Яремко, О.П.; Бобко, А.М.; Бондар, В.Н.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Шершун, М. Х.
    Еколого-економічні особливості розвитку біоенергетики в зоні Полісся [Текст] / М. Х. Шершун, О. І. Дребот, В. В. Коніщук // Економіка АПК. - 2012. - № 9. - С. 19-23. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Енергетика України--Біосировина
   Енергетика--Альтернативні джерела енергії

Кл.слова (ненормовані):
Деревна біомаса -- Енергоресурси -- Опалювальний матеріал
Анотація: Розглянуто перспективи розвитку біоенергетики на Поліссі. Визначено основні аспекти еколого-економічного обґрунтування біоенергетики лісових ресурсів.


Дод.точки доступу:
Дребот, О. І.; Коніщук, В. В.

Знайти схожі

5.


    Дребот, О. І.
    Концептуальні підходи до збалансованого користування землями лісогосподарського призначення [Текст] / О. І. Дребот, О. І. Боцула, М. Я. Височанська // Вісник аграрної науки. - 2019. - № 12. - С. 66-72. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Лісокористування--Земельний фонд--Лісогосподарські підприємства--Лісові ресурси
Анотація: Стаття доводить, що концептуальні підходи до збалансованого лісокористування залежать від чинників інституційного середовища, розкриває офіційні та неофіційні обмеження, що можуть впливати на реалізацію стратегії збалансованого розвитку лісової галузі.


Дод.точки доступу:
Боцула, О. І.; Височанська, М. Я.

Знайти схожі

6.


    Фурдичко, О. І.
    Ліс і лісові екосистеми у складі земель лісогосподарського призначення [Текст] / О. І. Фурдичко, О. І. Дребот, А. М. Бобко // Вісник аграрної науки. - 2017. - № 10. - С. 56-60. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Ліс--Лісові екосистеми--Землі лісогосподарського призначення
Анотація: Оцінено терміни, які вживають у лісівництві та в обліку земельних ресурсів, їх відповідність європейським вимірам.


Дод.точки доступу:
Дребот, О. І.; Бобко, А. М.

Знайти схожі

7.


    Дребот, О. І.
    Ліси та лісівництво в Україні: стан і економічні наслідки землекористування у дзеркалі часу [Текст] / О. І. Дребот, А. М. Бобко // Економіка України. - 2015. - № 1. - С. 82-94. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Лісове господарство--Землекористування--Історія і сьогодення--Україна, 18-21 ст.
Кл.слова (ненормовані):
бюджет -- галузь -- землі лісові -- облік -- управління лісами
Анотація: Досліджено лісівництво та облік лісових земель на різних етапах розвитку в їх історичній послідовності - від запровадження в Україні впорядкованого користування земельними угіддями до його сучасного стану. Розглянуто перехід від користування лісовими ресурсами до користування земельними угіддями з персональною відповідальністю землекористувачів за їх відновлення (насамперед, деревини для виробництва (заготівлі) лісових матеріалів, інших споживчих товарів і послуг). Обґрунтовано пропозиції щодо вдосконалення лісівництва і його переходу на самофінансування.


Дод.точки доступу:
Бобко, А. М.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Дребот, О. І.
    Науково-методичні засади реабілітації радіоактивно забруднених агроландшафтів у контексті зеленої економіки [Текст] / О. І. Дребот, О. С. Дем’янюк, Л. А. Райчук // Вісник аграрної науки. - 2022. - № 2. - С. 74-81. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Європейський Зелений Курс--Радіоактивне забруднення--Реабілітація--Агроландшафт--Полісся України
Анотація: У статті окреслено науково-методичні засади реабілітації радіоактивно забруднених агроландшафтів Українського Полісся у контексті Європейського Зеленого Курсу з урахуванням сучасних екологічних та соціальноекономічних особливостей регіону для забезпечення повноцінної інтеграції держави до Європейського простору.


Дод.точки доступу:
Дем’янюк, О. С.; Райчук, Л. А.

Знайти схожі

9.


    Дребот, О. І.
    Особливості реформування системи лісового господарства України [Текст] / О. І. Дребот // Економіка АПК. - 2011. - № 12. - С. 16-20. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Лісове господарство--Реформування--Україна
   Економіка Європейського Союзу--Екологія

Кл.слова (ненормовані):
Лісові ресурси -- Лісова політика -- Лісоуправління
Анотація: Проаналізовано запровадження принципів ЄС щодо збалансованого управління лісами. Проведено оцінку формування лісової політики, наведено особливості реформування лісогосподарського сектора у контексті застосування критеріїв збалансованого розвитку.


Знайти схожі

10.


    Бутрим, О. В.
    Оцінювання рівня екологічної стабільності регіону з урахуванням ефективності відновлення техногенно порушених земель [Текст] / О. В. Бутрим, О. І. Дребот, О. Г. Швець // Актуальні проблеми економіки. - 2016. - № 3. - С. 253-259 : форм., рис. - Бібліогр.: 17 назв
Рубрики: Економіка природокористування та охорони навколишнього природнього середовища--Землекористування--Землі з техногенними порушеннями--Україна
Анотація: У статті показано, що розширення оціночної шкали розрахунку рівня екологічної стабільності регіону надає можливість оптимізації витрат на природоохоронні заходи, впливає на ціну земельних ділянок, сприяє прискоренню відновлення агроресурсного потенціалу на техногенно порушених землях. Розглянуто коло факторів економічних збитків внаслідок порушення земель. Систематизовано еколого-економічні механізми оптимізації робіт з рекультивації.


Дод.точки доступу:
Дребот, О. І.; Швець, О. Г.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 1-10    11-19 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)