Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (73)Буковина (8)Бібліотека О.С.Романця (13)Шевченко Т. Г. (2)Бібліотека Д.М.Гнатюка (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Грушевський, Михайло$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 110
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.


    Єрмолаєв, Віктор Миколайович.
    М. Грушевський про установчу владу українського народу [Текст] / Віктор Миколайович Єрмолаєв // Вісник Національної академії правових наук України. - 2020. - № 4. - С. 15-31. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державотворення України--Історичні аспекти
   Історики українські, 19-20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
Київська Русь -- козацька республіка -- народовладдя -- представництво -- верховенство народу
Анотація: У статті зазначається, що українські історики і правознавці отримали можливість вивчити багату творчу спадщину та нові актуальні аспекти історії державо- і правотворення в творах М.С. Грушевського з часів горбачовської «перебудови». Доводиться, що сучасні вітчизняні дослідники звертають увагу на концепцію «національної ідеї», державного будівництва Київської Русі, козацької республіки Б. Хмельницького, конституційного процесу періоду УНР, організації конституційного процесу в творчості видатного державознавця, яка є актуальною й на сьогодні. Акцентується увага, що без вивчення цієї концепції неможливе дослідження не лише історії УНР, а й історії вітчизняного державотворення. У статті акцентується увага на важливості актуальних проблем конституційної реформи в Україні, що передбачають наступність, урахування традицій та історичного досвіду організації і функціонування державної влади, концептуальних засад здійснення установчої влади. Доведено, що історична відсутність законодавчо врегульованого складу, компетенції і процедури Генеральних, полкових і сотенних козацьких рад давали підстави царському уряду перебрати на себе право дозволу чи заборони їх скликання, визнання чи невизнання їх рішень. Відтак визначальним у державотворенні для М. Грушевського було верховенство народу, його установчої влади.


Дод.точки доступу:
Грушевський, Михайло Сергійович (укр. iсторик, полiт. i держ. дiяч ; 1866-1934) \про нього\
Є примірники у відділах:
(11.05.2021р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

2.


    Єрмоленко, Світлана.
    Парадигма української мови в науковому світогляді Михайла Грушевського [Текст] / С. Єрмоленко // Українська мова. - 2016. - № 3. - С. 3-16
Рубрики: Українська мова--Історія України
Анотація: Узагальнено теоретичні висновки вченого-історика про українську мову, яка з давніх історичних часів вирізняє українців з-поміж інших слов'янських народів, розглянуто погляди М. Грушевського - політичного, громадського діяча на українську мову як чинник консолідації нації, пов'язаний із соціальним і психологічним станом українського суспільства на початку XX cт.


Дод.точки доступу:
Грушевський, Михайло \про нього\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Білокінь, Сергій.
    Про ідеологічну боротьбу нашої доби (Зокрема про Михайла Грушевського і проблеми контрпропаганди) [Текст] / С. Білокінь // Літературна Україна. - 2014. - 25 груд. (№ 50). - С. 3, 5
Рубрики: Історики--Персоналії--Україна


Дод.точки доступу:
Грушевський, Михайло Сергійович (укр. iсторик, полiт. i держ. дiяч ; 1866-1934) \про нього\

Знайти схожі

4.


    Баран, Володиир.
    Михайло Грушевський - український державний діяч, науковець, громадянин [Текст] / В. Баран // Українознавство. - 2017. - № 4. - С. 72-75. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державні діячі--Персоналії--Україна, 19-20 ст.


Дод.точки доступу:
Грушевський, Михайло Сергійович (укр. iсторик, полiт. i держ. дiяч ; 1866-1934) \про нього\

Знайти схожі

5.


    Блохіна, Тамара.
    Як українська мова стала яблуком розбрату між Іваном Нечуєм-Левицьким і Михайлом Грушевським [Текст] / Тамара Блохіна // Українська літературна газета. - 2018. - 1 черв. (№ 11). - С. 5
Рубрики: Українська мова--Русифікація--Україна, 20 ст.
   Українські письменники--Персоналії--Україна, 19-20 ст.



Дод.точки доступу:
Грушевський, Михайло Сергійович (укр. iсторик, полiт. i держ. дiяч ; 1866-1934) \про нього\; Нечуй-Левицький, Іван Семенович (укр. письм., пер., прозаїк ; 1838-1918) \про нього\

Знайти схожі

6.


    Бурлака, Галина
    Співпраця Михайла Грушевського та Осипа Маковея в перші роки видання "Літературно-наукового вісника" [Текст] : (З додатком вибраних листів О. Маковея до М. грушевського) / Галина Бурлака // Слово і час. - 2004. - № 5. - С. 58-85
Рубрики: Засоби масової інформації--Журнал--"Літературно-науковий вісник"
   Епістолярна література--Маковей Осип

   Епістолярна література--Грушевський Михайло



Дод.точки доступу:
Маковей, Осип \про нього\; Грушевський, Михайло Сергійович (укр. iсторик, полiт. i держ. дiяч ; 1866-1934) \про нього\

Знайти схожі

7.


    Бурлака, Галина.
    Невідомий спогад про Михайла Грушевського [Текст] / Галина Бурлака // Слово і час. - 2014. - № 8. - С. 107-112. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Історики України, 19-20 ст.
Анотація: Публікація вводить у науковий ужиток виявлений в архіві матеріал про знайомство й подальші взаємини Михайла Грушевського з Григорієм Коваленком-Коломацьким. Спілкування цих активних учасників українського руху висвітлює тогочасний історичний контекст, культурне й наукове середовище, а отже, доповнює наші знання про розвиток українства в кінці XIX - на початку XX століть.


Дод.точки доступу:
Грушевський, Михайло Сергійович (укр. iсторик, полiт. i держ. дiяч ; 1866-1934) \про нього\

Знайти схожі

8.


    Бурлака, Галина.
    "Подорож на Ай-Петрі": у пошуках автора [Текст] / Галина Бурлака // Слово і час. - 2014. - № 1. - С. 80-89 : ілюстр. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Історики України, 19-20 ст.
   Текстологія--Художній текст

   Українська література--Проза--Оповідання

Кл.слова (ненормовані):
історія публікації -- авторство -- аналіз мови
Анотація: Низка публікацій 1990-х рр. утвердила традицію приписувати авторство оповідання "Подорож на Ай-Петрі" М. Грушевському. У статті викладено аргументи, які заперечують таку версію. Проте пошук реального автора триває.


Дод.точки доступу:
Грушевський, Михайло Сергійович (український iсторик, полiтичний i державний дiяч ; 1866-1934) \про нього\

Знайти схожі

9.


    Бурлака, Галина.
    Роль О. Кониського в переїзді М. Грушевського до Львова [Текст] / Галина Бурлака // Слово і час. - 2011. - № 11. - С. 80-83. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 19-20 ст.
   Історики України, 19-20 ст.

   Політичні діячі--Україна, 19-20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
"нова ера" -- "Київська громада" -- громадське життя в Україні кінця ХІХ ст.
Анотація: Письменник, публіцист, філолог, правознавець, фольклорист, педагог і соціолог - це Олександр Кониський. Сам він особливої ваги надавав громадській діяльності, зокрема роботі з молоддю, а М. Грушевського небезпідставно вважав духовним учнем. Вступ М. Грушевського на університетську посаду у Львові - це значною мірою заслуга О. Кониського. Про цей епізод із життя ювіляра ідеться у статті.


Дод.точки доступу:
Кониський, Олександр Якович (український перекладач, письменник, видавець, лексикограф, педагог, правознавець, громадський діяч ліберального напряму ; 1836-1900) \о нем\; Грушевський, Михайло Сергійович (укр. iсторик, полiт. i держ. дiяч ; 1866-1934) \про нього\

Знайти схожі

10.


    Верба, Ігор.
    Вплив родини на формування світогляду Михайла Грушевського [Текст] / І. Верба // Українознавство. - 2016. - № 1. - С. 16-22. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Історики--Персоналії--Україна


Дод.точки доступу:
Грушевський, Михайло \о нем\

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)